Şimdi Ara

Mühendislikte ÇAP için bölüm seçimi yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler. Ben metalurji ve malzeme mühendisliği okuyorum. Çap için başvuru yapacağım. Bir mühendislik daha istiyorum. Elimdeki bölümler
    -Elektrik elektronik
    -makine
    -mekatronik
    -bilgisayar
    -kimya mühendisliği
    Sizce hangi bölümü yazmalıyım kafamda makine canlanıyo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• metalurji makinenin alt dalıdır dostum.En işine yarar alan makinedir.Yani metalurjiye yoğunlaşırsın ama ileride makinecinin yapacağı işede başvurabilirsin.Makine seç
  • quote:

Orijinalden alıntı: D@yWaLKer35

metalurji makinenin alt dalıdır dostum.En işine yarar alan makinedir.Yani metalurjiye yoğunlaşırsın ama ileride makinecinin yapacağı işede başvurabilirsin.Makine seç

Aynen yine metalurjiye yoğunlaşıcam ve işime yarar bi bölüm okumak istiyorum. Özel sektörde çalışacağız sonuçta bi şekilde aynı bölümü okuduğum birilerinin önüne geçmem kemdimi geliştirmem amaçlı bir bölüm istiyorum. 3 tercih yapabiliyorum sıralama nasıl olmalı sizce.

• Bence öncelikle birinci sıraya makine,ikinci sıraya da kimyasal materyal için kimya müh yazabilirsin ortak alanları olduğu için.Diğerleri gereksiz olur diye düşünüyorum.Yani yanlış anlaşılma olmasın malzeme okuduğun için söylüyorum dostum.Elektrik bilgisayar vs. senin için çok büyük bir + olmaz
  • quote:

Bence öncelikle birinci sıraya makine,ikinci sıraya da kimyasal materyal için kimya müh yazabilirsin ortak alanları olduğu için.Diğerleri gereksiz olur diye düşünüyorum.Yani yanlış anlaşılma olmasın malzeme okuduğun için söylüyorum dostum.Elektrik bilgisayar vs. senin için çok büyük bir + olmaz

Eyvallah hocam yorum için ilk sıraya makine yazdım inşallah gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafakles

quote:

Bence öncelikle birinci sıraya makine,ikinci sıraya da kimyasal materyal için kimya müh yazabilirsin ortak alanları olduğu için.Diğerleri gereksiz olur diye düşünüyorum.Yani yanlış anlaşılma olmasın malzeme okuduğun için söylüyorum dostum.Elektrik bilgisayar vs. senin için çok büyük bir + olmaz

Eyvallah hocam yorum için ilk sıraya makine yazdım inşallah gelir.

inşallah dostum
  • En yakın olanı Kimya Müh. Sonrasında Makine.

Diğer bölümlerde Matematik, Fizik vb ortak dersler haricinde ortak bir ders yok. (Ama örneğin malzeme, makine ve kimya da Termodinamik ortak olabilir)

Ben olsam Kimya'yı düşünmez Makine'ye bakardım.

Ama elbette tercih senin, araştır soruştur aklına hangisi yatıyorsa onu seç derim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.