Şimdi Ara

Mühendislikler neden böyle(!)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sizcede çok gereksiz değilmi? ona buna herşeye mühendislik çıkarıyorlar.Yok hede hödö mühendisliği bilmem ne mühendisliği 1000 tane mühendislik var hayır çoğuda gereksiz yani neden böyle suyunu çıkarırlar anlamam ki.

• Gereksiz mühendislik göremiyorum sadece dallara ayrılması gerekirken düz devam eden mühendislikler görüyorum. Onun haricinde gereklilik var hepsinde ha senin ülken gelişmemiştir belli alanda iş yapamaz belli mühendisler ama sen gider açarsın ya da gidersin yılda 500 tane mak. müh. lazımken açarsan 50000 kontenjan elinde patlar. Sorun bu yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caneryilmazer

Gereksiz mühendislik göremiyorum sadece dallara ayrılması gerekirken düz devam eden mühendislikler görüyorum. Onun haricinde gereklilik var hepsinde ha senin ülken gelişmemiştir belli alanda iş yapamaz belli mühendisler ama sen gider açarsın ya da gidersin yılda 500 tane mak. müh. lazımken açarsan 50000 kontenjan elinde patlar. Sorun bu yani.

+sonsuz
  • mesela

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • türkiyedeki eğitim sisteminden bi cacık olmaz lise felan gene neysede universite hiçbi işe yaramıyor sadece zaman ve para kaybı. insanlar üniversite kazanmaya, bitirmeye harcadıkları zamanı başka bi işe girip meslek öğrenmek için harcasalar daha faydalı olur.
  • bi anlayamadınız artık uzmanlık mühendisliği var her ana mühendisliği ayırıyorlar. mesela inşaat mühendisi her türlü inşaatı yaparken artık ulaştırma mühendisleri var sadece yol yapıyorlar ama uzmanlar o konuda aranan kişiler yani.

not:ulaştırma mühendisi adayıyım
  • Djajsjdhs bu öğretmenlik değil mühendislik elbette 10bin alacaklar nitelikli eleman için doğal eleme yapılıyor. Kim iyiyse o hayatta kalır.

• makine
    elektrik
    elektronik
    insaat
    bilgisayar
    gerisi gereksiz

isletme muhendisligi nedir lan, cevre muhendisligi nedir

• Abi bu ülkede neredeyse tüm mühendislerin işini yetkisi var diye makine mühendislerine veriyorlar sen ne diyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: du riechst so gut

makine
    elektrik
    elektronik
    insaat
    bilgisayar
    gerisi gereksiz

İşletme mühendisliğini bir araştır istersen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Einstein

Abi bu ülkede neredeyse tüm mühendislerin işini yetkisi var diye makine mühendislerine veriyorlar sen ne diyorsun?

+4554433567844467

• quote:

Orijinalden alıntı: MhmtClk

quote:

makine
    elektrik
    elektronik
    insaat
    bilgisayar
    gerisi gereksiz

İşletme mühendisliğini bir araştır istersen

neden?

simdi aklima geldi. bide tasarim muhendisligi diye bi dallama var

• quote:

makine
    elektrik
    elektronik
    insaat
    bilgisayar
    gerisi gereksiz

çevre mühendisliği nedir diyo ya aga sonra ağlıyonuz şehirlerimiz niye böyle avrupaya bakın falan filan diye. her üniversitenin açması saçmalık çok fazla mezun vermesi ama sonuçta lazım yani.

Ekleme: yüklenmişsiniz de aşağıda çevre mühendisliğinin çalışma alanlarını ben de tam olarak yeni öğrendim ve paylaştım gördüğünüz gibi mimarların iş alanlarıyla alakaları yok. yani mimarlar falan yapamaz onların işini.

Ayrıca şu zihniyetten kurtulun şu bölüm zaten var bu yenisi niye var gibisinden. İyi o zaman Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği olsun bi tek Yazılım, Mekatronik, Elektrik, Elektronik gibi mühendislikleri de kapatalım.

Biraz araştırın da sonra konuşun mesala yazılım mühendisliği niye var?

Bilgisayar mühendisliği bölümü gördüğü dersler itibariyle biraz daha makine diline yakın diller, donanıma yazılım yapma, ağ altyapıları gibi konulara daha el verişli. Halbuki günümüzde çok büyük, işgücü olarak fazla mühendis gerektiren, güzel görev dağılımı, bunların yönetimi ve koordinesi gereken yazılımlar var. Düzgün proje yönetimi ve koordinesi olmadan yapılan yazılımlarda istediğiniz kadar yetenekli kod yazan insanlarınız olsun.

Eğer çok iyi iş bölümü yapamazsanız zamandan kaybedersiniz. Kimin ne yapacağını çok profesyonel şekilde belirleyip kişiye yol haritası çizmezseniz kişilerin yazdığı kodlar arasında kopukluk ya da verimsizlik olur vs vs vs çok fazla konu var.

Kısacası demek istediğim açılan bölümler gereksiz falan değil. Dersiniz ki onlar olmasa olur mu? Bu bölümler yok diye mi bu kadar geri kaldık? Tabi ki geri kalmamızın sebebi kimse kusura bakmasın çalışacak kafa yok kimsede. "Aga Avrupa'da ne imkanlar var adamlar neler yapıyor" gibi söylemleri geçin artık lütfen. İmkan her yerde var artık kaçıncı yüzyıldayız. Adamların çalıştığının %1ini çalışma sonra yok imkan yok bilmem ne...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EfeAYDIN -- 30 Temmuz 2014; 0:35:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfeAYDIN

quote:

makine
    elektrik
    elektronik
    insaat
    bilgisayar
    gerisi gereksiz

çevre mühendisliği nedir diyo ya aga sonra ağlıyonuz şehirlerimiz niye böyle avrupaya bakın falan filan diye. her üniversitenin açması saçmalık çok fazla mezun vermesi ama sonuçta lazım yani.

Abi birakin mimarlar halletsin.Hem cevre muhendisleri cevre planlamasi yapiyor mu

• hahaha ünide mühendislik kazanamamış ağlayan bi tip
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfeAYDIN

quote:

makine
    elektrik
    elektronik
    insaat
    bilgisayar
    gerisi gereksiz

e kardesim peyzaj mimarligi denen bir olay var o ne olacak? mimarlik dedin mi akla sanat geliyor. muhendislik diyincede teknik geliyor.
    bence bir mimar daha iyi tasarlar sehir duzenini.
    işte bu yuzden sacma diyorum

• EfeAYDIN E kullanıcısına yanıt
    Çevre muhendisliğinin işi bir nevi mimarlık değil mi adı mühendis mi olması lazım arkadaş bundan bahsediyor zannedersem. Tam olarak da bilmiyorum yani sanki daha çevre mimarı felan olsa daha güzel olur gibi ne iş yaptığıyla ilgili bilgi verirsen aydınlatırsın bizi de

• quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

türkiyedeki eğitim sisteminden bi cacık olmaz lise felan gene neysede universite hiçbi işe yaramıyor sadece zaman ve para kaybı. insanlar üniversite kazanmaya, bitirmeye harcadıkları zamanı başka bi işe girip meslek öğrenmek için harcasalar daha faydalı olur.

Ilkokulu bitirip sanayiye girsem su ana kadar motor profesoru olurdum.Sanki Tesla universite okudu anasını satim.

• çok yüklenmişsiniz la sakin olun

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%87evre_m%C3%BChendisli%C4%9Fi
    http://enve.eng.marmara.edu.tr/genel-bilgiler/genel-bilgiler/

vs vs bir sürü kaynaktan ne işe yaradığını öğrenebilirsiniz. Ben de tam olarak ne yaptıklarını bilmiyordum fakat gördüğünüz gibi çalışma alanlarını yapan başka bir mühendislik ya da bölüm söyler misiniz? Mimarlık falan girmiyormuş demekki bu konulara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tauriel

hahaha ünide mühendislik kazanamamış ağlayan bi tip

Nereden biliyorsun kazanamadığı mı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.