Şimdi Ara

mühendislik ofisi için masa üstü önerileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    mühendislik ofisi açacağım
    autocad 2012 kaldırabilecek, geniş ekranlı, iyi ekran kartına sahip masa üstü önerilerinizi bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: trde

arkadaşlar merhaba
    autocad 2012 kaldırabilecek, geniş ekranlı, iyi ekran kartına sahip masa üstü önerilerinizi bekliyorum

bütçen ne kadar hocam?
    21,5" yeterli mi monitör için?
  • quote:

arkadaşlar merhaba

2000 tl yede 20.000 tl yede sistem toplanabilir. bütçe belirtirseniz daha sağlıklı olur.
  • @kedi bedri,
    21,5" denilen led ekranlardan kullandım bilmiyorum belki de markasından dolayıydı, çok kötü çıktı
    21,5 tan küçük de olabilir 19" gibi, yeterki çıt kırıldım olmasın, mekanik olarak da, ekran kartı olrak da sağlam olsun

@raSe34,
    bütçe, önerilen sistemlere göre değişebilir
    2bin tl'den başlayabiliriz
  • dostum, autocad tasarım programı için geniş ekran yazmışsın ama sana tavsiyem, 24 inclerden vazgeçme

21.5 alacaksın, 1080p çözünürlükte gözler bozulur.
    -ama 24 inc monitörlerde, 1080p de autocsd i rahat rahat tüm detaylarını görerek kullanırsın.

aynı şekilde, ekran kartını nvidia öneririm işlemcini ise intel öneririm.
    -hani bütçeni bilmiyorum ama en en en az 2500-3000 lirayı gözden çıkartman gerek, eğer işini ciddiye alıyorsan.
  • @IEfsaneyim,
    evet işimi ciddiye alıyorum. önerilerin için teşekkür ederim
    24"i hiç denemedim, ama dediğim gibi 21,5" benim için kötü bir deneyim oldu :(

sence i3 yeterli midir?
    bir de marka yazmamışsın
    mesela en azından ekran için

ben LG, samsung, expert, philips bir sürü ekran kullandım ama bana sanki en sağlamı philips gibi geldi
  • aoc kullanmadin herhalde :D i5 3470 anakarti bilmiyorum uygun hesapli gskill 8 gb ram corsair 200R veya 300R 1 tb seagate hdd gtx 660 veya ti olani corsair gs 128 gb ssd

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

@kedi bedri,
    21,5" denilen led ekranlardan kullandım bilmiyorum belki de markasından dolayıydı, çok kötü çıktı
    21,5 tan küçük de olabilir 19" gibi, yeterki çıt kırıldım olmasın, mekanik olarak da, ekran kartı olrak da sağlam olsun

@raSe34,
    bütçe, önerilen sistemlere göre değişebilir
    2bin tl'den başlayabiliriz

ben de autocad ve coral kullanan biriyim. o yüzden 21,5" i yeterli buluyorum. 3d modelleme dahi yaptım.

AMD isterim dersen onu ben yapar gösteririm ancak Intel dersen onun erbabı başkaları.
  • @watkenaydu

yok ne yazık ki aoc hiç kullanmadım
  • Aoc da gözleri bozuyor diyorlar.Bu arkadaş led tv alıp kullansa philipsin olmaz mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezginingünlüğü

Aoc da gözleri bozuyor diyorlar.Bu arkadaş led tv alıp kullansa philipsin olmaz mı ?

5-6 tane almasi gerek o zaman ayrica aoc gibi firmalara paneli bildigim kadariyla sharp lg falan veriyor o zaman hepsi gozleri bozuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: watkenaydu

quote:

Aoc da gözleri bozuyor diyorlar.Bu arkadaş led tv alıp kullansa philipsin olmaz mı ?

5-6 tane almasi gerek o zaman ayrica aoc gibi firmalara paneli bildigim kadariyla sharp lg falan veriyor o zaman hepsi gozleri bozuyor

Aoc kendi üretiyor diiye duymuştum yanlış mı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: watkenaydu

quote:

Aoc kendi üretiyor diiye duymuştum yanlış mı?

bildigim benim bu firmalara panelleri sharp veriyor diye duydum sadece

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.