Şimdi Ara

Mühendislik için en iyi tercih hangi üniversite ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1- Verilecek eğitim teknik ağırlıklı ve kaliteli olmalı.

2- Özel olmamalı.

3- Anadolu da yaşayan bir insana ideal olmalı.

4- Gerekli İngilizce eğitim olmalı gereğinden fazla ağır olmamalı.

5- Yurtdışı imkanları iyi olmalı.

6- Öğrenci dostu olmalı, konaklama ve yaşam pahalı olmamalı.

Tercih dönemi bu özelliklerde bir üniversite arayan yada arada kalan arkadaşlar için bu konuyu açıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-911F0139A -- 17 Kasım 2020; 19:28:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ağır bir İngilizce nin öğretilmesi demek 4 yılda ders yükünün haricinde bir de İngilizce nin kişiye yük olmasıdır. Üniversite yıllarında sadece akademik İngilizce öğretilmeli sonuçta orası yabancı dil kursu değil.

Günde 30 dk. nı alan namaz, insanlara moral ve disiplin sağlar. Senin gibi 10 İq, millete yobaz diyerek havalı olduğunu sananların her gün 1 saatini ayırdığı mastürbasyondan daha faydalı bir iştir. Başka bir konu tartışılırken konuyla alakasız ve saygısız cevaplar vererek kimin yobaz olduğunu gösteriyorsunuz.

• Tam Odtü'yü tarif etmişsin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Odtü

• Gereğinden fazla ağır İngilizce eğitim nasıl bir şey?

• Aşırı sosyal olmamalı ne ya akfkamjfnanfkdnekjajfjw

• Konu yeri yanlış.

• quote:

Orijinalden alıntı: ae2096

Gereğinden fazla ağır İngilizce eğitim nasıl bir şey?

türkçe meali: ben anadolu yobazıyım ingilizce öğrenmek istemiyorum ama ingilizce terimleri ezberliyebilirim öyle geçebilceğim yer lazım yobaz olduğum için sosyal ortamlarada gelemem 5vakit namaza giderim ayrıca mok gibi fakirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 17 Kasım 2020; 14:57:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-39A3D5E9A

türkçe meali: ben anadolu yobazıyım ingilizce öğrenmek istemiyorum ama ingilizce terimleri ezberliyebilirim öyle geçebilceğim yer lazım yobaz olduğum için sosyal ortamlarada gelemem 5vakit namaza giderim ayrıca mok gibi fakirim

Alıntıları Göster

5 vakit namaz kılan yobaz mı oluyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: brhmlpy

5 vakit namaz kılan yobaz mı oluyor?

Alıntıları Göster

Yani doğal olarak insanın işi gücü olur 5vakit nedir....

Paganlar bile bu kadar tapınmıyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 17 Kasım 2020; 14:59:0 >
  • İtü , odtü .

• 1-Odtü

2-Itü

3-IYTE

• hangi mühendislik bölümü için? herkes ezbere konuşmuş fakat hangi bölümü okuyacaksın o da önemli

• Ağır bir İngilizce nin öğretilmesi demek 4 yılda ders yükünün haricinde bir de İngilizce nin kişiye yük olmasıdır. Üniversite yıllarında sadece akademik İngilizce öğretilmeli sonuçta orası yabancı dil kursu değil.

Günde 30 dk. nı alan namaz, insanlara moral ve disiplin sağlar. Senin gibi 10 İq, millete yobaz diyerek havalı olduğunu sananların her gün 1 saatini ayırdığı mastürbasyondan daha faydalı bir iştir. Başka bir konu tartışılırken konuyla alakasız ve saygısız cevaplar vererek kimin yobaz olduğunu gösteriyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-911F0139A -- 17 Kasım 2020; 17:4:36 >
  • Revenge of Cibali kullanıcısına yanıt

Aslında genel olarak mühendisliklerin tümü diyebiliriz. Branş farkının üniversiteye göre çok fazla değiştiğini sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-911F0139A

Ağır bir İngilizce nin öğretilmesi demek 4 yılda ders yükünün haricinde bir de İngilizce nin kişiye yük olmasıdır. Üniversite yıllarında sadece akademik İngilizce öğretilmeli sonuçta orası yabancı dil kursu değil.

Tam isabet tutturmuşum yobaz damarına basmak benim için bir büyük bir entertainment ve onurdur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 17 Kasım 2020; 17:58:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeremiKılarksın

Tam Odtü'yü tarif etmişsin

Odtü değil hocam anlatığı, ceng mezunuyum. Daha ağır şartları var. :)

• powerpuff girls oluşturuyor sanki adam

• Bir muhendisten gelsin o zaman: "Agir bir ingilizce" ogrenmemis muhendis - %95 dandik imza muhendisidir. Kisacasi asgari ucretin 2 tik ustune ise gelsin gitsin imza atsin diye ise alinmis, bir katma deger yaratmayan muhendistir.

Neden ? Ingilizce dunyada bilimin ve inovasyonun dilidir. Iyi bir muhendis, guncel kalabilen, gerektiginde bir ise halletmek adina gerekli konsept ve araclari hizlica ogrenip uygulamaya gecebilen kisidir. Bu guncel kalabilmeyi saglamak icin iyi derecede ingilizce bilmek sarttir. Yazilim muhendisi olmanin %50'si stack overflow'dan ogrenmek mesela.

Dunyada bir lisans duzeyi muhendislik okulu yok ki sana is hayatinda yapman gerekecek her seyi ogretebilsin... Lisans alanin temel bilgilerini ve ogrenme metodlarini ogretir. Sende o genis yelpaze temel bilginin ustune ve ogrenme metodlariyla isine gore bilgini buyutmeye devam edersin.

Edit: Birde orasi ingilizce dil kursu degil, akademik Ingilizce ogretmeli falan demissin. Akademik Ingilizce'nin dil kursundan ogrenebilecegin Ingilizce'den daha kolay ve basit oldugu fikrine nereden kapildin bilmiyorum. O dandik dil kurslari gundelik basit konusmalar falan ogretir ancak, oturup eski Ingilizce Othello falan ogretmiyorlar. Akademik Ingilizce zaten dilin modern anlamda en yuksek noktasi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BerkKhan -- 17 Kasım 2020; 18:28:21 >

• BerkKhan B kullanıcısına yanıt

İngilizce yi hiç bir kurumda size 1 senede öğretemezler. İngilizce bilginizi Akademik İngilizce yi öğrendikten sonra iş hayatınızda ve günlük hayatınızda geliştirirsiniz. Üniversitede öğrenciye yüklenen gereksiz İngilizce dil bilgisi konuları öğrenci üzerinde yükten başka bir şey değildir. Sonuçta amaç İngiliz dil ve edebiyatı değil mühendislik eğitimi almak. Ayrıca Akademik İngilizce sadece makalelerin vb. yazıldığı dil değildir. Her branşın kendi ihtiyacına göre Akademik İngilizce si vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-911F0139A -- 17 Kasım 2020; 18:34:25 >
  • Yurtdışında gidebileceğin herhangi bir üniversite > Otdü, İtü, Bilkent > Karadeniz Teknik, Marmara, Sakarya > sütçü imam vs...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.