Şimdi Ara

Mühendislerin yarısı işsiz, çoğu 1500 TL'ye çalışıyor geyiği (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
12
Favori
33.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pcwolf28

Kimya mühendisi bir tanıdık iş bulamayıp en son solidworks öğrenip asgari ücretle işe girip daha sonra maaşı yükseltmişti:)

Bu arada o kesinti vergi sigorta ıvır zıvırları mı?
    üşenmedim araştırdım bu programda tasarım yeteneği gerektiriyormuş çizme yok bende. benimde acilen böyle sap,autocad gibi kursla videoyla öğrenilecek programları öğrenip işe girmem lazım. lakin hepsi bi yerde beni ters köşe yapıyor. birinde çizim şart diğerinde ingilizce bilmek şart, matematik şart o şart bu şart
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-05C9F9077

Ünide bitiyor işte. Kaç yıldır kodlamayla uğraşıyorum ama iş bulsamda asgari ücret oluyor. Yaş 20 oldu. Bu saatten sonra da üni olur mu korkusu var. Olsa bile derece yapmak lazım. Bölüm yüksek. İlk 5k falan yapmak lazım sanırım o da zor..
    25 yaşındayım ve acaba üniversite okusam mı diye düşünüyorum ben. 20 olsam kesinlikle hiç düşünmeden okurdum. bence avantajlı bile olursun, daha olgun, daha kendini bilen bir yaştasın 17-18 yaşına göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baratonian

Forumda her yaş gurubundan ve özellikle üniversite kesimine yönelik yazdığım , bence gayet düzgün bir mesajı, nasıl vizyonla bağdaştırdığını anlayamadım.

son cümle olabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tabiki 1500tlye calismiyorlar ama ozel universitelerin zart zurt puanlarla ogrenci alip muhendis vermelerinden dolayi şirketler muhendis sifatinda calistiracak istediklerini yaptiracak adamlari kolayca bulabiliyorlar..

burada ayrim ozel universite yada devlet universitesi farkettirmeksizin kendini gelistirebilen muhendis adaylari siyriliyor.. aslinda bu sadece muhendislik icin deil butun meslekler icin gecerli..

kendinizi gelistirmezseniz konuya hakimliginizi kanitlayamazsaniz komik rakamlara calisirsiniz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • WarSaw kullanıcısına yanıt
    Kaba konuşayım diye girdim cümleye. Sağolsun çocuklar genelde Kezban konularını açıyorlar okuyoruz kimi zaman yaratıcı fikirler oluyor, ona istinaden forumdaki kirlete yönelikte konuşmak vizyonun parçasıdır. Başkasının vizyonu hakkında fikir beyan edecek kadar bilgili saymam kendimi, ayıplık addederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mühendis değilim. 2 yıllık bilgisayar programcılığı mezunuyum. Bir yazılım firmasında front end developer olarak çalışıyorum. Sadece html, css, biraz da javascript yazıyorum. 3500 alıyorum ve az geliyor. Mühendis nasıl 1500 alabilir? Bu sınırlı bilgimle bile her gün bir firma arıyor bizimle çalışmak ister misiniz diye. Çünkü piyasada adam yok!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extremos -- 2 Mayıs 2018; 0:58:25 >
  • Kesinlikle bir bütünlük istiyor. Çok güzel söylemişsin, matematik şart, mesleğinle ilgili programlara hakim olmak şart, İngilizce şart, katılıyorum

• Bu foruma bakarsan ülkedeki kum tanesinden daha çok mühendis var ve hepsi asgari ücrete çalışıyor
    Çoğu 20 yaş altı zaten,piyasanın "p"sini görmemiş çoğu konu dışının yorumları ciddiye alma pek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakiyyyy

Bu foruma bakarsan ülkedeki kum tanesinden daha çok mühendis var ve hepsi asgari ücrete çalışıyor
    Çoğu 20 yaş altı zaten,piyasanın "p"sini görmemiş çoğu konu dışının yorumları ciddiye alma pek.
    Hoşgörmek lazım, bizim insanımız bizde geçtik o yollardan dostum.

Ben okurken bizlerden 10 sene büyük abiler çok çok iyi konudaydı, git gide kötüye gidiyor, şimdi herşey daha zor.

• Konu çöp olmuş

• neden mühendisler sürekli kendini kanıtlama peşinde ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lax Guy

neden mühendisler sürekli kendini kanıtlama peşinde ki?
    Çoğu mühendis arkadaşlar filmlerden esinlendiği için olabilir, birde istedikleri hayal ettikleri yaşam kalitesine ulaşamamak olabilir. Hepimizde var bu ancak ülkede mühendislik çok sanırım o yüzden

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2D3F39B00

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Ergenlerin Ferasetine Güveniyorum. Adult görünce beni afakanlar basıyor

• Ülkede genel bir yanlış kanıksama var.

Mühendisler değil sadece her iş grubundan insan iş sıkıntısı çekmekte. Mühendis fakültesi daha fazla diye tabii daha fazla mühendis göze çarpabilir. Keza öğretmen durumunda da aynı.

Şahsen her meslek grubuna eşit yaklaşılmasını ve aynı oranda kadro verilmesine tarafım. Herbir insan da mesleği de çok değerli.

• Yanlış ASELSAN yeni mezuna 5k civarı verir. Okulunun ilk 3 te olmasına gerek yok hacettepeden bile bayağı alıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2D3F39B00

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    İşte sınıflama yapınca, senin sınıflaman benim sınıflamam olmaz, tabii ki bambaşka şeyler ancak bir sınıflama. Erkek aldın gibi, fakir zengin gibi, genç yaşlı gibi, namuslu namussuz gibi, vb... milyon tane. Bu açıdan berrak olmak tavsiyemdir.

• Herkes çekirdek aldı izliyormu? Ben gidiyorum herkese iyi sabahlar

• Baratonian kullanıcısına yanıt
    yanlış Kezbana hehe pardon( kıza çattiniz hocam ) .

• ankara yeni muhendis 1650 tl maas ile basliyor.

yeni muhendis is bulabilmesi icin ilk oncelik cevresinin olmasi gerek daha sonra dolu bir sekilde mezun olmasi gerekli ve en.onemlisi kafasi calisan yirtik bir tip olmasi gerek. kimse kusura bakmasinda isverenler yeni muhendis yetistirmek istemiyor ve piyasanin aci durumu muhendislerin elinde degil alaylilarin elinde.

• Baratonian kullanıcısına yanıt
    özel mesaj bunun için var. 2 sayfanın da içine etmişsiniz tebrik ederim.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.