Şimdi Ara

Mühendisler Ne Kadar Alıyor? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
23.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: NuTeRX

Tam net bir cevap alamadım ama?Devlet işinde 2.000 Ytl'yi bulur mu?

kardeş kpss ile a grubu kadrolara girersen 3 milyarla başlarsın yalnız a grubu kadrolara girmek çok zordur.mesela telekomunikasyon kurulu 2700 veriyor elektronik ve bilgisayarcıları(mühendis) alıyor.

thy var orasıda iyi verir 2000 yl falan buda elekt ve bilcileri alıyor.
    bazı bakanlıklara uzman yardımcısı müsteşar yardımcı falan alıyorlar 3500 ytl ile başlıyor.dedigim gibi buralar devletin süper noktalarıdır.ama girişleride zordur.kpss den 93 94 almak lazım.kpds den en az 70 isterler.ve daha bisürü şey say say bitmez.mülakatları falan olur

fakat sıradan devlet kademelerinde 1400 ytl ye işe girersin senede %5 zam alırsın

• quote:

Orjinalden alıntı: throlll

quote:

Orjinalden alıntı: osstation

Türk Telekom'da ne kadar veriyorlar acaba? Çalışan var mı mühendis olarak?

hemen cevap veriyorum

çalıştığın yere göre değişiyor

eğer bu yeni alımla ilgileysen pm atarsan aldığım ücreti söyleyebilirim burda söylemek doğru olmaz diye düşünüyorum gerçi birşey olmaz ama

Daha 3. sınıfım ben yolum uzun Meraktan sordum sadece. Alım dediğiniz nasıl oluyor bir de mühendisler ne iş yapıyor orda?

• Benimde bir sorum olacak; Fizik mühendisi tanıdığı olan varsa en düşük ve ortalama olarak aldıkları aylık ücretleri söyleyebilir mi ?
    Çalışma şartları-üniversite sonrası yöneleceği bölüm vesaire bilgim var fakat ücret konusunda pek birşey öğrenemedim. Fizik mühendisleri sitesinde aylık 7.500 lira maaş alan biri vardı. Maaşlar genelde bu şekilde midir ?
  • quote:

quote:

quote:

hemen cevap veriyorum

eğer bu yeni alımla ilgileysen pm atarsan aldığım ücreti söyleyebilirim burda söylemek doğru olmaz diye düşünüyorum gerçi birşey olmaz ama

Daha 3. sınıfım ben yolum uzun Meraktan sordum sadece. Alım dediğiniz nasıl oluyor bir de mühendisler ne iş yapıyor orda?

ya telekom geçen sene 800 mühendis aldı toplu olarak bu sene de 800 civarı alacak alım dediğim o

alımda ingilizce genel yetenek ve alan sınavı yaparak alıyor

ben genel müdürlükte çalışıyorum genel müdürlükteki mühendisler genellikle yatırım bölümündeler yani kurulacak sistemlerin nereye kurulması,hangi firmadan alınması,bunların eğitimleri,kurulumu vb. işlerle uğraşıyoruz ama tabi bunlar arasında yazılım yapanlar falan da var illerin koordinasyonunu sağlamakta var

illerdeki mühendisler ise bu altyapının işletilmesinden ve biraz da diğer idari işlerden sorumlu

• quote:

quote:

quote:

quote:

hemen cevap veriyorum

ya telekom geçen sene 800 mühendis aldı toplu olarak bu sene de 800 civarı alacak alım dediğim o

alımda ingilizce genel yetenek ve alan sınavı yaparak alıyor

ben genel müdürlükte çalışıyorum genel müdürlükteki mühendisler genellikle yatırım bölümündeler yani kurulacak sistemlerin nereye kurulması,hangi firmadan alınması,bunların eğitimleri,kurulumu vb. işlerle uğraşıyoruz ama tabi bunlar arasında yazılım yapanlar falan da var illerin koordinasyonunu sağlamakta var

illerdeki mühendisler ise bu altyapının işletilmesinden ve biraz da diğer idari işlerden sorumlu

Teşekkürler. Ben de yarın staja başlıcam bakalım neler yaptıracaklar.

• quote:

Orjinalden alıntı: £¢h¡n

Benimde bir sorum olacak; Fizik mühendisi tanıdığı olan varsa en düşük ve ortalama olarak aldıkları aylık ücretleri söyleyebilir mi ?
    Çalışma şartları-üniversite sonrası yöneleceği bölüm vesaire bilgim var fakat ücret konusunda pek birşey öğrenemedim. Fizik mühendisleri sitesinde aylık 7.500 lira maaş alan biri vardı. Maaşlar genelde bu şekilde midir ?

bana sorarsan değeri bilinmeyen dallardan fizik mühendisliği bir kaç şirket dışında alım yapan yok benim bildiğim

adam elektronik mühendisini alıyor bu nasıl olsa her işi öğrenir diye her işe koşturuyor

ayrıca 7500 lira maaş falan sakın aklına bile gelmesin bir 10 yıl alanında çok çok iyi olmadığın sürece
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: £¢h¡n

Benimde bir sorum olacak; Fizik mühendisi tanıdığı olan varsa en düşük ve ortalama olarak aldıkları aylık ücretleri söyleyebilir mi ?

bana sorarsan değeri bilinmeyen dallardan fizik mühendisliği bir kaç şirket dışında alım yapan yok benim bildiğim

adam elektronik mühendisini alıyor bu nasıl olsa her işi öğrenir diye her işe koşturuyor

ayrıca 7500 lira maaş falan sakın aklına bile gelmesin bir 10 yıl alanında çok çok iyi olmadığın sürece

Hangi şirketlerdir onlar ?

• Ya bu konuyu okuyunca mühendisilik yazmaktan vazgeçtim tıp yazıyım bari.Nefret ede ede okurum ama ilerde sürünmem bari.Bu dediğiniz maaşlar itü bilgisayardan mezun biri içinde böylemidir?
  • Mühendis bolluğu var mühendis sayısı hızla artıyor ama iş olanakları aynı hızla artmıyor.2 ay önce tvde görmüştüm yeni mühendisin birine 700-800 lira maaş teklif etmişler adam bunlara kızıp köfteci olmuş eminim daha fazla kazanıyordur.İleride asgari ücrete çalışan mühendisler görürseniz şaşırmayın.
  • uzay mühendisi olun hem karizmanız hemde paranız olsun
  • kimya mühendisi tanıdığım özel sektörde 5.000 YTL+ alıyor özel sektör her zaman iyidir
  • quote:

Orjinalden alıntı: oeste

uzay mühendisi olun hem karizmanız hemde paranız olsun

Abi şaka maka yazmayı düşünüyorum orayı da. Oradan çıkanlar nerede çalışıyorlar, ne iş yapıyorlar? TÜBİTAK'ta, Türksat'ta, TUTAE'de falan mı?

Çünkü maalesef herkes "uzay" gibi kavramlarla Türkiye'yi alakasız görüyor da. Bir zamanlar ben de öyle görüyordum.
  • benim dayım 4 hafta önce girdi makina mühendisi 3.000 ytl alıyor.
  • Ortada bir gerçek var...Eğer büyük paralar kazanmak istiyorsanız bunun tek bir yolu var:TİCARET...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Private

kimya mühendisi tanıdığım özel sektörde 5.000 YTL+ alıyor özel sektör her zaman iyidir

kimya mühendisliği hakknda iyi şeyler duyuyorum son günlerde
  • quote:

Orjinalden alıntı: shady_tr

Ortada bir gerçek var...Eğer büyük paralar kazanmak istiyorsanız bunun tek bir yolu var:TİCARET...

Onun içinde sermaye lazım kanka
  • büyük para kazanmak istiyosanız bişey keşfedin mesela google yada facebooka rakip bişey yapmakla başlayabilirsiniz
  • yabancı sermayelli bir şirkete girerseniz 3-4 milyardan aşağısını almazsınız -
    mesela teksil mühendisleri çok iyi para alıyorlar
    gıda mühendisleri keza öyle

ama önemli olan işe girecegin piyasada ki etkinliği-

not:bu arada herhangi bir mühendislik bitirip alakasız meslet yapanlar da var,işe alan firmalar sırf mühendislik bitirmiş diye alıyorlar ama o işi yapan o bölümün mühendislerinden az para veriyorlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: yildize

yabancı sermayelli bir şirkete girerseniz 3-4 milyardan aşağısını almazsınız -
    mesela teksil mühendisleri çok iyi para alıyorlar
    gıda mühendisleri keza öyle

ama önemli olan işe girecegin piyasada ki etkinliği-

not:bu arada herhangi bir mühendislik bitirip alakasız meslet yapanlar da var,işe alan firmalar sırf mühendislik bitirmiş diye alıyorlar ama o işi yapan o bölümün mühendislerinden az para veriyorlar

Tekstil mühendislerinde işsizlik çok.Tekstil çin sayesinde çöktü birçok firma elbiseleri merdiven altı ucuza üretim yapan fason firmalara yaptırıyor.İşçiye haklarını vermeyen fason firmaların mühendis çalıştıracak hali yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KayTheRock

quote:

Orjinalden alıntı: Private

kimya mühendisi tanıdığım özel sektörde 5.000 YTL+ alıyor özel sektör her zaman iyidir

kimya mühendisliği hakknda iyi şeyler duyuyorum son günlerde

kimya mühendisi ve kimyagerlikte ilaç sektöründe çok para var genelde yaptığın iş pazarlamacılık 2 bin ytl gibi net maaş + sattığından % li prim tabi maaşın 10 bin ytl de olur 5 binde üstüne şirketten altına araba bende kimya öğrencisiyim yabancı ilaç firmaları ülkeye çok yatırım yapmaya başladı gelecek var

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.