Şimdi Ara

Muhendis ve Bimde çalışanın aynı maaşı aldıgı ulke olduk (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
7.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Organismus

Bu mesaj silindi.
    Bizim binada öğretmen var.
    Kpss'den iyi puanı var. Sözleşmeli için denemiş AKP'li dayisi olmadığı için mülakat puanı düşük olmuş.
    Şimdi fellek fellek iş arıyor. Özel okullara gitmiş. Alan yok. Sebebi kadromuz dolu.
    Bana geldi dedi ki sizin şirkette iş vardir. İşçi olarak aldirsan çok sevinirim dedi. Yada Yengeyle konuşsan hastanede temizlik yada yemek firmasına aldiramaz mı dedi!!
    Ülke bu halde.
    İnşaat firmasinda 5. Yılım. 6. Yila girdim
    Etrafimda ful mühendis var. Sosyoloji mezunuyum yurt disinda da mühendislik okuyorum.
    Son 2 yıldır Türkiye'deyim. Bunlar nasıl mühendis dediğimiz cok mühendis var.
    Bizde hemen masabasi, sabah 9 - aksam 6 iş olsun. Dolgun maaşı olsun derdindeler. Öyle bir dünya yok.
    İşe yurt dışında başladım. 2000 dolarla. Mayıs ayinda askere gidip gelip tekrar bir yurt dışı yapacağım, 4300 dolara anlaştım. Mühendislik diplomasını alirsam, +1000 yada 1500 dolar daha koyacak.
    10 yıllık adamlar var 7-8 bin dolara gidecekler. Tecruben ve birikimin yoksa olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birgarip2019 -- 15 Şubat 2019; 0:26:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Organismus O kullanıcısına yanıt
    evet bende çok şaşırdım o hallerini görünce sanki bir şirketin genel müdürü falan olmuş gibi ağlayan bile vardı çok komikti ama onlarıda anlamak gerek işsiz olarak kalmaktansa 2020 liraya çalışmak daha iyi. ne geliyorsa başımıza şükür etmekten geliyor herşeye şükreden bir toplum var malesef.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dumprep

------------------------------
    Dostum galiba tam anlatamadım, kusura bakma. Güneş enerjisi örneği benim kendi alanım ile ilgiliydi. Sizin mesleğiniz ile ilgili vereceğim örnekler çok sağlıklı olmaz diye kendi alanımdan örnek verdim. Trde yaşayıp yurtdışından iş yapmak en güzeli olur gerçekten de. Umarım herkes gönlünüzce olur. Başarılar dilerim...
  • Bim o kadar iyi para veriyor mu ?
    istifa edelim mi ?
  • Mühendisler önce iş bulsun da sonra bim maaşı kalsın.
  • Bim de veya başka işlerde çalışan da namusuyla ekmeğini kazanıyor. İnsanları hakir görerek ancak kendi kendinizi rezil edersiniz. Mühendis dediğinizden çok daha zor para kazanıyor olabilir ve fazlasını da hak ediyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Muhendis olarak bimde çalışan kasiyerle aynı maaşı alıyorsa birşeyleri yanlış yapmıştır. Mühendis uretir. Fikir olur, araç olur, çözüm olur, kolaylık olur ama birşey uretir. Bunu yapamıyorsa zaten mühendis değildir.

Üretmek için çalışmaya gerek yoktur. Üretimi iyi ise zaten onu bulurlar, muhendis de kasiyer maaşını kabul etmez.
    Puhaha hic gulesim yoktu , çıkk piyasaya bak once muhendisler ne yapiyor. 6 gün it gibi çalisip cogu stres altinda haKarete bile maruz kaliyorlar. İşi bilmenin yaninda senden çik üst vasiflar istenecektir.. Aldiklari parada cok dusuk bir miktar . Zaten yapilan isler cogunlukla personel yonetimi o isi yapmak icin enayi gibi muhendislikte okunmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hexedemical -- 15 Şubat 2019; 13:2:15 >
  • hexedemical H kullanıcısına yanıt
    Bu şartlarda çalışıyorlarsa zaten suçu başka yerde aramasınlar. Semer isteyene vurulur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Organismus O kullanıcısına yanıt
    Sözleşmeli öğretmen başlangıç olarak 3200 civari+ ek ders alır.

Sizin bahsetmek istediğiniz ücretli öğretmenler. Onlar düşük alır. Ama kurayla atanmaz. Kişisel olarak başvuru olur. Okul ve meb kabul ederse başlar.

Kuradakilerin sevinmesi gayet doğal

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Bu şartlarda çalışıyorlarsa zaten suçu başka yerde aramasınlar. Semer isteyene vurulur
    Sen başka planette yaşiyorsun galiba. Herseyden bihabersin

• Geçen ark iş görüşmesine gitmiş asgari ücret teklif etmişler.Sana iş ogreticez demişler....

Ulan koskoca holding asgari teklif etmiş be yuh dedim

• hexedemical H kullanıcısına yanıt
    Benim planetim dünya. Sizin worldünüz hangisi?

• Türk toplumunda öyl. Illa herkes mühendis olacak. Okumayana kiz yok...
    Daga tasa üniversite acildi tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: kızgın boğa

Geçen ark iş görüşmesine gitmiş asgari ücret teklif etmişler.Sana iş ogreticez demişler....

Ulan koskoca holding asgari teklif etmiş be yuh dedim
    İş yokkı adamlar iş bulduguna sukretsın. Surıyelıkerude 900e caöıştırıyorlar mobılyacı yanınca surıyeluler olunce anca anlaşıldı yoksa soylesek ınan mıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Ne güzel işte komünizm geldi vvbbbmjfc
    İşsiz sayısı 25 mılyonu asınca gelmeseydi oma da razuydık ama işte

• 3 yil once migrosta çalisan 19 yaşinda kasiyer 2200 tl aliyodu

• quote:

Orijinalden alıntı: hexedemical

3 yil once migrosta çalisan 19 yaşinda kasiyer 2200 tl aliyodu
    Yakında konkotdato ılan ederler

• Dövleti suçla heryere bakkal gibi üniversite açtılar karadenizde doğuda üniversite olurmu insafsızlar kansız kertenkeleler?
    birde özelleri var bu işlerin..
    Herkes anadolu lisesi/üniversite mezunuysa kimse değildir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 22 Şubat 2019; 17:19:42 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ocak 2019 videosunda araştırma sonuçları: Yeni mezun Bilg Müh sanayi kuruluşlarında 2-2.5bin TL ile işe başlar, ki o da iş bulabilirse. Konu linki:
    https://forum.donanimhaber.com/yeni-mezun-bilg-muh-2-2-5bin-tl-ile-baslar-video--137523977
  • Bilgisayar Mühendisi için bile artık o maaşlar mevcut değil. Veren firmalarda da mesai kavramı diye birşey yok.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.