DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Mühendis Maaşları
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
1.774
Cevap
132
Favori
817.564
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Mühendis Maaşları
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2330 Mesaj
      23 Şubat 2012 02:15:47
      quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Makine mühendisiyim.

Arkadaşlar okul ister bilmem ne ister İTÜ-YTÜ-ODTÜ olsun okulda az bilgi gösteriyorlar. Tabi işe girerken maaş oynamaz mı, az da olsa fark eder. Fakat başta önceliğiniz asla maaş olmasın.

-Mesleğinizle alakalı bir şirket.
      -Mesleğinizle alakalı kaliteli işler yapan bir şirket
      -Mesleğinizle alakalı fazla ve kaliteli işler yapan bir şirket
      -Mesleğinizle alakalı fazla ve kaliteli işler yapan, yeni mezuna değer veren bir şirket
      -Mesleğinizle alakalı fazla ve kaliteli işler yapan, yeni mezuna değer veren, iyi bir ortamın olduğu bir şirket
      -Mesleğinizle alakalı fazla ve kaliteli işler yapan, yeni mezuna değer veren, iyi bir ortamın olduğu ve yükselebileceğiniz bir şirket
      -Mesleğinizle alakalı fazla ve kaliteli işler yapan, yeni mezuna değer veren, iyi bir ortamın ve maaşının güzel olduğu yükselebileceğiniz bir şirket
      -Mesleğinizle alakalı fazla ve kaliteli işler yapan, yeni mezuna değer veren, iyi bir ortamın ve maaşının güzel ve yan hakların olduğu yükselebileceğiniz bir şirket

Şimdi yukarıdaki sıralamaya bakın. Tepeden başlayın alta kadar inin. Aşağı doğru ne kadar inebiliyorsanız inin ve o şirkete girin.

Tesekkürler bilgilendirme için

• Yüzbaşı
      475 Mesaj
      24 Şubat 2012 17:06:28
      quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Makine mühendisiyim.

Arkadaşlar okul ister bilmem ne ister İTÜ-YTÜ-ODTÜ olsun okulda az bilgi gösteriyorlar. Tabi işe girerken maaş oynamaz mı, az da olsa fark eder. Fakat başta önceliğiniz asla maaş olmasın.

-Mesleğinizle alakalı bir şirket.
      -Mesleğinizle alakalı kaliteli işler yapan bir şirket
      -Mesleğinizle alakalı fazla ve kaliteli işler yapan bir şirket
      -Mesleğinizle alakalı fazla ve kaliteli işler yapan, yeni mezuna değer veren bir şirket
      -Mesleğinizle alakalı fazla ve kaliteli işler yapan, yeni mezuna değer veren, iyi bir ortamın olduğu bir şirket
      -Mesleğinizle alakalı fazla ve kaliteli işler yapan, yeni mezuna değer veren, iyi bir ortamın olduğu ve yükselebileceğiniz bir şirket
      -Mesleğinizle alakalı fazla ve kaliteli işler yapan, yeni mezuna değer veren, iyi bir ortamın ve maaşının güzel olduğu yükselebileceğiniz bir şirket
      -Mesleğinizle alakalı fazla ve kaliteli işler yapan, yeni mezuna değer veren, iyi bir ortamın ve maaşının güzel ve yan hakların olduğu yükselebileceğiniz bir şirket

Şimdi yukarıdaki sıralamaya bakın. Tepeden başlayın alta kadar inin. Aşağı doğru ne kadar inebiliyorsanız inin ve o şirkete girin.

Güzel tespit
      Şu an 4. sıradayım sanırsam

• Yüzbaşı
      475 Mesaj
      24 Şubat 2012 17:09:02
      quote:

Orijinalden alıntı: E.S 43

Alıntıları Göster

Et. Yaptığımız iş kırmızı et ve kanatlı eti işleme, sucuk, pastırma, salam, sosis

Selam dostum.İş arayışlarım sonunda cevabını verdi ve mesleğimle alakalı kırmızı et-tavuk ve sucuk işleyen bir firmaya girdim Seninle aynı sektör olduğu için ve benden deneyimli olduğunu düşündüğüm için sana birkaç pm atıcam sonra
      Yanlız maaşı henüz konuşmadık.15 günlük deneme sürecinden sonra konusucaz sanırım.Ama maaş hesabı açdırttılar bile

• Er
      0 Mesaj
      04 Mart 2012 17:44:21
      Slm,

10 sene tecrübesi olan, Selçuk mezunu, İngilizce bilen Elektrik-elektronik mühendisiyim. Maaşım 6500 x 16 (bürüt). 3 tane evim, 2 tane arabam var.

Ama bu mesleğe hergün lanet ediyor. Bir fırsatı olsada ösym sınavı öncesine dönüp keşke tıp yazabilseydim diyorum.

Değerlendirmek size kalmış.

• Binbaşı
      1763 Mesaj
      04 Mart 2012 17:52:34
      Hocam sen 3 ev 2 araba aldıysan 10 yılda zaten o çalışmayla seni mutlu edecek hayatı yaşamıyorsundur
      Azcık kazandığını yemeye çalışsan şartları daha iyi maaşı daha az bir iş bulsan bence çok şey farkeder, heleki evli değilsen

Türkiye'nin yarısı merinos, merinos sevdalısı Allah Allah...
    • Emekli Yönetici
      2987 Mesaj
      04 Mart 2012 18:11:56
      Endüstri Mühendisi yada tanıdığı olan yok mudur ?

• Yüzbaşı
      475 Mesaj
      04 Mart 2012 18:20:55
      İş yerinden arkadaşım endüstri mühendisi.Sorularınızı iletebilirim. Yanlız kendisi alım-satım'a bakıyor :)

• Yüzbaşı
      299 Mesaj
      04 Mart 2012 18:30:05
      inşaat mühendisiyim özel bir firmada aylık 4000 $ alıyorum

• Yarbay
      3194 Mesaj
      04 Mart 2012 18:34:41
      quote:

Orijinalden alıntı: kosi35

inşaat mühendisiyim özel bir firmada aylık 4000 $ alıyorum

Mezun olduğunuz okul, kaç yıllık deneyiminiz var, TR de çalışıyorsanız hangi şehirde çalışıyorsunuz?

Bunları yanıtlarsanız sevinirim

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      04 Mart 2012 18:58:53
      mesajım bulunsun

• Yüzbaşı
      496 Mesaj
      04 Mart 2012 19:44:53
      bazı arkadaşlar iyi sallamış

• Er
      0 Mesaj
      08 Mart 2012 21:23:59
      quote:

Orijinalden alıntı: onlyone

Hocam sen 3 ev 2 araba aldıysan 10 yılda zaten o çalışmayla seni mutlu edecek hayatı yaşamıyorsundur
      Azcık kazandığını yemeye çalışsan şartları daha iyi maaşı daha az bir iş bulsan bence çok şey farkeder, heleki evli değilsen

İşimin çok ağır olduğundan değil, doktorlara göre az kazandığımdan hayıflanıyorum.

• Yarbay
      4845 Mesaj
      08 Mart 2012 22:12:26
      mhmtfthnl hiç hayıflanma. Ben 2500 lira maaşla şükrediyorum, maaşın az diyenlere gülüyorum. İyi kötü orta direk maaşa sahip olduktan sonra kariyer hırsı yapıp hayatı ıskalamaya gerek yok.

• Yüzbaşı
      523 Mesaj
      08 Mart 2012 22:17:57
      quote:

Orijinalden alıntı: mhmtfthnl

Alıntıları Göster

İşimin çok ağır olduğundan değil, doktorlara göre az kazandığımdan hayıflanıyorum.

Kişilik bozukluğun var sanırım,sen önce bir psikiyatra git periyodik bakıma alsınlar seni...

O zaman senin bakış açına göre hepimiz birilerine göre mutlaka az kazanıyoruz.Hiç yaşamayalım...

Bu ne saçma bir mantıktır,ne güzel demişsin; evlerin ve arabaların var,mutlu ve huzurlu bir de ailen varsa,daha ne istiyorsun belanı mı?

İstanbul’da doğup, İstanbul Tuzla’da eğitim alıp hasdal’da 77. Piyade Alayında kantincilik yaparak askerlik görevini ifa eden, kantinlere hangi şirketten sucuk aldıysa terhisden sonrada o şirkete memur diye giren vatandaş şimdi kapı açıldı, hodri meydan !
      El yumruğu yemeyen kendi yumruğunu değirmen taşı sanırmış meydana çık evladım! Osman Pamukoğlu
    • Teğmen
      117 Mesaj
      08 Mart 2012 22:54:17
      quote:

Orijinalden alıntı: SS10

Endüstri Mühendisi yada tanıdığı olan yok mudur ?

Sorularını pm ile cevaplayabilirim.

#8VELİ KAVLAK
    • Yarbay
      2355 Mesaj
      08 Mart 2012 23:18:43
      Arkadaşlar şu yazılanları okudukça Avrupada yapılan mühendisliğin ülkemizden ne kadar da farklı olduğunu görmekteyim.
      Bir kere işe geliş gidiş saati diye birşey yok burada. İstersen sabah 5'te gel, yapman gereken işi yaptıktan sonra istersen saat öğlen 2 de çık eve git. Kimse sana hesap sormuyor...
      Bu esneklik ve iş temposundaki rahatlık insanlara da yansımış durumda.
      Kimsenin hiçbirşey için acelesi yok...

Ama TR'de işler böyle değil, herkes para derdinde... Sorunun temelide bu aslında.

• Yarbay
      4845 Mesaj
      08 Mart 2012 23:49:29
      quote:

Orijinalden alıntı: metinardicli

Ama TR'de işler böyle değil, herkes para derdinde... Sorunun temelide bu aslında.

Dar gelirliyi anlıyorum ama maddiyatta belirli bir seviyeye geldiği halde hala para derdinde olanlar yaşlandıkları zaman çok pişman olacaklar.

• Binbaşı
      1065 Mesaj
      13 Mart 2012 00:14:32
      makina mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. Bu yaz 1 aylık imalat stajı yapmam gerekiyor..

aksaray konya ankara staj yapmayı öncelikle istediğim iller. Tavsiye edeceğiniz firmalar benim için çok önemli..

Mühendis abiler yardımcı olur, fikir sunarlarsa çok sevinirim.

• Yarbay
      2355 Mesaj
      13 Mart 2012 01:18:40
      quote:

Orijinalden alıntı: ozas_91

makina mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. Bu yaz 1 aylık imalat stajı yapmam gerekiyor..

aksaray konya ankara staj yapmayı öncelikle istediğim iller. Tavsiye edeceğiniz firmalar benim için çok önemli..

Mühendis abiler yardımcı olur, fikir sunarlarsa çok sevinirim.

Dostum su siralar buyuk firmalar bir bir yaz staj ilani vermeye basladi. Ayik ol. Kariyer.net ten takip et mesela. Ama sana tavsiye buyuk kurumsal firmalara basvuru yap. Mesela Bosch

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1065 Mesaj
      13 Mart 2012 20:09:47
      evet bende öyle düşünüyorum ama kariner bette 2 tane uygun ilan buldum başvurdum. bosch'un stajı istanbul-bursa-gebze gibi yerlerde, benim için ankara konya ve aksarayda olması gerekiyor.
      ilginiz için ayrıca teşekkür ederim

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.