Şimdi Ara

Muhasebe / Finans dersi için yardımınıza ihtiyacım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Proforma balance sheet yaparken 2013 yıl sonu tahimini yapmak istiyorum fakat mart 2013 değerleri var elimde, herhangi bir tahmini rakam yok. Receivable ve payable lar sales'a oranlanarak yapılıyor fakat assets ve investmentlar neye göre yapılır?

Muhasebe / Finans dersi için yardımınıza ihtiyacım var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barış Can -- 19 Mayıs 2013; 13:55:00 >

• ap
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

ap
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

ap
  • Üniversite yıllarım aklıma geldi. Zamanında bize bunu yatırım analizi ve fizibilite etüdü dersi olarak göstermişlerdi. Eve gidince bakarım elimde örnekler vardı.
  • sabit varlık ve yatırımların tahmini için proforma bilanço hazırlarken satışlara arasında bağlantı kuramazsın. geçmiş yıla ait yatırım oranı + bu seneki üretim kapasitesi arttırımı varsa bir rakam belirlenir veya sektördeki ortalama oranlar baz alınır.

kasa
    alacaklar
    stoklar kalemlerini satışlara oranlayarak bulabilirsin. ama net sabit aktifleri aynen yazman lazım.
  • hangi bölümde okuyorsun? Onca yıllık muhasebeciyim dediklerinden hiçbirşey anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIRAT_G_

hangi bölümde okuyorsun? Onca yıllık muhasebeciyim dediklerinden hiçbirşey anlamadım

muhasebecilerin sık yaptığı şeyler değil hocam, genellikle şirketlerin bütçe ve finans ve denetimle ilgili konuları. Gelecek dönemlere ait bilanço tahmini yani. Siz geçmiş olanları yapıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: halısakal

quote:

Orijinalden alıntı: FIRAT_G_

hangi bölümde okuyorsun? Onca yıllık muhasebeciyim dediklerinden hiçbirşey anlamadım

muhasebecilerin sık yaptığı şeyler değil hocam, genellikle şirketlerin bütçe ve finans ve denetimle ilgili konuları. Gelecek dönemlere ait bilanço tahmini yani. Siz geçmiş olanları yapıyorsunuz

çok gıcıksın la

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.