Şimdi Ara

Muhasebe / Finans dersi için yardımınıza ihtiyacım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
9
Cevap
0
Favori
198
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Muhasebe / Finans dersi için yardımınıza ihtiyacım var
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    774 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba,

Proforma balance sheet yaparken 2013 yıl sonu tahimini yapmak istiyorum fakat mart 2013 değerleri var elimde, herhangi bir tahmini rakam yok. Receivable ve payable lar sales'a oranlanarak yapılıyor fakat assets ve investmentlar neye göre yapılır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barış Can -- 19 Mayıs 2013; 13:55:00 >

|
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: Barış Can

ap
    |
    |

Orijinalden alıntı: Barış Can

ap
    |
    |
    |
    |
    sabit varlık ve yatırımların tahmini için proforma bilanço hazırlarken satışlara arasında bağlantı kuramazsın. geçmiş yıla ait yatırım oranı + bu seneki üretim kapasitesi arttırımı varsa bir rakam belirlenir veya sektördeki ortalama oranlar baz alınır.

kasa
    alacaklar
    stoklar kalemlerini satışlara oranlayarak bulabilirsin. ama net sabit aktifleri aynen yazman lazım.
    |
    |
  • Binbaşı
    1635 Mesaj
    hangi bölümde okuyorsun? Onca yıllık muhasebeciyim dediklerinden hiçbirşey anlamadım

Orijinalden alıntı: FIRAT_G_

hangi bölümde okuyorsun? Onca yıllık muhasebeciyim dediklerinden hiçbirşey anlamadım

muhasebecilerin sık yaptığı şeyler değil hocam, genellikle şirketlerin bütçe ve finans ve denetimle ilgili konuları. Gelecek dönemlere ait bilanço tahmini yani. Siz geçmiş olanları yapıyorsunuz
  • Binbaşı
    1635 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: halısakal

quote:

Orijinalden alıntı: FIRAT_G_

muhasebecilerin sık yaptığı şeyler değil hocam, genellikle şirketlerin bütçe ve finans ve denetimle ilgili konuları. Gelecek dönemlere ait bilanço tahmini yani. Siz geçmiş olanları yapıyorsunuz

çok gıcıksın la

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
son dakika
SEO
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.