Şimdi Ara

Muharrem İnce, ilk 100 gün vaatlerini açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
59
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Seçilmesi durumunda ilk 100 günde neler yapacağını anlatan İnce, şu ifadeleri kullandı:

OHAL’i kaldıracağım.

Merkez Bankası özerk bir yapıya kavuşacak. Bakanlar Kurulu’nu toplumun tüm kesimlerini kapsayacak şekilde yapacağım. Yani bakanlar arasında liyakat esas olacak ama toplumu da kucaklayacak her kesimden insan olacak

Terör örgütleriyle amansız bir mücadele dilecek.

Passolig’i hemen kaldıracağım.

Türkiye’nin Şam büyükelçisini hemen atayacağım.

Suriye’nin toprak bütünlüğü esas olacaktır.

Bağımsız tarafsız adil bir yargı için cumhurbaşkanı salona girdiğinde ayağa kalkmayacak yargıçlar arıyorum. 100 gün içinde 81 milyonun, sizlere şeref sözü hiçbirinizin telefonu dinlenmeyecek.

KHK ile işten atılan kardeşlerim. Hakkınızda bir dava açılmışsa dava sonucunu bekleyeceğiz ama KHK ile atılmışsın hakkında dava açılmamış hemen işe iade edileceksin.

Başta Kuleli Askeri Lisesi olmak üzere kapatılan askeri kurumları hemen açacağım.

Medya ile ilgili yasalar çıkartacağız. Medya yalaka olmaktan vazgeçecek. Aynı yalakalığı bana yapacaklar ama ben istemiyorum.

Cemevlerinin statüsünü 100 gün içinde ibadethane olarak değiştireceğiz hemen.

Kamuda yükselmenin kurallarını koyacağız. Kimse senin mezhebini cinsiyetine bakmayacak.

100 gün içinde 3600 ek göstergeyi vereceğiz.

Ekonomiyle ilgili kurumların özerkliğini sağlayacağız.

SAB ile müzakereleri hızlandıracağız. Hemen masaya oturacağız. Hemen Avrupa turu atıp yeni Türkiye’yi anlatacağız.

Bölünen bütün üniversiteleri birleştireceğiz.

Hiçbir okulda ücret alınmayacak. Sınavlara ücretle girilmeyecek.

24 Kasım’da her öğretmene 1 maaş ikramiye vereceğiz.

24 Haziran’dan sonra mülakatı kaldıracağız.

Çiftçinin mazotu 3 lira olacak. En düşük emekli maaşı 1500 TL olacak.

100 gün içinde çocuk bezindeki KDV inecek.

Engelli kardeşim, 100 gün içinde Marmaris’teki yazlık sarayda tatil yapmaya başlayacaksınız.

Link
    http://haber.sol.org.tr/turkiye/muharrem-ince-ilk-100-gun-vaatlerini-acikladi-240424

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• akapeliler gelip, bunlar ne ya vaaat mi diyip giderler :)
  • Kıraathane ve millet parkı olmaması üzdü

Akepe zaten bunların içlerinden bazılarını çaldı.
    Bakalım pazar gününe kadar daha hangilerini çalacaklar
    Tarzan zorda
  • Genel olarak somur vaatler içermesi çok güzel.

Benim de önerilerim:

-KYK borcu olanların sadece faizi silinsin, ana borç kesinlikle dursun. (Nasıl yedilerse öyle ödesinler ana parayı)

-Suriye'deki iç savaşın bitmesi için bütün gruplara baskı yapılsın ve ateşkese + barışa zorlansınlar. Böylece nihayetinde savaş biter ve Suriyeliler de vatanlarına geri döner.

-Geçmeyen arabaların bile parasını ödediğimiz köprülerle yapılan antlaşmalar feshedilsin, gerekirse o şirketlere el konulsun, yöneticileri KHK'yla tutuklansın, her türlü baskıyla antlaşmadan çekilmeye zorlansınlar. Gerekirse bütün CHP'liler boykot ederiz o şirketleri. CHP döneminde geçmeyen araçlar için tek kuruş daha ödersek HARAM olsun. Biz çaldıkları paraların bedelini ödesinler.

-Yeni Akit, ensonhaber.com, a haber vb oluşumların yöneticileri de tutuklansın mümkünse. Yalan haber üretmek hakkında cezalar gibi bir madde gelsin TCK'ya. Yalan haber üreten gazeteler, yalanın büyüklüğüne göre birkaç gün veya birkaç hafta sansürlensin & yayın yasağı konulsun.

-2015'teki "Merkez Türkiye" projesi gayet güzeldi. Anadolu'yu Avrupa ile Asya arasında bir lojistik merkeze çevirme fikri gayet mantıklı. Bu doğrulta RTE gibi duble yollar yapmak yerine derhal yüksek hızlı tren inşalarına başlanabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar kafama takılan bir şey var. Bu ikramiye ve gençlik maaşı olayları biraz abartı değil mi? Bir de işe iade durumları kafamı kurcalıyor.
  • Tuncay Özkan öğrencilere ücretsiz ulaşım yapacağız demişti hemde İzmir'de neden şimdi yapmıyorlar. Eğer yapmış olsaydı şuan miting meydanlarında nara atmaya gerek kalmaz millet tıpış tıpış değil kosa kosa oy kullanmaya giderdi. Kısacası laf ile birşey olmaz

• MaaşlıPatroon kullanıcısına yanıt
    İşe iade konusunda hakkında dava açılmamış kişilerden bahsetti hatırladığım kadarıyla. Davalık olanlara zaten karışmayacaktır.
  • Kamulaştırmaların yapılmaması ve bugüne kadar iktidar gücüyle işlenen suçların cezasız bırakılması halinde, bir daha ki seçimde en koyu AKP'li ben olacağım.

Bu da burada not olarak dursun.

• Araya bir de internet altyapısı ile ilgili bir gelişme sıkıştırsaymış keşke özellikle ISP firmalarına bir ayar şart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Kamulaştırmaların yapılmaması ve bugüne kadar iktidar gücüyle işlenen suçların cezasız bırakılması halinde, bir daha ki seçimde en koyu AKP'li ben olacağım.

Bu da burada not olarak dursun.
    O kadar çok suçları var ki mahkemeler akp'nin suçlarıyla ilgilense vatandaşa bakacak vakit bulamazlar. Bence ağırdan alınmalı. Bir anda üstlerine gidilirse kaos çıkar.
  • Onu değil,Ince nin 37gunde 84 miting yapmasını sağlayan enerjinin kaynağını bulmak lazım.

• aslında düşünebilenler için bu 100 günlük vaadler bile deneme sebebidir ancak malasef kritik kelime düşünebilmek %60 da eskik

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BF8E9B238

O kadar çok suçları var ki mahkemeler akp'nin suçlarıyla ilgilense vatandaşa bakacak vakit bulamazlar. Bence ağırdan alınmalı. Bir anda üstlerine gidilirse kaos çıkar.

Alıntıları Göster
    Ben hergün Ali İsmail Korkmaz'ın heykelinin önünden geçiyorum. Herşeyden önce bir babayım ve Ali'nin ailesinin yaşadığı acının cezasız kalmasını kabullenemiyorum.

Bu nedenle, eğer iktidar el değiştirir ve Kenan Evren'e yapılan gibi göstermelik bir yargılama olursa, tüm nefretim yeni iktidarın üzerinde olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Herattaa

Onu değil,Ince nin 37gunde 84 miting yapmasını sağlayan enerjinin kaynağını bulmak lazım.
    Çok basit sanki taş atıp yoruluyor. Asgari ücretli adam ondan ağır işlerde çalışıyor.diger sebepler de var lakin şimdi günahını almak istemem oruç tutup tutmamak gibi lakin tutuyorsa ah almış olurum o yüzden katmiyorum sonuçta her gün cuma namazı kılan biridir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emekci35 -- 19 Haziran 2018; 21:48:17 >
  • Gümrük olayına da bir el atsa iyi olacak . Vergi olayı iyileştirilmeli

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BF8E9B238

Alıntıları Göster
    Aynen öyle, tek tek avlamak lâzım bunları. Bir anda üstlerine gidilirse karşı devrim yapabilirler maazallah

• Öne çıkartalım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.