Şimdi Ara

Muharrem İnce'den Bomba Playstation 5 Tweet'i (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
0
Favori
25.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
490 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Anlıyoruz ki akplilerde bahane hiç bitmeyecek.

Bİlmem kaç cephede savaşıyormuşmuş. hahahahaha ulan yemin ederim tek hücreli canlı hepsi

• Makarna kömür karşılığı oy veren ile ps5 deki vergi olayını gündem edenlere oy verenler aynı zihniyete sahip cahil insanlardır.

Bu ülkede bu zihniyet değişmediğii sürece iki tarafta net bir şekilde gerizekalıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Pink kullanıcısına yanıt

Bu ülkede sürekli saray yapılmasa ve israf helal olmasa yazdığın ve savunduğun zihniyet haklıydı ama. Ama işte. Sen de düşünebilirsin bu tezat durumları. Müslümanlık+ "israf haramdır" sözünün nerelerden geldiği+ Komşu açken sarayda ejder smoothie yemenin ne kadar "HAK" olduğu vb,e daha sayılabilecek onlarca konu. Güzel insan, hadi düşün biraz sen de. Ama sen trollük yaparak evine ekmek götüren biriysen, sana da hak veriyorum. Eve ekmek götürebilmek önemli!

• quote:

Orijinalden alıntı: MRTFR

Çoğulcu demokrasi ile çoğunlukçu demokrasinin farkını öğren sen de o zaman. %51'den oy aldım diye %49'u dışlarsan görürsün neler olduğunu. Sen gidecen çoğunluğu elde ettim diye azınlığı hiçe sayacaksın güya. Yok öyle bir dünya. Faşizm deniyor o dediğine.

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%87o%C4%9Fulcu_demokrasi

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%87o%C4%9Funluk%C3%A7u_demokrasi

Ölmüş adamdan neyi isteyeyim? Ülkeyi 18 yıldır Ecevit mi yönetiyor?

Alıntıları Göster
    Kazandığın Oy senindir Kazanmadığın oyların sahibi partileriyle biz bir bütünüzdür demenin Demokrasi yönetiminde yeri yoktur. 1 Milletvekili farkla seçim kazanılsa , sonuç kazananın lehinedir. Sandıkla elde edinilmiş %85 üstü katılımla %53.6 oy alan Parti yada ittifakı benide kaale almak zorundasın demek anlamsızdır.
    Kme oy verdiysen o seni kaale alsın.

Sandık ile gelen Sandıkta gider. Bunun dışında ki her yöntem Faşistliktir. Mızıkçi çocuklar gibi ağlamaya benzer. Maçın 1 kazananı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi retro61 -- 17 Ekim 2020; 14:53:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• retro61 R kullanıcısına yanıt

Sandıkta küçük oy alıntıları yapılma durumundan dolayı %50+ olmuş olabilir mi acaba? Mesela son seçimlerde o minicik küçük alıntılar yapılamadığı için birçok şehir kaybedilmiş olabilir mi sizin tarafta? Sence? Bence? Bizce? Sizce? Çoğunlukça? Demokrasice?

• quote:

Orijinalden alıntı: retro61

Kazandığın Oy senindir Kazanmadığın oyların sahibi partileriyle biz bir bütünüzdür demenin Demokrasi yönetiminde yeri yoktur. 1 Milletvekili farkla seçim kazanılsa , sonuç kazananın lehinedir. Sandıkla elde edinilmiş %85 üstü katılımla %53.6 oy alan Parti yada ittifakı benide kaale almak zorundasın demek anlamsızdır.

Sandık ile gelen Sandıkta gider. Bunun dışında ki her yöntem Faşistliktir. Mızıkçi çocuklar gibi ağlamaya benzer. Maçın 1 kazananı olur.

Alıntıları Göster

Bu dediğini iyi hatırla. Yarın biri %51 oyu alır. Seni yok sayar. Ezer. Sesini yükseltirsen sesini keser. Dışarı çıksan tartaklar.

O zaman anlarsın dediğinin ne kadar yanlış olduğunu da, iş işten geçmiş olur.

Ama merak etme. Bizim gönlümüz elvermez. Siyaseten seni ve senin gibileri zerre desteklemesem de yok sayıldığınızı ve hatta tartaklandığınızı görürsem ben de yanınızda dururum. Beni de itip kaksınlar. Bakalım ne kadar becerebiliyorlar.

Geçmişte hep yaptım. Gene yaparım. Omurgalı adamım.

-------------------

Büyük konuşma o yüzden. Gün gelir, devran döner, gerçek demokrasinin değerlerine muhtaç kalırsın. O zaman anlarsın önemini.

• El cevap: hâlâ ne diye oyunda oynaştasın ? Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın.!

• Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    Bu dediğimi iyi hatırla %53.6 bir daha bu ülkeyi ne 90 lara, Ne 28 Şubatlara ,Ne E.muhtiralara , Ne Kemalistlere, Ne Fetöcülere, Ne Gezicilere ,Ne Darbecilere fırsat verdirip Ülke yönetmesine Sandıkta izin vermez.

• quote:

Bu dediğimi iyi hatırla %53.6 bir daha bu ülkeyi ne 90 lara, Ne 28 Şubatlara ,Ne E.muhtiralara , Ne Kemalistlere, Ne Fetöcülere, Ne Gezicilere ,Ne Darbecilere fırsat verdirip Ülke yönetmesine Sandıkta izin vermez.

Büyük büyük laflar. Halkı parçalara ayırmacalar, bölücü bölücü konuşmalar. Midem kalktı valla. Niye bir coğrafyada aynı anda 300 yıllık bir zaman yelpazesi ile yaşamak zorundayız ki biz? Ben ne yapayım bu 1960-70 zihniyetini şimdi? 50 yıl geride değil mi şimdi bu kafa? Sağ-sol diye ver gazı bu kafaya. Ver eline silahı. Vallaha sıkar oraya buraya. Tam vur ensesine, al lokmasını ha. Kendimi hava balonu gibi hissediyorum arkadaş! Bu geçen yüzyıl artığı safraları atsak yükselecekmişim de, bunlar paçamdan aşağı çekiyor gibi böyle...

O listeye siyasal islamı da ekle madem. Az delikanlı ol. Madem bölücülük yapıyorsun, halkı kutuplaştırmaya, ayrıştırmaya teşnesin az delikanlı ol, siyasal islamı da ekle o listeye.  Muhafazakarlıktan çok farklı bir kavram biliyorsun siyasal islam. Bir çeşit din dışı islam bükücülüğü aslen. Ama yemez. Abilerini kızdırmak istemezsin. O listeye siyasal islamcıları koymazsın.

Neyse, nasıl patladığını gelecek gösterecek. Bu ülke muhtemelen ilk fırsatta liboşlara yönelecek. Sizin gibi şakşakçıları açıkta bırakacak. "Eneee, ne oldu yea" diye bakakalacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 17 Ekim 2020; 15:24:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Büyük büyük laflar. Halkı parçalara ayırmacalar, bölücü bölücü konuşmalar. Midem kalktı valla. Niye bir coğrafyada aynı anda 300 yıllık bir zaman yelpazesi ile yaşamak zorundayız ki biz? Ben ne yapayım bu 1960-70 zihniyetini şimdi? 50 yıl geride değil mi şimdi bu kafa? Sağ-sol diye ver gazı bu kafaya. Ver eline silahı. Vallaha sıkar oraya buraya. Tam vur ensesine, al lokmasını ha. Kendimi hava balonu gibi hissediyorum arkadaş! Bu geçen yüzyıl artığı safraları atsak yükselecekmişim de, bunlar paçamdan aşağı çekiyor gibi böyle...

O listeye siyasal islamı da ekle madem. Az delikanlı ol. Madem bölücülük yapıyorsun, halkı kutuplaştırmaya, ayrıştırmaya teşnesin az delikanlı ol, siyasal islamı da ekle o listeye.  Muhafazakarlıktan çok farklı bir kavram biliyorsun siyasal islam. Bir çeşit din dışı islam bükücülüğü aslen. Ama yemez. Abilerini kızdırmak istemezsin. O listeye siyasal islamcıları koymazsın.

Neyse, nasıl patladığını gelecek gösterecek. Bu ülke muhtemelen ilk fırsatta liboşlara yönelecek. Sizin gibi şakşakçıları açıkta bırakacak. "Eneee, ne oldu yea" diye bakakalacaksın.

Alıntıları Göster
    Bölücülük söylemi, söyleyecek lafın olmadığı sığınacagın adi bir itham , Siyasi bir tercihim var, Sen nasıl yönetim de Sandıktan Galip çıkacak ERDOĞAN istemiyorsan bende onları ülke yönetimin de istemememin bölücükle bağdaştırman abes kaçar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi retro61 -- 17 Ekim 2020; 15:25:47 >

• İyimis

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Alıntıları Göster

O dediğin demokrasi değil. Çoğunluğun tiranlığı. Faşizm azınlığa yapılır. Çoğunluktasın zaten neyin faşizmini yapacaklar sana.

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%87o%C4%9Funlu%C4%9Fun_tiranl%C4%B1%C4%9F%C4%B1

Bu arada demokrasiden de anlamıyorsun. Toplanma hakkı, protesto hakkı, azınlık hakları gibi kavramlar olmadan demokrasi olmaz.

Fetöcüleri devlete dolduran kişilere oy vermemiş gibi yaz bakalım. Yutan olur belki.

Bu ülke Kenan Evren'e %91 oy verdi. Büyük konuşma bence.

• kaazto28 K kullanıcısına yanıt

Rüzgar eken fırtına biçer naparsın.

Yaş kaç benim 40..

Ben bir gecede DSP nin iktidar olup ikinci seçimde meclise bile giremedeğini bilirim.. anap zamanı ,çiller zamanı nı bilirim..

O zamanları yaşamamış san aç biraz oku .. yaşamışsan zaten bilirsin..

Demem o ki bu ülkede beş dakka da değişir bütün işler.. ak partiyi ak parti yapan neydi .. Doğru ekonomi politikası , ekonomi iyiyken 2012 lere kadar ak Parti'nin yaptığı yanlış politikalar da halkın gözünde abzorve edildi görmezden gelindi..

Şimdi artık o ekonomi silahıda kalmadı son bir kaç yıl her yıl bir öncekinden daha beter oluyor.. devamlı vaadler le bir şeyler yapıyorlar ama halk şişmiş durumda bence.. Bunu sokakta da görüyoruz.. Ak partili bildiğim pek çok arkadaşım artık kendi bile eleştiriyor...

İstenilen edebiyat yapılabilinir.. Bildiğim bir şey varsa gün sonu insanlar döner dolaşır evine girer.. eğer ev kirasını ödeyemiyorsa, faturaları ödüyemiyorsa , sofraya yemek koyamıyorsa, çocuklarının karısının temel ihtiyaçlarını gideremiyorsa , sen petrol çıktı doğalgaz çıktı 4 cephede savaşıyoruz dış güçler de.... o adam ailesine bakar karısına çocuklarına bakmak la yükümlü olduğu insanlara bakar..

Ve buda er yada geç sandığa yansır...

Benim 40 yıllık hayatımda bildiğim bir şey varsa insanlar geneli çoğunluğu kendi ekonomisini kalkındırıcak ona iş aş vericek yada çalışıyorsa maaşını arttırıcak partilere oy vermiştir bu ülkede...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• RTE'nin yerine olsam PS5'leri tuğla niyetine kullanıp, sarayın bahçesine kamelya tarzı bir yapı yaptırarak, sosyal deney yapardım ...

• darkmoon34 kullanıcısına yanıt

AKP'nin ilk yıllarında uygulanan ekonomi politikasının doğru veya yanlış olduğu tartışılır aslında. O yıllarda, dünya genelinde bizim gibi "gelişmekte olan ülke" sınıfına dahil edilmiş ülkelere kaba bir tabirle para akıtıldı "dış güçler" tarafından. Adına "Avrupa Birliği projesi" dediler, "bilim projesi" dediler, "fikrin geldiyse beni ara"dediler, "hayvancılık yap parayı kap" dediler, canım dediler para verdiler, paşam dediler para verdiler. Bana da o kadar para verseler şu cahil halimle acayip ülke yönetirim valla :)

Sonra sonra bu boş beleş paraları vermeyi bıraktılar ve bizim "Takke düştü kel göründü". Bize oluk oluk para akıtırlarken hepsi de kardeş ülkeydi, şimdi hepsi de "dıj güç". Ama şu bir gerçek, AKP'nin ilk yıllarında kaliteli yöneticiler vardı. Eylemiyle, söylemiyle, eğitimiyle, duruşuyla kaliteli siyasetçilerdi ve AKP o insanların oluşturduğu vitrinle büyüdü. (Kalitesiz, fetöcü vs. siyasetçiler de vardı ama değinmek istediğim konu o değil, lütfen çarpıtmayalım) Şimdi bakıyoruz siyasetçilere, bakamıyoruz bile maalesef.

Kaliteli siyasetçi deyince aklıma geldi; çoooooook eskiden siyasetçiler hep birlikte televizyon programlarına katılırdı hatırlarsanız. Birbirlerine zıt görüşlü insanlar ne kadar nazik bir şekilde tartışırlardı. Erbakan, İnönü, Mesut Yılmaz, Çiller, Ecevit vd. Rahmetli Levent KIRCA ve ekibinin hazırladığı plastip show'da siyasetçilerin taklidini yapardı. Akşamları evimizde izler ve gülerdik. Ne Levent KIRCA vatan halini olurdu ne de evinde bunlara gülen insanlar...

Rahmetli anneannem derdi ki; oğlum eskiden yokluk vardı ama "ağız tadı" vardı. İşte AKP bizim ağız tadımızı aldı götürdü. Şimdi köprülerimiz, yollarımız, iha siha'larımız, otel gibi devasa hastanelerimiz ve daha bir çok kapitalizm ürünü var hayatlarımızda ama ağız tadımız yok, mutlu değiliz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyibe -- 17 Ekim 2020; 16:22:12 >

• meral akşener'in kahvaltı hakkındaki sözleri:

Alıntı

metni:

“Güneydoğu’da şöyle bir gelenek var: Kan davalınız bile olsa kapınızı çaldığı zaman içeri alırsınız. Evin en yaşlısı tarafından karşılanır. Sonra kapıdan çıkıp gittikten sonra davanız devam eder. Güneydoğu’nun böyle bir özelliği var.”

bu açıklamada ben sıkıntı görmedim. halen bu mesaj üzerinden "meral akşener pkklıları kahvaltıya davet etti" diyenler eziktir, yetersizdir...

abazan başganın da doğuda hdplilerden oy istedi 2 sene önce... bu mantığınızla o halde ince de pkklıları destekliyor?

2009'dan beri taciz olayı var ve 2018 seçime kadar muharrem tek bir kelime etmediyse olay doğrudur...

2012 yılında taciz ettiği kadına "şikayetin geri çekmesi üzerinden" hem öldürtmekle tehdit edip hem de para teklif ediyor abazan ve zavallı kadın maalesef kabul etmek durumunda kalıyor.

muharrem başganınız kendi parmaklarıyla abazan olduğunu kanıtlamıştır. Eh bize de abazan muharrem dememek hoş olmaz tabi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YananGülYoldaşlığı -- 17 Ekim 2020; 17:33:26 >

• Ps 5 in fiyatının yüksek olmasından ziyade yorumlar daha da içler acısı. Hala ps , Xbox, telefon , araba almayı lüks gören , “ almayın kardeşim , zorla mı aldırıyorlar , gavura para kazandırmayın , paramız yurt dışına gidiyor “ diyen bir sürü insan var .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.