Şimdi Ara

Muharrem İnce : Atatürk'ün Emaneti Kalmamıştır Sadece Tabela Var (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
0
Favori
8.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
125 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Muharrem İnce sol tarafın gazını alan bir
    işe yaramayan bir siyasetçi kimse kusura bakmasın. CHP en başarılı dönemini yaşarken AKP en sallantılı dönemini yaşarken hiç zamanı değil. Sarıgül’den farkı yok gözümde.

Anca ona buna laf atıp gaz alsın çekimser muhafazakar ve dindarları CHP’den soğutsun.
  • Muharrem İnce yer yer iyi güzel konuşuyor ama seçim gecesini unutmak mümkün değil . Biz ilk insan formundakiler ile tartışırken kendisi ortalıktan kayboldu bir anda . Sonra bir tweet " Adam kazandı " . İyi tamam o zaman . Dalga geçtiğimiz Trump bile son dakikaya kadar direndi . Ama İnce hemen havluyu attı .

Ayrıca İnce'nin yüksek oy almasının en büyük sebebi çatı aday olmasıydı . Şimdi kendi partisi ile barajı dahi geçemeyecektir . CHP'nin adayı olduğu sürece oy toplar bu bir gerçek . Kalıp kendi partisinin başkanı olması lazımdı .

• Oofff. Arkadaşlar bu kafayla bir yere varılmayacağını gördük, deneyimledik. Güya ulusalcılık yapıyor bu adam, madem o kadar geçerli, o kadar önemli bir ideoloji, Deniz Baykal da başarılı olurdu. Emine Ülker Tarhan da başarılı olurdu, o da olurdu, bu da olurdu, milyon tane ulusalcı var.

Atatürk diyememişmişler, vay be, derdine bak adamın :D

Bu adamın amacı seçilmek falan değil, bakın göreceksiniz. Bence en büyük amacı ayrı bir parti ile ittifakta yer almak, siz bana kadro, milletvekilliği vs. verin, ben de adayınızı destekleyeyim demek. Çünkü o seçimde 1 oyun bile önemli olduğunu biliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cuvaldızı kendine batırarak başlamak iyidir ama bana çok fantastik bir karakter gibi geliyor. Boş siyaset yapan, Akparti genel başkanı gibi karalama politikası izleyen, siyasetle politikayı karıştıran birisidir. CHP Cumhuriyetçilik'ten uzaklaşmasının sebebi Kemal Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal, Muharrem İnce gibi sol cephede başarsız olan, iktidar meraklısı politikacılardır. Buda seçilsin sana, bana, ona, buna gram faydası dokunmayacak. AKP'nin yarım bıraktıklarından faydalanacaktır. Bide Atatürkçülüğü bir türlü anlayamamışlardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: yutto

Oofff. Arkadaşlar bu kafayla bir yere varılmayacağını gördük, deneyimledik. Güya ulusalcılık yapıyor bu adam, madem o kadar geçerli, o kadar önemli bir ideoloji, Deniz Baykal da başarılı olurdu. Emine Ülker Tarhan da başarılı olurdu, o da olurdu, bu da olurdu, milyon tane ulusalcı var.

Atatürk diyememişmişler, vay be, derdine bak adamın :D

Bu adamın amacı seçilmek falan değil, bakın göreceksiniz. Bence en büyük amacı ayrı bir parti ile ittifakta yer almak, siz bana kadro, milletvekilliği vs. verin, ben de adayınızı destekleyeyim demek. Çünkü o seçimde 1 oyun bile önemli olduğunu biliyor.

Kürtçü Kılıçdar mı başarı oluyor?

• anakata kullanıcısına yanıt

Evet? Millet ittifakını kılıçdaroğlu kurdu, İmamoğlu'nu siyasete Kılıçdaroğlu kazandırdı, Mansur yavaş'ı bile o ikna etti. Adam bir şey olmaya çalışmıyor Muharrem gibi, en büyük rakibi olan bu adamı Kılıçdaroğlu aday yapmadı mı? Kimse Kılıçdaroğlu' na oy vermiyor zaten, adam başbakan mı olacak? Yok. Cumhurbaşkanı adayı mı olacak? O da değil. CHP artık bir ittifak ve içinde kürtler de var evet. Beğenmiyorsan verme ama sonra da neden Almanya'da alım gücü yüksek, neden Türkiye'de hiçbir şey alamıyoruz diye ağlama, 20 yıl daha AKP gelse umrumda olmaz de geç.

• quote:

Evet? Millet ittifakını kılıçdaroğlu kurdu, İmamoğlu'nu siyasete Kılıçdaroğlu kazandırdı, Mansur yavaş'ı bile o ikna etti. Adam bir şey olmaya çalışmıyor Muharrem gibi, en büyük rakibi olan bu adamı Kılıçdaroğlu aday yapmadı mı? Kimse Kılıçdaroğlu' na oy vermiyor zaten, adam başbakan mı olacak? Yok. Cumhurbaşkanı adayı mı olacak? O da değil. CHP artık bir ittifak ve içinde kürtler de var evet. Beğenmiyorsan verme ama sonra da neden Almanya'da alım gücü yüksek, neden Türkiye'de hiçbir şey alamıyoruz diye ağlama, 20 yıl daha AKP gelse umrumda olmaz de geç.

Konu nereden.. nereye.

Adam birşey olmaya çalışıyor, olamıyor. Adam koltuğun üstüne yapıştı. Ne seçileceğini düşünüyor, nede vazgeçebiliyor. Sürekli çarkın içinde yer almaya çalışıyor. Halk tarafında CHP kemik kitlesi haricinde karşılığı yok. Bunun farkında ama hala işgale devam ediyor. Millet ittifakını millet ittifakı yapan Meral Akşener'dir. Meral Akşener duruşunu bozsaydı bugün bunları konuşamıyorduk.

CHP'nin içinde Kürtler yok, keşke Kürtler olsa. CHP'nin içinde teröristler var. Afedersin ama Kürtçü faşistler tarafından yönetileceğime ağaç kabuğu kemiririm. Yahu bir insan Atatürk demekten rahatsız olmasının ne gibi mantıklı sebebi olabilir? ve ben ne diye oy vereyim? Refah attıracak diye mi oy vereceğim? Bırak Allah aşkına bu masallara inanıyor musunuz?

Asıl sorun burada. Siyasi balonun içinde hapsolmuş halk var. Ya A ya B. Halk kendi özgürlüğünün farkında değil. Kendi kendini mecbur ediyor. Alternatiflere 3-5 oy gittiğinde siyasi yapılar mecbur değişecek. Değişmek zorunda. Ama kendini aydın sanan bir kesim var, CHP de CHP. Bırakın partizanlığı, yeter.

Hala Türkiye'de mevcut politik ve siyasi yapıyı anlayamamışsınız. CHP gelecek ve Almanya olucaz öyle mi? Refah seviyemiz uçuşa geçicek öyle mi? Bu masalları çok dinledik. Halk A veya B partisi tarafından kendini yönlendirmeye devam ederse hiç bir şey değişmez. Bugünün AKP partizanları, yarının CHP partizanları olarak devam eder. Sonuç: mecbur bırakılmış halk, salla başı al maaşı politikacılar, memurlar, faydacılar.

Cözüm bu kadar basit değil maalesef, keşke olsa.

• anakata kullanıcısına yanıt

Şimdi bu söylediğin her şeyi Akp'liler de söylüyor. Hatta bizzat Erdoğan söylüyor.

Koltuğa yapışma öyle olmaz bu arada Erdoğan'ın yaptığı gibi olur. Chp'de isteyen parti başkanlığına aday oluyor, yeterli desteği bulsaydı Muharrem ince parti başkanı olabilirdi. Kılıçdaroğlu'nun koltuğa yapışması ile ne alakası var? Bir de şunu sor kendine, Kılıçdaroğlu CHP genel başkanı olmaktan ne kazanç sağlıyor? Zengin mi oldu? 7 sülelasine yetecek mal varlığı mı var? Adamı yumrukladılar be, canına kast ettiler.

Açıkçası iktidar olamadıktan sonra, Atatürk deseler de demeseler de umrumda değil. Ne CHP ve İyi parti tek başına iktidar olabilir bugünün şartlarında. Kürtlere ihtiyacımız var.

Kürtçü faşist dediğin adam kim tam olarak Sezgin Tanrıkulu mu mesela?

Refah tabii ki birden artmaz, hatta Akp'nin yarattığı tahribatı düzeltmek en az 20 yıl sürer. Ama en azından adalet olsun be, en azından hak eden hak ettiği değeri görsün, liyakat olsun. Kişiler gelir geçer, kurumlar bakidir.

• quote:

Şimdi bu söylediğin her şeyi Akp'liler de söylüyor. Hatta bizzat Erdoğan söylüyor.

Koltuğa yapışma öyle olmaz bu arada Erdoğan'ın yaptığı gibi olur. Chp'de isteyen parti başkanlığına aday oluyor, yeterli desteği bulsaydı Muharrem ince parti başkanı olabilirdi. Kılıçdaroğlu'nun koltuğa yapışması ile ne alakası var? Bir de şunu sor kendine, Kılıçdaroğlu CHP genel başkanı olmaktan ne kazanç sağlıyor? Zengin mi oldu? 7 sülelasine yetecek mal varlığı mı var? Adamı yumrukladılar be, canına kast ettiler.

Açıkçası iktidar olamadıktan sonra, Atatürk deseler de demeseler de umrumda değil. Ne CHP ve İyi parti tek başına iktidar olabilir bugünün şartlarında. Kürtlere ihtiyacımız var.

Kürtçü faşist dediğin adam kim tam olarak Sezgin Tanrıkulu mu mesela?

Refah tabii ki birden artmaz, hatta Akp'nin yarattığı tahribatı düzeltmek en az 20 yıl sürer. Ama en azından adalet olsun be, en azından hak eden hak ettiği değeri görsün, liyakat olsun. Kişiler gelir geçer, kurumlar bakidir.

Yani o kadar yazdım, aynı şeyleri söylüyosunuz. Erdoğan söylüyormuş.. ne yapayım? Düşünce şekliniz, mantığınız bozuk. Aynı tas aynı hamam. Boşuna yazıyorum.

Bana niye Erdoğan Erdoğan diyorsunuz? Hayatımda Erdoğan'a oy vermedim, yakınından geçmedim. Forumdaki tüm mesajlarımı incele. Sempatim var mı gör. Ben dürüst bir vatandaşım. Ülkem ve milletim için iyi olanı isterim. Allah'a şükür partizanlık ve kısır bir bakış açım yok. Bana Erdoğan falan anlatmayın, mantıksız muhalif zırvaları dinlemek istemiyorum.

Bende onu diyorum işte ne faydası var? Be adam 10 seçim kaybettin, yeter yeter. Kaybettiğimiz zamana yazık. 10 seçim. Hayatımın 11 yılını aptal muhalefetin bir halta benzemeyen seçim stratejileriyle yediler. 11 koca yıl. 11 yılda kattettiği mesafeye mi başarı diyeceğim? Özenle baktığınız avrupada böyle bir saçmalık göremezsin. Gerçi önceside farklı değildi. 19 yıl bu halkın dar görüşlüğü ve muhalefetin saçmalıklarını dinleyerek geçirdim. Benim ne hükümete ne ana muhalefete güvenim kalmadı.

Kürtler bu ülkenin vatandaşı, her zaman içimizdeler. Her vatandaşa ihtiyaç var. Ben CHP'nin içinde ve kol kola oldukları terörist kürtçülerden rahatsızım. Kürt halkına bu teröristlerin onları temsil edemeyeceğini anlatmadıktan sonra çok daha beklersiniz refah seviyesi yüksek bir ülkeyi. Sezgin Tanrıkulu sadece biri, ben bu adamın neyine güveneyim?

Sizin adalet beklediğiniz ana muhalefet partisine benim güvenim yok. yok. İlk seçimde şapkadan Ekmeleddin gibi bir sürpriz çıkarsa şaşırmayacağım. Üzerine basa basa söylüyorum, liyakatı bu ülkenin gelecek 20 yılında görmüyorum. Umut bile yok.

• Gömlekli Adam G kullanıcısına yanıt

ayrılıkçı özerkçilerden oy dilenmekten iyidir

• Gerçek sahipler ve Türkiye'nin Kurucu Babaları'nın izinden gidenler kendilerinden işgal edileni almak için geliyorlar.

Alım gücünün artmasını, bireysel haklarının korunmasını ve kendi ülkesinde azınlık kalmamayı isteyen AKP'li-CHP'li-MHP'li-İYİP'li-Devap'lı farketmez herkes ama herkes bu partiye oy vermeli.

Batı medeniyetleri işgalden kurtulmak için refleks göstermeye başladılar. Johnson, Trump, Le Pen, İnce gibi isimler ve yansıttıkları değerler; ortak milli zihnin verdiği ortak bir refleks.

Türkiye SJW'lerin değil vatanseverlerin olmalı..

Muharrem İnce : Atatürk'ün Emaneti Kalmamıştır Sadece Tabela Var

Muharrem İnce : Atatürk'ün Emaneti Kalmamıştır Sadece Tabela Var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevengeRain -- 10 Şubat 2021; 18:41:35 >

• Muharrem inceye laf atanlar chpnin içine sızan terör destekleyicisi ve terör sempatizanlaridir akılları sıra chpyi sahiplenip gücünü kullanmaya çalışıyorlar rahatsiz olan gerçek chplileride akpli diye yaftalamaya çalışıyorlar
  • çok klişe olacak ama muhalefet bu kadar ilkelerinden uzaklaşmış olmasa zaten bunlara yıllarca kaybetmezdi, solu da sağı da al birini vur ötekine, yarın öbür gün oy vereceğiz de kime vereceğiz kime güveneceğiz artık, insan gerçekten ümitsizliğe kapılıyor, canan kaftancıoğlu bu şahıs ne arıyor içinizde çok merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aboveusonlysky21 -- 10 Şubat 2021; 20:34:0 >
  • chp kadrosu değişmediği sürece bitmiş bir partidir benim gözümde, Kemal bey koltuk sevdasından vazgeçmeli ve tüm yönetim kadrosu değişmelidir. Muharrem İnce doğruları söylemiş. Ben bizim memlekette şunu anlamıyorum, bir seçim kaybedersin anlarım iki seçim kaybedersin anlarım tekrar aday olursun ama sürekli yeniliyorsan bırak artık dimi yani?

• Muharrem İnce'yi sevmesem de söyledikleri doğru. Basit bir örnek vereyim; CHP'nin logosunda bulunan ve Atatürk ilkelerini temsil eden 6 adet oktan biri milliyetçiliktir. CHP'yi yönetenlerin bundan haberi yok veya bilerek görmezden geliyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: aboveusonlysky21

çok klişe olacak ama muhalefet bu kadar ilkelerinden uzaklaşmış olmasa zaten bunlara yıllarca kaybetmezdi, solu da sağı da al birini vur ötekine, yarın öbür gün oy vereceğiz de kime vereceğiz kime güveneceğiz artık, insan gerçekten ümitsizliğe kapılıyor, canan kaftancıoğlu bu şahıs ne arıyor içinizde çok merak ediyorum

Hocam buna kontrollü muhalefet deniyor. İktidarın kaybetmemesi için bazı ülkelerde bu tür yöntemler kullanılıyor. Maalesef bizim ülkemizde bunu fark edecek ve tepki verebilecek bir toplum yok.

• AnimeLover2000 A kullanıcısına yanıt
    CHP en başarılı dönemini mi yaşıyor şuan sizce ?
    Siz ciddi misiniz ?

Aynı CHP den bahsediyoruz değil mi ?

Her seçimde kemikleşmiş kitlesini bile kaybedip, oy oranları düşen CHP den.
  • Volkan_Taner kullanıcısına yanıt
    Oy oranları düşen derken? 3 büyük şehri düşen oy oranları ile mi aldılar?

Kemikleşmiş kitlesini kaybediyor olabilir ama muhafazakar kesimden kitle kazanıyor.

Siz sanırım şey istiyorsunuz, CHP iktidara sövsün seçmeni küstürsün o kemik %20-25 oyu alsın, iktidar cirit atsın ülkede.

O kemik kitle küçülüyor. Hem az üredikler için(iktidar kesmi+suriye tavşan gibi) hem de çağ değiştiği için.

Hepimiz saydırmak istiyoruz, ama saydırarak gaz alıp seçimlerde kaybedeceğimize. Sakin sakin oylarımız artsın.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.