Şimdi Ara

Muharrem İnce Adıyaman Mitingi (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hocam öncelikle bunların normal testlerden geçip reddedilmesi kolaydı ama yapılmadı.Ayrıca sen seninkilerin ne kadar tehlikeli olduğunu anlamamışsın bile , muhafazakar kesim işi kitabına uydurmakta (Dini inançlar konusundan gelen bir tecrübe , sanki Allah kandırılabilir) ne kadar mahir olduğunu ve zulümde ne kadar usta olduğunu herkes görüyor.
    Süreci takip ettim , bir çok veri var teyit eden , şehrizar'dan alınan villardan tut , bir tapede geçen precast teriminden tut , darbe teşebbüsünün hemen ardından apar-topar bu dinlemeleri yapan Tib'in kapatılması ve arşivlerin yok edilmesinden tut.

http://www.meltemhaber.com/?haber,10753

Işık, "Arkadaşlar, ben o ses kayıtlarını ilk dinlediğimde çok açık bir şekilde montaj olduğunu hissettim. iki kişi konuşurken; birisi sessiz ve kısık sesle konuşurken, diğerinin bağırması psikoloji açıdan çok normal durum olmaz. Bu çok açık ve net bir montaj" dedi.

Bana sakın akp 'nin elinde yargı şu bu deme
    Muhalefet organize değil ve diğerlerine göre daha fazla hakederek geldiğinden vicdanına ters karar veremez ama söz konusu muhafazakar kesim oldu mu ? Zaten kendini oraya getirenlere gebe , dava dersin , darbe dersin , devletin bekası dersin , bireyler feda edilir dersin vs kitabına uydurulur.
    Benim bildiğim Barış imzacılığı nedeni ile profluktan atılan çok iyi doktor var, avukatların avukatlık yapması bile engelleniyor bunları görmemeniz mümkün değil.
    (Zaten Ak Partinin çöküşü buradan başlıyor , devlette çalışan aklı başında adam artık eleştirmiyor , yanlışları söylemiyor , rölantide gidiyor.Meydan yalakalara kalıncada sonuç ortada.)

- "Ha hala akp 'nin elinde yargı şu bu diyorsanız da o zaman bekleyin akp gidince ortaya çıkarırsınız ama ben geçmişe bakıp bunu hiçbir zaman göremedim" demişsin

Çünkü bir yerden sonra devletin önceliği ve saygınlığı söz konusu oluyor , ayrıca siyasetçi siyasetçiyi ısırmaz.
    En fazla sen yoruldun , metal yorgunluğu deyip yana çekiyorlar.Bizde Filipinler vb bir kültür yok.

Tapelerle başbakan olurum diyorsun , bu tapeleri dinleyenler hapiste biraz zor çıkarlar ne işlerine yaradı ? Eğer montaj olsa ve sen bunun başında olsan , itirafçı mı olursun , kandırıldım mı dersin , hapiste mi yatarsın ömür boyu.

Süreci anlamak için Ergenekon-Balyoz sürecine bak , ben o zamanda mesela en çok hapse atılanların unutturulmasına , sayılarının bile bilinmemesine uyuz oluyordum.İlker Başbuğ tutuklandığı zaman sitesine kendi isim ve soyadımla destek mesajı yazmıştım ne olursa olsun diyerek , kendisinden de tavrımıza karşı özür dilemiştim yazımda ve sadece iki(2) destek mesajı vardı bu kadar korkuluyordu.

Nasıl iski skandalı karı koca kavgasından patladı ise.
    Bu da öyle oldu , iki ortak birbirine girdi ama diğerleri , ak partililerin normal bir mücadele vereceğini düşündü(ergenekon ve balyozcular gibi devlete güveneceklerini düşündü) ama ak parti oyun sahasını değiştirdi.
    Şöyle düşün kapıya kilit takıyorsun ama yan duvardan dozerle Efkan giriyor (sürecin tanıklarından muhtemelen ölmezse ileride süreci bilenlerden ve anlatanlardan olabilir)
    Ben yine süreçte yer alan birisini izliyorum , figüran ama bir bakanlıkta iş verildi oda bilmese de , bunların doğruluğunu teyit edebilecek birisi ileride denk getirebilirsem soracağım menfaati bitince.

Velhasılı Kelam Aziz Nesin'in Zübük kitabı güzel bir kitaptır.
    Ve yine tüm Ak parti tartışmalarım gibi, inşallah ben haksızımdır , verileri doğru değerlendirmiyorumdur , atladığım noktalar vardır.Çünkü bu ülke iyi yönetilmeli böyle şeyler yaşanmamalı.İnsanların kendisine güvenini insanlar bu kadar ucuza harcamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 12 Haziran 2018; 4:35:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Anladığın dilden konuşuyorum anlamıyorsun çünkü anlamamak için direniyorsun yav he he diyorum yine anlamıyorsun.. Ben senin zihniyetine göre yazmak zorunda değilim çünkü sizin alakası zihniyetiniz bir işe yaramıyor akp öncesinde olduğu gibi sonrası da yaramıyor size verelim paso izin Atam izindeyiz deyin başka bir şey yapmayın.. O yüzden ne anlatsak boş..

Sen 16 yıl da malum yerden buralara kadar geleni görmüyorsan sana tek kelimemi bile ayırmaya değmezsin çünkü nedeni basit senin ve sizin zihniyetiniz.. O yüzden hak ettiğiniz gibi yönetilin işte..

Süt müt diye geçiştir sen cümleleri hep..

Alıntıları Göster
    Yahu konuşmuyorsun ki ne anladığın dili. Yav he he dışında bir şey demiyorsun. Okuduğunu da anlamıyorsun. Ben yukarıda nerede benim zihniyetime göre yaz dedim? Ayrıca benim zihniyetin ne ve sen nereden biliyorsun? Her şeyi de susup içimize mi atalım?

Neyse zihniyetin ona göre cevap ver diyorum. Ben de göreyim 16 yılda alım gücümüz ne olmuş. Ah bu zihniyet yok mu diye ben de sızlanırım belki.

Meralarımız ne hale gelmiş. Tarım ithalatımız ne hale gelmiş. Ziraat bankası dolar cinsinden kredi borçlanıp iki yıl geri ödemesiz çiftçiye mi dağıtmış? Yerli tohum politikamız ne? İsrail tohumuna AKP öncesi mi muhtaç olmuşuz. Köyünü terk eden mi toprağanı işleyen mi çoğalmış?

Yaz abicim ne düşünüyorsan. Topu taca atıyorsun. Ben sana buradan şöyle yazacaksın diye baskı yapacak halim yok. Bakalım et pahalı mı ucuz mu ne durumda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.chaLi

Yahu konuşmuyorsun ki ne anladığın dili. Yav he he dışında bir şey demiyorsun. Okuduğunu da anlamıyorsun. Ben yukarıda nerede benim zihniyetime göre yaz dedim? Ayrıca benim zihniyetin ne ve sen nereden biliyorsun? Her şeyi de susup içimize mi atalım?

Neyse zihniyetin ona göre cevap ver diyorum. Ben de göreyim 16 yılda alım gücümüz ne olmuş. Ah bu zihniyet yok mu diye ben de sızlanırım belki.

Meralarımız ne hale gelmiş. Tarım ithalatımız ne hale gelmiş. Ziraat bankası dolar cinsinden kredi borçlanıp iki yıl geri ödemesiz çiftçiye mi dağıtmış? Yerli tohum politikamız ne? İsrail tohumuna AKP öncesi mi muhtaç olmuşuz. Köyünü terk eden mi toprağanı işleyen mi çoğalmış?

Yaz abicim ne düşünüyorsan. Topu taca atıyorsun. Ben sana buradan şöyle yazacaksın diye baskı yapacak halim yok. Bakalım et pahalı mı ucuz mu ne durumda.

Alıntıları Göster
    Sen görme engelli isen ben sana nasıl gösterebilirim ki nasıl anlarsan anlar çıkıp etrafına bakıp göremiyorsan benim yapabileceğim bir şey yok Allah 'tan dua dile gözlerim açılsın diye sana verebileceğim öğüt bu olur.. O yüzden bunu yazıyorum bunu da anlamıyorsun hatta göremiyorsun mesele görmek işte kaç oldu söylüyorum ben çok yazıyorum diyorum ama sen görmüyorsun.. Çünkü algıların o şekilde görmeye odaklanmış kayma var yani anlayacağın.. Görmüyorsan uzatıp durma.. Bana taca atıyorsun diyorsun sen ise maç bitmiş hala uzat hakem uzat hakem diye bağırıyorsun..
  • quote:

Sen görme engelli isen ben sana nasıl gösterebilirim ki nasıl anlarsan anlar çıkıp etrafına bakıp göremiyorsan benim yapabileceğim bir şey yok Allah 'tan dua dile gözlerim açılsın diye sana verebileceğim öğüt bu olur.. O yüzden bunu yazıyorum bunu da anlamıyorsun hatta göremiyorsun mesele görmek işte kaç oldu söylüyorum ben çok yazıyorum diyorum ama sen görmüyorsun.. Çünkü algıların o şekilde görmeye odaklanmış kayma var yani anlayacağın.. Görmüyorsan uzatıp durma.. Bana taca atıyorsun diyorsun sen ise maç bitmiş hala uzat hakem uzat hakem diye bağırıyorsun..

Alıntıları Göster
    Nerede yazmışssın kardeşim. Kör falan değilim etin fiyatları belli. Her gün reyonun önünden geçiyorum fiyatların ne hale geldiği belli. Sen hala söylüyorum diyorsun. Kaç oldu söylüyormuşsun hani nerede söylüyorsun? Söylediğin yeri alıntıla o zaman önceki mesajlarında. Adamla dalga mı geçiyorsun? Nerede söylemişsin. Ne yapmış AKP tarımda, ette ithalatı mı sıfırlamış? Dünyanın en ucuz mazotunu mu çiftçiye sağlamış ki fiyatlar düşmüş? İsrail tohumları yerine yerli tohuma mı teşvik etmiş?

Algılarım "o" şekilde görmeye odaklanmış derken? Mis gibi gerçekleri bilirken şekilden şekile girmek diyorsun. Mesela böyle:

İlk mesajından sonuna kadar oku bakalım kimin algısında kayma var. Daha bir olgu ortaya atmadın onca mesajında. Şu sebeple diyemedin. Sonra maç bitti vs. aynen kardeşim öyle. Lafları sıraladın gerçeği gösterdin bana :)
  • quote:

Nerede yazmışssın kardeşim. Kör falan değilim etin fiyatları belli. Her gün reyonun önünden geçiyorum fiyatların ne hale geldiği belli. Sen hala söylüyorum diyorsun. Kaç oldu söylüyormuşsun hani nerede söylüyorsun? Söylediğin yeri alıntıla o zaman önceki mesajlarında. Adamla dalga mı geçiyorsun? Nerede söylemişsin. Ne yapmış AKP tarımda, ette ithalatı mı sıfırlamış? Dünyanın en ucuz mazotunu mu çiftçiye sağlamış ki fiyatlar düşmüş? İsrail tohumları yerine yerli tohuma mı teşvik etmiş?

Algılarım "o" şekilde görmeye odaklanmış derken? Mis gibi gerçekleri bilirken şekilden şekile girmek diyorsun. Mesela böyle:

İlk mesajından sonuna kadar oku bakalım kimin algısında kayma var. Daha bir olgu ortaya atmadın onca mesajında. Şu sebeple diyemedin. Sonra maç bitti vs. aynen kardeşim öyle. Lafları sıraladın gerçeği gösterdin bana :)

Alıntıları Göster
    Ben sana kör demedim dememde görme engelli derim çünkü duyarlıyımdır o konularda ama sen öyle değilsin herhalde, sen abartıyorsun abarttığın şeylere benden açıklama bekleme, mesela demişsin ki Dünya 'nın en ucuz mazotunu mu sağlamış diyorsun yani önceki şeylerde olduğu gibi burada da abartıyorsun o yüzden benden sana cevap bekleme çünkü gerçekleri abartarak dile getiren sensin bu sebepten te benden açıklama bekleme ben kendim açıklamamı yapıyorum iyi demiyorum kötü olmadığını da söylüyorum ama sizler algı ile yaşıyorsunuz ve o yüzden mazot için Dünya 'nın en iyi ülkesi miyiz ki biz en ucuz mazotu hak edelim de böyle olmasını istiyorsun yani sapla samanı ayır kaliten ne gücün ne ülke olarak ona göre de tutarlı isteklerin olsun ha 3 tl dir 2 tl olsun de 100 tl dir et 80 tl olsun de örnek veriyorum bunları istemek herkesin hakkı ama sen kalkıp Almanya 'da 8 euro asgari ücret 1400 euro senin ülkende 30 tl 'den 50 tl 'ye kadar etler varken ki bu 50 tl 'lik eti ben alan biriyim Tekirdağ 'ın en iyi İki Kardeşler denilen yeridir Tekirdağ 'lılar bilir ve ben buradan 50 tl 'ye güzel et alabiliyorsam yiyebiliyorsam 130 tl miydi o süt ya ne öve öve bitiremediğin et adına bile dikkat etmem ben et bulayım sütü mütü tuzu harcı sosu eksik kalsın çünkü benim ülkem Almanya değil bunun farkındayım ama sizler Almanya ile karşılaştıracak basit düşüncelere sahip insanlar olduğunuzu bize defalarca ispatlıyorsunuz Almanya ekonomilerde ilk 3 e oynuyor Dünya 'ya araç üretiyor üstüne ağır sanayi üstüne cari açık fazlası idi sanırsam onu veriyor sen kalkıp bana Almanya 'da 8 euro diyorsan adamla dalga geçerler.. Aynı şekil sen kalkıp bana en ucuz mazotu mu vermiş diye abartırsan yine seninle dalga geçerler o yüzden sadece istemeyi bilen varlıklar olarak yaşadığımız sürece çalışmadığımız sürece bu hayallerle yaşarsak yok etin süt ne ise onu burada günlerce uzatmaya devam edersin, sana yazacak çok şey olur ama sen önce karşıma tutarlı mantıklı eleştirilerle gel ondan sonra ha bu adam mantıklı yazıyor deyip kaale alayım.. Daha ne yazayım herhalde artık azıcık olsun anlamışsındır..

Boşuna uzatma derim mantıklı biri olmayacaksan..
  • quote:

Ben sana kör demedim dememde görme engelli derim çünkü duyarlıyımdır o konularda ama sen öyle değilsin herhalde, sen abartıyorsun abarttığın şeylere benden açıklama bekleme, mesela demişsin ki Dünya 'nın en ucuz mazotunu mu sağlamış diyorsun yani önceki şeylerde olduğu gibi burada da abartıyorsun o yüzden benden sana cevap bekleme çünkü gerçekleri abartarak dile getiren sensin bu sebepten te benden açıklama bekleme ben kendim açıklamamı yapıyorum iyi demiyorum kötü olmadığını da söylüyorum ama sizler algı ile yaşıyorsunuz ve o yüzden mazot için Dünya 'nın en iyi ülkesi miyiz ki biz en ucuz mazotu hak edelim de böyle olmasını istiyorsun yani sapla samanı ayır kaliten ne gücün ne ülke olarak ona göre de tutarlı isteklerin olsun ha 3 tl dir 2 tl olsun de 100 tl dir et 80 tl olsun de örnek veriyorum bunları istemek herkesin hakkı ama sen kalkıp Almanya 'da 8 euro asgari ücret 1400 euro senin ülkende 30 tl 'den 50 tl 'ye kadar etler varken ki bu 50 tl 'lik eti ben alan biriyim Tekirdağ 'ın en iyi İki Kardeşler denilen yeridir Tekirdağ 'lılar bilir ve ben buradan 50 tl 'ye güzel et alabiliyorsam yiyebiliyorsam 130 tl miydi o süt ya ne öve öve bitiremediğin et adına bile dikkat etmem ben et bulayım sütü mütü tuzu harcı sosu eksik kalsın çünkü benim ülkem Almanya değil bunun farkındayım ama sizler Almanya ile karşılaştıracak basit düşüncelere sahip insanlar olduğunuzu bize defalarca ispatlıyorsunuz Almanya ekonomilerde ilk 3 e oynuyor Dünya 'ya araç üretiyor üstüne ağır sanayi üstüne cari açık fazlası idi sanırsam onu veriyor sen kalkıp bana Almanya 'da 8 euro diyorsan adamla dalga geçerler.. Aynı şekil sen kalkıp bana en ucuz mazotu mu vermiş diye abartırsan yine seninle dalga geçerler o yüzden sadece istemeyi bilen varlıklar olarak yaşadığımız sürece çalışmadığımız sürece bu hayallerle yaşarsak yok etin süt ne ise onu burada günlerce uzatmaya devam edersin, sana yazacak çok şey olur ama sen önce karşıma tutarlı mantıklı eleştirilerle gel ondan sonra ha bu adam mantıklı yazıyor deyip kaale alayım.. Daha ne yazayım herhalde artık azıcık olsun anlamışsındır..

Boşuna uzatma derim mantıklı biri olmayacaksan..

Alıntıları Göster
    İroni nedir bilir misin? Bilmiyorsan yan sekmede TDK'nın sitesine girip hemen bakabilirsin. Mantıklı ve tutarlı açıklama yapmamışım vay be. İroniden anlasan "en ucuz mazotu mu vermiş" kısmından dünyanın en pahalı mazotun satan ülke "gerçeğini" görürdün.

Çiftçiye en pahalı mazotu ver. Sadece son 10 yılda tarım arazilerinin yüzde 8'ini kaybet. Tarım ülkesiyken tarım ihracatını sıfırlayıp ithalatı patlatacak uygulamalar yap. Vahşi kapitalizmin temsilcisi olarak doğa katliamları ile su kaynaklarını kurut. Sonra çıkıp görmüyorsun vs.

Görüyorum kardeşim. Bunlar gerçekler değil mi? Bu ülkede yarın emekli olan birinin maaşı 900 TL'yi bile bulmuyor. 50 TL ile çok rahat et bulabilen sen bu emekli amcamıza da yol göster o da alsın. 50 TL ucuz ya bol bol alsın. 18 kilo et parasını reva göreceksin. Asgari ücretli ne kadar alabilir peki? Şurada muhalefet asgari ücretliye insanca ücret vaat etmese 1000 lira bile değildi maaşları.

Tüm bu gerçekler varken çıkıp siz görmüyorsun algı vs. ötüp duracaksın. Ne güzelmiş.

Hani Almanya bizi kıskanıyordu? Lafa gelince öyle ama iş alım gücüne gelince Almanya ile kıyaslayama.

Nornal kuzuyu 50 TL'ye bulabilir misin? Kaburgayı ne kadara bulursun mesela. Yüzde 30 yağlı ithal ve hastalıklı kıymayı 30 liradan millete dayamakla kırmızı et yemiş olmuyor millet.

• quote:

İroni nedir bilir misin? Bilmiyorsan yan sekmede TDK'nın sitesine girip hemen bakabilirsin. Mantıklı ve tutarlı açıklama yapmamışım vay be. İroniden anlasan "en ucuz mazotu mu vermiş" kısmından dünyanın en pahalı mazotun satan ülke "gerçeğini" görürdün.

Çiftçiye en pahalı mazotu ver. Sadece son 10 yılda tarım arazilerinin yüzde 8'ini kaybet. Tarım ülkesiyken tarım ihracatını sıfırlayıp ithalatı patlatacak uygulamalar yap. Vahşi kapitalizmin temsilcisi olarak doğa katliamları ile su kaynaklarını kurut. Sonra çıkıp görmüyorsun vs.

Görüyorum kardeşim. Bunlar gerçekler değil mi? Bu ülkede yarın emekli olan birinin maaşı 900 TL'yi bile bulmuyor. 50 TL ile çok rahat et bulabilen sen bu emekli amcamıza da yol göster o da alsın. 50 TL ucuz ya bol bol alsın. 18 kilo et parasını reva göreceksin. Asgari ücretli ne kadar alabilir peki? Şurada muhalefet asgari ücretliye insanca ücret vaat etmese 1000 lira bile değildi maaşları.

Tüm bu gerçekler varken çıkıp siz görmüyorsun algı vs. ötüp duracaksın. Ne güzelmiş.

Hani Almanya bizi kıskanıyordu? Lafa gelince öyle ama iş alım gücüne gelince Almanya ile kıyaslayama.

Nornal kuzuyu 50 TL'ye bulabilir misin? Kaburgayı ne kadara bulursun mesela. Yüzde 30 yağlı ithal ve hastalıklı kıymayı 30 liradan millete dayamakla kırmızı et yemiş olmuyor millet.

Alıntıları Göster
    Bana hiç edebiyat yapma sözcü okuyupta gelme klasik ne kadar kötü şey var ise onların hepsini buraya yazarak aklayamazsın kendini karşımda yarın emekli olan biri 900 tl almıyor geçin o işleri siz haberleri bile yapılıyor açarsın Julide Sarıeroğlu 'nun demeçlerini okursun bana bunu bakan açıklıyor ama sen algıcı sözcü yü açıklıyorsun işin garibi hep haber hep algı ispat yok bir kişi gösterin diyoruz böyle maaş alan biri türkiye gov tr den koyun önümüze bir kişinin böyle maaş aldığını diyoruz yok sadece haber var ortada kişi yok kişiler yok veriler yok al sana haber diye algıcılıktan ileri gitmiyorsunuz gelelim, 900 tl 'ye malulen emekli olan ya da düşük tarım primi yatıranlar dışında bu ülke de emekli maaşı 1500 'lerin altında değil bana edebiyat yapmayın bu konu da..

Banane Almanya bizi kıskanıyor muhabbetleri bunu yapanlar da algıcılar bunları bahane göstersen sizler de komediciler bizi Almanya kıskanıyorsa biz marsa çıkmış olmalıyız o yüzden geç bunları üç beş kendini bilmez bunu dedi diye akp iktidar bunu böyle düşünüyor sanıyorsanız o 3 5 kendini bilmezden bir farkınız yoktur,

Gider araştırırsın bana edebiyat yapma ben eti yiyor muyum yiyorum, insanların etrafımda yediğini görüyor muyum hele hele chp şehrinde yaşayan ben yüzde 50 chp oyu çıkan şehir de ben bunları görüyorsam kimse bana tırı vırı yapmasın..

Sizler asgari ücretliyi düşünecek düşünceler değilsiniz düşünse idiniz akp bugün var olmazdı.. Sol kesim bu ülke hep memuru sevmiştir memura vermiştir ne verdi ise.. Ama gün geldi o memurlar bile seçmedi sol kesimi takkk getirdi akp yi başa artık bekleme dönemine girdiniz sizler..
  • Quidditch06 Q kullanıcısına yanıt
    Sandıkta göreceğiz onu

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.