Şimdi Ara

Muhammed Peygamber Siradan Ama Zeki Bir Politikaci Miydi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tipki ülkemizde su anda oldugu gibi RTEnin Fetö adinda bir örgüt uydurup milyonlarca insani onlara karsi aninda kiskirtabildigi gibi Muhammedde kendi etrafindaki insanlarin beynini yikamis bir politikaci olamaz mi ? Sonucta hic bir peygamberin kanitlanabilir bir mucizesi yok suyun irtadan ikiye ayrilmasi ölünün diriltilmesi Nuhun gemisi gibi asla kanitlanamayacak yada ayin ortadan 2ye ayrilmasi gibi seylerle gelmeyin lutfen sdece mantikli cevaplar ariyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1.400 yıl boyunca, Çin seddinden avrupanın ortasına, sibiryadan Afrika ın çöllerinde kadar olan bir coğrafyada, nerdeyse dünyanın yarısı, bir sahtekar politikacının peşinden mi gitmiş yani? Akıl alır gibi değil. Böyle bir iddiaya inanmak için, kafayı peynir ekmekle yemiş olmak lazım. Sahtekar politikacı olsaydı, kendine saray yaptırıp sefa sürerdi. Mescidin bahçesindeki, bi göz odada ömrünü tüketti. Cemaat öksürme sesini duyardı. Bir ömrü cemaatle iç içe geçirmiş bir insan, güzel ahlakın doruk noktasını insanlığa öğretmiş bir insan, nasıl olur da sahtekar bir politikacı olur? Sahtekarlar peşinden gidenler, nasıl olurdu dürüstlük ve ahlak timsali bir insana sahtekarlık iftirası atarlar? Akıl alır gibi değil.
  • Sıradan? Muhammed?

• Mutatio kullanıcısına yanıt
    Siradan kastim gunumuzdeki herhangi bir politikaci gibi. Yani okumayi kendi kendine ogrenip bir kitap uydurmus olamaz mi ?

Zaten kayitlarda EL- Ilah adli bir puta taptigi soyleniyor.

Herkesi kendi putuna taptirmak icin dikta etmis olamaz mi?

• 1.400 yıl boyunca, Çin seddinden avrupanın ortasına, sibiryadan Afrika ın çöllerinde kadar olan bir coğrafyada, nerdeyse dünyanın yarısı, bir sahtekar politikacının peşinden mi gitmiş yani? Akıl alır gibi değil. Böyle bir iddiaya inanmak için, kafayı peynir ekmekle yemiş olmak lazım. Sahtekar politikacı olsaydı, kendine saray yaptırıp sefa sürerdi. Mescidin bahçesindeki, bi göz odada ömrünü tüketti. Cemaat öksürme sesini duyardı. Bir ömrü cemaatle iç içe geçirmiş bir insan, güzel ahlakın doruk noktasını insanlığa öğretmiş bir insan, nasıl olur da sahtekar bir politikacı olur? Sahtekarlar peşinden gidenler, nasıl olurdu dürüstlük ve ahlak timsali bir insana sahtekarlık iftirası atarlar? Akıl alır gibi değil.

• kingman29 K kullanıcısına yanıt
    Ben sahtekar demedim öncelikle bunu netleştirelim. Kanıtlar somut değil. Vahiylerin geldiğini bir tek o görüyor. Miraca cıktığına şahit yok. Ayrıca o dönemin arabistanında normal bir ev bile saray gibiydi. Arapların o dönemde aşırı pis olduğu yazılmış. Öyleki ibadet yerlerine tuvaletini yapan insanların bahsi geçiyor.
  • Beni şüpheye düşüren şey 40 sene boyunca ne bir savaş eğitimi ne bir politikacılık ne bi siyaset yapmışsın. Etliye sütlüye hiç karışmadan; 40 ından sonra müthiş cesaretlenip çok iyi bir komutan , yönetici ve politikacı olmuşsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: kingman29

1.400 yıl boyunca, Çin seddinden avrupanın ortasına, sibiryadan Afrika ın çöllerinde kadar olan bir coğrafyada, nerdeyse dünyanın yarısı, bir sahtekar politikacının peşinden mi gitmiş yani? Akıl alır gibi değil. Böyle bir iddiaya inanmak için, kafayı peynir ekmekle yemiş olmak lazım. Sahtekar politikacı olsaydı, kendine saray yaptırıp sefa sürerdi. Mescidin bahçesindeki, bi göz odada ömrünü tüketti. Cemaat öksürme sesini duyardı. Bir ömrü cemaatle iç içe geçirmiş bir insan, güzel ahlakın doruk noktasını insanlığa öğretmiş bir insan, nasıl olur da sahtekar bir politikacı olur? Sahtekarlar peşinden gidenler, nasıl olurdu dürüstlük ve ahlak timsali bir insana sahtekarlık iftirası atarlar? Akıl alır gibi değil.

Mesela şuan hilesi olduğumuz hokkabazları sihirbazları izlerken bile nasıl hayranlık duyuyuruz ağzımız açık kalıyor bir hinlik olduğunu bildiğimiz halde. Bunun politika ve bundan 1400 yıl önceki teknolojisini düşünür müsün bir insanları kandırmanın ne kadar kolay olduğunu.

• Zeki olduğunu düşünüyorum.
    Toplumları yönlendirmek için kullanılan araçlardan bir tanesi de din.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terliksi İnsan

quote:

1.400 yıl boyunca, Çin seddinden avrupanın ortasına, sibiryadan Afrika ın çöllerinde kadar olan bir coğrafyada, nerdeyse dünyanın yarısı, bir sahtekar politikacının peşinden mi gitmiş yani? Akıl alır gibi değil. Böyle bir iddiaya inanmak için, kafayı peynir ekmekle yemiş olmak lazım. Sahtekar politikacı olsaydı, kendine saray yaptırıp sefa sürerdi. Mescidin bahçesindeki, bi göz odada ömrünü tüketti. Cemaat öksürme sesini duyardı. Bir ömrü cemaatle iç içe geçirmiş bir insan, güzel ahlakın doruk noktasını insanlığa öğretmiş bir insan, nasıl olur da sahtekar bir politikacı olur? Sahtekarlar peşinden gidenler, nasıl olurdu dürüstlük ve ahlak timsali bir insana sahtekarlık iftirası atarlar? Akıl alır gibi değil.

Mesela şuan hilesi olduğumuz hokkabazları sihirbazları izlerken bile nasıl hayranlık duyuyuruz ağzımız açık kalıyor bir hinlik olduğunu bildiğimiz halde. Bunun politika ve bundan 1400 yıl önceki teknolojisini düşünür müsün bir insanları kandırmanın ne kadar kolay olduğunu.

Çok uzaklara gitmene gerek yok. Bundan 150 yıl sonra insanlar, şimdiki neslin diskoda aptal aptal hareketler yapıp adına dans demesine çok gülecek. Aptal kutusu karşısında oturup, tüm vaktini dizilerle çöpe atan insanlara çok gülecek. Tüm dünyanın servetinin, sadece %1'in elinde olmasına rağmen, insanların fabrikalarda karın tokluğuna çalışmasına çok şaşıracak. Tüm dünyadaki ülkelerin tüm yeraltı ve yerüstü kaynaklarını, babasının malı gibi sömürüp, bir de bu ülkelerin insanlarını, müsait bi tarafından uydurdukları ideolojiler peşinden koşan, gönüllü köleler haline getirip, kendi kültürlerine ve toplumlarına düşman etmeyi başarmak, 100 yıl sonraki insanların çok garibine gidecek. Burnunun dibindeki, bin yıl boyunca kardeş olarak yaşadığın ülkelerin kafasına 100 bin adet bomba atıp, senin içindeki insanlardan bazılarına, suçlu olarak bombaladığı zavallı insanları göstererek kendini aklanması, ilerde tarih okuyan insanların çok acayibine gidecek. 100 yıl boyunca petrolünü sömürdüğü insanları, 100 bin tane bomba ile bombalayıp, sömürdüğü toprakları kan gölüne çevirip, bir de suçu onların dini üzerine atıp, zeytinyağı gibi su üstüne çıkmasını, gelecek nesiller dehşet içinde okuyacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eskel

Beni şüpheye düşüren şey 40 sene boyunca ne bir savaş eğitimi ne bir politikacılık ne bi siyaset yapmışsın. Etliye sütlüye hiç karışmadan; 40 ından sonra müthiş cesaretlenip çok iyi bir komutan , yönetici ve politikacı olmuşsun.

Gerçekten 40 yaşına kadar o konularda hiçbir tecrübesi yok muydu?
  • Dini konularla mantığı bir arada mı istiyorsun.

Boş ver bunu o zaman Matematikle fizikle falan ilgilen.
  • Cebindeki tüm servetini dağıtıp ülkesindeki sıradan bir asgari ücretli gibi yaşayan bir politikacı görüyor musun etrafında? Yada ülkede toplanan geliri nüfusa bölüp eşitçe dağıtan. Politikacıyı geçtim ihtiyacından fazlasını infak eden birini göster bana. Yada bunu sen yapabilir misin?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

nereden biliyorsun ömrünü nerede tükettiğini? kaynağın ne?

• quote:

Orijinalden alıntı: eglon

Cebindeki tüm servetini dağıtıp ülkesindeki sıradan bir asgari ücretli gibi yaşayan bir politikacı görüyor musun etrafında? Yada ülkede toplanan geliri nüfusa bölüp eşitçe dağıtan. Politikacıyı geçtim ihtiyacından fazlasını infak eden birini göster bana. Yada bunu sen yapabilir misin?

cebindeki tüm servetini dağıttığını nereden çıkardın kaynağın ne?

• Hayatı üzerine yazılan tüm yapıtlar bunun böyle olduğunu söylüyor

• quote:

Hayatı üzerine yazılan tüm yapıtlar bunun böyle olduğunu söylüyor

ben birilerinin yazdığı kitaplardan bahsetmiyorum tarihi delillerden bahsediyorum.anlaşılan delilin yok.
  • Tarihi delil olarak ne istiyorsun? Banka hesap dökümlerini mi ?????????

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.police

quote:

ben birilerinin yazdığı kitaplardan bahsetmiyorum tarihi delillerden bahsediyorum.anlaşılan delilin yok.

Kitap tarihi bir delildir. Farklı dillerden farklı milletlerden aynı şeyin yazılması delil değil de nedir?

Ne yapalım yani 600lü yıllara ait video mu arayacağız youtube'da ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hikodaci

quote:

Orijinalden alıntı: mr.police

quote:

Kitap tarihi bir delildir. Farklı dillerden farklı milletlerden aynı şeyin yazılması delil değil de nedir?

Ne yapalım yani 600lü yıllara ait video mu arayacağız youtube'da ?

kitabın delil olup olmayacağı hangi kitap olduğuna göre değişir.

• Kitabın okunuşu ve yorumu üstüne değişik mulahazalar var. Ancak sonuçta insani bi hukuk gibi okunuyor. Totalde kainatın dünyanın insanın bi hukuku var ve bunun adına ilahın olası sesini dillendirme çabası mevcut.

Dunyevi hukuk insanı ve kainatı bi düzen içinde anlatmaya çalışmış ve doğru uygulama ile insancıl ve caydırıcı sonuçlar mevcut.

Bu açıdan kitabın insani hukuka bakan yonu kainatın hukuku kavramıyla değerlendirilmeli. Yani kainat ne diyor insan ne diyor gibi düşünmek lazım. Bana göre insanın dunyevi duzenine yon veren kainat okumaları çok daha önemli. Bi goktaşı bi ışınım kuresel ısınma uzaylı istilacı vs herhangi Bi konu bizi dunyevi olanlardan daha fazla sıkıntıya duşurur.

Bu hukuk adına insanın ilme ve bilgiye sarılması ne dine ne akla ne de somut olaya aykırı olmaz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.