Şimdi Ara

Muhammed İsminin Yanına en çok yakışan isim? (Doğacak bebeğime) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
307
Cevap
2
Favori
198.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Muhammed İsminin Yanına en çok yakışan isim? (Doğacak bebeğime)

(En Son Oy Tarihi: 11.7.2021)
Giriş

Orijinalden alıntı: Karizmatik Hoca

Merhaba arkadaşlar, Rabbim nasip ederse 2 hafta içinde ilk çocuğum dünyaya gelecek. Erkek olacak. Ancak biz isim bulmakta zorlandık. Peygamber efendimizin ismi olan Muhammed isminin yanına bir isim daha koymak istiyoruz. Aklımızda 2. isim olarak güzel isimler var. Sizlerden yardım istiyorum. Muhammed isminin yanına hangi isim daha çok yakışır? (Muhammed isminin Türkçe'ye çevrilmiş hali olan Mehmet isminin yanına bir isim de olabilir. Mehmet ile Muhammed'in arapça da yazılışı aynı.) Yani ilk isim Mehmet de olabilir.

2. İsim için yardımlarınızı bekliyorum.

Efe
    Emin
    Yiğit
    Ertuğrul
    Esat
    Emir
    Ege
    Utku
    Çağrı
    Tekin

Soyadım: KUYUCU

muhammed koyma çocuğun adını belki ateist olcak

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ayanozer

Hocam gözünüz aydın şimdiden inşallah sağlıklı, hayırlı bi evlat olur.

İleri de Allah nasip eder de benimde bi oğlum olursa adını Muhammed koymayı düşünyorum bende.

Verdiğiniz listede Emin ismini beğendim ben. Yalnız benim gönlümden geçen Muhammed Toprak.

Allah analı babalı büyütsün.

İnşallah en kısa sürede dileğiniz gerçekleşir ancak Toprak, Rüzgar Güneş gibi doğada bulunan varlıkların isimlerinin İslami açıdan uygun olmadığını okumuştum.

İLk defa sizden duyuyorum hocam bunu bilgim yoktu bu konu da sağolun. Araştıracağım isimle ilgili bu konuyu.

• Bence muhammed koyup ileride ona sıkıntı olmasını sağlama. Dini hiç bir isim konmamasından yanayım. Çocuğun ismini muhammed koysan ne değişecek ki? Ateist değilim bu arada ama benim de ilk ismim muhammed ve bu ismi taşıyabilecek kadar dini açıdan düzgün bir insan değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rodrin

Bence muhammed koyup ileride ona sıkıntı olmasını sağlama. Dini hiç bir isim konmamasından yanayım. Çocuğun ismini muhammed koysan ne değişecek ki? Ateist değilim bu arada ama benim de ilk ismim muhammed ve bu ismi taşıyabilecek kadar dini açıdan düzgün bir insan değilim.

Muhammed ya da Mehmet koyacağım da yanına 2. isim arıyorum. Yani ilk isimde tartışmaya gerek yok. Teşekkürler. Yetişme tarzları ve isim kişinin karakterini belirler.
  • Benim kardeşim var Muhammed Erdem. Düşünebilirsiniz.

Allah analı babalı büyütsün.
  • quote:

Merhaba arkadaşlar, Rabbim nasip ederse 2 hafta içinde ilk çocuğum dünyaya gelecek. Erkek olacak. Ancak biz isim bulmakta zorlandık. Peygamber efendimizin ismi olan Muhammed isminin yanına bir isim daha koymak istiyoruz. Aklımızda 2. isim olarak güzel isimler var. Sizlerden yardım istiyorum. Muhammed isminin yanına hangi isim daha çok yakışır? (Muhammed isminin Türkçe'ye çevrilmiş hali olan Mehmet isminin yanına bir isim de olabilir. Mehmet ile Muhammed'in arapça da yazılışı aynı.) Yani ilk isim Mehmet de olabilir.

2. İsim için yardımlarınızı bekliyorum.

Efe
    Emin
    Yiğit
    Ertuğrul
    Esat
    Emir
    Ege
    Utku
    Çağrı
    Tekin

Soyadım: KUYUCU

Muhammed Raşit

• abıcım dın adamları bıle soyluyo artık cocugunuza bu ısmı vermeyın dogru degıl dıye bı ton ısım var baska bısey koyun nolcak yanı ılerde bu cocuk belkı oldu dıyelım dını ınancı olmayan bırısıde olabılır
  • Muhammed koymanın ya da dini bir isim koymanın bir diğer kötü yanı da mesela biri sizi tanımıyordur ama adınızı bir listede vs görür ve oradan sizin profilinizi kafasında kurup size öyle davranabilir.Ya da insanların algılarını yıkmanız zaman alabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saldoetealp

Muhammed koymanın ya da dini bir isim koymanın bir diğer kötü yanı da mesela biri sizi tanımıyordur ama adınızı bir listede vs görür ve oradan sizin profilinizi kafasında kurup size öyle davranabilir.Ya da insanların algılarını yıkmanız zaman alabilir.

yok artık daha neler, 22 senedir bu ismi tasıyorum dediklerinin hiç birisine raslamadım. O algılar hiç değişmez merak etme, isimle alakalı degil bazılarında genetik.
  • Bence Muhammed ismini koymayın çocuk büyünce belki Ateist olucak belki başka bir dini seçicek Arap isimleri koymayın
  • Bazı isimler var maalesef sinema ,tv ve medyada yer alan komedyen şahsiyetlerin canlandırdıkları roller yüzünden mizahi olarak yaklaşılan isimler olmuştur.

Örneğin Lütfü ismi kemal sunal'ın ve şener şen 'in oynadıkları film sayesinde bazı zamanlarda mizahi olarak yaklaşılan bir isimdir.(Bknz. Lütfücüm)

Bu isimlerde bir diğeri olan Ziya yine Şener Şen'in - Münir Özkul'la oynadığı neşeli günler filminde canlandırdığı ziya karakteri yüzünden sağda solda ziya ismi duyulduğunda ziyaaaaa
    şeklinde espriler yapılır

Rıfkı ismi de nedense bende kılıbık erkeklerin imajını yaratır.
  • kesinlikle alidir
  • muhammed ali
    muhammed emin
    ebu muhammed
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaçalı

abıcım dın adamları bıle soyluyo artık cocugunuza bu ısmı vermeyın dogru degıl dıye bı ton ısım var baska bısey koyun nolcak yanı ılerde bu cocuk belkı oldu dıyelım dını ınancı olmayan bırısıde olabılır

Din adamlarının bu ismi koymayın dediğini hiç bir yerde duymadım da okumadım da...
  • quote:

Bir İslami isim bir de Türk ismi koymak geliyor içimden.

çocuğun adını muhammed koyunca dahamı çok sevap point alıyorsunuz?
  • lÜtfen Muhammed adını ota boka koymanyın yalvarıyorum
  • Onu maklubeyle besle büyüt feyzli bir abi, mübarek bir kardeş olsun
  • Muhammed ismini her çocuk taşıyamaz.Ama siz kararınızı vermişsiniz.''Emin'' olsun diğer adı da
  • quote:

Orijinalden alıntı: thriller2

quote:

Bir İslami isim bir de Türk ismi koymak geliyor içimden.

çocuğun adını muhammed koyunca dahamı çok sevap point alıyorsunuz?

Peygamber efendimize inanıyorsanız;
    Hadis-i Şeriflerinden birisi:
    İsmimi isim olarak koyun, fakat künyemi kendinize künye yapmayın!
    Kim benim ismimi almışsa, künyem ile künyelenmesin. Kim de künyem ile künyelenmişse, ismimle isimlenmesin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karaçalı

abıcım dın adamları bıle soyluyo artık cocugunuza bu ısmı vermeyın dogru degıl dıye bı ton ısım var baska bısey koyun nolcak yanı ılerde bu cocuk belkı oldu dıyelım dını ınancı olmayan bırısıde olabılır

Din adamlarının bu ismi koymayın dediğini hiç bir yerde duymadım da okumadım da...

yeterınce dıkkat etmemıssınız belkıde duymak ıstememıssınız, ortak gorus sudur; bu ısmı koydugunuz kısı yanı peygamberımızden sonra dunyaya gelen hcı bır kul onun kadar mukemmel olamaz olmayacaktır, bu nedenle peygamberımızın ısmını tasıması degerını tam manasında vermesı zor olcaktır, en guzelı ısmın peygamberıme ozel kalması demek ıstedıgım bu abıcım, adını ne koyarsanız koyun guzel ınsan hayırlı evlat olsun sımdıden allah nazardan saklasın.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.