Şimdi Ara

. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
0
Favori
5.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir insan, gerçekten uyuyorsa uyandırmak mümkündür Eğer uyumuyor, uyku taklidi yapıyorsa, dünyanın bütün gayretlerini sarf etseniz nafiledir.

Neden oy alamıyorlar biliyor musun? Tamamen "değer yargıları" ile alakalı. Bugün başka bir konuda yazdım. Şöyle; sırf bugün açıklanan KHK bile aslında millete hakarettir. Siz EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR sözünü kavrayamadığınız için sizin olan egemenliği elinizden alanlara bırakın ses çıkarmayı gidip bir de oy veriyorsunuz.

AKP milletin egemenliğini nasıl ortadan kaldırdı uzun bir konu isterse anlatırım ama siz zaten 16 Nisan da buna evet dediniz. O yüzden diyorum tamamen DEĞER YARGILARI ile alakalı. Size göre egemenlik, adalet, ahlak gibi kavramlar hayatınızda öncelik arz etmediğinden size söylediklerimiz hep sivrisinek saz olarak geliyor. Sizin değer yargılarınız yukarıda saydıklarımdan ziyade YOL YAPDI şeklinde olduğundan size ben oturup millet olmanın önemini, milletin egemenliğinin her şeyin üzerinde olduğunu, bunu engellemenin ise suç olduğunu bırak milletin doğrudan "sen kimsin" diye haykırması gerektiğini anlatsam size ne ifade edebilir ki?
    Karşımızda "Çalsa da razıyız, çırpsa da razıyız" diyen bir güruh var. Senin şimdi bu dediğime karşı çıkman için o ayakkabı kutuları gerçek değilse neden emniyetten geri alındı diye kendine bir soru sorman lazım. Eğer kendine bu soruyu sorarsan çalanlara çırpanlara bugün arka çıkmak yerine "muhalif" olmayı kendine onur sayman gerekirdi. Ama gördüğüm kadarıyla o paralar gerçek mi değil mi diye bir kere bile sorgulamamışsın gelmişsin neden bizi ikna etmiyorsunuz diyorsun. Bir insan, gerçekten uyuyorsa uyandırmak mümkündür Eğer uyumuyor, uyku taklidi yapıyorsa, dünyanın bütün gayretlerini sarf etseniz nafiledir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doblolu Esnaf -- 23 Haziran 2017; 1:44:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: KOD ADI Lucian

bak bilader sizin chp ismine tahammülünüz yok sizden nası oy toplayalım gitimşsiniz bi erdoğanın arkasından gözünüz başaksını görmüy obaşka görüşlere tahammülünüz yok bu yüzden çomarsınız okey ?

tam tersi chp tahammül edemeyeceğimiz kadar muhalif değil , yani tahammül ediyoruz. Gözümüzün göreceği başka lider göster o zaman, tamam çomar olalım yine eyvallah :D
  • Akıl akılcılık bilim felsefe ve mantık sağ sol siyasetlerle örtüşmüyor artık. Kişisel menfaatlerle siyasetler örtüşebiliyor. Yalnız şu bu parti fanatizminden bu anlamda uzaklaşmak şart. Yoksa siyasetlerle insanlar gerçeklik ve gerçek doğrularla ve "muhakeme" yeteniğinden uzaklaşıyor. Başlangıç ama

İyi yoldasınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 23 Haziran 2017; 1:44:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0z0z

Akıl akılcılık bilim felsefe ve mantık sağ sol siyasetlerle örtüşmüyor artık. Kişisel menfaatlerle siyasetler örtüşebiliyor. Yalnız şu bu parti fanatizminden bu anlamda uzaklaşmak şart. Yoksa siyasetlerle insanlar gerçeklik ve gerçek doğrularla ve "muhakeme" yeteniğinden uzaklaşıyor. Başlangıç ama

İyi yoldasınız.

Teşekkürler parti fanatiği değilim, katılmadığım şeyleri asla da yazmıyorum zaten. Ancak parti fanatikleri tarafından hep çomar ve yobaz oluyorum bu benim canımı sıkıyor.
  • akp ye oy veren %50 se %30 menfaat için oy veriyor kalan %20 kandırılmaya müsait herkes herşeyin farkında ama asla hata yaptıklarını kabul etmiyorlar o kadar irite oldu ki millet artık ülke batsada %50 nin umrunda değil benimle birlikte akplilerde batıcak kafasına geldi herkes normal şartlar altında turizmin bitmesi bütün ülkeyi etkiler ama hali hazırda dönen para nasılsa akpli yandaşlara gideceği için kimsenin umrunda değil sana çomar ya da yobaz diyorlarsa genelledikleri içindir bak bu forumda fetoya laf atıyoz diye dinsiz olduk çözüm süreci safsatasında gerçek bölücü sizsiniz analar ağlamasın dediler çıkar için hemen kürt kardeş biz bölücü olduk kendi besledikleri feto bizim dediğimiz gibi çıkınca özür dilemeden hadi biz saftık kandırdı cehape neden uyarmadı diycek yüzsüzlüğü gösterdiler bu kadar hakarete uğrayan muhalefet varken gelip burda bana yobaz diyorlar çomar diyorlar yazma harbi komik Allahtan muhalefet sağduyulu yoksa elinden gelse bize ihtiyaç duymasa akpliler bizi zevkle katledip karılarımızı kızlarımızı ganimet olarak almak isteyecekler bunu da defalarca belirttiler hani insan olanda azcık utanma olur dimi gelip hala utanmadan burda ağlıyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Doblolu Esnaf

Bir insan, gerçekten uyuyorsa uyandırmak mümkündür Eğer uyumuyor, uyku taklidi yapıyorsa, dünyanın bütün gayretlerini sarf etseniz nafiledir.

Neden oy alamıyorlar biliyor musun? Tamamen "değer yargıları" ile alakalı. Bugün başka bir konuda yazdım. Şöyle; sırf bugün açıklanan KHK bile aslında millete hakarettir. Siz EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR sözünü kavrayamadığınız için sizin olan egemenliği elinizden alanlara bırakın ses çıkarmayı gidip bir de oy veriyorsunuz.

AKP milletin egemenliğini nasıl ortadan kaldırdı uzun bir konu isterse anlatırım ama siz zaten 16 Nisan da buna evet dediniz. O yüzden diyorum tamamen DEĞER YARGILARI ile alakalı. Size göre egemenlik, adalet, ahlak gibi kavramlar hayatınızda öncelik arz etmediğinden size söylediklerimiz hep sivrisinek saz olarak geliyor. Sizin değer yargılarınız yukarıda saydıklarımdan ziyade YOL YAPDI şeklinde olduğundan size ben oturup millet olmanın önemini, milletin egemenliğinin her şeyin üzerinde olduğunu, bunu engellemenin ise suç olduğunu bırak milletin doğrudan "sen kimsin" diye haykırması gerektiğini anlatsam size ne ifade edebilir ki?
    Karşımızda "Çalsa da razıyız, çırpsa da razıyız" diyen bir güruh var. Senin şimdi bu dediğime karşı çıkman için o ayakkabı kutuları gerçek değilse neden emniyetten geri alındı diye kendine bir soru sorman lazım. Eğer kendine bu soruyu sorarsan çalanlara çırpanlara bugün arka çıkmak yerine "muhalif" olmayı kendine onur sayman gerekirdi. Ama gördüğüm kadarıyla o paralar gerçek mi değil mi diye bir kere bile sorgulamamışsın gelmişsin neden bizi ikna etmiyorsunuz diyorsun. Bir insan, gerçekten uyuyorsa uyandırmak mümkündür Eğer uyumuyor, uyku taklidi yapıyorsa, dünyanın bütün gayretlerini sarf etseniz nafiledir.

Asla arka çıkmam hocam rüşvete " Rüşvet alana, verene ve bunlar arasında rüşvete vasıta olana da Allah lanet etsin. " Hz.Muhammed "Rüşvet alan da veren de melundur. " ama 17 Aralık'ta olduğu gibi bunu iftira olarak kullananlara da destek çıkamam, kimse kusura bakmasın.

• Bak iftira diyorsun da bu insanlar yargılandı mi? İftira mı ger mi nerede biliyorsun m

Yargılanmasalar bile ortada bir para var, ses kayıtları var.

Paralar bizim değildi dediler gittiler geri aldılar. Hadi buna cevap ver ya. Hadi ver.

Ses kayıtları bizim değil dediler hiç bir teste tabii tutmadılar.

Neye göre iftira diyorsun? Alenen rüşvete arka çıkıyorsun işte. Bir de bizi neden ikna etmiyorsunuz diyorsun. Azıcık kafan çalışsa dersin ki bu ses kayıtları ney? Gerçek mi bir sorgularsın. Sorgulamayan birine, önüne ne kokarsa onu yiyen birine, her montaj dublaj lafına kanan birine muhalefet oturup ne anlatsın. Önce sen çıkıp işin aslını araştıracaksın ki biz de çıkıp her lafa inanıyorsunuz demeyelim.
    Siz uyumuyorsunuz, uyuma taklidi yapıyorsunuz. Gerçeği görmek değil, kandırılmak istiyorsunuz. Size ne anlatsak sivrisinek saz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doblolu Esnaf -- 23 Haziran 2017; 2:43:36 >
  • Akp li ve bilg...

Bu iki kelimenin yanyana gelmesi bence kıyamet alameti.

Edit : Hiç tartışmayacağım boşuna alıntılama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sirjoe -- 23 Haziran 2017; 2:42:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingboy14

quote:

Orijinalden alıntı: wasted.wastelander

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CrystalCacik

Eğitim seviyesi arttıkça Akp nin oyları düşüyor buna ne diyorsun?

Bunun taraflı bir soru olduğunu düşünüyorum, kaynak gösterebilir misin? Tanıdığım üniversite mezunu, doktora yapmış bir sürü insan var ve AK Partiye oy veriyorlar. Ama bazıları dediği gibi her şeyine biat falan yok eleştiririz de sorgularız da, yanlışı olsun konuşuruz da.

Bakaniniz soyluyor.

https://youtu.be/WqSW22Vjb3E

Dediğin videoyu izledim, öz eleştiri yapıyor aslında. Üniversiteli gençlerden neden oy alamıyoruz, oraya hitap edemiyor muyuz diye?

E arkadas dogru soylemis iste okumus adam pek oyle gidipte akpye oy atmiyor.

• Medyanın çok büyük bir bölümü Erdoğan'ın aleyhine haber bile yapamıyor. Aleyhine olan haberleri ya vermiyor ya da çarpıtarak veriyor. Aynı medya seneler boyunca insanları öyle bir ayrıştırdı ki akpli seçmenler chp adına bile tahammül edemiyor. Aynı şekilde chpli seçmen de akp adına bile tahammül edemiyor.

Facebookta akp seçmeni akrabalarımın paylaşımlarına denk geliyorum ve araştırıyorum yalan mı doğrumu diye. Sonuç en az %75 i yalan ve paylaşımların niteliği ya akp yi övmek ya da muhalefeti karalamak.
    Yorumlara baktığımda gülsem mi ağlasam mı şaşıyorum insanlar bunlara nasıl inanabiliyor diye.

En son rastladığım paylaşımı örnek vereyim. CHP yürüyüşüne katılan sakallı bir amca vardı. Onun askeri okuldaki oğlu tutuklanmış belki duymuşsunuzdur.. Paylaşıma göre onun oğlu bilmem kaç kişiyi silahla taramış.. Gerçekte ise tatbikat var denerek kandırılmış bir öğrenci sadece...

Bunun gibi yüzlerce sahte/yalan paylaşım gördüm.
    Meksika uyuşturucu çetesinin yakalanıp tonla topladığı paralarının fetöye ilişkilendirilmesi, abd nin yaptığı şeyleri bizim kendimiz yapmışız gibi gösterilmesi vs çok fazla.

Uzun lafın kısası akpli seçmenin artık Erdoğan'ın sözünden çıkmayan medya haricinde başka bir yerden haber almaması.

Tabi büyük kısmı internet erişimine sahip olsa bile yukarıda yazdığım gibi sadece akp lehine paylaşım yapan yerleri takip edip doğru mu yoksa yalan mı diye araştırmaması. Ben şansen internette hangi haber olursa olsun önce doğruluğunu araştırıyorum.

• İktidardaki partiye veya Erdogana oy vermeyen otomatikman Chpli mi oluyor? Yazinizdan bu anlam cikiyor

• Hayır veren teröristtir diyen bir adama destek veriyorsan bizden öte git kardesim.

• Akp yıllardır süre gelen asimile politikalarıyla ülkedeki insan kalitesini yerle bir etti. Bundan muhalefette nasibini aldı tabi. Yılmaz Özdil halk arenasında demişti. " CHP karışmasa biz burdan hayır çıkarırız."

Ama yok adamın rakibi belli. Kalite eksikliği var.

• Ben en çok kimlere gülüyorum biliyonuz mu? Normal şartlarda CHP zihniyeti ile kanlı bıcaklı olan zihniyetler, burada birlik olup iktidara saldırmalarına tabi. Bütün muhalifler birden saldırınca çoğunluk gibi gözüküyorlar. AKP'yi çek al aradan, bak sen o zaman buradaki gümbürtüye. Kardeş, yoldaş ve candaş olan muhalif kesim birbirine girer. Çünkü bu kavga iktidar kavgasıdır. Bugün iktidara tüm muhalefet hep birlikte saldırır. Yarın iktidar değişsin, bugün muhalefette olan yarın iktidar olsun, bu sefer dünün iktidarı ile geri kalan muhalefet kardeş, yoldaş ve candaş olur ve birlikte yeni iktidara saldırırlar. Yani demek istediğim buradaki muhalefetin gücü sizi yanıltmasın. Hiç bir güçleri yok. 65 yıllık demokratik siyasi yaşama bak. Muhalefetin hiç bir yaptırım gücü olmamıştır. Sahne hep aynıdır. İktidar istediğini yapar. Geri kalan muhalefet de birlik olup iktidara saldırır. Bu hep böyle olmuştur ve böyle olmaya devam edecektir.

Burada muhalefetcilik oynayan herkesi aynı kefeye koyup hepsiyle aynı ideoloji üzerinden tartışmaya kalkışırsan kafayı yersin. Eninde sonunda burayı terk edersin. Bilmen gereken en basit kural şu. Burada birlik olup toptan sana saldıran tayfanın en az yarısı diğer yarısına düşmandır. Bunu bilip ona göre konumlanırsan, ona göre davranırsan kafayı yemezsin ve bu sanal baskıdan etkilenmezsin. Yani kardeş, sakin ol. Seni düşman görenlerin düşmanları daha çoktur burda. Azınlık değilsin burada, asıl azınlık onlar. Biraz kafayı çalıştırmak yeterli.. Örneğin iktidar tektir, muhalefet çoktur. Buradaki temsilcileri de eşit gibidir. Tek iktidar var ama tek muhalefet yok, çok muhalefet var. Sen iktidar yanlısıysan sen en doğru şeyi yazsan da seni ancak iktidar yanlıları artılar. Ama iktidar karşıtı biri bir şey yazarsa onu tüm muhalifler artılar. Sen baştan fişlenmişsin. DH'da nereye yazarsan yaz, siyaset dışında bile yazsan adamlar seni asla artılamaz. Ama muhaliflerin siyasi kimliği gizlidir. Tüm muhalifleri tüm muhalifler aynı dünya görüşündeymiş gibi algılarlar. Muhalif biri doğru bir şey yazdığında tüm muhalifler tarafından kesin artılanır. Azgın bir iktidar karşıtı yanlış bir mesaj yazsa da sırf iktidar karşıtlığı dolayısıyla da artılanır. Yani senin artı beklemen çok saçma. Burada en çok saldırılan, en çok bloknanan ve en çok şikayet dilenlerden biriyim. Bana çok saldırıldığı için bana saldıranlardan en az 20 kişi ile bizzat görüştüm. Ve gördüm ki bana azgın bir şekilde saldıranların çoğu ile de aslında aynı dünya görüşüne sahibim. Bana saldıran bu kişilerin çoğu da bana saldıranların çoğu ile de düşman olduklarını gördüm. Çok daha farklı şeyler gördüm. Bana burada genelde Akpli diyorlar, ama bana burada en büyük düşmanlık yapanların içinde çok AKPliler de var. Çok uzun yazdım, ama umarım konuyu anlamışsındır ve bu saçma konuyu açmanın saçmalığını anlamışsındır umarım.

Yani ortada adaletsizlik diye bir şey yok. Eşyanın tabiatına göre her şey olması gerektiği gibi burda, aksi olursa adaletsizlik olurdu!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 23 Haziran 2017; 6:38:30 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: syberr2112

Soru yok...

Parantez içinde yazdım soruyu, ( sorum bu ) diye ama tekrardan hatırlatayım. Madem bizden oy almak bu kadar kolay neden alamıyorsunuz?

15 milyon sosyal yardım alan var , bu da %30 oy ediyor... AKPnin oyu aslında %15-20 dir yani

zaten forumlardaki artılardan da anlıyorsun sanırım.. internettede AKP li sayısı maximum %20dir. son yıllarda bu eksikliği maaşlı elemanlarla kapatmaya çalışıyorlar

diğer partiler niye sosyal yardımla iktidara gelmiyor diyebilirsin. DYP yeşil kartı çıkarttı ama geliştiremedi ANAPında daha fazlasını düşünemedi

CHP zaten Alevi partisi diye iktidara gelemedi 25 yıldır, en son DYP ile gelmişti ortak olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 23 Haziran 2017; 6:11:18 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: trendium-moda

quote:

quote:

Soru yok...

Parantez içinde yazdım soruyu, ( sorum bu ) diye ama tekrardan hatırlatayım. Madem bizden oy almak bu kadar kolay neden alamıyorsunuz?

15 milyon sosyal yardım alan var , bu da %30 oy ediyor... AKPnin oyu aslında %15-20 dir yani

zaten forumlardaki artılardan da anlıyorsun sanırım.. internettede AKP li sayısı maximum %20dir. son yıllarda bu eksikliği maaşlı elemanlarla kapatmaya çalışıyorlar

diğer partiler niye sosyal yardımla iktidara gelmiyor diyebilirsin. DYP yeşil kartı çıkarttı ama geliştiremedi ANAPında daha fazlasını düşünemedi

CHP zaten Alevi partisi diye iktidara gelemedi 25 yıldır, en son DYP ile gelmişti ortak olarak

Bu yazı çok iyi bir örnek. Bu kişi en küçük partiye gitsin bunu içeri bile almazlar. Yazdıklarının tamamı subjektif algılardan ibaret. Bir tane özgün cümlesi yok. Bundan burada onlarca var. Tek yaptıkları ordan burdan duydukları subjektik görüşleri papağan gibi tekrarlamak. Klasik muhalefet mantığı. Sadece amaç muhalefet yapmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 23 Haziran 2017; 6:47:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: asau

quote:

quote:

quote:

Soru yok...

Bu yazı çok iyi bir örnek. Bu kişi en küçük partiye gitsin bunu içeri bile almazlar. Yazdıklarının tamamı subjektif algılardan ibaret. Bir tane özgün cümlesi yok. Bundan burada onlarca var. Tek yaptıkları ordan burdan duydukları subjektik görüşleri papağan gibi tekrarlamak. Klasik muhalefet mantığı. Sadece amaç muhalefet yapmak.

yoo bu görüş bana ait 4-5 kez başka konuda da yazmıştım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: asau

quote:

quote:

quote:

Soru yok...

yoo bu görüş bana ait 4-5 kez başka konuda da yazmıştım

Sana ait olan ne? merak ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 23 Haziran 2017; 7:0:16 >

• Ne kullanıyorsun uçucu olarak?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.