Şimdi Ara

MUHAKKAK SONUNA KADAR OKU!TIP VE DİŞTE BITIRDIGIN OKULUN ÖNEMLİ OLMAMASI SAÇMALIĞI VE OLASI SORUNLAR (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
2
Favori
3.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sakinim ki ben.Nerden sinirlendigim kanisina vardin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cemalzurafa zannettim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2021TytAytYolcusu

40bininci oldum diye Tip ve dis hakkinda konusmam yasak mi asdfbcghyf.Hindistan gibi kast sistemi var sanirim.İlk 20kda olmayan konusamaz diye Cok merak ediyorsan soyleyim mezuna kalmayi dusundum bi ara cunku 40k yi sadece tumdersler 40Seans Okyanus çözerek yaptim zekamin yuzde 50sini kullanmisimdir anca mezuna kalsam Tip ya da dis yuzde 90 tutar diye arastirdim ancak Tıp ve disteki bu olumsuzlukları gordum hosuma gitmedi paylasmak istedim.Mezuna kalip Hacetrepe dise girdim diyelim ailem fakir klinik acamam devlete atanmam icin kura yapiliyor yani Kpss olsa calisip devlete atanmaya calisacam ama kura cok adaletsiz.Alaninda is bulamayanlar videosunda Hacettepe dis mezunu issiz asgari ucret teklif ediyorlar diyor.Cerrahpasa cikisli dahiliyeci bir ablayla gorustum kurada Batmanı bir cektim kac yildir buradayim cikamiyorum para kazansam ne olur Batmanda nerede harcayacam diye agliyor.Mezuna kalmaktan vazgectim.Ilkogretim matematik yazip Kpss de derece yapıp batiya atanma sansim var en azindan puanla oldugu icin.

kura ile atama yok ki tıpta nereden çıktı bu iş

dhy ile atanıyorsun 10-15 tane yer yazıyorsun ona göre atanıyorsun ve %97si ilk 2 tercihte atanıyor

ve açılan kadroların %40ı 3 büyük şehir zaten (zaten genelde asistanlık kazandıkları için oraya bile gidilmiyor)

yani çok büyük olasılıkla istediğiniz şehre atanıyor

• Diyarbakır'daki bir intern şiddet olaylarına karşı daha hazırlıklı olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kişi kötü okula da gitse iyi okula da gitse sonuçta tıp okuyor ve doktor oluyor

mühendislik gibi sanmayın lütfen

herkes doktor oluyor top okulda doktor olunur diğer okuldan doktor olunmaz diye bir şey

-----------

elbette okulun kişiye vereceği katkılar farklı olabilir o da kişinin okuldan o katkıları ne kadar aldığına bağlı

---------

mesela siz hekime gidiyorsunuz ve en basit hekimlerin iletişimine bakın

biri yüzüne bile bakmıyor o da doktor

diğer senin muayene odasına girdiğinden itibaren seninle tamamen ilgili ve seni memnun edecek kadar iyi

aradaki fark bu işte ve bilimsel açıdan sana ne vizyon katıyor

elbette diğer tıp fakültelerinde de olur sonuçta oradaki hocalarda zamanında dereceye girmiş hocalar

%1e girmiş öğrenciler ve hocalar var

• Sınava bu kadar anlam yüklemeyin önemli olan kişiliğinizdir. YKS'de ilk 10-20 bine girdiniz diye kimse size saygı göstermek zorunda değil. Kişiliğiniz ile ön plana çıkmaya çalışın YKS sonucunuzu siz bile hatırlamayacaksınız birkaç sene sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4h062020

Diyarbakır'daki bir intern şiddet olaylarına karşı daha hazırlıklı olabilir.

şiddet olaylarında en büyük sorun iletişimsizlikte kaynaklanıyor maalesef

bir doktor hastanın içeriye girdiğinden itibaren onu ayakta karşılayıp elini sıkıp kendini tanıtırsa ve oturacağı yeri gösterip hastanın önce oturmasını sağlarsa(belki hasta düşebilir ve başını yere sertçe çarpabilir) sonra anamnez öncesi hastayı rahatlasa sonradan anamnezi çok güzel bir şekilde alsa

mı şiddet olur

yoksa doktor hastanın hiç yüzüne bakmadan içeri gel diye bağırsa ve doğru düzgün anamnezi almadan gönderse

mi şiddet olur

doktor bu süreci en iyi şekilde yürütmeli ama ilk olarak bunun eğitimini almalı

******bizim okulda puanlamanın %15-20sini bu iletişim ve mesleksel beceriden alınıyor ve öğrenci bunu en iyi şekilde öğreniyor

ve olması gereken de bu avrupadaki sistem ve amerikadaki sistem bunun üzerine kurulu

• Ankaratıplı kullanıcısına yanıt
    Hocam yazdıkların sana mantıklı geliyor mu? Günde minimum 60 hastayla tanışıp selamlaşacak mı doktor?

• 2021TytAytYolcusu 2 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ne alakası var mühendislikte de bunun çok daha fazlası var .Ben mesela 9bindeyim 30binlik sabancı %50 yazacağım aynı gittiğim bölümde 120k ile parayı basıp gelenler de olacak.Ne fark eder? Ben belki salacağım ünide onlar başarılı mühendisler olacak .Bu sıralama düşüncesi sana biraz geç yükleneecek sanırım. Bu bir araç kardeşim .Tercih yaparken eğer istediğin bölümler/meslekler geliyorsa TR 1.si olmuş gibi tervih yapacan bu kadar basit

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • O zaman allahin unuttugu liselerden boun bilkent kazanilmasi da sacma herkes teog puanina gore yerlessin üniversitesine

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4h062020

Hocam yazdıkların sana mantıklı geliyor mu? Günde minimum 60 hastayla tanışıp selamlaşacak mı doktor?

artık hastanelerde 20 hasta kontenjanı var fazlasına sistem açılıyor 

bunlar en fazla (muayene ile birlikte) 5-10dakika sürecek şeyler (saatte 10-15 hastaya bakar)

--------------

hatta hasta 2. gelince kontrole hekim hastanın adını hatırlamakta çok zor onun adını dosyadan bakıp adı ile hitap ederse hasta daha fazla bağlanır doktor ve kendi kendine der ki doktorum beni unutmamış ve beni hatırlamış ve benimle ilgileniyor ve değer veriyor diye hissetmesini sağlar

çok küçük şeyler gözükse de iletişimin önemi burada çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 15 Ağustos 2021; 15:44:58 >

Tamam sakinsin hocam.

• Mega BRUH

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thegreatestfriend

Tamam sakinsin hocam.

adamın amacı rakip elemek sınav sonucu açıklanmdığından beri tıp yazdırmamaya çalışıyor insanlara 

• The Killing Road kullanıcısına yanıt

benim hocam o liselerde okuyup mezun olanlardan biri ben kazanan 2 3 kişi gördüm az bir istatistik yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E2CEFE60D -- 15 Ağustos 2021; 15:55:59 >

Hocam bu kadar icinizde kaldiysa mezuna kalip tip zorlayin. Her konuda tıpı kotulemeniz durumu degistirmeyecek  

• quote:

Orijinalden alıntı: c1y2t3c4

Hocam bu kadar icinizde kaldiysa mezuna kalip tip zorlayin. Her konuda tıpı kotulemeniz durumu degistirmeyecek  

adam kendini iyi niyetli olarak tanıtıyor ve insanların iyiliğini istediği bunu yapıyorum diye  

ve tıp yazmayın diyor her tıp konusunda bu konuda olduğu gibi baya değişik bir tip

ve verdiği bilgilerin çok büyük kısmı da yanlış onu düzeltmekten gerçekten yoruldum

• Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

Aynen oyle hocam verdigi yanlis bilgilerden o kadar emin konusuyor ki bir de. Ben 3 e gectim bu arkadas tip bile okumamasina ragmen her konuda yorumu var :DDDD

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.