Şimdi Ara

MUHAKKAK SONUNA KADAR OKU!TIP VE DİŞTE BITIRDIGIN OKULUN ÖNEMLİ OLMAMASI SAÇMALIĞI VE OLASI SORUNLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
2
Favori
3.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hacettepe Mezunuyla Tokat Tıp mezunu aynı kefeye konuyor ikisi de okul bitince aynı kuraya giriyor hatta kurada Tokat Tıplı şanslıysa Ankaraya Hacettepe mezunu şanssızsa Hakkariye pratisyen olarak atanıyor.Hacettepeli döner az veren bir hastahanedeyse Tokat Tı mezunundan düşük maaş alıyor.Bu da yetmedi tüm fakulteler Tusa giriyorlar.Bir tanesi Tusta derece yapıp Çapa Dahiliyeyi kazanıyor digeri ancak barajı geçip Rize dahiliyeyi yazıyor sonra asistanlık bitiyor uzmanlık mecburisinde atamalar yine kura sistemiyle.Çapa Dahiliyeyi bitiren Şırnaka Rize Dahiliyeyi bitiren Tekirdaga atanabiliyor.Sizce de bu saçmalığa bir son vermenin zamanı gelmedi mi?

TIP-DİŞ HARİÇ NEREDEYSE HER BÖLÜMDE MEZUN OLDUGUN ÜNIVERSITE ÖNEMLIYKEN BU 2BÖLÜMDE OLMAMASI BENCE EGE TIP HACETTEPE DİŞ GİBİ YERLERDEN MEZUN OLAN KİŞILERE BÜYÜK HAKSIZLIK.

YA DA MADEM BITIRDIGIN OKUL BU BÖLUMLERDE ÖNEMLI DEGIL ÖYLEYSE ÖGRETMENLIK GIBI KPSS TARZI BIR SINAV YAPILSIN YINE HACETTEPEYI KAZANAN ADAM TOKAT TIPI KAZANANDAN YUKSEK YAPACAGI ICIN ISTEDIGI SEHIRI SEÇME IMKANI OLUR EN AZINDAN.

Dişte devlete alımlarda kura sistemi var mesela.Abuk sabuk üniversiteden mezun adama kurada devlet çıkıyor Çapa diş mezunu özelde iş ariyor.Bari bir sınava göre devlete yerlestir de Çapa mezunu yine farkini ortaya koysun.Kura nedir Allahın cezaları?

Eger bitirilen okul onemli olsaydı bugun 22bininci olan kardeslerimiz Kars Tıpa okumaya gideceklerine Hacettepede Egede dis okurlardi cunku bilirlerdi ki disi bitirince en iyisi olacaklar ama su anki sistemde Turkiye 1.si olup Tıp yazanla 22bininci olup Tıp yazanın bir farki yok.22bin olup diş yazanla 35binin farkı yok buna derhal son verilmeli.Alinan egitimler esit degilen bitirince nasil ayni muameleyi yaparsin?

Mühendislikler ne guzel Odtu Bogazici bir adim onde yks siralamanizin ömür boyu ekmegini yiyorsunuz oysa Tipta 1.de olsaniz Tıp yazdiginiz an Kars Tiptaki adamla ayni konumdasiniz artik istediginiz kadar daha iyi egitim alin devlete atanip ayni maasi alacaksiniz.

İste bu yuzden ilk 5bine Tıp yerine muhendislik öneriyorum.15-20bin arası gönul rahatligiyla Tıp yazip Hacettepelilerle ayni konumda olmanin zevkini yasayabilirler.

İlk 5bine girip Odtu Bogazici gibi yerlerde mühendis olsaniz okul biter bitmez diger ayni muhendislik fakultesi mezunlarindan özel farkli o de olarak mezun olacaksiniz ve özelde kazanacaginiz paranin limitinin sınirı yok kendini gelistirmenize bagli.

Oysa Tıpta yüzde 70iniz devlette calisacak Hacettepe Tipi bitirip Tusta Hacettepede uzmanligi alsanizda Kars Digor Devlet hastanesine atandiginizda yaninizdaki Erzincan Tip mezunu veya baba parasiyla 50bininci olup ozelde Tip okumus adamlarla ayni statude calisip ayni maasi alacaksiniz!!!

Bu yuzden doktorluk cocukluk hayali degilse Odtu Bkgazicide iyi muhendisliklere puani yeterken Tip yazmak potansiyel harcanmasidir!15-20bin arasi Tip yazanlar icinse statu atlamak icin bulunmaz firsattir!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2021TytAytYolcusu -- 15 Ağustos 2021; 13:25:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Statü de statü... Şu sınavı neden bu kadar hayatınızın merkezi haline getiriyorsunuz anlayamıyorum. Benim de liseye başladığımdan beri hedefim iyi bir üniversiteydi ve gerçekten çok çalıştım ama burada hacettepe tıp yok hakkari tıp diyerek kıyaslaman gerçekten çok saçma. İkisi de o kadar sene tıp okuyup emek harcayıp TUS'a hazırlanmış mı?
    Hazırlanmış.
    İnsanların statülerinin sadece 18-19 yaşında girdikleri sınavla belirleneceğini sanıyorsan yanılıyorsun bence.
    Kardeşim ne alakası var mühendislikte de bunun çok daha fazlası var .Ben mesela 9bindeyim 30binlik sabancı %50 yazacağım aynı gittiğim bölümde 120k ile parayı basıp gelenler de olacak.Ne fark eder? Ben belki salacağım ünide onlar başarılı mühendisler olacak .Bu sıralama düşüncesi sana biraz geç yükleneecek sanırım. Bu bir araç kardeşim .Tercih yaparken eğer istediğin bölümler/meslekler geliyorsa TR 1.si olmuş gibi tervih yapacan bu kadar basit
    Konu sahibi DH forumun boş çarlarından. 12 yaşında kendini dev aynasında gören çocuklar olur ya kendini özel zanneden onlardan bir farkı yok. Sıradan bir insan olduğu(hepimiz gibi) yorumlarından belli oluyor bakalım o bunu ne zaman fark edecek. Ekstradan 20k dan tıp kazanmış diyip çocuğu 20k yaptı diye aşağılayan sensin 7.8k gibi son derece iyi bir sıralamayı görünce bu ne kendini zeki falan sanma diyen yine sensin, 40k yapıp ben Okyanus çözdüm çok zekiyim yoksa derece yapardım diyen yine sensin. Abi bir insan daha ne kadar salak olabilir aklım almıyor. Çelişki içinde çelişki. Samimi soruyorum doğuştan mı gerizekalısın yoksa kendi çabanla mı bu hale geldin.
  • 10k üstü mühendislik yazılmaz diyon yani hocam

• Özelde çalışırsan ya da kendi kliniğini açarsan aradaki farkı görürsün. Hacettepe mezunu varken kimse Tokat mezununa gitmez diğer her şey eşitse.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saçmalamışsın

• Tabiki de yazılir hocam.Ben özellikle ilk 5bin dedim cunku Odtu Bogazicindeki populer muhendisliklerin cogu ilk 5k da diye.

• Guest-4h062020 G kullanıcısına yanıt

Bu dedigin özel sektörde diste geçerli.Diste devlete alımlarda kura sistemi var yine doktorların yüzde 70i devlette calisiyor ve kura sistemiyle ataniyorlar adalet yok.

• Dedi 20k dan zar zor Tıpa kapagi atmaya çalışan DoktorYusuf

• tam cok sert seyler yazacaktım ege tıpı guzel bı yere koymussun tum ofkem puf oldu :)

• Sert şeyler yazacak ne var ki soylediklerimin nesi yanlış?Çapa dis mezunuyla dandik dis mezunun devlete atanmak icin ayni kuraya girip esit sansa sahip olmasi adil mi sence?

• Evet dediklerinin haklılık payı var fakat yüksek sıralamadaki ünilerde okuyan kişiler yüksek profilli kişiler daha iyi eğitim kalitesi+yüksek profil olduğu için taşradaki tıpların öğrencilerinin bizi geçmesi zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2021TytAytYolcusu

Dedi 20k dan zar zor Tıpa kapagi atmaya çalışan DoktorYusuf

Utanır mısın? Sanmam.

MUHAKKAK SONUNA KADAR OKU!TIP VE DİŞTE BITIRDIGIN OKULUN ÖNEMLİ OLMAMASI SAÇMALIĞI VE OLASI SORUNLAR

• ŞQMFŞQMFŞQMFŞWMRİQÖQÖİEÖSİQMDŞAMDŞAMWŞAÖŞSMA Tarihin en büyük bruhu etiketlemeyi de bilmiyorum ki neyse görür konu sahibi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • sert seylerı bu akılsıza yazayım madem anlamadım sımdı her seyın en temelınde insan anatomisi gormeyecek mısınız tasradaki atıyorum uyluk kemıgini ogrenecekken yukarıdakı sıralarda gold platınıum uyluk kemigi mi ogrenceksınız kalkmıs bı de biz dıye otekılestırme yapıyo hey allam sen doktor olmasan da olur delıkanlı o ruh sende hıc yok emın olabılırsın :)

• Statü de statü... Şu sınavı neden bu kadar hayatınızın merkezi haline getiriyorsunuz anlayamıyorum. Benim de liseye başladığımdan beri hedefim iyi bir üniversiteydi ve gerçekten çok çalıştım ama burada hacettepe tıp yok hakkari tıp diyerek kıyaslaman gerçekten çok saçma. İkisi de o kadar sene tıp okuyup emek harcayıp TUS'a hazırlanmış mı?
    Hazırlanmış.
    İnsanların statülerinin sadece 18-19 yaşında girdikleri sınavla belirleneceğini sanıyorsan yanılıyorsun bence.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • İş anatomi ile bitiyor mu sanıyorsun Ankara’daki bir intern ile Diyarbakır’daki bir intern aynı vakaları görebilecek mi sence boş boş konuşma o okulun sıralamasının yüksek olma sebebi boşuna değil yani

• Kura sistemi hatalı geri kalanlara çok katılmıyorum neden derseniz sivas bilgisayardan mezun olanlar boğaziçi bilgisayardan daha iyi yere gelemeyecek diye bir şey mi var her şey internette var harvard,oxford gibi üniler derslerini internette paylaşıyor tıp içinde aynı şey geçerli kötü bir üniversitede olabilir ama çok iyi kaynaklara erişim sınırsız ve kötü tıptan mezun olupta iyi doktor olan kimse mi yok tabii ki var yani bana göre mantıgınız yanlış kötü tıpta okudu hadi hakkariye iyi tıpta okudu hadi istanbula bu da doğru bir mantık değildir

• 7800 sıralamayla zaten Odtü Bogazicindeki top mühendisliklere giremiyorsun.En kaliteli marka Tiplara da puanın yetmiyor.Ortalama-ortalamanin bir tık üstundeki Tiplara girebiliyorsun ki zaten ben başligimda daha cok Odtu Bogazici Ceng,Ee gibi yerlere puani yettigi halde Hacettepe Çapa Cerrahpasa Tıp gibi yerlere yerlesen kisilerin potansiyelinin harcamdigini belirttim.Kendini çok zeki sanma yani.50bininci olup Tıpa Özele baba parasiyla girip seninle ayni statu ve maasla yan odanda poliklinikte valisan adam yuzunden ay sonunda dönerin yarıya bolununce bu kontenjan artisini hayati sorgulayacaksin ben bu kadar bosuna mi emek verdim yks zamani diye ama sanmam sen de o vizyon yok cok sukür deyip razi olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2021TytAytYolcusu -- 15 Ağustos 2021; 14:16:53 >
  • puahahahah ayy cenn cok mucıze doktor mu ızledın he canım soyle bakım :D awk sanarsın ulkenın gızlı lablarında virüs üretiliyo da ankaradakı ıle dıyarbakırdakı buna derman aramaya calısıyo :D uyan olum hoop turkıye bura senin ısın nerde okursan oku tus kazanırsan kol,bacak,goz vs. hasta bakıp cay ıcmek olacak bırak o house md dızılerını :d

• Tıp ve dişle ilgili alıp veremediğin bir şey var ama çözemedim

• enes02400 E kullanıcısına yanıt

Şehirlere dagilim icinde bir sınav olmali diyorum.Tanidigim bir enfeksiyon hastaliklari uzmani abla var.Cerrahpasa mezunu ihtisas da oradan 5yildir Dogudan çikamiyor.Ögretmenlikte ne guzel yuksek puan alan bati ili yazabiliyor ama Tipta hayatinizin nerede gececegi kuraya bagli.Hele diste daha da kötü devlete atanip atanamayacaginiz kuraya bagli basariya veya bir sinava bagli degil.Sinav adalettir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2021TytAytYolcusu -- 15 Ağustos 2021; 14:21:57 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.