Şimdi Ara

Muhabbet Yavruları (Ankara)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 35-40 günlük yeni yeme düşmüş yavrular.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rebelmummy -- 19 Ocak 2014; 12:44:41 >

• 4 adetmi var tatlı hepsi . Hayvanlara ticaret ile satman hiç hoş degil hemde forum ortamında.Mesela ben ankarada olsam senden almam kuşu yazık o kadar yol gidecek vs. Satmak istiyorsan bir pet shopa git anlas onun ile sat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoonDeath

4 adetmi var tatlı hepsi . Hayvanlara ticaret ile satman hiç hoş degil hemde forum ortamında.Mesela ben ankarada olsam senden almam kuşu yazık o kadar yol gidecek vs. Satmak istiyorsan bir pet shopa git anlas onun ile sat.

Bu hayvanlar yem,mama, ilaç vs masraflarını bu şekilde çıkartabiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rebelmummy

quote:

4 adetmi var tatlı hepsi . Hayvanlara ticaret ile satman hiç hoş degil hemde forum ortamında.Mesela ben ankarada olsam senden almam kuşu yazık o kadar yol gidecek vs. Satmak istiyorsan bir pet shopa git anlas onun ile sat.

Dostum bizde hayvan bakıyoruz.2 adet kuşum var aylık masrafı 5 aylık masrafı 5 tl. 1 kilo yem ilke gidiyor 5 ay. Hasta olmadıgı sürece ilaça gerek yok köpek gibi masrafı yok yada kedi gibi.Pet shopa sat forumda satman yanlış .Mesela ben 2 adet kuşumun 2-3 ay sonra yuvalık alıp çiftlesmesini istiyorum dogacak yavrusunu bakmak istiyorum zevk ile yoksa takma yuvalık yapmasınlar yavru

• quote:

quote:

quote:

Dostum bizde hayvan bakıyoruz.2 adet kuşum var aylık masrafı 5 aylık masrafı 5 tl. 1 kilo yem ilke gidiyor 5 ay. Hasta olmadıgı sürece ilaça gerek yok köpek gibi masrafı yok yada kedi gibi.Pet shopa sat forumda satman yanlış .Mesela ben 2 adet kuşumun 2-3 ay sonra yuvalık alıp çiftlesmesini istiyorum dogacak yavrusunu bakmak istiyorum zevk ile yoksa takma yuvalık yapmasınlar yavru

Bakım anlayışımız farklı demekki, tek tip yem ile ne kadar sağlıklı bakılabilir bu kuşlar..

Mamanın kilosu 15 tl, hasta olmasa belirli takviyelerin yapılması gerekiyor. Vitamindi, kalamar kemiğiydi derken birçok masraf oluyor.

Ekmek kırıntısı ile beslemiyorum, içtiği su musluk suyu değil, 5 tl masrafı var diyerek bu hayvanlara bakmayı bu kadar basitleştirmeyin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bakım anlayışımız farklı demekki, tek tip yem ile ne kadar sağlıklı bakılabilir bu kuşlar..

Mamanın kilosu 15 tl, hasta olmasa belirli takviyelerin yapılması gerekiyor. Vitamindi, kalamar kemiğiydi derken birçok masraf oluyor.

Ekmek kırıntısı ile beslemiyorum, içtiği su musluk suyu değil, 5 tl masrafı var diyerek bu hayvanlara bakmayı bu kadar basitleştirmeyin.

Dostum paran yoksa hafife almicaksın.Senin masrafın çokmus sana söyledim açık yem al vs.Bizde pahalı yem almayı biliyoruz kafesi su an 2 katlı bümbüyük lüx vitamin takviyeside var suluguna damlatıyoruz kuş kumuda var yem içi sarımsaklı tozuda var bizimkinde benim için para önemsiz kuşumun sağlıgı önemli geçen ay 2 defa doktora gittik her gittigimizde 25 tl maunye ücreti aldı ve 15 tl ilaç parası aldı 2 defa gittik 80-90 tl civarı gitti.Sonuç nodu öldü doktor yapamadı bilgisi yok anca para alsın parasında degilim ama iyelesmedi iste. Paran yoksa kuşa pahalı yemler vs alma. Yada forumda satma zaten yasak bu konu hayvanları satmak yasak. Burada konu acacıgına yorum atacagına bir petshopa gidip satabilirsin hem daha kolay hem kuşlar eziyet olmaz yakın oldugu için.5 senelik kuşum var su an benim 8-9 aylıkta kuşum var 2-3 ay sonra çiftlesme dönemi gelecek su an sağlıklı hepsi diğer ölen kuş ise aldıgımızda hastadı tırnağı yoktu ilaç tedavisi iy igidiyordu hep doktorda hata yani .

• güncelll
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.