Şimdi Ara

muhabbet kuşumun parmağı kırıldı (Resim koydum)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
40.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sabah çırpınıp duruyordu. aynasının asılı olduğu tele tırnaklarından birini taktırmış. zar zor kurtardım ama tırnağı aşağı değil yukarı bakıyor artık az irşeyde kan oturmuş. gagasıyla öpüp duruyor parmağını. içim gidiyor ama elimden de birşey gelmiyor .

son hali..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metarc -- 10 Temmuz 2008; 15:31:12 >

• Çok sorun etme, düzel ayağını sar bişeyle sonra da doğru veterinere...
  • veterinere götür
  • quote:

Orjinalden alıntı: lord of comandos

quote:

Orjinalden alıntı: desing

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: desing

quote:

kopar kafasını acı çekmesin bak gagasıyla arka boyun boslugundan tut cek guvercınlere oyle yapıorum ben sahsen:D ne olcak len bı kus altı ustu

Gerizekalımısın nesin? sabah sabah asabımı bozduracan bana..

git kuş besleyen birine sor by salak

Kuş besliyordum geçen gün öldü..Beslemezsen bile insan biraz adam gibi olur..kafasını kopart diyorsun..ulan senin biyerin ağrısa ben desem sana acı çekme gel keselim kafanı ne dersin...ukala velet.

hmmm anladım seni allahım yarebbim ya kuşun ayağını alçıya alıp iyleştirebiliceksin sanki çocuk kırıldı diyo acı çekmesin diye kafasını koparıcaksın tabi başka bi yolu da yok...

ya arızalımısın nesin senn kolun kırılınca senin kafanı koparıyorlarmı acı çekme diye

• kardeş muhabbet kuşundan az çok anlarım. ayağına özenle kantron yağına batırılmış bezle 2 gün kadar sarılı bırak, en azından kan toplamasını azaltır kangren olup parmak kopmasını engeller, tırnağı sakın çekme daha kötü olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Phileo Sophia

kardeş muhabbet kuşundan az çok anlarım. ayağına özenle kantron yağına batırılmış bezle 2 gün kadar sarılı bırak, en azından kan toplamasını azaltır kangren olup parmak kopmasını engeller, tırnağı sakın çekme daha kötü olur.

dostum ikilemde kaldım bizim burda muhabbet kuşları 20 ytl. veterinere götürsem o daha fazla alıcak. kendi haline bırakıp yaşarsa devam mı desem yoksa paraya kıyıp veterinere mi götürsem..
    6 aydır bizde iyice alıştık. konuşmuyor ama çok yaramaz zaten ayna hastası bişey ayağını da aynanın çengeline kıstırmış. vicdanımda sızlıyor. can taşıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: metarc

quote:

kardeş muhabbet kuşundan az çok anlarım. ayağına özenle kantron yağına batırılmış bezle 2 gün kadar sarılı bırak, en azından kan toplamasını azaltır kangren olup parmak kopmasını engeller, tırnağı sakın çekme daha kötü olur.

dostum ikilemde kaldım bizim burda muhabbet kuşları 20 ytl. veterinere götürsem o daha fazla alıcak. kendi haline bırakıp yaşarsa devam mı desem yoksa paraya kıyıp veterinere mi götürsem..
    6 aydır bizde iyice alıştık. konuşmuyor ama çok yaramaz zaten ayna hastası bişey ayağını da aynanın çengeline kıstırmış. vicdanımda sızlıyor. can taşıyor.

kardeş önce parayla kesinlikle kıyaslama manevi değeri apayrıdır. benim zamanında beyaz erkek vardı araba verseler vermem diyordum, yani para işini karıştırma. Veternere götür fazla para almaz hepsi ayağını saracak ilaç sürecek.

• Olaya maddi olarak bakma bence. Nasılsa yenisi 20 ytl diyorsun da sonuçta o kuş 6 aydır sizinle yaşıyormuş.Doğru veterinere götür bence
  • quote:

quote:

Ya şöyle düşün, bir çocuk doğdu, doğuştan kalp hastası.Aile daha masraf yapmamış zaten çocuğa.Diyorlar ki zaten yapması bedava salla bunu gitsin.Mantıklı mı sence?

• arkadaşlar haklısınız bunu bende düşünüyorum vicdanım o yüzdenrahat değil. ama veterinerlerde para tuzağı kalkıpta 50 ytl isterse..
    çok alıştık çok seviyoruz ama duygusal bağ çok kurmadım bilerek çünkü çook küçükken başka bir muabbet kuşum öldüğünde yaşadığım bunalımı unutmam mümkün değil. o yüzden bir eşya olarak bakıyordum buna hep.
  • quote:

arkadaşlar haklısınız bunu bende düşünüyorum vicdanım o yüzdenrahat değil. ama veterinerlerde para tuzağı kalkıpta 50 ytl isterse..
    çok alıştık çok seviyoruz ama duygusal bağ çok kurmadım bilerek çünkü çook küçükken başka bir muabbet kuşum öldüğünde yaşadığım bunalımı unutmam mümkün değil. o yüzden bir eşya olarak bakıyordum buna hep.

Şimdi dediklerimi yap.

Tırnağını elinle düzelt sonra 1 tane kibrit çöpünü kes ve tırnağına destek yaparak makara ipliği ile sar.

2 hafta sonra iyileşmiş olacak.
  • Aynı şey bizim kuşun da başına geldi, ama üzerinden yıllar geçti. Bizim bişey yapmamıza gerek kalmadan kendi kendine iyileşti. Şuan o parmağı hafif eğri biraz. Ama tıpkı ötekiler gibi kullanabiliyo onu. Bence sen onun parmağına bişey yapmaya kalkışma çünkü çok incecikler daha kötü olabilir. Ama yine de içine sinmiyosa veterinere götür. İnş. kısa zamanda iyileşir ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: __jade__

Aynı şey bizim kuşun da başına geldi, ama üzerinden yıllar geçti. Bizim bişey yapmamıza gerek kalmadan kendi kendine iyileşti. Şuan o parmağı hafif eğri biraz. Ama tıpkı ötekiler gibi kullanabiliyo onu. Bence sen onun parmağına bişey yapmaya kalkışma çünkü çok incecikler daha kötü olabilir. Ama yine de içine sinmiyosa veterinere götür. İnş. kısa zamanda iyileşir ...

saolasın. bütün gün zaten onu düşündüm durdum. görünce içim kalkıyordu düşünsene diğer pençeleri kavrarken o tırnağın olduğu parmak yamuk sağa abkıyor. önce gagasıyla öpüp duruyordu. şimdi ise sanki hiçbirşey olmamış gibi yine çanıyla oynuyor, ötüyor. her zamanki gibi..

• geçmiş olsun.

veterinere götür. vicdanın var madem,bırak gitsin para,hayvanlara yardım etmek büyük bir insanlık ve sevaptır. hayvanı büyük bir dertten kurtarırsın. vicdanın da rahatlar. fazla bişi isteyeceğini sanmıyorum veterinerin. zaten istese ne? hayvanın rahatladığını gördüğünde yaşayacağın mutluluk inan verdiğin paranın kuruşuna kadar değer.
  • Bence parana kıy götür veterinere. Kuşundan önemli mi?
  • ya veteriner o kadar da para istemez bence.. kesin götür bence yazık yaa günah
  • Kafasını kopar diyenlere soruyorum, siz insanmısınız?

• ss verebilirmisin bize ona göre tavsiyelerde bulunuruz
  • veterinere götürme ayaktan bişey olmaz ezmeyinde bide şu sıralar salak salak düşüyodur o yukarlara tutulduunda kafesten pek çıkarma biz bebek asprinide veriyoduk arada manyak iyileştiriyo ne hastalık olursa olsun bunun ağrısınada iyi gelir belki suyuna karıştır ufak ufak
  • Benim Muhabbet kuşu TAm tamına 7 yıldır benimle yaşıyo konuşuyo telefon melodilerini çıkartıyodu eskiden artık yapamıyo unuttu telefonumu değiştirince ama artık eskisi gibi uçamıyo kafesinin kapağını açtıgımda dışarı çıkmakta tereddüt ediyo ve çıktıgında biyerlere çarpıyo çok hızlı nefes alıp veriyo uçtuktan sonra artık zamanı geldi çok üzülüyorum onu bu hallerde görünce
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.