Şimdi Ara

Muhabbet Kuşum Oldu Anlayanlar İçeri [ SS Eklendi ] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
2
Favori
3.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Muhabbet Kuşum Oldu Anlayanlar İçeri [ SS Eklendi ]

Bizim eski muhabbet kuşları Mavi olan dişisi. Sonradan almıştık onu. Kafeslerine ek olarak yuva yaptık orda yumurtluyorlardı. 17 ye yakın kuşumuz olmuştu. Sattık bazılarını. Erkek olan öldü Dişisinide satmak zorunda kalmıştık

• Biz aldığımızda kuş acaip küçüktü aradan 5-6 ay geçti kuş utku-utku, boncuk-boncuk felan diyor sürekli tekrar edersen konuşuyor. Hmm, ayrıca yemi elinden ver ilk 1-2 hafta. Sürekli adını söyle ıslık çal. Belirli bir ıslık olsun, karşılık verebilsin. Kafese sakın ayna koyma. Ben elimle tutuyorum ama tutma diyorlar(kuş senden soğur derler de benimki sürekli omzumda kafamda). Ha bi de uzun yolculuğa sakın ha çıkarma kuş ölüyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kst37

TatlıymışCana yakın gözüküyor.Kafese ayna,kuşa maydonoz ve pencere kenarı gibi ceyran yapacak yerler yasak ona göre

Peki abisi Teşekkürler
  • Kuşunun adı pompişmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nicamerr

quote:

Orijinalden alıntı: Ölüm Lokumu

quote:

Orijinalden alıntı: Nicamerr

Konuşmasını istiyorsan kafese ayna koyma, başka kuş koyma yanına yabanileşir, ballı yem veriyorduk

Not= Bizim bir kuş vardı yavruyken aldık ne kadar bizle kaldı hatırlayamıyorum ama uzun bir süreydi. En çok babam ilgilendiği için onu daha çok seviyordu. Bir gün camı yanlışlıkla açık bırakmışız uçtu sabah erkenden kalkıp çevre yerlere baktık bulamadık akşam üst komşunun balkona gelmiş bayağı korkmuş. 1 haftalığına anneannemlere bıraktık kuşu kaçırmışlar

bu kuşlar yavruyken her zaman ilk doyduğu yere geri döner her zaman.yoksa dönmezdi bile yani

Bende onu dedim zaten yavru almak en iyisi.

şimdiye kadar 2 kere kuş kaçırmışımdır ama bi erkek kuş vardı çok uysaldı yani hiç elden kaçmazdı o kaçınca çok üzülmüştüm.Ama ne yazık ki o da yetişkinlik zamanında alınmıştı yavruyken alsaydık giderdi geri dönerdi belki .2 sene oldu videosu var hala bakıp bakıp üzülürüm

• @thunderwolt
    çok tatlılar
    @justknell teşekkürler deneyecez artık umarım konuşturabilirm çok fazla ötmüyor fakat alakası varmıdır bilmiyorum
  • -Kafese ayna koyma.
    -Sana alışması için sevdiği yiyecekleri uzatabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twilight Darkness

@thunderwolt
    çok tatlılar
    @justknell teşekkürler deneyecez artık umarım konuşturabilirm çok fazla ötmüyor fakat alakası varmıdır bilmiyorum

volt değil, Void .

Bizim muhabbet kuşunun erkek olanı için çok uğraştık konuşturmayı. Babacık demeyi öğretmeye çalışıyorduk. Biraz söylüyor gibiydi ama tam olarak öğrenemedi. Arkadaş söylemiş gerçi sana alışması için kafesin ağzını aç kendisi isterse çıkar zaten dışarı uçar evin içinde. Yanında marul vs. yiyebileceği bir şey varsa yavaştan yanına gelir öyle öyle alışır. Biraz zaman alır belki ama iyi olur. Sabah kahvaltılarında bırakıyorduk. Kahvaltı tepsisine geliyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: HurtLocker

Çok tuzlu peynir verme hayvana mefta olur ki bunuda biliyorsundur büyük ihtimal.1 yaşından eğitilmesi biraz zor olur huylarını 4-12 ay arasında alıyorlar genelde.

Bu arada bence ayna gibi bir aksesuar alma kafese.Bunalıma sokuyor gibi duyumlar almıştım.Yani aynayla arkadaşlık kurmuş gibi birşey sanırım.
  • eğer deniz kıyısı bir yerde yaşıyorsan gaga taşı bulabilirsin. kıyıya vuruyor..doğal taş sana)
  • Çok reis bi kuşun var. Sen kaç evden, kim bilir ne kadar uçtu bir de üstüne, kral gibi gel evde takıl.

Vay kereta. İyi bakın sevmiş sizi. Kafesten korktuğu için çıkmıyordur, malum kaçmış işte. Peynir çok vermeyin, haftada bir yesin. Sert ekmek verin kabuklu çok hoşlarına gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erwin

Çok reis bi kuşun var. Sen kaç evden, kim bilir ne kadar uçtu bir de üstüne, kral gibi gel evde takıl.

Vay kereta. İyi bakın sevmiş sizi. Kafesten korktuğu için çıkmıyordur, malum kaçmış işte. Peynir çok vermeyin, haftada bir yesin. Sert ekmek verin kabuklu çok hoşlarına gidiyor.

ilk günde geldi uslu uslu durdu aldık besledik şimdi mahfetti ellerimizi . Kandırdı bizi kereta
    yorum için teşekkürler
  • Kuş yavru galiba.Yavrularda cinsiyet ayrımı yapmak biraz zordur ama elini ısırma şeklinden de anlaşabildiği rivayetini duymuştum bir yerden.
  • Kuşunun gagasının üstündeki kısım beyaz.Dişi bir kuş konuşması zor olur erkek kuşlar konuşmaya daha yatkındır.
  • Arkadaşlar benim de bir sorum olacak konu sahibi arkadaş kusura bakmazsa. Şubat ayında beyazlı, mavili bir muhabbet kuşu aldık(45 günlük). 2-3 gün kendi halinde bıraktık ortama alışması için(setıcı öyle demişti). Ondan sonra ufaktan başladık işte konuşmaya, ilgilenmeye, parmak uzatmaya ama bugüne geldik ne bir kelime konuştu ne de parmağımıza geldi. Sadece cik cik ötüyor ve de kafasına eserse başımızın üstüne, omzumuza geliyor. Biz parmağımızı uzattığımızda kaçıyor. Parmağımıza neden gelmiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Kuşunun adı pompişmi

Hocam Yeter Artık Bu ne Ya Her Konuda Kuşunun İsmini Söylüyorsun.

Muhabbet Kuşum Oldu Anlayanlar İçeri [ SS Eklendi ]

Konu Kuş Konusu Olduğu İçin Söylemen Anlamsız Olmadı Ama Bıktık Artık Bizide Düşün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLowrinq -- 19 Temmuz 2011; 18:23:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BLowrinq

quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Kuşunun adı pompişmi

Hocam Yeter Artık Bu ne Ya Her Konuda Kuşunun İsmini Söylüyorsun.

Muhabbet Kuşum Oldu Anlayanlar İçeri [ SS Eklendi ]

Konu Kuş Konusu Olduğu İçin Söylemen Anlamsız Olmadı Ama Bıktık Artık Bizide Düşün.

Zararsız,hakaret içermeyen sadece bana karşı bi anlamı olan bir cümle sizi niye bu kadar rahatsız ediyorki

• quote:

Orijinalden alıntı: seco917

Arkadaşlar benim de bir sorum olacak konu sahibi arkadaş kusura bakmazsa. Şubat ayında beyazlı, mavili bir muhabbet kuşu aldık(45 günlük). 2-3 gün kendi halinde bıraktık ortama alışması için(setıcı öyle demişti). Ondan sonra ufaktan başladık işte konuşmaya, ilgilenmeye, parmak uzatmaya ama bugüne geldik ne bir kelime konuştu ne de parmağımıza geldi. Sadece cik cik ötüyor ve de kafasına eserse başımızın üstüne, omzumuza geliyor. Biz parmağımızı uzattığımızda kaçıyor. Parmağımıza neden gelmiyor?

Tabikide bakmam. Bende yeni yeni eğitmeye başladım isterseniz şu linki sizde bi inceleyin ve sitenin kütüphanesinde yararlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tıklayın

• Teşekkürler @Twilight Darkness hocam.
  • Beyler benim kuşum 8 aylık falan. 6 ay önce almıştık onu. Gagası çok uzun ve ince . Gaga taşını pek kullanmıyor. Yani sivri gagası. Isırınca çok acıtıyor. Kuşçuya falan götürsek onu gagasını kesme imkanı var mı tırnak makasıyla falan .Bir de elle falan tutamıyoruz. Çok yabani. Kuş kafesden çıkınca kendi istemezse girmiyor. Biz koyamıyoruz kafesine .Ama çok da seviyoruz onu. Vermek istemiyoruz bir yere. Sevdirince kendini çok iyi maymunluklar yapıyor.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.