Şimdi Ara

Muhabbet kuşum benden korkuyor:( (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
11
Favori
211.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    arkadaşım bişe sorcam ben 2 tane kuş aldım biri benden aşırı korkuyo bende senin kuşun gibi bir kuşa sahip olmak istiyorum sence 2 kuşla bu eğitim olurmu ben birazda sabırsıızımdır sence o benden korkan kuşla hiç uğraşmayayım geri verimmi pet shopa yoksa sadece birinimi eğitim yoksa 2 sini eğitebilirmiyom yanıma gelip benle çerez yerlermi ?
  • Selam arkadaşlar. Benim kuşun adı da miki kendisi geleli 2 hafta kadar oldu.iki bucuk aylık.Bircok kisiyle aynı sorun mevcut.korkuyor.gelmiyor. ikinci kez saldım bugün.ucuyo.ucuyo.konuyo biyerlere.salonda iki yer.kesfetti.klima ve avize.surekli.ikisi arasinda ucuyo.tabi o da ben rahatsiz edersem.Yoksa kondugu yerden kimildamiyor.bir de kafeste yemlenirlen surekli kafayi kaldirip disari bakiyor.sanki etrafi kolluyormus gibi. Yorumlarin cogunu okudum.ben de ele alistirma yontemlerine basliyorum bugün.gelismeleri paylasirim sizlerle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarı&kırmızı

Selam arkadaşlar. Benim kuşun adı da miki kendisi geleli 2 hafta kadar oldu.iki bucuk aylık.Bircok kisiyle aynı sorun mevcut.korkuyor.gelmiyor. ikinci kez saldım bugün.ucuyo.ucuyo.konuyo biyerlere.salonda iki yer.kesfetti.klima ve avize.surekli.ikisi arasinda ucuyo.tabi o da ben rahatsiz edersem.Yoksa kondugu yerden kimildamiyor.bir de kafeste yemlenirlen surekli kafayi kaldirip disari bakiyor.sanki etrafi kolluyormus gibi. Yorumlarin cogunu okudum.ben de ele alistirma yontemlerine basliyorum bugün.gelismeleri paylasirim sizlerle

SORUN TAMAMEN KUŞLA ALAKALI AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR DİYE BİR LAF VAR BENİM KUŞTA AVİZEYİ ÇOK SEVİYODU LAMBALAR KARANLIKKEN ANİDEN LAMBAYI Bİ YAKTIM Bİ KORKTU BİDAHA ÇIKMADI AVİYZEYE ALIŞIR ALIŞIR ELE ALIŞSIN SANA GÜVENSİN ARTIK OMZUNDAN AYRILMAZ

• quote:

Orijinalden alıntı: doomcry1000

quote:

Orijinalden alıntı: sarı&kırmızı

Selam arkadaşlar. Benim kuşun adı da miki kendisi geleli 2 hafta kadar oldu.iki bucuk aylık.Bircok kisiyle aynı sorun mevcut.korkuyor.gelmiyor. ikinci kez saldım bugün.ucuyo.ucuyo.konuyo biyerlere.salonda iki yer.kesfetti.klima ve avize.surekli.ikisi arasinda ucuyo.tabi o da ben rahatsiz edersem.Yoksa kondugu yerden kimildamiyor.bir de kafeste yemlenirlen surekli kafayi kaldirip disari bakiyor.sanki etrafi kolluyormus gibi. Yorumlarin cogunu okudum.ben de ele alistirma yontemlerine basliyorum bugün.gelismeleri paylasirim sizlerle

SORUN TAMAMEN KUŞLA ALAKALI AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR DİYE BİR LAF VAR BENİM KUŞTA AVİZEYİ ÇOK SEVİYODU LAMBALAR KARANLIKKEN ANİDEN LAMBAYI Bİ YAKTIM Bİ KORKTU BİDAHA ÇIKMADI AVİYZEYE ALIŞIR ALIŞIR ELE ALIŞSIN SANA GÜVENSİN ARTIK OMZUNDAN AYRILMAZ

elime alışması biraz zaman alcak gibi. kaçıyor namussuz

• Merhaba ben yaklaşık 2 hafta önce bir muhabbet kuşu aldım adı macit. Benden nerdeyse hep korkuyor. Dedikelrinixi yapıyorum ama yıne de kaçıyor ara sıra karnından sevmeme izin veriyor ama kafasından asla sevdirmiyor. yumuşak davranıyorum ama sanırım hala alışmadı. önerilerinizi bekliyorum?
  • Nedimthe N kullanıcısına yanıt
    kuşun adına bayıldım daha çok erken alışması için dostum adı nerden geliyor kuşun
  • Ilk aldığımda bende böyle niye yaklaşmıyor diye elime alıp kafasına vurmuştum küstümüstü :D simdi bakıyorum da memlekete gittiğim zaman ulan hayvan beni dövüyor yediğim ne varsa göz koyuyor elimden kapıyor :D

• S.a arkadaşlar bana acil bi bilgi verebilirseniz sevinirim Benim bi kuşum vr boncuk 1 haftalık ben alışsın die bir dişi kuş daha aldım ama heralde kötü ettim çünkü performans düştü :D önceki gibi deil bi yardım cı olun yoksa dişi yi geri iade etcem
  • merhaba arkadaşlar. İlk defa muhabbet kuşu besleyeceğim ama hiç bilgim yok. Yazdıklarınızı okudum bilgi sahibi oldum. Benim aynı kafeste 2 tane muhabbet kuşum var. Hediye geldiler bana. Genç sayılırlar ama sürekli birbirlerini gagalıyorlar ve kaşınıyorlar. 2 gündür bende ve bugün birinin kuyruk tüylerinden biri düşmüş. Acaba bir hastalıkları olabilir mi? Ayrıca çok yabaniler, kafes kapalıyken konuştuğumda biri mırıldanarak beni dinliyor ancak kafesin kapağını açtığımda kaçışmaya başlıyorlar. Hatta şu an kafesi açık tutuyorum ama kendiliklerinden çıkma eğilimleri olmadığı gibi, karşı tellere yapışık duruyorlar. Beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.
  • Benim Kuşum 2 yaşında bana hiç konmadı ama size hep dinliyorsa sana alışmıştır tanımadığı odaya götürdüğünde zaten sana konar ben yemek yerken bile benim kuşum gelio yemek yiyiyo benle ama hala alışmadı
  • bnimde 1 ay önce aldım bir haftadır bnim yanımdan ayrılmıyordu ama bu gün bişey oldu noldu bilmiyorum ama yabanileşti etrafta çok hızlı uçuyor şu an kafamda ama bni takmıyor bile
  • xxyx X kullanıcısına yanıt
    mrb kuşun küçük kesin alışır ama senin hareketlerine bağlı eğer kuşun erkekse alışması çok kolay sen şimdeden eline alıştır onu tutmaya çalışma kafesin dışında elini göster onu aç bırak elinle yem yedir bn zamanında yapmadığım için pişmanım ama işe yarar merak etme
  • h19071907 kullanıcısına yanıt
    benim kuşlarımda böyle istersen erkekle dişiyi 1 hafta ayır birvirlerini özlesinler belki kavga etmezler
  • foitek F kullanıcısına yanıt
    mrb onlar oyun amaçlıda olabilir veya birbirlerine alışamamışlardır istersen bi süre ayır 2sini tüy problemine dönelim hasta değillerdir stresten olabilir vitamin takviyesi yap eyer tüyleri aşırı derece dökülmeye devam ederse iç hastalık veya psikolojik hastalık olabilir o zaman veterinere götür
  • Merhaba arkadaşlar benim de sorunum aynı sayılır. Ben muhabbet kuşu alalı 1 hafta oldu. Ama aldığımda ele alınmayacağını bilmiyordum. Aldığım gün kutuda 1, 2 saat kutuda durdu. Kafes alınca odada biraz uçsun istedim. El sürmeden kutudan çıkarttım. Odada uçtu, kondu, gezdi. Sonra bilmediğim için elimle yakalamaya çalıştım, biraz uğraştım, ama yakaladım. Kafese koydum. 2. Gün yine saldım odaya yine uçtu, kaçtı. Ama bu sefer ele alınmayacağını bildiğim için ışığı söndürüp yakalamak zorunda kaldım. 3. Gün güvenini kazanmak için sitede anlatıldığı üzere yanına gidip parmağımı kafesin dışında görebileceği şekilde tutup parmağımı kafesin altından kuşun hizasına kadar yavaş yavaş çıkardım, en az 10-15 dk denildiği içinde aynısını tekrarladım. Günde 2-3 yada 4 kere 2-3 gün boyunca yaptım, ama parmağım istemsiz şekilde titriyordu, tabi kafeste biraz sallanıyordu (elimin titremesinden dolayı). 4. Gün bana biraz alışmıştı, yani bana değilde eve, çünkü kafesin yanına gittiğimde benden korkup tünek değiştirmedi, olduğu yerde durdu. Bana birazcık alıştığını düşünüp alttaki videoda olan tavsiyeyi denemek için elimi kafese soktuğumda benden kaçmadı, parmağımı uzattığımda birazcık yana doğru gitti ama kaçmadı. Aynı ailemden biri sanırım kafesin etrafında gürültü yapmış, sonraki gün ben kafese yaklaştığımda kaçmak için ne yapacağını şaşırmışt, ben daha kafesin yanına oturmadan o benden kaçtı. Aynı günün sabahında pencereye başka bir kuş gelmiş (cinsini bilmiyorum ama küçük bir kuşmuş ben görmedim). Annem kuş ötünce benim kuşum mavişinde öttüğünü söyledi ama ben inanmıyorum. Bu sabahta ötmüş(ben uyuyordum). Şimdi ben kafese yaklaşınca bile kuşum benden kaçıyor. Cinsiyetini bilmiyorum ama sanırım erkek olacak, gagası mor ile beyaz arası bir renk. Kaç aylık olduğunu da bilmiyorum. Ama benden kaçmasın istiyorum. Benden kaçınca üzülüyorum. Lütfen bana en basit ve en çabuk nasıl eğitilir söyler misiniz ? ? ? Üzülüyorum bana alışamayacak diye.

bu video

http://www.uzmantv.com/muhabbet-kusum-benden-kaciyor-neden-olabilir

Resmini koyabilirim isterseniz. Bu kadar uzattığım içinde kusura bakmayın . Lütfen acil cevaplarınızı bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet.abi -- 23 Mart 2014; 20:42:14 >

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet.abi -- 23 Mart 2014; 23:03:34 >
  • yéNiLdim! kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar aynı sorun bendede var daha bu öğleyin aldım (21.04.2014 13:00) ama bi türlü bana alışmiyooo kuşun cinsi erkek 1.30 aylık. Daha ilk günden ne yapmam lazım bana madde madde söleyleyebiler birisi varsa açıklarmı
    Ben:Sabırsızım, bir işi yapamadımmı,beceremedimmi böbürlenmem ama sinirlenirim hemen o işin olmasını isterim. Bana açık açık noktasından virgülüne kadar söyleyebilecek varsa lütfen yazsın

İyi forumlar :)

• Arkadaşlar Muhabbet kuşları davranışları hakkında Muhabbet kuşu güven ki sitede çok güzel açıklamalar var bir göz atabilirsiniz

Elektro galvaniz kaplama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeniertav -- 21 Nisan 2014; 22:35:33 >
  • Kuşa samimi yaklaş bağarma sürekli konuş ona benimde vardı eskiden eve bırakırdım ordan oraya uçardı kaçmazdı halıyı temizlerdi :D kahvaltı yaparken sandalyenin sırtımı dayadığım kısmına çıkar arada onuda beslerdim evde tuvaletini hep aynı yere yapardı vitrinin üstüne yani bunların hepsi istem dışı oldu ben böyle olsun istemedim samimi yaklaştım içimden geldiği gibi sevdim ve zaten sana alışır otomatikmen

• Bende yeni bir bir kuş aldım 1,5 aylık sanırım isal oldu. Ve bna alışmasını çk istiyorm şiödilik gagasına filan dokundum ikinci gün saldım ve pencerelere çarptı çıkarmalımıym yoksa 20 gün filan kafeste mi dursun? Lütfen yardım edin teşekkürler 😁

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.