Şimdi Ara

Muhabbet kuşum benden korkuyor:( (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
11
Favori
211.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: White Devil

benimki 1 yıldır gelmiyor elime oyuncağını elime alıp oynuatıyorum ama tutmak isteyince kaçıyor ayrıca uçmuyorda kendini civciv sanıyor 7/24 dışarda acaba ondanmı

kuşu ne kadarlıkken aldın? şuan kaç yaşında? hergün ilgileniyomusun?dişimi erkek mi?
  • kuşlarımın senin mavişlerin gibi olmasını çok isterdim. bende kuşlarıma gayet samimi yaklaşıyorum onları rahatsız edecek hareketlerden kaçınıyorum ama şimdilik elime gelmeyi bırak yanıma bile yaklaşmıyorlar.bu beni çok üzüyor :( onları sadece gece uyuyacakları zaman sakin sakin sevebiliyorum. mavişlerinin sana alışmaları için yaptığın şeyleri paylaşırsan sevinirim. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *sweeneytodd*

Ben aldığım ilk muhabbet kuşu ile baya ilgilendim.Adını maviş koymuştum.Zaten renk olarak bugüne kadar hep mavi muhabbet kuşlarını seçtim.O yüzden hep maviş adını takmışımdır Öncelikle ilk mavişimi anlatayım sizlere onu kafesten dışarı çıkarırdım. Yanına geldiğimde benim onu kafesten çıkaracağımı bilir ve şımarmaya başlardı. kafesi açar elimi uzatır uzatmaz elime gelirdi.Sonrasında uçmasını sağlardım serbest bırakıp öylece evde dolanırdı istediğim zaman elimi uzatıp maviş gel diyip ve hemen gelirdi nerde olsam olayım farketmez. Yeterki sesimi duysun yada beni görsün.Hatta abarttıp bir gün ona o kadar güvendimki elimde iken balkona çıkardım.5. katta oturuyoruz uçmadı.Bir gün de pikniğe gitmiştik etraf yemyeşil dışarı çıkardım elimden ayrılmadı.çok güzelde konuşurdu.kelimeleri şunlardı "oynama şıkıdım şıkıdım,beni çıkarın,aşkım.çiko,maviş.adlarımızı söylerdi.."çok tatlılar.Anlattığım ilk kuşumdu.Şuan da elimde bir tane var onun adı da maviş ve çereze bayılır.çıkardığımda gelip ağzımdaki çekirdeği almaya çalışır

kuşlarımın senin mavişlerin gibi olmasını çok isterdim. bende kuşlarıma gayet samimi yaklaşıyorum onları rahatsız edecek hareketlerden kaçınıyorum ama şimdilik elime gelmeyi bırak yanıma bile yaklaşmıyorlar.bu beni çok üzüyor :( onları sadece gece uyuyacakları zaman sakin sakin sevebiliyorum. mavişlerinin sana alışmaları için yaptığın şeyleri paylaşırsan sevinirim. teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: doomcry1000

quote:

benimki 1 yıldır gelmiyor elime oyuncağını elime alıp oynuatıyorum ama tutmak isteyince kaçıyor ayrıca uçmuyorda kendini civciv sanıyor 7/24 dışarda acaba ondanmı

kuşu ne kadarlıkken aldın? şuan kaç yaşında? hergün ilgileniyomusun?dişimi erkek mi?

yavruyken aldım tam bilmiyorum ama 2 yıldır bende hergün ilgileniyorum oyuncakla oynuyoruz ama parmağımı uzatınca kaçıyor cinsiyeti dişi lutino cinsinden
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: doomcry1000

quote:

yavruyken aldım tam bilmiyorum ama 2 yıldır bende hergün ilgileniyorum oyuncakla oynuyoruz ama parmağımı uzatınca kaçıyor cinsiyeti dişi lutino cinsinden

Hmm.... Dişiler Konusmaz Fazla Yakın Olmaz Ama Emin Ol Kapıyı Pencereyi Aç Kaçmaz.İdare et ben bıktım benim boncuğun yılışılığından :d daha 2 ay oldu alalı sev beni sev beni başka bişey yok hep seviyom iyice geşiyo babacık babacık demesi bitiriyo

• benim kusum elimi ısırıyor bide daha alışmadı ne zaman alışır bi fikriniz varmı ?
  • bende dün aldım yavru ama dişimi erkekmi bilmiyorumilk önce kafeste hiç ilgilenmedim sonra ara ara yanına gidip konustum elerimi kafese koyarak sevmeye basladım alısması için ama eşim bi ara salmış tabi korkmus ciceklerin içine girdi yakalayıp kafese koydu ama cok korkmustu elime yem alıp uzattm ama yemedi hiç ama ben yanndayken yemini yiyo cekinmiyo... elimi uzatp sevdim biraz kaçmadı ama korktugunu hissetm yinede. bu sabah elimi uzattm belki gelir die ama salıncagında bi oraya bi buraya gezio benden korktugu içinmi yoksa bana alısmaya baslayıp oyunmu oynuo anlamadım daha sonra kafesi acıp kendi haline bıraksammı belki öle daha cok alısırr...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gül murat keser

bende dün aldım yavru ama dişimi erkekmi bilmiyorumilk önce kafeste hiç ilgilenmedim sonra ara ara yanına gidip konustum elerimi kafese koyarak sevmeye basladım alısması için ama eşim bi ara salmış tabi korkmus ciceklerin içine girdi yakalayıp kafese koydu ama cok korkmustu elime yem alıp uzattm ama yemedi hiç ama ben yanndayken yemini yiyo cekinmiyo... elimi uzatp sevdim biraz kaçmadı ama korktugunu hissetm yinede. bu sabah elimi uzattm belki gelir die ama salıncagında bi oraya bi buraya gezio benden korktugu içinmi yoksa bana alısmaya baslayıp oyunmu oynuo anlamadım daha sonra kafesi acıp kendi haline bıraksammı belki öle daha cok alısırr...

Öncelikle Hayırlı Olsun Diyeyim.Şimdi Gelelim Asıl Mevzuya.Kuşun Yeni Olduğu İçin Kaçıyor Bide Yavruysa Size Alışması Epey Zaman Alır.Bende Yavru Aldım Şimdi 5 Aylık Yemin Olsun Omuzuma Alırım Her Akşam Dışarı Çıkarırım.Düşün Kapıyı Açar Açmaz Uçar Omuzuma Gelir Kafama Konar Yemeklerin İçinde Gezer Çaya Kafasını Sokar.Hele Yanında Yemek Yiyemessin Bende Yicem Der Gibi Suratına Bakar Dudaklarını Hafif Acıtmadan Öper.Yani Tek Gereken Şey Kuşu Doğru Şekilde Eğitmek ve Zaman.Öncelikle Şunu Söyliyim Kusu Sakın Avuçlamayın Parmağınıza Almaya Çalısın.Çünkü Kemikleri Süt Oldugu İçin Kanat Kırma Riski Var.Nazik Davranın suyuna Vitamin Koyun Sürekli Konusun Ona İlgilendiğinizi Onu Sevdiğinizi Anlatmaya Çalışın.Kuş Eğitmek Görüldüğü Kadar Kolay Değildir.Sabredin İlgilenin Konuşun Hergün Elinizi Akşam Saatlerinde Kafese Sokun Parmağınıza Alın Dışarı Çıkartın.Parmağınızda Konusun Sakın Avizeye Felan Konmasına İzin Vermeyin Alışırsa Kötü Oluyo.O Kafeste Oynama Olayı Sizden Korktuğu İçin.Kuşlar Sevindiği Zaman Siz Odaya Girseniz Hemen Kafeste Sağa Sola Seri Bi Şekilde Koşar Dururlar.Muhakkak Yemini Suyunu Hergün Değiştir.Yemini Üfle Açlıktan Ölmesin Daha İlk Kuşunuz Heralde.2 Günde 1 Yemliği Camdan Veya Balkonadan Aşağıya Üfleyin.İnş Erkektirde Konuşur.Sürekli Adını Söyleyin Kuşa Varlığını Hissetsin.Yardımcı Olmam Gereken Başka Konular Olursa Ben Hep Burdayım.

• cok teşekkr ederm tavsiyeleriniz için bugün kafesin kapagını actım kendisinin cıkmasını bekledim ve cıktı elime yem alıp uzattm biraz yedi o benden korkuo bende ondan cok ısırıyo çünkü evet ilk defa bakıorum cok büyük bir hevesle aldım parmagımı uzatıyorum 5 dk falan tutuyorum sevmeye calısıorum ama kacıyo parmagımada gelmio kafesekoyarkende eşim mecburen yakalayıp koyuyo biraz inatcı cıktı.pes etmek yok ama biran önce parmagıma alıstırmam gerek yakalamaya calıstkca daha cok ürküyo...
  • cok teşekkr ederm tavsiyeleriniz için bugün kafesin kapagını actım kendisinin cıkmasını bekledim ve cıktı elime yem alıp uzattm biraz yedi o benden korkuo bende ondan cok ısırıyo çünkü evet ilk defa bakıorum cok büyük bir hevesle aldım parmagımı uzatıyorum 5 dk falan tutuyorum sevmeye calısıorum ama kacıyo parmagımada gelmio kafesekoyarkende eşim mecburen yakalayıp koyuyo biraz inatcı cıktı.pes etmek yok ama biran önce parmagıma alıstırmam gerek yakalamaya calıstkca daha cok ürküyo...
  • Çok acele ediyorsun :/
    Sürekli salık durursa sana çok çabuk alışır. Daha çok kafeste beslersen yabanileşebilir başka kuşlarla irtibat kurmasını engellemelisin ve eş alırsan böle şeyleri unut ben eş aldım çok pişmanım.
  • benim muhabbet kuşum erkek aldığımda 2-3 aylıktı ne yaptıysam kendime alıştıramadım şimdi 1 seneyi geçti alalı elimdem ve ağzımdan yiyecek verdiğimde yiyor ama kafesin dışındayken hiç yanıma gelmiyor ayna hastalığı var bir ayna görse hemen önüne gidiyor aynayı gagalıyor yapabileceğim bir şey varmı yoksa çok mu geç kaldım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdussamet.

benim muhabbet kuşum erkek aldığımda 2-3 aylıktı ne yaptıysam kendime alıştıramadım şimdi 1 seneyi geçti alalı elimdem ve ağzımdan yiyecek verdiğimde yiyor ama kafesin dışındayken hiç yanıma gelmiyor ayna hastalığı var bir ayna görse hemen önüne gidiyor aynayı gagalıyor yapabileceğim bir şey varmı yoksa çok mu geç kaldım

Çok geç değil, aynalardan uzak tut. Bizimkilerde de ayna vardı ikisi de ayrı ayrı ayna hastasıydı. Aldık aynaları kafesten, sonra kendilerine geldiler. Aynaların kuşları delirttiğini okumuştum bir yerde.
  • benimde böyle bir sorunum var.benim kuş istediği zaman ısırıyo ıstemdiğinde ısırmıyor daha bir ay oldu alalı ne yapmalıyım ardım edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maskeli45

benimde böyle bir sorunum var.benim kuş istediği zaman ısırıyo ıstemdiğinde ısırmıyor daha bir ay oldu alalı ne yapmalıyım ardım edin.

soruyu anlamadım :D sinirlenirse ısırır sinirlendirmessen ısırmaz :D
  • 2 yıldır muhabbet kuşu besleyen biri olarak söyleyebilirim ki, aç bırakmak gerçekten etkili oluyor, kasıtlı yem koymuyordum, kafesinin kapısını açık bırakıp kendim bir şeyler atıştırıyordum ( ekmek,meyve,krker vs.) önce elimden alıp kaçmaya başladı sonradan ise iyice yüzsüzleşerek ağzımdaki lokmayı bile almaya başladı
    tabii bir dezavantajı oldu bu eğitimin, şimdi yemliği dolu olsa bile elimizdeki yemeğe atlıyor ve tabiri caizse hiç üstümüzden inmiyor
    (en son içtiğim maden suyu şişesine kafasını sokmaya çalıştı...)
  • Arkadaşlar muhabbet kuşum daha yavru kendi yemii kendi yiyor vs yumurtadan yeni çıkma değil yani.Nys sorum şu
    1) kuşumun alışması sırasında babamlarında kuşa ilgi göstermesi sorun yaratırmı.daha eve alışamadı.
    2) bazen durduk yere kafesinde ordan oraya çırpınıyor sebebi nedir.

• kardeşim ben uzatmadan anlatıcam ilk öncelikle ona yavaş yavaş yaklaşmaya çalış senden korkuyorsa sana hemen yaklaşmasını bekleme zaten önce su kabını onu korkutmıycak şekilde yavaş davranarak ve aynı şekilde yeminide öyle ver anlıycağın biraz titiz olman gerekiyor bir süre sonra sana alışıcaktır ve elinden yem yemesin sağlamaya çalışabilirsin ama hayvana kaba davranma
  • normaldir düşünsene bir anda yeni bir yere götürüyorlar seni bir süre sonra alışacaktır ama fazla üstüne gitme korkabilir fazla uzaklaşma yabanileşebilir biraz özen isteyen bir iş oradan oraya çırpınmasının sebebide odada bir şey olabilir mesela tv gibi tv deki seslerden korkuyor olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.