Şimdi Ara

Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.476
Cevap
37
Favori
83.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar hayırlı günler bir sorum olacak.

Kuşumu 1,5 2 ay önce aldım, herhalde 4 aylık aşağılarda da fotosu var.

Kuşumu geçenlerde avucumda sevmeye çalıştım belki avucuma alıştırabilirim diye düşündüm, biliyorum bu kuşlar avuçtan hoşlanmaz ama bazı yerlerde uğraşırsanız avuça alışıyor diye gördüm. Şimdi kuşum hep yanağını kanadını heryerini sevdirirdi şimdi yaklaştırmıyor kaçıyor.

Ben bu kuşun güvenini nasıl kazanırım, genelde gördüğüm bilgiler hep yeni alınan kuşlar için ama alışan kuşun güveni nasıl kazanılır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paarthurnaax -- 3 Mayıs 2020; 3:43:34 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sumito S kullanıcısına yanıt
    Gün içinde enerjisi iyi , ceryanda kalmadı oda ısısına falan çok dikkat ediyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    Diazme probiyotik yeni başladık kullanmaya umarım iyi gelir faydası olur

• Gül Bute G kullanıcısına yanıt
    Hala İshali geçmedi mi ? Bu normal değil ishal bu kadar uzun sürmez bu kadar uzun sürüyorsa bir hastalık viris mikrop vb bir şeyle bağlantılıdır.

Eğer bunlardan biriyse de diazyme tek başına yardımcı olmaz.

Bilginiz olsun.
  • Paarthurnaax kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun benim kuşumda da var. Bir ara kanadı kısayken uçamıyordu. O sırada alıştırabildim elime. Ama daha sonra ne olduysa kafesi açıyorum dışarı çıkıyor ama elime gelmiyor. Elime alıp kafesten çıkarınca da elimden kaçmaya çalışıyor.

Ben de merak ediyorum. Daha önceden alıştırılmış kuş yeniden nasıl alıştırılabilir?

• Nemesis-Prime kullanıcısına yanıt
    Benim parmağıma omzuma gelir de işte sevdirmede problem var.

Dediğiniz gibi alışan kuşun güvenini kazanmak hakkında hiçbir şey bulamadım, umarım burdan bilen biri çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paarthurnaax

Benim parmağıma omzuma gelir de işte sevdirmede problem var.

Dediğiniz gibi alışan kuşun güvenini kazanmak hakkında hiçbir şey bulamadım, umarım burdan bilen biri çıkar.
    Konuşarak yem yedirin mesala yulaf çok severler, marul, salatalık vb, oyunlar oynayın kafanızda omzunuzda hareketsiz kalın sizde uzun zamanlar geçirsin size tekrar aşık olur. Onu ürkütecek hiç bir hareket yapmayın.

• Arkadaşlar hayırlı ramazanlar. Kuşum gagasını kısaltmıyor sanırım, kafeste kalamar kemiği, mineral blok ve alçıdan gaga taşı var ama daha kısalttığını görmedim. Kalamar kemiğinin sadece köşelerini arada ısırıyor o kadar. Normalde bu taşlara gagasını sürtüp kısaltması gerekmiyor mu?

O gerekeni yapar siz dert etmeyin.

• Selamlar. 3 yıldır baktığım bir muhabbet kuşum var. Kırma jumbo bir kuş. Bu kuş son 1 yıldır kademe kademe uçamamaya başladı. Önce uçma mesafesi yavaş yavaş azaldı, sonra uçarken zorlanmaya başladı son 1 aydır ise tamamen uçamaz hale geldi zıpladığı an yere süzülerek iniyor. Ve şöyle birşey gözlemliyorum bu uçma zorluğu başladıktan sonra bir vücut tiki oluştu. Uçup geri konduğu an 5-6 kere ani vücut hareketleri yapıyor. Biri dokunmuş ve korkuş gibi keskin "tik" benzeri garip hareketler. Hayvanda bir rahatsızlık var ondan eminim tüyden veya kilodan değil. Ne yapabilirim hiçbir fikrim yok. Bir ara dışkısı bembeyaz olmuştu internetten baktım beyaz dışkı ile ilgili bilgileri okumuştum sonra zamanla beyazlık gitti açık yeşile geri döndü. Ne yapabilirim dostlar ? Veteriner seçeneğim yok beylikdüzündeyim etrafta çok veteriner var 3 tanesine girdim kuş bakmıyolar tam bir rezillik. Arabam yok kuş bakan veteriner floryada varmış. Veterinersiz bu hayvanın rahatsızlığını tespit edip iyileştiremez miyim ?

• ekostros kullanıcısına yanıt
    Sinir sisteminde bir hasar olmuş olabilir. B vitamini iyi gelir derler. Kullanın isterseniz ama kısa sürede gözlem yapın, fayda göremezseniz en kısa sürede veterinere gidin. Ben sizin yerinizde olsam kuşlara bakan bir veterinere giderdim, şansa bırakmazdım. Maalesef etrafınızdaki veterinerler bakmıyormuş. Floryada dediğiniz yerle görüşün bence. Geçmiş olsun.

• Gül Bute G kullanıcısına yanıt
    Biraz geç oldu ama o yem leri ordan kaldırın dışkının deydiği yemleri yiyen kuşlar hastalanıp parazit kapabilir kuşunuz için genelde evde tedaviler başarısıdır bunun sebebi yanlış teşhis gereksiz ilaç kullanımıdır bir veterinere götürmeniz de fayda var

• Selamlar arkadaşlar, benim kuş 1 2 gün düzgün yem yiyemedi, yem baya azalmıştı ve yemliktede eski yemler vardı. Yem alacaktım ama yasak vardı nese bugün aldım işte verdim yemi, yalnız bu yem farklı yem heralde.

Şimdi kuşun son zamanlarda şekli düzgün değildi ve biraz suluydu, bugün ise beyaz ve sulu bir dışkı yaptı ve en son fotodaki gibi dışkısı. Ve pislerkende civciv ve ördek gibi pisliyor. Hani böyle kıçını oynatarak pislerlerya öyle. Normalde düzgünce pislerdi.

Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

Şimdi bu ishale mi giriyor, ishalse çünkü kurtarmak zor olur. Ciddi bir durum değildir heralde dimi?

Dışkısı cıvık. Hep mi böyle? Suluğundaki suyuna iki damla elma sirkesi damlatın. İki gün suyu yenileyip bu işlemi yapın 3. Gün ve sonrası normal suya dönersiniz. Yem değişikliğinden de olmuş olabilir veya cereyanda kaldıysa vs.

• Benimde bugün 6 yıllık kuşum, vefat etmiş oldu.
    Pazar günü balkona çıkarmışlar ama hava sıcaktı. Sonraki gün sümükleri akıyor gibiydi.
    Salı günü çok iyiydi, bizimle oynadı. Bisküvit filan yedi.
    Çarşambadan itibaren aşırı halsiz ve bitkindi. Salya, sümüktü. Sabah, akşam ağızdan antibiyotik verdik ama kurtaramadık. Bugün evden çıktım, 15dk sonra annem girdi kuşun öldüğü haberini verdi.
    Şuan evdeki herkes ağlıyor. Dışarıda hastalıktan insanlar ölüyor, kuş ölmüş çok mu ama öyle olmuyor işte. 6 yıllık ailemizin bir ferdiydi.
    Eve geldiğimde son halini görmüş oldum. Yere uzanmış, uzandığı yerde kalmış. Alıp bir yere gömdüm. Kalan yemlerini apartmanın önüne döktüm, kuşlar gelip yesin diye.
  • Sumito S kullanıcısına yanıt
    Hep böyle değil en az 1 en fazla 2 gündür böyledir, elma sirkesini koymak uzun bir süredir aklımdan çıkmıştı sabah 2 damla attım. Hocam bu arada pethoptaki açık yemlerle marketlerdeki ambalajlı paketlerin arasında aman aman fark yoktur dimi. Ambalajlı her türlü kalitelisir ama heralde açık yemler kuşa zarar vermez. Bu arada yardımınız için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paarthurnaax -- 22 Mayıs 2020; 22:49:20 >
  • Acil yardım lütfen daha yeni aldığım 3 aylık muhabbet kuşumun üstünde siyah yürüyen bir şey gördüm daha bana alışmadan yıkamak zorunda kaldım kaşındığı için ölür mü korkuyorum bir de bit mi bunlar nasıl kurtulabilirim

Açık yem kusa zarar verir açık yem kullanılmaz.
    Bilindik kapalı ürünlerden alın. Tavsiye isterseniz versele laga marka.
    Biraz kuş forumların da vakit geçirmenizi ve araştırma yapmanızı tavsiye ederim. İshal icin sera diopur diazyme probiyotik ve aspur tavsiye ederim.

• Baydin9320 B kullanıcısına yanıt
    Kuşu zorla yıkamayın. Bit pire ise yıkayarak çıkmaz zaten. Fotoğraf var mi ?

1. Tavsiyem en kötü resimleri veterinere göstermeniz ve ondan ilaç almanız.
    2. Veterinere gidemiyorsanız Büyük kuş forumlarına yazın onlar ilaç tavsiyesi verirler.

• Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    Direkt görünce korkup yıkadım dayanamadım onu öyle görünce sokağa çıkma yasağına denk geldi gece çıkarmış bit ise inceliyorum sürekli ama göremiyorum birşey yani resim çeksem de yok kanat altında birşey yok inceledim var ise boyun kısmında vardır onu bilmiyorum ama 2 günde bir temizliyorum kafesi hiç görmedim ne kuşta ne kafesinde bir yerde yürüyen bir şey ilk defa bu gece gördüm

• 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.