Şimdi Ara

Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
1.477
Cevap
37
Favori
83.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pazartesi muhabbet kuşu aldım. 28 günlük dediler. Yem kırıyor sıkıntı yok.

İlk günümüz iyi geçti ama dün yatarken ışığı kapattıltan sonra delirdi sürekli kafesinde uçmaya çalıştı bir o yana bir bu yana dolandı durdu beni de uyutmadı. Daha fazla ışık alan yere koydum kafesini biraz daha yapıp sustu. Sabah biraz ilgilendim ve okula gittim geldiğimde kafesin altındaki bütün yemleri dağıtmış olarak buldum. Ne gibi bir sorunu olabilir?

Bir de ben yanına yaklaşınca veya yanındayken kanadını hafif kaldırıp ayağını arkaya doğru uzatıyor esnemek gibi veya iki kanadını hafif kaldırıyor. Kafesinin kapağı açık dolaşsın oda da diye ama kaçmaya tenezzül etmiyor. Bunlar doğal mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

arkadaşlar herkese merhaba, tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum, yavru çıkarıp satan bir tanıdıktan kuş alacağım,

resimde görünen yavrulardan ortadaki 3 tanesinden birini alacağım. ortadaki 3 lünün erkek olduğu söylendi. yavru olduğu için tam anlayamadım erkek mi değil mi? sağdan 2. erkek o çok belli de soldan 2. ve 3. yü anlayamadım, acaba anlayabilen var mı?

ben soldan 2. yi almak istiyorum çok kalıplı maşallah, bu konuda tavsiyesi olan var mı?

saf ingiliz dedi, ne demek tam anlamadım ama konuşkan olur insana yabani davranmaz dedi? bu konu da da düşüncelerinizi alabilir miyim?

son olarak normalde 140-130 a satış yapıyormuş ama dayımın çok yakın arkadaşı, 1 tanesini veririm oda 70 olsun dedi. ne düşünüyorsunuz?

• Kayzersoze38 kullanıcısına yanıt
    Evet ortadaki 3'ü erkek. Bu arada saf İngiliz değil kuş. 150 lira 70 lira gibi bir fiyat etmez. Bu ne Sultan Papağanı mı alıyorsunuz?

İngilizler büyük ve hantal oldukları için özgüvenleri yüksektir. İnsana çabuk alışır, bu doğru. Fakat kesinlikle 40TLden fazla etmez kırık yavru.

• GorunmezBKZ kullanıcısına yanıt
    anladım, yorumlarınız için teşekkür ederim. o zaman fiyatı aşağı çekersem pazarlıkla falan sizce sağlıklı güçlü olması için büyük olanını mı almalıyım? soldan 2. hoşuma da gitti. büyük olursa dayanıklı olur düşüncesi alakasız mı yoksa iri olmasının özgüven ve sağlığı için de bir belirti olduğunu anlamalı mıyım?
    Pazar poşetlerini kuşa taşıtmayacaksanız büyük veya güçlü olmasının bir önemi yok bence :D

Sağlıkla ilgili bir şey söyleyemem. Hiç belli olmaz ama irilikle sağlıklı olmasının bir alakası yok. Sizin hoşunuza hangisi gidiyorsa onu alın. Çünkü çok uzun yıllar beraber olacaksınız Allah ömür verirse :)

• quote:

Orijinalden alıntı: GorunmezBKZ

Pazar poşetlerini kuşa taşıtmayacaksanız büyük veya güçlü olmasının bir önemi yok bence :D

Sağlıkla ilgili bir şey söyleyemem. Hiç belli olmaz ama irilikle sağlıklı olmasının bir alakası yok. Sizin hoşunuza hangisi gidiyorsa onu alın. Çünkü çok uzun yıllar beraber olacaksınız Allah ömür verirse :)

:D peki hocam teşekkür ederim vakit ayırdığınız için...
  • Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

arkadaşlar dün akşam "Reis" i aldım geldim. aracı arkadaş saf ingiliz demişti satan adamın evine gittik ingiliz kırığı babası ingiliz dedi. babasını da gösterdi böyle bir kuş olamaz hem çok büyük hem çok güzel inşallah babasına çeker :) reis 1 aylık. dün eğitimlere başladım. önce çok direniyordu ama sonradan alışmaya başladı.hafta sonu da yalnızlık çekmemesi için eve alıştıracağım. kafes kuşu olsun istemiyorum. varsa bu konu hakkındaki tavsiyelerinizi iletirseniz sevinirim... teşekkürler şimdiden...

Hayırlı olsun hocam, fikrinizi değiştirmeyeyim diye söylememiştim ama benim de favorim olanı almışsınız. Maşallah çok tatlı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: _Maestro_

Pazartesi muhabbet kuşu aldım. 28 günlük dediler. Yem kırıyor sıkıntı yok.

İlk günümüz iyi geçti ama dün yatarken ışığı kapattıltan sonra delirdi sürekli kafesinde uçmaya çalıştı bir o yana bir bu yana dolandı durdu beni de uyutmadı. Daha fazla ışık alan yere koydum kafesini biraz daha yapıp sustu. Sabah biraz ilgilendim ve okula gittim geldiğimde kafesin altındaki bütün yemleri dağıtmış olarak buldum. Ne gibi bir sorunu olabilir?

Bir de ben yanına yaklaşınca veya yanındayken kanadını hafif kaldırıp ayağını arkaya doğru uzatıyor esnemek gibi veya iki kanadını hafif kaldırıyor. Kafesinin kapağı açık dolaşsın oda da diye ama kaçmaya tenezzül etmiyor. Bunlar doğal mı?

doğal alışacak acele etmeyin gece ışığı birden kapatıyorsunuz doğasında bu yok yavaş yavaş kararacak hava :) ilgilenin konuşun kafesin üstünü tırnağı takılmayacak bir örtüyle örterseniz (ilerde) sabah erken uyandırmaz havasız kalmasın tabi baya geniş bir alan açık kalmalı
    o dediğiniz hareket uçmaya harekete hazırlık oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benonur -- 24 Şubat 2017; 13:0:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: carpiki

Kuşu balkonda buldum. Zaten bir kuş alıp beslemek istiyordum vesile oldu. Hemen gidip bir kafes ve yem aldım ama daha önceleri hiç kuş beslemediğimden nasıl davranacağımı bilemiyorum. Çok korkuyor galiba evden kaçmış ve kanadının altında bir yara var tam net fotoğrafını çekemedim ama uçabiliyor bir sıkıntı yaratacak yara değil galiba. Bana alışması için nasıl davranmamı önerirsiniz ve neyle beslemeliyim yardımcı olursanız sevinirim. Bir de kuş kaç yaşındadır cinsiyeti nedir yanına karşı cins bir kuş almak gerekir mi
    Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

yara varsa ilerler öyle kalmayabilir takip ederseniz iyi olur
    1- kaliteli kabuklu yem karışık olanlarından
    2- mürekkep balığı kemiği
    3- küçük kapta kuş kumu
    4- suluk
    su gün aşırı değişmeli , yemlikler gün aşırı üfürülmeli yada akıllı yemlik alabilirsiniz , 2-3 günde bir banyo yaptırabilirsiniz ev sıcak su ılık olacak, bu hayvanlar için en kötü şey hava akımı hava akımında kalmamasına özen lütfen
    *** şu yapışkan asılan yemlikler çok zararlı havuç marul vs. verin az az

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benonur -- 24 Şubat 2017; 13:4:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tom_u

Muhabbet Kuşu Yardımlaşma PlatformuMuhabbet Kuşu Yardımlaşma PlatformuMuhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

Arkadaslar merhaba kuşumu yeni aldim daha yeni yuvadan çıkmış. Cinsiyeti ve ırkı nedir acaba ?

Kabuksuz yem verdim kendi kendisine yemeye baslarmi acaba yoksa benim birseyler yapmam gerekiyormu su an daha ortama alışmadi sakin sakin duruyor:-)

kabuksuz yem vermek hiç tavsiye edilmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Ramazan Ç

hocam ben 2 gün önce yavru muhabbet kuşu aldım kuşun dışkısı arkasına yapışıyor.ishal olabilir diyenler var ama kuş gündüz normal hareketli akşam 6 dan sonra ne oluyosa acaip şekilde durgunlaşıyo suyunda vitamin var haşlanmış patates de yedirmeye çalışıyorum.sizce de ishal midir?

vitamin ne veriyorsunuz ? kaliteli olmayan bir vitamin zarar verir.
    suyu her gün değiştirmek önemli
    kaliteli yem karışımı kuş kumu mürekkep balığı kemiği verebilirsiniz
    ishalin tedavisi kadar nedenini bulmakta önemli hava akımı var mı mesela ortamda
  • GorunmezBKZ kullanıcısına yanıt
    sağolun hocam teşekkür ederim. ilk getirdiğimde elime falan geldiğinde ıstırıyordu şimdi daha uysallaştı. elimde duruyor omzuma tırmandığındada düzgün durmuyor boynuma kadar giriyor... bakalım ilgilenip alıştırmaya çalışıyorum inşallah başarılı olabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: benonur

quote:

Orijinalden alıntı: _Maestro_

Pazartesi muhabbet kuşu aldım. 28 günlük dediler. Yem kırıyor sıkıntı yok.

doğal alışacak acele etmeyin gece ışığı birden kapatıyorsunuz doğasında bu yok yavaş yavaş kararacak hava :) ilgilenin konuşun kafesin üstünü tırnağı takılmayacak bir örtüyle örterseniz (ilerde) sabah erken uyandırmaz havasız kalmasın tabi baya geniş bir alan açık kalmalı
    o dediğiniz hareket uçmaya harekete hazırlık oluyor

teşekkür ederim. Birde bugün 1 saatliğine evden çıktım. Kafesinde durmuyor oradan oraya koşuşturuyor. Kafesini açık bıraktım. geldiğimde ağzında dışkı gibi bir şey bulaşmıştı. Temizlemek için elime aldım mendille temizlerken dilinin ucunda siyahlık fark ettim. Yavru olduğu için mi yoksa hastalığı var mıdır?

• dilleri hafif siyahımsı olabiliyor yediğinden de olabilir dışkısınında tadına bakar bazen :) genel durumu neşesi iyiyse düzgün uçuyorsa sıkıntı olduğunu sanmam
  • arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var, kuşu alalı 10 gün falan oldu aldığım adam sağolsun yemini yemliğini suluğunu falan hepsini temin etti. bana verdiği yemi bizim "reis" çok iyi yiyordu. reis 1 aylık ingiliz kırması cinsindeki muhabbet kuşu. bende şu linkteki yemden getirttirdim.

http://urun.n11.com/muhabbet-kusu-yemi/5kg-karisik-muhabbet-kusu-yemi-kargo-bizden-7li-karisim-P151211829

ancak bunu yemiyor. eski yemi çok açık renkli kabuklu idi bu da katkılı biraz daha koyu renkli bir yem. acaba alışır mı yem çeşidi değiştiğinde normal mi bu durum? teşekkürler...

hocam bazı kuşlar yemleri değiştiğinde hiç yemez bazısı yavaştan yer
    size tavsiyem versele laga , kaliteli bi yem 2 yıldır sürekli bu yemden veriyorum kuşlarıma hiç ayırt etmeden yiyolar
  • o zaman ben biraz bekleyim. şimdi eski yeni yemi karıştırıp verdim. eğer geçiş yapamazsam sizin tavsiyenizi alırım. zaten eski yem 4-5 günlük anca kaldı. umarım geçiş sağlanır. olumlu yorumlar çok fazla olunca 5 kiloluk almıştım. gelince çok fazla olduğunu farkettim en ideali galiba 1-2 kiloluk alıp bittikçe almak yemi bayatlatmadan...
    sanırım tek kuş hocam
    1 kg bile alsanız bayağı gider
    kuru ve serin bi yerde durursa bayatlamaz veya sıkıntı olmaz
  • Merhaba kuş sever arkadaşlar Dün ilk kuşumu sahiplenerek aranıza katılmış oldum. Öncelikle hiç kuş beslemedim yani ilk deneyimim.
    Dün yem olarak Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

Bu yemden aldım. Kuşum ilk gün su içti mi bilmiyorum ama yem yememişti. Ben de bugün elimle yedirdim sonra yemlikten yemeye başladı fakat bir sorunum var.

Kuşumun güncel resimlerini koyayım :

Kuşum kabarık bir şekilde duruyor. Bazen tüy döküyor. Yemini yiyor ve dışkısıda normal duruyor. (Etrafı fazla ıslak olmayan ortası beyaz yeşimlimsi bir dışkı bırakıyor). Bugün biraz marul verdim(çok az miktarda). Araştırmalarıma göre iki ihtimalde karar kıldım kendimce. Ya evin ısından dolay kabartıyor kendini ya da tüy dökme döneminde. Yarın veterinere götürmeye çalışacağım kuşumu. Ama burayada bir sormak istedim. Sizce neden böyle kabarık bir şekilde duruyor? Kuşum 1 yaşında bu arada. Teşekkür ederim şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBigS -- 5 Mart 2017; 20:4:35 >

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.