Şimdi Ara

Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.477
Cevap
37
Favori
83.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kuşları salın bol bol uçsunlar . hem sağlık için hem mutluluk için. sebze meyve verin. kuşları ayırtın ama yan yana koyun kafesi birbirini görsünler yoksa depresyona girer
  • Üretmek için muhabbet kuşu çifti alıcam nelere dikkat etmeliyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevap17 C kullanıcısına yanıt
    Aldığın çift yavru olsun. Kızısmıs veya yaşlı bir çift alma. Herkes iş görmeyen çiftleri satışa çıkarır. Yavru derken de iyice ufak değil, 6-7 aylık alsan yeter.

Hem yavru oldukları için evine çabuk alışırlar, kuluçka dönemleri daha rahat geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GorunmezBKZ -- 29 Ocak 2017; 11:17:10 >
  • Acaba cinsiyeti nedir ? Tecrübelilerden yorum bekleniyor.Googledan aratıp baktım ama emin olamadım.
    Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.p.one -- 29 Ocak 2017; 22:21:37 >
  • m.p.one kullanıcısına yanıt
    dişi
  • Sağolun hocam

• Merhabalar ben az önce muhabbet kuşuma dereotunun küçük bir dalından çeyrek kadar dereotu verdim iştahla yedi acaba bir zararı olur mu? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

• YellowAndGreen kullanıcısına yanıt
    yeşilliği fazla olmamak şartıyla verebilirsiniz ,tam tersine faydası olur ama fazlası ishal yapabilir
  • Sağolun haftada bir veririm artık

• Bu garibani sokakta şans eseri bulmuştuk dayimla uçamıyordu aldik eve getirdik o gecesindede eve getirip direk cikip bi kafes yem falan almistik simdi bulduğumuz güne göre daha iyi.. Ilk gun korkuyordu elden simdi alisik kameraya poz bile veriyor nerdeyse

Ama acaba cinsiyeti nedir? Bu fotodan belli olmuyorsa bir ara dayima gider yine cekerim bi kac fotoğraf..

Aklima bu konuyu görünce geldi sormak cinsiyetini.. Hic merak etmemistim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• çikko kullanıcısına yanıt
    Erkek

• Muhabbet Kuşu Yardımlaşma PlatformuMuhabbet Kuşu Yardımlaşma PlatformuMuhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

Arkadaslar merhaba kuşumu yeni aldim daha yeni yuvadan çıkmış. Cinsiyeti ve ırkı nedir acaba ?

Kabuksuz yem verdim kendi kendisine yemeye baslarmi acaba yoksa benim birseyler yapmam gerekiyormu su an daha ortama alışmadi sakin sakin duruyor:-)

• tom_u kullanıcısına yanıt
    biraz daha yakından ve net çekersen cinsiyeti hakkında bişeyler söleyebilirim
    kabuksuz yemi yer ama sen kabuklu yem alıp karışık ver, yem kırmayı öğrensın derim. Şuan yeni bi ortama geldiği için alışma aşamasında yani sessiz sakın olması normal 1-2 güne geçer
  • hocam ben 2 gün önce yavru muhabbet kuşu aldım kuşun dışkısı arkasına yapışıyor.ishal olabilir diyenler var ama kuş gündüz normal hareketli akşam 6 dan sonra ne oluyosa acaip şekilde durgunlaşıyo suyunda vitamin var haşlanmış patates de yedirmeye çalışıyorum.sizce de ishal midir?
  • Ramazan Ç R kullanıcısına yanıt
    İsalse cıvıp çıkar, tüy yapışması pek sıkıntı değil kendi temizliyo mu sonra

• quote:

Orijinalden alıntı: devilkingcry

İsalse cıvıp çıkar, tüy yapışması pek sıkıntı değil kendi temizliyo mu sonra

Evet temizliyo 1-2 gündür vitamin verdim haşlanmış patates yedirdim yapışma bayağı azaldı hareketlenmeye de başladı düzelicek gibi
  • Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

Arkadaşlar yeni muhabbet kuşu aldım. Kaç aylık olduğunu ve cinsini söyleyebilecek var mı acaba?

• Kuşu balkonda buldum. Zaten bir kuş alıp beslemek istiyordum vesile oldu. Hemen gidip bir kafes ve yem aldım ama daha önceleri hiç kuş beslemediğimden nasıl davranacağımı bilemiyorum. Çok korkuyor galiba evden kaçmış ve kanadının altında bir yara var tam net fotoğrafını çekemedim ama uçabiliyor bir sıkıntı yaratacak yara değil galiba. Bana alışması için nasıl davranmamı önerirsiniz ve neyle beslemeliyim yardımcı olursanız sevinirim. Bir de kuş kaç yaşındadır cinsiyeti nedir yanına karşı cins bir kuş almak gerekir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carpiki -- 8 Şubat 2017; 20:46:22 >

• carpiki C kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam kuş çok güzel cidden, son durumu nedir kanadında yara var diyordun?
  • çikko kullanıcısına yanıt
    burun rengi epey mavi erkek bu hayvan :) toşun gibi maşşallah :)
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.