Şimdi Ara

Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.477
Cevap
37
Favori
83.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ersindurum kullanıcısına yanıt
    ersin bey merhaba ben yavrumu bu sabah kaybettim aynı sizin yavrunuzun olduğu gibi gaga kenarında çıkan bir et parçası yüzünden 1 sene uğraştım mantar değil dediler hatta tümör olduğunu söyleyip bir tedavi uygulamadılar her çıktığında götürdüğümde veterinere o eti oradan kesip antibiyotik vermek dışında başka bir şey yapmadılar. merak ediyorum acaba siz iyileştirebildiniz mi yavrunuzu?? neymiş hastalığı öğrenebildiniz mi?
  • Arkadaşlar kuşumun yaşı 1.5 aylık ve erkekmiş. İngiliz kırmasıymış. Bugün aldım henüz tam uçamıyor bana biraz büyük gibi iri gibi geldi, cinsi mi iri, yoksa normalde büyük mü? konuda net bilgisi olan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim.

Bu mesaja eklenen görseller:

Muhabbet Kuşu Yardımlaşma PlatformuMuhabbet Kuşu Yardımlaşma PlatformuMuhabbet Kuşu Yardımlaşma PlatformuMuhabbet Kuşu Yardımlaşma PlatformuMuhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

Muhabbet Kuşu Yardımlaşma PlatformuMuhabbet Kuşu Yardımlaşma PlatformuMuhabbet Kuşu Yardımlaşma PlatformuMuhabbet Kuşu Yardımlaşma PlatformuMuhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nur_dan -- 25 Mart 2016; 20:38:56 >

• Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu
    Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

Bildiğiniz üzere Albino Cinsi. Fakat cinsiyeti konusunda çok sıkıntı yaşadım. Bi çok insan erkek derken aralardan bazıları çıkıp dişi diyince tereddüte düşüyorum. Yardımcı olabilcek varmı?

• Kuşunuz erkekse 2 tane topu olur çok merak ediyorsanız bi bakın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar arkadaşlar.
    2 sene içerisinde 2 tane m.kuşu besledim ve maalesef ikisi de vefat etti. yaklaşık 4-5 aydır yeni almadım. Eylül ayında okullar açılınca yeni yavru alıcam, sanırım yeni yeme düşmüş kuşlardan bulabilirim.
    Sizden isteğim bana kafes, kafes aksesuarları vs önermeniz. Ayna kullanmadım kullanmam da, belirtmiş olayım.
    Elimde kafesim vardı ancak hamsterim var onun için kullanıyorum ondan yeni bi kafes ve tüm aksesuarları yeniden alıcam boyutları nasıl olmalı vs anlatırsanız sevinirim.
    Daha önce hiç banyoluk kullanmamıştım bu sefer onu da kullancam. Kendime alıştırıp bana arkadaşlık yapsın istiyorum
    Aldığım günden itibaren neler yapmalıyım.
    2 sene beslememe rağmen mutlaka bilmediğim şeyler vardır
    Yardımcı olursanız sevinirim.
  • İyi günler beyler.Benim sorum sultan papağnı hakkında olcak.

Yeni bir sultan papağanı almak istiyorum yavru olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Hasta olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Bide fiyatları ortalama ne kadar oluyor bi yere sordum 150 dedi biri 200 dedi diğeri 75dedi (3üde yavru adı altında bu fiyatları verdi)

yardımcı olur musunuz rica etsem
  • Benim bir mavişim var. Kendisi 7 aylık. 3 aylıkken aldım. Bana çok iyi alıştı. Ben bu kuşu her gün salıyordum. Dün de saldım. Mutluydu. Bu sabah bi baktım, sağ kanadını gövdesinden ayrı tutuyor ve titretiyordu. Çok korktum ve uçabilecek mi diye dışarı çıkarmak istedim. Kafesinden parmağımla aldım ve dışarı çıktığında uçmaya çalıştı ama yere düştü. Sol kanadını kullanabiliyor ama sağ kanadını kullanamıyordu. Şimdi ise hala aynı şekilde duruyor. Çok üzüldüm gerçekten. Tanıdığım biri bana sağ kanadını açmamı söyledi. Veterinerler de böyle muayene ediyormuş. Normal bir şekilde açıldı. Sonra ise suyuna Aprol Fort (ağrı kesici) koymamı söyledi. Bende ağrı kesiciyi aldım ve bıçakla biraz rendeledim. Ardından suyuna karıştırdım. Suyu içti. Şu an kafesinde, uyuyor. Çok durgun. Ölmesinden korkuyorum. Ona sevdiği meyve-sebzelerden verdim. Lütfen aynı durumu yaşayan ya da bilen birisi yardım etsin

• quote:

Orijinalden alıntı: YANAN KÖPEK

Benim bir mavişim var. Kendisi 7 aylık. 3 aylıkken aldım. Bana çok iyi alıştı. Ben bu kuşu her gün salıyordum. Dün de saldım. Mutluydu. Bu sabah bi baktım, sağ kanadını gövdesinden ayrı tutuyor ve titretiyordu. Çok korktum ve uçabilecek mi diye dışarı çıkarmak istedim. Kafesinden parmağımla aldım ve dışarı çıktığında uçmaya çalıştı ama yere düştü. Sol kanadını kullanabiliyor ama sağ kanadını kullanamıyordu. Şimdi ise hala aynı şekilde duruyor. Çok üzüldüm gerçekten. Tanıdığım biri bana sağ kanadını açmamı söyledi. Veterinerler de böyle muayene ediyormuş. Normal bir şekilde açıldı. Sonra ise suyuna Aprol Fort (ağrı kesici) koymamı söyledi. Bende ağrı kesiciyi aldım ve bıçakla biraz rendeledim. Ardından suyuna karıştırdım. Suyu içti. Şu an kafesinde, uyuyor. Çok durgun. Ölmesinden korkuyorum. Ona sevdiği meyve-sebzelerden verdim. Lütfen aynı durumu yaşayan ya da bilen birisi yardım etsin

Kırmış ya da incitmiştir veterinere giderseniz basit bir şey için uğraşır durur sunuz ağrıyan kanadı kuyruğun altına ötekini üstüne koyup bantlayın bir iki gün öğle dursun eğer yarın iyileşmemişse tabi ve kafesde duramaz o halde bi kutuya koyun suyu yemi içinde olsun

• Sitemiz değişmiştir. Bundan böyle yeni adresimizwww.muhabbetkusun.com 'dur.
  • merhaba evımızın balkonuna bır muhabbet kusu geldı mavı beyaz. cıftlestırmek amaclı tanıdıga verdım. kus dogum yaptı yavrular yumurtadan cıktı ancak yavruları hemen kafesın ıcıne attı öldürdü en son ise kendı erkegını en kucuk son kalan yavruya bakıyor dıe erkegının kafasını parcaladı ve beynını yedı psikolojım alt ust oldu lutfen konu ıle ılgılı dusuncelerınızı beklıyorum dısı kusumun gagası hala kan :'( yardım beklıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harres

merhaba evımızın balkonuna bır muhabbet kusu geldı mavı beyaz. cıftlestırmek amaclı tanıdıga verdım. kus dogum yaptı yavrular yumurtadan cıktı ancak yavruları hemen kafesın ıcıne attı öldürdü en son ise kendı erkegını en kucuk son kalan yavruya bakıyor dıe erkegının kafasını parcaladı ve beynını yedı psikolojım alt ust oldu lutfen konu ıle ılgılı dusuncelerınızı beklıyorum dısı kusumun gagası hala kan :'( yardım beklıyorum.

iki sebebi var;
    1- canibaslism denilen hastalık,
    2- stres, kıskançlık

Kuşunuzu ya eşe atmayın, atacaksanız da yumurtalar çıktıktan sonra ayırın erkek kuş baksın yavruya. Papatya çayı verebilirsiniz suluğuna ama tavsiyem üretime almayın.
  • Hastalığın tedavisi yok mu

• quote:

Orijinalden alıntı: harres

Hastalığın tedavisi yok mu

yem çeşidi arttıraiblirisiniz,
    tünek sayısı azsa onu arttırın,
    uzun süre aç ve susuz kalmasın,
    mineral blok takın,
  • Merhabe benim 1çift muhabbet kuşum var yuvalıkları tam 1.5 yaşındalar dişi bir ara yuvalığa giriyodu. Sonra bi daha girmedi dişi kuş erkeği kendi seçmişti çok gürültü olmayan bi yerdeler ne yapmam gerekiyor artık çifleşmelerini istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevap17 -- 23 Ekim 2016; 2:23:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevap17

Merhabe benim 1çift muhabbet kuşum var yuvalıkları tam 1.5 yaşındalar dişi bir ara yuvalığa giriyodu. Sonra bi daha girmedi dişi kuş erkeği kendi seçmişti çok gürültü olmayan bi yerdeler ne yapmam gerekiyor artık çifleşmelerini istiyorum

kafesin ve kuşların fotoğrafı var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: rebelmummy

quote:

Orijinalden alıntı: cevap17

Merhabe benim 1çift muhabbet kuşum var yuvalıkları tam 1.5 yaşındalar dişi bir ara yuvalığa giriyodu. Sonra bi daha girmedi dişi kuş erkeği kendi seçmişti çok gürültü olmayan bi yerdeler ne yapmam gerekiyor artık çifleşmelerini istiyorum

Alıntıları Göster

Muhabbet Kuşu Yardımlaşma PlatformuMuhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevap17 -- 23 Ekim 2016; 18:15:42 >

• Orijinalden alıntı: cevap17

Muhabbet Kuşu Yardımlaşma PlatformuMuhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

Kafes düzeniniz iyi, ancak yüksek bir yere asarsanız daha iyi olur, yere yakın yerlerde yavru almak daha zor. omuz hizası olursa da çok daha iyi olur, yem ve su dışında fazla rahatsız etmeyin kuşları.

10 günlüğüne yuvalığı kafesten çıkarın. 10 gün sonra takarsınız.

Erkek kuşunuzda mantar var, beyaz vazelin varsa gagasına ve ayaklarına her gün sürün. yoksa da petshopdan mantar için krem alın. bol bol sürebilirsiniz, canı acıyacak da her yerine sürmemezlik yapmayın.

10 güne kendine gelir. dişi kuşunuzda da mantar olabilir onu da kontrol edin, ayaklarındaki eklem bölümlerde ve parmaklarına bakın kontrol amaçlı ona sürün.

kafes temizliğine dikkat edin.

• cevap17 C kullanıcısına yanıt
    Kuşlar ne zamandir beraber? İlk kez eşe atılan kuşların yumurtlaması 3 ay kadar sürebiliyor, sabretmek lazım.

Bir de arkadaşın dediği gibi yüksek bir yere asın.

• Kuşlar 5 ay kadar beraberler dişi kuşumun ilk eşi öldü bende petshop tan dişi kuşa eş seçtirdim 4 gün orada kaldı ordayken gayet canlılarken eve gelince 1 hafta ses çıkarmadılar 2 ay sonra yuvalığı taktım dişi kuş başta hiç ilgi göstermedi sonra bikaç gün yuvalığa girdi sonra birden tüm ilgisi kesildi mantar yüzünden çiftleşmiyor olabilirler mi yüksek bi yer ve kremden başka yapabileceğim başka birşey varmı

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.