Şimdi Ara

Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.477
Cevap
37
Favori
83.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. 1 ay kadar önce yaklaşık 4 5 aylık olduğunu tahmin ettiğim çekoslovakya ırkı erkek bir muhabbet kuşunu 100 liraya aldım. Kuşumun hastalık bakımından bir rahatsızlığının olduğunu düşünmüyorum fakat bazı sorunlar var. 10 gün içinde elimden yem yemeye ve kendini sevdirmeye başladı. Fakat şuanda sürekli yaklaşık 3 saat yemsiz bırakıp da elime alışması için elime yem koyduğumda elime geliyor. Karnı tok olduğu zaman elime gelmiyor. İkinci olarak elime geldiğinde de kafesten çıkarıyorum yemini yedikten sonra birkaç gün omuzuma kondu orda durdu şimdi omuzuma konmak yerine elimden uçup odadaki kollu avizeye tünüyor ve hiç hareket etmeden orda etrafa bakınıyor. Üçüncü bir soru işaretim de kuşu alırken aldığım yer yem olarak tohumlar verdi o tohumları keyifle yiyor fakat tohum dışında ne hazır mama ne de evde yaptığım mamaları yemiyor. Tek tip beslenmesinden dolayı endişeleniyorum açıkçası. Biraz uzun oldu kusura bakmayın.
    Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• @Nownking
    100 lira wow neyse :b ben ben kuşlara quik kabuksuz yem kuş kumu kemik veriyom hepsi ayrı ve kemiğin de altına ziyan olmasın diye adını unuttuğum şey den taktım haftada bir bit spreyi kafesi temizledikten sonra arada bir uçuruyom banyoluk koyuyom mutlular :) tohum keten tohumuysa vermeyi bırak kuşun içinden geldiği gibi davransın zorlama

• 100 lira ama muhabbet kuşumu görenler önce papağana benzetir sonra tavuk gibi derler :)
    Çekoslovakya ırkı iri bir ırk ama boyu da uzun olduğundan biraz jumbo ırkına da benzetmiyor değilim.

• Arkadaşlar 2 aylıkken kuş aldım ve nisanda 9 aylık olacak ama ele bi türlü gelmiyor.Ïlk başlarda ele alıştırmaya çalıştım ama başarılı olmadı çünkü ben evde yokken kardeşim her defasında sıkarak eline alıyordu.Bu olaylardan sonra gölgemizden de korkar oldu ve artık ümidimi kestim,son 2-3 gündür baya bi zamanımı ayırmama rağmen elim yakınlaşıyor ama o da elime bakıp geri çekiliyor.Eskiden elimle elma verirdim ama artık elimdeki meyve-sebzeleri de almıyor ve hiç bir sağlık sorunu yok.Cinsi ise sarı yüzlü albino.Yardım edebilecek var mı?Bu kuş baya bi travma geçerdi artik alışabilir mi?

• @ColdBrain
    Alışır sorun olmaz önce ayağını sevin sonra gövdesine geçin ve fındık ceviz verin ya da marul verin

• Arkadaslar benim muhabbetim bu aralar bayagi kasiniyor yere kepek glbl beyaz seyler dokuyor acaba nedenini bileniniz varmi bi yardim etseniz alali bir hafta 2 gun oldu 2-3 aylik sanirim erkek cok sirin bisey kafesinde rahat durmuyor surekli disarida dolasayim istiyor birde sanirim yemlige ulasamiyor ancak ben parmagima kondurup yemlige uzattigim zaman yemeye basliyor ve ozaman kitliktan cikmis gibi yiyor ne yapabilirim ? Cevaplarinizi bekliyorum iyi aksamlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, resimlerdeki muhabbet kuşu hakkında tecrübeli arkadaşların uzman görüşlerini merak ediyorum. Irk, yaş, cinsiyet konusunda bir tahmininiz var mı?

Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunjaii -- 7 Mart 2016; 22:39:32 >

• @tunjaii
    Çok yaşlı bir dişi gidici gibi benim görüşüm ırkını bilmem zaten kuşda ırk mı olurmuş

• devilkingcry kullanıcısına yanıt
    Devilkingcry kuslar hakkında pek bilginiz yok anladıgım kadarı ile yanıldınız bence.

• Sence nasıl alışır?

• Bu kus disi ve 7-8 aylik daha buyuk degil max 9 icin rahat olsun

• Kivim1 K kullanıcısına yanıt
    Kivim1 yanlışınız var :) Çok dikkatli bakmalısınız.
  • Basindaki cizgiler o kadarda gecmemis yasli bi kus degil

• Yeni gordum gagasinda siyahlik bile varmis belki 2 aylik falandir

• :)

Ben de tam resim atıyodum "Peki bu gagadaki siyahlık en geç ne zaman yok olur?" diye

* Bu gagadaki siyahlık ne kadar sürüyor?

* Bir de cinsi (hollanda ingiliz, yerli çek vs.) hakkında bir tahmininiz varsa paylaşabilir misiniz?

• Ya benim kus 2 ayi bitirdiginde gecmisti:D ama degisebilir kustan kusa

• Bence yerli

• Kivim1 K kullanıcısına yanıt
    Dişi olduğuna nasıl karar verdiniz?
  • Erkekmis yakindan gorunce ama cere rengi degisebilir benimkinin baya mordan beyaz olmustu ama sanmam seninki belli erkek olcak:)

• Bakarmisiniz sizce kusum carpik mi bacaklari bazi hareketlerde ya da dururken boyle oluyo ayaklari yururken bazen birbirlerine degiyo falan ayaklari birazda gec yurudu kusum 1.5 ayinda falan?
    Bu mesaja eklenen görseller:

Muhabbet Kuşu Yardımlaşma PlatformuMuhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.