Şimdi Ara

Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.477
Cevap
37
Favori
83.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dişi gibi altına tuvaletini yaptığı yere balın iki tane top varsa erkek @onurbln

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: onurbln

Yeni muhabbet kuşu aldım. Çekoslovak cinsi,1-2 aylık erkek dediler ilk kez kuş besliyorum
    Bu mesaja eklenen görseller:

Muhabbet Kuşu Yardımlaşma PlatformuMuhabbet Kuşu Yardımlaşma PlatformuMuhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

Hocam bu kus ne bi iki aylik nede erkek . Bu kus disi ve 1 yasinda . Resimlerden gorulen bu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Nasıl anladınız gidip geri vereyim mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: onurbln

Nasıl anladınız gidip geri vereyim mi?

Burnu kahverengi isterseniz gidin değiştiririn erkek te mavi olur

• Akşam gittim verdim kuşu, çok kısa zaman oldu alalı ama alışmıştım. Yeni kuş alıcam yavru. Teşekkür ederim.

• onurbln O kullanıcısına yanıt
    Keşke vermeseydiniz oyuncak değil sonuçta

• Merhaba ahali fıstığımı iyi alıştırdım fakat ciddi şekilde problemli zamanlar geçirdik özellikle bakımını yaptığım yer ciddi anlamda soğuktu buda bize problem oldu ama çok dikkatli bakarak fıstığı sağ sağlim memlekete ulaştırmayı başardım 1 ayda ev ahalisine alıştırdım. Evde keyfinin çok yüksek olduğunu görünce getirmeyim dedim.

Fakat yokluğunu iyiden iyiye hissedince ve fıstığın kafesi ve yemi durduğu bir tane yavru muhabbet almaya karar verdim. Bugün tanıdığım bir üreticiden muhabbet kuşu almaya gittim bir tane 1 aylık kuş beğendim almak için karar verdim adam bir kuş daha çıkardı bunuda ben hediye ediyim dedi ama kuşun gagası kırık kafasında ciddi bir yara var. Buna ne oldu böyle dedim diğer büyük muhabbetler salmada baya sağlam dövmüşler. Burda durursa ölecek dedi, sen iyi bakarsın diyince acıdım belki kurtarabilirim diye düşünerek kardeşiyle beraber aldım
    Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

Muhabbet Kuşu Yardımlaşma PlatformuMuhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

Ne yapabilirim diye düşünmekteyim eğer yere inerse kendi kendine geri çıkamıyor yem ve suda yemiyor. Bu konuda tecrübeli olan herhangi biri varmıdır ? ne tavsiye eder bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkanaykac -- 19 Şubat 2016; 23:50:10 >

• Arkadaşlar sizce kuşum dişi mi erkek mi?

Muhabbet Kuşu Yardımlaşma PlatformuMuhabbet Kuşu Yardımlaşma PlatformuMuhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

• Lithium87 kullanıcısına yanıt
    Daha net fotoğraf paylaşabilirseniz yardımcı oluruz

• Dişi albinom ( açık sarı tüyleri ve kırmızı gözleri) ve tam olarak türünü bilmediğim erkek kuşum ( kuşçunun biri izmir muhabbet kuşu demişti. Normal muhabbetlerden biraz daha iri duruyor) yaklasik bir buçuk yıldır birlikteler. Erkek olan 8 aylıkken dişiyi almıştım. Dişi o zamanlar bir buçuk yaşındaydı. Bugüne dek bir çok kez birbirlerine kur yaptılar. Birbirlerini kaşıdılar. Hatta dişi yuvaya girip orda bile kalıyor ve çeresi koyu kahverengi ama çiftleşmiyorlar. Erkek ne zaman çiftleşmek istese dişi ona vurarak kaçırıyor. Sizce nedeni nedir? Erkek olan bana çok alışık dişi korkak bu arada.
    NOT: Resimler bir yıldan önceki halleri
    Muhabbet Kuşu Yardımlaşma PlatformuMuhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

• Çektim bir tane daha.

• @bbaskk
    Sizden çekiniyo olabilirler onlar kendileri çiftleşir karışmayın
    @Lithium87
    Erkek gibi bilemedim

• quote:

Orijinalden alıntı: devilkingcry

@bbaskk
    Sizden çekiniyo olabilirler onlar kendileri çiftleşir karışmayın
    @Lithium87
    Erkek gibi bilemedim

Türlerinin farklı olması veya dişinin daha büyük olması sorun değil o zaman?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Papağandan anlayan arkadaşlar acil özele gelebilirmi teşekkürler

• Bu da benimki :)

3 gün önce aldım kendisini yaş ve cinsiyet yorumu yapar mısınız :) gerçi aldığım yer erkek istedim için erkek olduğunu söyledi ;)

• Merhaba arkadaşlar bir erkek kuşum var 2 aydır benimle aldığımda yavruydu en fazla 2 aylıktı. İlk 1 ayında kafesine girmek bile istemiyodu hep bizleydi çok mutluydu omzumdayken fakat son 1 aydır falan yabanileşti sadece babama gidiyodu artık ona da gitmiyor 1 haftadır. Uçmayı öğrendiği zamanlar garipleşti tahminen. Ben artık bize gelip gelmemesini düşünmüyorum sadece o mutlu olsun diye bir eş almalı mıyım? Onu nasıl seçmeliyim kuscuya götüreyim kendi mi seçsin? Bir de kum gerekli midir ve quik yem iyi midir? Teşekkürler.

• Herkese merhaba.
    Arkadaşlar ben geçen ağustos ayının sonunda yavru bir erkek muhabbet kuşu aldım rengide yeşil. Amacım erkek ve yavru bir erkek muhabbet kuşu almakta ve ilk defa aldım haliyle acemiyiz. İlk başlarda ceresi grimsiydi sonra açık mavi şimdi de hafif kahverengi gibi oldu. Aldığımda 30 35 günlük demişti ama rahat 2-3 aylık var gibiydi tırnakları falan uzamış ama henüz başı açılmamıştı. Size ilk hali ve şimdiki halinden birer resim ekleyeyim yorumlarınızı bekliyorum kuşum erkek mi dişi mi ve neden ceresinin rengi şuan böyle.
    Şimdiden teşekkürler.
    Alıştıramadım da korkuyor benden kendiliğinden gelmiyor pek ötmüyor elime falan almıştım baya korkuttum.

-Bugün yeni bir kafes ve şöyle kaliteli bir yem alayım dedim gittim petshopa resimlerini gösterdim bana bu dişi dedi :D erkek diye aldık kandırıldık mı şimdi?-

Aldıktan 3 ay sonra ve son zamanlardaki hali
    Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

Bugün aldığım kafes ve yemler sizce nasıl
    Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_gs -- 27 Şubat 2016; 20:20:37 >

• MrCetintas kullanıcısına yanıt
    maalesef birçok petshop çalışanı da kuşların cinsiyetinden anlamıyor. Kuş almaya gidildiğin de yapılan en büyük hata istediğin cinsiyeti söylemek. hangi kuşu beğendiyseniz o kuşun sizin istediğiniz cinsiyette olduğunu söylüyorlar. Fotolara bakarsak bu kuş erkek ve daha yaşını doldurmamış.

çok özür dilerim yanlış konuya mesaj yazmışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goztepelisukru -- 27 Şubat 2016; 20:43:46 >
  • Muhabbet kuşunun tüy dökme mevsimi , ne zaman bilgisi olan var mı ?
    Benin muhabbet kuşu bu aralar çok tüy döküyor
    Not:Sesinde ve hareketliliğinde bir problem yok.
  • Ben kuşumu alalı 1 buçuk aydan fazla oldu. İlk günler yemeğini yemiyor suyunu içmiyordu. sonra alıştı 2 hafta sonra kapısını açtık çıkmadı. ben tünekle birlekte çıkardım onu. Benden korktuğu için kafese geri koymak için yine tüneği kullandım. sonra bi daha saldığımda bu sefer dokunmadım kapısını açık bıraktım akşama kadar çıkmadı.bende yeniden aynı şeyi yaptım. Geçen hafta kafesi temizlemek için mecburen saldım bu sefer tünekle almaya çalıştım tüneğe çıkmadı sürekli üstünden atladı. Kafese tutup koymak zorunda kaldım son 2 haftadır çok halsiz duruyor ve yerde duruyor tüneğine artık fazla çıkmıyor. Hasta olduğunu düşünüyorum ne yapmalıyım ?
    Ve bu gün de saldım şu anda koltuğun altına girdi ve çıkmıyor.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.