Şimdi Ara

muhabbet kuşu tırnakları kesilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
21.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • muhabbet kuşumun tırnakları çok uzadı sanırım. kesilirmi kesilmez mi bilmiyorum. Kesilirse en kolay yoldan nasıl olacak, hayvanı ürkütmek istemiyorum çünkü alıştı, korkarsa eskisi gibi olmaz.

• quote:

Orjinalden alıntı: metarc

muhabbet kuşumun tırnakları çok uzadı sanırım. kesilirmi kesilmez mi bilmiyorum. Kesilirse en kolay yoldan nasıl olacak, hayvanı ürkütmek istemiyorum çünkü alıştı, korkarsa eskisi gibi olmaz.

Kendileri yontuyo bildiim kadarı ile... Bendekinin tırnaklarını 2.5 senedir hiç kesmedim. Aynı gagası gibi onu da yontuo..
    Ama üstüne konduğu zaman çok batıosa kesebilirsin. Sana kalmış..
  • saol kardeş. önceden batmazdı tırnakları elime geldiğinde şimdi çok acıtıyor ve kendi bişeyler yaptığını sanmıyorum.
  • guncel
  • tırnagını bırak ben muhabbet kuşlarımın gaga uclarını bile kesiom.. cok uzuyor bi tanesininki bogazına kadar... acaip bişey... digeri ise normal.. tırnak makası kullanıom.. ama cok kesmemek şartıyla kesebiliyorsun...
  • Kesilir, ancak kanatmamaya dikkat etmelisin. Yine de bilen birine yaptır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: metarc

muhabbet kuşumun tırnakları çok uzadı sanırım. kesilirmi kesilmez mi bilmiyorum. Kesilirse en kolay yoldan nasıl olacak, hayvanı ürkütmek istemiyorum çünkü alıştı, korkarsa eskisi gibi olmaz.

kesilir , ama kısa kesme kanar

ama hayvanı fazla kasma
  • kesilir ama ucundaki sivriliği al yeter fazla kesme. yazık hayvana
  • Ya gagayı kesmek riskli ya... Koyun bi gag taşı kendi kendi yontsun.. benimki üzerinde durduğu tahtaya sürterek bile yonutuo :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.