Şimdi Ara

Muhabbet Kuşu Kışın Banyoya Sokulur Mu?Sokulursa Nasıl Sokulur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
15.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Muhabbet kuşum için petshopumdan banyoluk aldım henüz kafese taktım fakat önce alışsın diye içine su koymadım.Su koyunca da su soğuyunca girerse kuşum hastalanıp ölür mü?Arkadaşlar lütfen yardım edin...

• Sprey başlığı olan bir kaba su koyun ve kuşunuza 3-5 kez püskürtün. En iyi yıkama şekli budur. Bunu hafta 1-2 kez yapabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: limon913

Muhabbet kuşum için petshopumdan banyoluk aldım henüz kafese taktım fakat önce alışsın diye içine su koymadım.Su koyunca da su soğuyunca girerse kuşum hastalanıp ölür mü?Arkadaşlar lütfen yardım edin...

insanlar bile bu kış gününde ayda bir yıkanıyorken küçücük kuşu banyoya sokmayan gereksiz yazın yapacaksn duşuda kendisi girecek koyacaksın suyu yapmayın ölür hasta olup
  • pekala...
  • Veterinerimin Söylediğini Muhabbet kuşları kışın veya yazın kendileri istemediği sürece kesinlikle yıkanmaz kışın bit ve parazit oluştuysa ilaç sıkmadan önce yıkamak için oda sıcaklığı 35+ üstü olsun ve kapı kısmından uzakta kuruması için tutun eğer kuş yıkanmak isterse suluğunda bile yıkanır sizede odayı sıcak tutmak gerekir demişdi bu arada veterinerime çok güveniyorum zaten sadece kanatlı hayvanlara bakıyor
    kuşlarımı ve tavukla horozmu 2 ayda bir götürürüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: limon913

Muhabbet kuşum için petshopumdan banyoluk aldım henüz kafese taktım fakat önce alışsın diye içine su koymadım.Su koyunca da su soğuyunca girerse kuşum hastalanıp ölür mü?Arkadaşlar lütfen yardım edin...

Arkadaşım macera arama senin seyir zevkin için riske girme banyo bir ihtiyaç değildir kuşun eğlenmesini sağlar yazın sıcak günlerinde yapabilirsiniz o zaman bile çok riskli bir şey banyonun üstüne birde ceyranda kalırsa hastalnır yazın bile banyo yapmasına gerek yok. Yani bir ihtiyaç değil onlar temizliklerini yapabiliyorlar su olmadanda. Ama yazın sıcak günlerinde önüne 1 cm derinlikte su koyarsan o kendi kendine banyosunu yapar 5-10 dk eğlendikten sonrada alırsın şimdi deneme bile.
  • Ben haftada 1 2 kez banyoda ılık su ile fazla ıslatmadan yıkıyorum sonra sıcak odada tutuyorum kuruduktan sonra pırıl pırıl oluyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cicekcilerde satilan spreyli su sıkmaya yrayan plastik siselerden aldim. Zira kuslarim surekli kasiniyor,tuylerini yoluyordu. Sicaga yakin ilik su ile tuylerine 3 er kez spreyli sise ile su sıktim. Sonra sac kurutma makinesiyle onlari bir guzel kuruttum vekafesin uzerini kalin bir bez ile orttum. Hicbir sey olmadi, kasinmalari da gecti

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu havada yikamamak en iyisi. Ayrica muhabbet kusu banyo yaptirilmaz; yapar. Yazin bi cay altligina su koyarsin o girer banyasosunu yapar ve cikar. Sen disardan mudehale etme o halleder. Banyoluk isine girme kusun ölür.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim kuşum çok kaşınıyor ama kış diyede banyo yaptıramıyorum sizce ne yapmalıyım

• tyyt T kullanıcısına yanıt

ölür yapma

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.