Şimdi Ara

Muhabbet kuşu için en kaliteli yem (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
5
Favori
75.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Değerli arkadaşlar denemelerimin son aşamasına geldim. En son olarak tekrar bonnie'ye dönmüştük ve 500gr'lık bir paket yem bitti, kuşte yeniden küçük küçük tüyler,kepekler gözlemledim önceki gibi. Kaşıntı da yeniden başladı. Aşırı yem yeme isteği ve kilo alma... Son olarak yeniden TROPİFİT aldım dünden itibaren. Bu son aşama artık kararımı vereceğim. %90 eminim artık ama %99'a çıkaracağım olayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARCadaS

Değerli arkadaşlar denemelerimin son aşamasına geldim. En son olarak tekrar bonnie'ye dönmüştük ve 500gr'lık bir paket yem bitti, kuşte yeniden küçük küçük tüyler,kepekler gözlemledim önceki gibi. Kaşıntı da yeniden başladı. Aşırı yem yeme isteği ve kilo alma... Son olarak yeniden TROPİFİT aldım dünden itibaren. Bu son aşama artık kararımı vereceğim. %90 eminim artık ama %99'a çıkaracağım olayı.

Tropifit yeme devam ediyor musunuz? Bir kaç ay önce bizim kuşa tropifit yem almıştım, sürekli tüy döküp yeni tüy çıkarıyordu (Tabi ben bu tüy değişiminin yemden olduğunu bilmiyordum). Daha sonra Bonnie aldım tüy değişimi durdu ancak fazla yediği için şişmanlamaya başladı. En iyisi ithaldir deyip tekrar Tropifit aldım şimdi yine tüy dökmeye başladı ve şimdi anlıyorum ki tüy değişiminin sebebi Tropifit yem. Bu yemde fazla vitamin mi var acaba? Veteriner fazla vitamin verirseniz sürekli tüy değiştirir demişti. Yada kuş bu yemi sevmeyip strese mi giriyor bilmiyorum.

Bahsettiğim yem TIKLAYIN

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan

quote:

Değerli arkadaşlar denemelerimin son aşamasına geldim. En son olarak tekrar bonnie'ye dönmüştük ve 500gr'lık bir paket yem bitti, kuşte yeniden küçük küçük tüyler,kepekler gözlemledim önceki gibi. Kaşıntı da yeniden başladı. Aşırı yem yeme isteği ve kilo alma... Son olarak yeniden TROPİFİT aldım dünden itibaren. Bu son aşama artık kararımı vereceğim. %90 eminim artık ama %99'a çıkaracağım olayı.

Tropifit yeme devam ediyor musunuz? Bir kaç ay önce bizim kuşa tropifit yem almıştım, sürekli tüy döküp yeni tüy çıkarıyordu (Tabi ben bu tüy değişiminin yemden olduğunu bilmiyordum). Daha sonra Bonnie aldım tüy değişimi durdu ancak fazla yediği için şişmanlamaya başladı. En iyisi ithaldir deyip tekrar Tropifit aldım şimdi yine tüy dökmeye başladı ve şimdi anlıyorum ki tüy değişiminin sebebi Tropifit yem. Bu yemde fazla vitamin mi var acaba? Veteriner fazla vitamin verirseniz sürekli tüy değiştirir demişti. Yada kuş bu yemi sevmeyip strese mi giriyor bilmiyorum.

Bahsettiğim yem TIKLAYIN

Yem ve yer değişiklikleri stres yalnızlık tüy dokumune neden olur. Ben tekrar tropifite döndüm. 2. Bonnie paketini açmıştık ama kullanmadım. Aman uzak durun ayrıca deli gibi kaşındiriyordu bonnie.

• quote:

quote:

quote:

Bahsettiğim yem TIKLAYIN

Yem ve yer değişiklikleri stres yalnızlık tüy dokumune neden olur. Ben tekrar tropifite döndüm. 2. Bonnie paketini açmıştık ama kullanmadım. Aman uzak durun ayrıca deli gibi kaşındiriyordu bonnie.

Demek ki sorun yemde değil kuşlarda, bizim kuş sizinkinin tam tersine tropifit yem verince tüy döküyor. Bonnie verince tüy dökme yok ama şişmanlamasını istemiyorum, bugün dışarıdan farklı bir marka bulup deneyeceğim.

• E ben de tamamen Bonnie ve Tropifit karışımı kullanıyorum ne olacak şimdi :) Arklar bu yemlerin problemli olması bana pek mantıklı gelmiyor, sonuçta Şampiyon veya Mavi Boncuk değil bu yemler. Ne dersiniz?

Bir de şu tüy dökümü periyodu muhabbetlerde nedir ? Ona göre ben de takip edeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Really

E ben de tamamen Bonnie ve Tropifit karışımı kullanıyorum ne olacak şimdi :) Arklar bu yemlerin problemli olması bana pek mantıklı gelmiyor, sonuçta Şampiyon veya Mavi Boncuk değil bu yemler. Ne dersiniz?

Bir de şu tüy dökümü periyodu muhabbetlerde nedir ? Ona göre ben de takip edeyim.

Yemler problemli değil sanırım kuş yemi beğenmiyor. Bonnie bittikten sonra, önceden tropifit kullandığım için onun karışımı daha zengin gibiydi bonnie ye göre. Bu yüzden 5 gün önce hepsiburada dan tekrar tropifit aldım ve vermeye başladım şimdi kafesin altı tüy dolmuş. Bir kaç ay önce de tropifit verirken tüy değişimi sürekli bir döngü halindeydi, tam bütün tüyleri çıktı kuş artık rahat derken tekrar başlıyordu tüy dökmeye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan -- 16 Mart 2013; 13:57:33 >

• quote:

quote:

E ben de tamamen Bonnie ve Tropifit karışımı kullanıyorum ne olacak şimdi :) Arklar bu yemlerin problemli olması bana pek mantıklı gelmiyor, sonuçta Şampiyon veya Mavi Boncuk değil bu yemler. Ne dersiniz?

Yemler problemli değil sanırım kuş yemi beğenmiyor. Bonnie bittikten sonra (önceden tropifit kullandığım için onun karışımı daha zengin gibiydi bonnie ye göre). Ben de 5 gün önce hepsiburada dan tekrar tropifit aldım ve vermeye başladım şimdi kafesin altı tüy dolmuş. Bir kaç ay önce de tropifit verirken tüy değişimi sürekli bir döngü halindeydi, tam bütün tüyleri çıktı kuş artık rahat derken tekrar başlıyordu tüy dökmeye.

Arkadaşlar kuşlar yem değişiminde tüy dökebilir, yemi yemek istemeyebilir vs.vs. Bizimkinde bonnie'den ilk torpifite geçtiğimizde neredeyse 1 hafta pek yemek istememişti. Sonra bonnie'ye tekrar geçtik. Şimdi 2 hafta önce tekrar tropifit'e geçtik... 2 defa tropifite geçmiş olmamıza rağmen yani yemi tanımasına rağmen yemek istemedi... Ancak şu anda yiyor. Bonnie'de tüy dökmeyi bırak arkadaş inanılmaz kaşınıyordu kuş. İnanılmaz. Tellerde kaşınıyordu. Ara sıra kaşıntısı fazla tutuyordu delirmiş gibi hareketler yapıyordu çırpınıyordu kaşıntısı gitsin diye falan. Tropifitte 2. defa gördüm ki kaşıntı yok denecek kadar azaldı... Tropifit iyidir, uzaktan gidip alıyorum ama alıyorum. İyi hatırlattınız birkaç paket alayım.

• Arkadaşlar ben kuşum için Bonnie muhabbet yemi kullanıyorum. bahsettiğiniz yağlanma vs olmadı. veterinerlerin kullanmanızı istediği yemler ise tamamen bir pazarlama tekniği , kim ne kadar ucuza mal verirse onun yemini satmaya çalışıyorlar. Bonnie den şaşmayın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3mel -- 8 Nisan 2013; 10:55:56 >
  • ABİ BEN YEMİ DEİŞTİRDİM KUŞ TÜY DÖKMEYE BŞLADI NEDEN ACABA? KUŞ KUMDA KULLANAIOM ONDANMIDIRR !!!!!!!!!!!!!!!!

• Bende birkaç arkadaşın tavsiyesiyle Garden Mix almıştım ama bitince Tropifit almayı planlıyorum.
    Vitakraft ı öneren kimse yok,pahalı falan diye mi önerilmiyor?
  • up..
  • 800 gr Vitakraft-Australian yemini Eminönü'nde 20 TL ye aldım. İçerik olarak Bonnie'den farklı görünüyor. İçindekiler'e baktım "yonca, yulaf, çiçek, kivi, sebze, pekmez" gibi şeyler var. İddialı görünüyor. Bunlar sadece gözboyama değilse bu fiyata sürekli bunu almaya razıyım.

Ayrıca "şeker içermez" yazıyor bu da yağlanmaya karşı bir önlem sayılır heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Really -- 8 Temmuz 2013; 22:53:01 >
  • quote:

800 gr Vitakraft-Australian yemini Eminönü'nde 20 TL ye aldım. İçerik olarak Bonnie'den farklı görünüyor. İçindekiler'e baktım "yonca, yulaf, çiçek, kivi, sebze, pekmez" gibi şeyler var. İddialı görünüyor. Bunlar sadece gözboyama değilse bu fiyata sürekli bunu almaya razıyım.

Ayrıca "şeker içermez" yazıyor bu da yağlanmaya karşı bir önlem sayılır heralde.

Bu yemi hepsiburada dan aldım içinde papatya dahi var, içeriği çok zengin yalnız bizimki bunu da beğenmedi bonnie den başka yemiyor.
  • quote:

quote:

800 gr Vitakraft-Australian yemini Eminönü'nde 20 TL ye aldım. İçerik olarak Bonnie'den farklı görünüyor. İçindekiler'e baktım "yonca, yulaf, çiçek, kivi, sebze, pekmez" gibi şeyler var. İddialı görünüyor. Bunlar sadece gözboyama değilse bu fiyata sürekli bunu almaya razıyım.

Bu yemi hepsiburada dan aldım içinde papatya dahi var, içeriği çok zengin yalnız bizimki bunu da beğenmedi bonnie den başka yemiyor.

Valla bizimkiler ne verirsem yiyor, açlıkla terbiye ettiğim için heralde =). Mesela ana yem dışında sebze veya meyve yedirmek istediğimde bir süre aç bırakıyorum, sonra ne verirsem yiyorlar =)

• arkadaşlar ben kuzenlerimin orayageldim kullandığım yemmim bitince evcilhayvan dükyanına geldik işte mavi yeşil diye bi marka vardı zaten adam herşeyi omarka neyse aldım eve getirdim kuşlarımın hiçbir sorunu olmadan yiyorlar ama içindeki kırmızı yeşil sarı olan parçaları yemiyorlar dışarı atıyorlar :D zeki kuşlar :D şuana kadar bi sorun yok bide kuşlarımı alırken çok kaşınmaya başlamışlardı bu yemdendiil önceden vardı spreyleri varmış ondan sıksamı sıkmasammı bazı forum larda veterinere götürün diyorlar kararı size veriyorum benim daha 1 ay oldu bide artık sinir kırizine girdim önceden 2 yıl önce gibi bir kuşdaha almıştık o ölmüştü ondanöncede artık ölmesini istemiyorum size zahmet kuş kumu markası da söylermisiniz
    mavi yeşilinki deniiz kumu gibide sanki
  • Merhaba benim kuşum çok sağlıklıydı daha sonra bir petshopun önerisiyle bonnie yem aldım kuşum çok sevdiği için değiştirmedim ama çok kaşınıyordu şuan bir çok tüyünü döktü. Asla tavsiye etmiyorum bu yemi ASLA almayın. petshopa götürdüğümde doğuştan demişti. veterinere götürdüm iç mantarmış ve yemden olabiliyormuş. inşallah onu tekrar iyileştirebilirim. hangi yemi almalıyım? yardımcı olur musunuz?
  • Şirinkuş Ş kullanıcısına yanıt
    Avrupadan dönen arkadasın misafirin olursa Vitakfart ısmarlayabilirsin yoksa suanda Türkiye de satılan en iyi yem Verse Legadır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eski acik -- 9 Haziran 2015; 19:36:42 >
  • Yerli üretimlerde aşırı kalitesizlik var ve ambalaj üstündeki verileri asla içinde göremezsiniz. Mesela ambalajda %2-3 nijer tohumu yazar -ki muhabbet kuşlarının sağlığı, enerjisi ve cinsel gelişimi için çok mühimdir- ambalajı açınca içinde bir tane bulamazsınız. Ülkemizde bunu denetleyecek etkin bir mekanizma bulunmadığından, asla koymazlar. Çünkü nijer tohumu pahalıdır. Onun yerine sarı darı tanelerini doldururlar.

Zamanında çok sevilmiş Bonnie bile artık yabancı değil, Şadanlar Pet ülkemizde üretiyor ve aşırı yağlanmaya ve lipomlara -kanserli yağ hücresi- neden olup kuşları hareketsizleştirdiği ve ölüme götürdüğüne dair çok şey yazıldı çizildi nette bilginiz olsun.

Bu yüzden yem mevzusunda yabancı üreticilere, özellikle AB normlarında üretim yapan Alman, Hollanda ve Belçika firmalarına güvenebilirsiniz. Vitakraft, Beaphar, Witte Molen, Versele Laga bu firmalardandır. Ambalajında ne yazıyorsa içinde de o çıkar. Pahalı olsa da zor bulunsa da kuşunuzun sağlığı için tekrar düşünün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezilvezir -- 9 Ekim 2015; 19:20:45 >

• belçikada bir tanıdığım muhabbet kuşlarına olan sevgimi bildiği için yem getirmişti türkiye de satılmıyordu ve kaliteli yemdi adını vermiyeyim reklam olmasın :D ama benim kuşlar hemen ishal oldu ve kullandığım yeme devam ettim o yüzden kuşlarınızın yemleriyle oynamayın
  • Şuan gold wings diye bir marka kullanıyorum kuş severek yiyordu geçen migros kampanya yapmış champion marka %50 indirimliydi gold wingsi aldığım yerde evime çok ters olduğu için champion aldım inş iyidir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bLind -- 17 Ekim 2015; 10:47:36 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.