Şimdi Ara

Muhabbet kuşu Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
725
Cevap
23
Favori
221.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet kum tasida var ama fazla yemiyor. Yemim yuvarlak ve buğday tanesi gibi iki cesit yuvarlaklari yiyor bugday tanesi gibi olanlari ellemiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leziak

Evet kum tasida var ama fazla yemiyor. Yemim yuvarlak ve buğday tanesi gibi iki cesit yuvarlaklari yiyor bugday tanesi gibi olanlari ellemiyor.

Zevk meselasi o büyük içi hafif yarık oalnlar en yararlısı ama sevmiyor demek.Benim kuşta büyük çekirdegi benzeyini yemiyor :)
  • iyi aksamlar..muhabbet kusum cok hasta lutfen yardim edin:( birden halsizlesti sabah gagasinin cevresinde salya vardi yem yiyemiyo su verdigim zaman yutamiyo tikaniyo gibi fıkır fıkır ses geliyo..bi vrterinerle telde konustum kursak iltihabi olmus kursaginin yikanmasi lazim dedi ama kucuk biyerde yasiyorum bu mumkun degil..bunu yaptiramazsan flagyl kullan dedi siringayla veriyorum ama boguluyo gibi sanki..kursagi sisti bi bilgisi olan lutfen yardim etsin kusum olmesin :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehabalar yeni muhabbet kusu aldım daha 1 aylık olsa gerek kuşcu 20 gun kafeste kalsın dedi ilk gün ve 2. gün kafeste durdu elime gelip yem yiyordu fakat sonra dayanamnadım dısarı cıkarttım perdelere yüksek yerlere uçtu sonra geri kafesine koydum arada bir çıkartıyorum şimdi kafesten cıkartmayınca icerde hoplayıp zıplıyor cıkmak ıstıyor cıkartıncada yuksek bi yerde uzun sure duruo yerine inemiyor zaten sizce ne yapmam gerek 20 gun kadar kafestemi tutayım yoksa dışarı çıkartmaya devammı edeyim ilk cıkarttımda kanatını vuruodu duvarlara artık vurmuyor
  • İyi günler, 3 yaşında bir muhabbet kuşum var son günlerde tüylerini kabartıp kafesin alt tarafına geçip uyuyor. Normalde elimi yaklaştırınca ısırırdı, şuan rahatça elime alabliyorum ve nerdeyse hiçbir tepki vermiyor. Bazen ishal olarak yapıyor. Dün veterinere götürdüm şu anlık ciddi bir durumu yok birkaç gün daha böyle devam ederse geri getir dedi. Sizce ne yapmalıyım? Veterinerlik bir durumu var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ceco58090

İyi günler, 3 yaşında bir muhabbet kuşum var son günlerde tüylerini kabartıp kafesin alt tarafına geçip uyuyor. Normalde elimi yaklaştırınca ısırırdı, şuan rahatça elime alabliyorum ve nerdeyse hiçbir tepki vermiyor. Bazen ishal olarak yapıyor. Dün veterinere götürdüm şu anlık ciddi bir durumu yok birkaç gün daha böyle devam ederse geri getir dedi. Sizce ne yapmalıyım? Veterinerlik bir durumu var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Veterler iş işten geçtikten sonraya bırakırlar bişey den anlamadıkları için geri gönderirler ama ilgilenenide var tabi. Neyse şimdi arada bi ishal olarak yapıyor demiş sin. Kuşun suyuna kahve karıştır çay kaşığı ucunda onu icsin. Yeme içme sıkıntısı varsa 1~2 damla fazla zorlamadan sen icir. Çay kasigina al ağzına degdir o zaten kaşığı isirmaya çalışır ken icecektir. Kahveli su bulunsun sulukta dökme. Patates hasla püre haline getir biraz yemesini sağla. Bunlar ishali için kanarya yemi daha etkili olur ama Kuş yeme içme isteği yoksa yeme yanaşmaz diye düşündüm. Yiyosa alman iyi olur diğer yemini kaldır sadece kanarya yemi koy. Ağzına biraz süzme bal ver vücut direnci birazda olsa yerine gelsin. Kuşu sıcak tut. Ben genelde alıyorum koynuma katiyorum orda uyuyor. İshal dışında üşütmüş olabileceği ihtimaliyle konuşuyorum. Veternerden temin edebilecegin sarı toz halinde teramisin ilaç al. Hem antibiyotik hem vitamindir. Yarım suluk suya hergün değiştirmek şartıyla kuşun gözü kadar karıştır. Hergün degistirmelisin yanlız o yüzden yarım suluk kullan. 2 gün beklerse ilacın hiç bir etkisi kalmaz. Şimdilik kahveli su ve patatesi ver. Yarın alırsan eğer bu ilacı alırsın. Ha birde bu ilacın sıvı olanı da vardır sakın ondan alma sarı toz halinde olani almalısınız.

• Arkadaşımın kuşu yumurtlamış yavru iken birtane banada verdi ilk başlarda iyidi son 1 haftadır kuşta bir anormallik var acayip bir ısırma isteği oluştu hayvanda sürekli ısırıyor biryerleri elimi filanda eskiden böyle değildi.Bu ısırma alışkanlığını nasıl bıraktırabiliriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLind

Arkadaşımın kuşu yumurtlamış yavru iken birtane banada verdi ilk başlarda iyidi son 1 haftadır kuşta bir anormallik var acayip bir ısırma isteği oluştu hayvanda sürekli ısırıyor biryerleri elimi filanda eskiden böyle değildi.Bu ısırma alışkanlığını nasıl bıraktırabiliriz?

Biraktiramazsin. Hem kuşu niye elinize alıyorsunuz ki. Uzatın parmaginizi parmaginiza gelsin. Kuşu avuç lamakla kuşu kendinizden sogutursunuz ve böyle hırçın davranır. Onun doğasında var isirmak ama şiddetli ısırmasının sebebi sizin kuşa davranış biçiminiz dir.

• mubişim kullanıcısına yanıt
    Ezbere konyşuyorsunuz hocam hep nazik davrandım hiç avuçlamadım hep parmağıma atlamasını sağladım ama son bir haftadır davranışları tohaflaştı sadece elimi değil ne bulursa ısırıyor kafes vs

• http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=104625406 Bi öceki link yanlış olmuş lütfen bu linki cevaplayınız

• iyi akşamlar arkadaşlar, muhabbet kuşu alacağım konuşturmak ve eğitmek için.Ne cins almalıyım genelde herkes çekoslovak erkek diyor ama ne farkı var max kaç aylık olmalı bana alışabilmesi için. Ayrıca varsa tavsiyeleriniz kafesinde ne gibi aksesuarlar olmalı? Bilgilendirirseniz sevinirim iyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: parayban

iyi akşamlar arkadaşlar, muhabbet kuşu alacağım konuşturmak ve eğitmek için.Ne cins almalıyım genelde herkes çekoslovak erkek diyor ama ne farkı var max kaç aylık olmalı bana alışabilmesi için. Ayrıca varsa tavsiyeleriniz kafesinde ne gibi aksesuarlar olmalı? Bilgilendirirseniz sevinirim iyi forumlar.

Erkek 5 aylıktan küçük al.Çekoslovak iyidir zeka olarak hepsi akıllıdır bunlar daha akıllıdır. Kafesinde pet shopa sordumu söyleyecektir kum taşı mürekkep balıgı
  • 1 ayini daha doldurmamis çekoslovak muhabbet aldim. yem falan yemedi ilk geldiginde ama bi kac saat sonra yem yemeye basladi, sulugunu disardan takmislar oraya yetisiyormu bilmiyorum yani hayvan kendini susuz bırakırmı? Ilk geldiginde gagasini suya degdirdik bir kere anlasin diye ama susuzluktan ölürmü yani susuz kalirmi?

• quote:

1 ayini daha doldurmamis çekoslovak muhabbet aldim. yem falan yemedi ilk geldiginde ama bi kac saat sonra yem yemeye basladi, sulugunu disardan takmislar oraya yetisiyormu bilmiyorum yani hayvan kendini susuz bırakırmı? Ilk geldiginde gagasini suya degdirdik bir kere anlasin diye ama susuzluktan ölürmü yani susuz kalirmi?

sulugunu biliyorsa ağızı yetiyorsa bırakmaz tabi ilk geldiginden yakın yerde olsun benim tünegin yanında hemen sulugu ilk gün gözlem yap hiç elleme zaten hiç eline vsde sokma 1 ay korkmasın suyunu içiyormu diye bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: I am Tony Montana

quote:

1 ayini daha doldurmamis çekoslovak muhabbet aldim. yem falan yemedi ilk geldiginde ama bi kac saat sonra yem yemeye basladi, sulugunu disardan takmislar oraya yetisiyormu bilmiyorum yani hayvan kendini susuz bırakırmı? Ilk geldiginde gagasini suya degdirdik bir kere anlasin diye ama susuzluktan ölürmü yani susuz kalirmi?

sulugunu biliyorsa ağızı yetiyorsa bırakmaz tabi ilk geldiginden yakın yerde olsun benim tünegin yanında hemen sulugu ilk gün gözlem yap hiç elleme zaten hiç eline vsde sokma 1 ay korkmasın suyunu içiyormu diye bak

Hiç dokunmayayımmı? Aldigim yer yarin al eline elinden yem yedir su içir dedi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: I am Tony Montana

quote:

Hiç dokunmayayımmı? Aldigim yer yarin al eline elinden yem yedir su içir dedi.

aldigin yer bir sey bilmiyor. Daha 1 gün olmus nasıl elinden yemek yesin daha çevreyi alısacak sana alısacak yem yemez hem. Dısarı sal kuşu odayı sal daha çabuk alıssın ayna cam pencere dolap arkasına dikkat et . İlk basta heyecanlanacak ilk defa uçacak çünkü pet shoplarda uçma imkanı yok simdi sal yani kuşu dikkat et alışma süreçi hızlanacak böylece biraz enerjisini atsın korkusunu yensin . 1 hafta filan sal her gün kendisi girsin sonra zatne kafeste tutamazsın hep dışarı isteyecek

Hiç dokunma eline alma hiç sevmezler avuça almayı

• Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ] üstat beyaz olanı bizim kuşa eş olarak bir akrabadan aldım. dişi olup olmadığını nasıl anlarım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nthng -- 24 Mayıs 2015; 15:43:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nthng

Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ] üstat beyaz olanı bizim kuşa eş olarak bir akrabadan aldım. dişi olup olmadığını nasıl anlarım ?

konun en üstünde resim var erkek dişi diye. Tam net degil yaşı küçük oldugu için 1 ay vs geçsin akraban üretici galiba dişi diyorsa doğrudur anlıyordur o kadar cinsiyet

• s.a arkadaşalar mavi olan erkek kuş yaklaşık iki yıldır bende dünde yanına beyaz dişiyi aldım petshopcu 1.5 yaşında filan dedi ama dünden beri kavga ediyorlar dişi kuş erkeği yanına yaklaştırmıyor ilk aldığım dakikalarda güzel karşıladı öpüştüler filan ama bida yok hep kavga sizce eş olurlarmı yoksa daha 1. gün için erken mi cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşşekürler
    Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]
    Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.