Şimdi Ara

Muhabbet kuşu Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ] (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
725
Cevap
23
Favori
221.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilmiyorum kimin kestiğini. Bugün kuş gagasıyla kanatlarını temizlerken farkettim kanatları kesik gibiydi. Emin olmak için çıkardım uçamıyor. Elime alıp kanatlarına baktım kesilmiş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • oRHaN_7 O kullanıcısına yanıt
    tüy dökümünde işe dökülüyor, sonra çıkıyor yine. benim kuşta şu an uçamıyor çünkü tüy dökümünde, baya tüy döktü, uçma tüyleri filan gitti. vitamin ile tüy çıkışını hızlandırdım, düzeldi şimdi, 1 haftaya tüy dökümü biter, tüyler çıkar benim kuş için.

tabi senin kuş tüy dökümünde gözükmüyor yinede belki çıkabilir. alışmışlar, öyle arada sırada gagalamalar filan normal
  • Abi benim kus 1bucuk ay sonra yumurtladi 2 gun once yarin 2. Yumurtasi gelicek mi ve kac gunde bir yumurtlar genelde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yeni sahiplendiğim muhabbet kuşu çiftinin hasta olması sebebiyle bir haftadır uğraşmaktayım.
    3 gündür suluklarına mercimek büyüklüğünde vitaform ekleyip gün aşırı suyu yeniliyorum
    Kafeste gaga taşı kalamar kemiği kum mevcut
    yem olarak karısık yulafsız muhabbet kusu yemi ve aspur mevcut vitaform kullandıgım ıcın yulaf vermiyorum kuşlara bir hafta öncesine kadar deznfekte edilmiş buğday çiminden tutunda yumurta mamamsına sirkeli suya kadar herşeylerini periyodik yapıyordum
    Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]

Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömr0681 -- 11 Eylül 2020; 22:32:34 >

• ömr0681 kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/muhabbet-kusu-ishal-tedavisi-2020--144165723

ayrıca kafes temizliği önemli yoksa hasta olur.
    Dışkılar normal bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mancırak1

Abi benim kus 1bucuk ay sonra yumurtladi 2 gun once yarin 2. Yumurtasi gelicek mi ve kac gunde bir yumurtlar genelde
    kuşa bağlı değişir
  • Abi az once 2.si geldi

• Merhaba
    Erkek yavru diye sahiplendim. Ancak albino olduğu için cinsiyetini tam anlayamadım. Albino olmasa kesin dişi derdim ama albinolarda renkten ayrım yapmak zordur.
    sizce disi mi erkek mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi upsydaisy -- 12 Eylül 2020; 20:30:11 >
  • Hocam kafesi 3 günde bir temizlerim heleki son zamanlar kuşlar hasta diye virkon s ile dezenfekte bile ediyorum.

Yemleri tamamen aspur yaptım bugün dışkı biraz daha düzeldi acaba aldığım yemdemi sorun var tarihi falan yeniydi garden mix 1 kg pakete az bir nijer katmıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömr0681 -- 12 Eylül 2020; 23:9:29 >
    çok sebze, ballı kraker, ve üşütünce ishal olurlar. yem kapalı ise, ve son kullanma tarihi geçmemis ise sorun yok
  • upsydaisy kullanıcısına yanıt
    daha küçük net değil. bi 3-4 ay geçsin ondan sonra net olur.
  • Haşlanmış bıldırcın yumurtası+bebe bisküvisi ile mama yapıp verdikten sonra kuşlar sıkıntıya girdi mamadan olmuş olabılır emin değilim
    Bu arada kuşlara 20x20x23 cm bi yuva taktım yuvaya yanaşmıyorlar hiç girmediler ancak bugün çiftleştiler yumurta yaparmı acaba dişi
    bebe maması şekerli ve fabrikasyon ürünü olduğu için vermeyin. çiftleşme eğer başarılı oldu ise mecbur yumurtayı yapmak zorunda, yuvalığıa hazırlık yapar önceden girip.
  • Arkadaşlar benim kuş 5 aylık. Petshop sahibi kesin erkek diyor. Fakat burun deliği çevresi(ben öyle görüyorum) beyaz, geri kalan yer de mavilik var. izlediğim videolardan acaba dişi mi diyorum? Resimler açılıyorsa bir bakar mısınız? erkek mi dişi mi? Yanındaki zilini sahipleniyor, öpüyor, erkek davranışları var ama emin olamadım.

• delton D kullanıcısına yanıt
    Ben hic beyaz cereli erkek muhabbet kusu gormedim ya mavi olur ya pembe mor

• Merhaba. Bu mantar hastalığı mıdır, bilgisi olan var mı? Bazı sitelerde vazelin ve krem önerilmiş ama kullanma konusunda emin olamadım. Teşekkür ederim şimdiden.

• Abi kusumun altinda 2 gun once 4 yumurta vardi arada yuvadan cikio ama hep yuvada suan yumurtalara yatmaya baslamis mi

• Mancırak1 M kullanıcısına yanıt
    çıkmıyorsa, erkek besliyorsa arada, yatıyordur.
  • Cikinca erkek hemen yem kusuyor arada erkekte yuvaya girio

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.