Şimdi Ara

Muhabbet kuşu Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ] (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
725
Cevap
23
Favori
220.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cinsiyeti erkek dedi aldığım kişi ben de netten baktım fotoda görünenden biraz daha mavi, açık mavi erkek olduğu yazılı, siz ne dersiniz ? Kaç aylık olduğunu bilmiyorum

Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]

Bu kuşuda dayım verdi kendisi 2 ay bakmış evcilleşmemiş jumbo dedi. Kuş çok saldırgan, yanına yaklaşınca deli gibi bağrıyor, kafesin içinden kafa atıyor, elimi sokunca yara yapıcak kadar fena ısırıyor. 1 ay oldu herhalde internetten okuduğum bazı teknikleri denedim ama işe yaramıyor. Bir süre sadece yem ve su vermek dışında kuşla uğraşmadım, sonra uzaktan sık sık konuşmaya başladım, elmaya bayılıyor, ara ara kafes dışından elma uzatıyorum sonra içerden veriyorum saldırmadan elmayı yiyor ama elimi yaklaştırınca elmayı bırakıp saldırıya geçiyor. 1 ayda en ufak evcilleşme belirtisi göremedim öneriniz varsa deneyebilirim.

• 2 aylık erkek.
  • Ben eminönünden bir kuş aldım arkadaşla 1.5 aylık ikisi de belki 1-2 hafta oynuyordur. Arkadaşın kuşu tüylü bir şey jumbo heralde gri böyle benimki mavi daha küçük etli bir şey ama ufak kafası sarı resim yok şuan elime alıstırdım ama cok korkak sürekli tedirgin bakıyor kafese elimi sokunca bagrıyor ama elime geldiginde sıkıntı yok omzuma koyuyorum duruyor orda kacmıyor. Ben ne kadar sevgi göstersem de sürekli aynı bu şekilde canımı sıkıyor. Ben tekrar sormak istiyorum ben yeniden almak istiyorum fakat hangi tür almalıyım konuşturma hevesim yok sadece oynasın uçsun gelsin eğitim veriyim elime gelsin konsun sevdirtsin kendini vs hangi tür almalıyım
  • Merhaba; Cinsiyeti hakkında bilgi verirmisiniz

Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ] Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • oKaLiPTuSsSs O kullanıcısına yanıt
    az daha yakından flaşsız olarak çekebilirseniz yardımcı olayım. tam anlayamadım şuan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ] Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]

• Arkadaşlar ben sabah 8 de evden cıkıyorum akşam 6 da eve geliyorum muhabbet kuşu alsam eğitebilirmiyim? Beni günün 16 saati görmeyecek gece dahil onuda kattım sadece akşam geldiğimde görecek saat 1 ekadar sizce eğitim için yeterlimidir ? ona göre muhabbet almayı düşünüyorum
  • RiorraW R kullanıcısına yanıt
    Lütfen almayın yazık günah hayvana. Muhabbet kuşları sosyal hayvanlardır, alıp vakit ayiramayacaksaniz (bahsettiğiniz saatlere göre vakit ayıramayacaksınız) kafeste kitli kalacaksa hayvana zulum etmiş olursunuz bence. Bütün gün serbest de kalsa yalnız kalacaksa yazık hayvana. (Yalnız dan kastım evde onunla ilgilenecek vakit geçirecek kimse olmaması.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 18 Nisan 2018; 21:14:14 >
  • Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    Hocam evde vakit geçirecek biri olmayacak ama eğitim anlamında sizce bir şey olur mu ? ben kuşlara çok düşkünüm çünkü çok seviyorum.
  • Hocam dişi kuş yuvadan çıkmıyor çıksa bile yemini yiyor suyunu içiyor geri yuvaya dönüyor yardımcı olur musunuz

• zaten olması gereken o sıkıntı yok.
    yumurta veya yavru var mı? yoksada yuvada hazırlığı yapıyodur normal bişey yani

• Peki ama şuan için her ikisinde birlikte girip çıkıyor yani çifleşecekler mı ?

• kuşların anlaşıyorsa evet olabilir.

• Anlaşıyorlar sıkıntı yok ama birisi yuvaya bakıyor diğeri odaya anlamadım hallerini

• Peki ben hafiften yaklaşınca neden hemen dişi yuvalığa kaçıyor ?

• yuvasını koruma içgüdüsü olabilir diye düşünüyorum

• Buralarda yardımcı olacak birileri var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 haftadır bakıyorum. Kuşu alırken sormayı unuttum cinsiyetini. Petshopçu bi abiye götürdüm kız dedi ama bunun ceresi pembe bayağı çok çok çok az beyazlık var burun deliklerinin orada görmesi zor. Bilgi verebilecek arkadaş varmı? Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]
  • RedFone kullanıcısına yanıt
    erkek bu hocam

ceresi mosmor . ben beyazlık göremedim

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.