Şimdi Ara

Muhabbet kuşu Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ] (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
725
Cevap
23
Favori
221.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu kusları herzaman yavruyken almak mantıklıdır ınsana kolay alısır, sızınkıde ılla alısacaktır lakın zaman ıstıyor tabı. urkek hayvanlar kolay degıl. pek tasvıp etmesemde mesela 1 gun yem vermeyın bıraz ac kalsın avcunuza yem alın gosterın sabırlı olun ılla bır sekılde gelecektır. ufak ufak derken zamanla ısınacak sıze ıllakı. mumkunse kafesın kapısı hep acık olsun enazından oda ıcınde özgur davransın kafese kapalı kalan kus ındanada zor alısır.
  • Çok teşekkür ederim ilginiz ve hızlı yanıtınız için. Sağolun..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rmgn R kullanıcısına yanıt
    Bunlarda benim evlatlar
    Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ALLAH BAĞIŞLASIN:)
  • kadir8789 K kullanıcısına yanıt
    Kuş dişi. Irk pek anlamam ama yerli denenlere benziyor kırma bir kuş olsa gerek.

• selam,
    fotoğraftaki arkadaşın ırkı, yaşı ve cinsiyeti hakkında bilgi verir misiniz?

Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]Muhabbet kuşu  Cinsiyet-Yaş-Irk-Özellik her türlü bilgi mevcut. [7-24 Destek ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi su55 -- 11 Kasım 2017; 10:0:58 >

• Yerli ve erkeğe benziyor mavi çünkü.

• su55 S kullanıcısına yanıt
    Yerli, erkek, 1.5-2 aylık.
  • 7 yıldır beslediğim paşam maalesef bugün öldü. Dile kolay 7 sene geçmiş. Son kez başını kaldırıp baktı yüzüme gözleri açık öldü. Şuan kendimi çok kötü hissediyorum. Ona yeterince sevgi ve ilgi göstermedim bu yüzden kendimi suçluyorum. Bir yandanda perişan durumdaydı tünekte dengede bile duramıyordu. Eskiden parlak çok güzel tüyleri yapış yapış olmuş parlaklığı gitmişti. O yüzden annem hayvan acı çekmesin böyle olması daha iyi oldu onun için dedi.

Değerini ölünce anlıyoruz işte hayvanların. Çok özleyeceğim dostumu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lars Alexandersson L kullanıcısına yanıt
    Allah rahmet eylesin benimde öldü 3 ay önce

• quote:

Orijinalden alıntı: I am Tony Montana

Allah rahmet eylesin benimde öldü 3 ay önce

Sağolun hocam. Bende üzüldüm sizin adınıza. İşte bu yüzden hayvan beslemek istemiyor insan.

Evet yinede iyi şartlarda baktık. Başkası alsa dahada kötü olurdu. Eşi olduğu için mecbur yeni aldım. Diğeri üzülmesin diye oda anlıyor öldüğünü tek kalmasın diye. Şimdi alıştılar.

• quote:

Evet yinede iyi şartlarda baktık. Başkası alsa dahada kötü olurdu. Eşi olduğu için mecbur yeni aldım. Diğeri üzülmesin diye oda anlıyor öldüğünü tek kalmasın diye. Şimdi alıştılar.

Paşa benim sorumsuzluğum yüzündenmi öldü hocam? İnanın veterinere götürdüğümde veteriner sadece ensesine çözelti damlattı. Antibiyotik alın veya vitamin verin falan diye birşeyde söylemedi. Hayvan çok halsizdi çünkü. Ben sadece içindeki parazitler temizlensin diye sirkeli su veriyordum biraz. Ölmeden 1-2 saat önce iyice halsizleşmişti.

• B vitamin çık önemli. Sebze meyve de bile yok. Muhabbet kuşu besleyenler 2 kuşun bu yüzden öldü. Veteriner bir şey anlamaz. Kedi köpek bakıyorlar. Kuş için üretim yapan tanıdık yada pet shopcu bizim anlıyor daha iyi. Tabi her pet shopcu değil. Yine muhabbet kuşu forum yazın googleye orada üretici kişiler var konu açın deneyimli hepsi veteriner den daha yararı olur.

B vitamin yumurta yemiyorsa kuş yemez çogu alın damlatin 2 günde 1 değiştirin.

• quote:

B vitamin çık önemli. Sebze meyve de bile yok. Muhabbet kuşu besleyenler 2 kuşun bu yüzden öldü. Veteriner bir şey anlamaz. Kedi köpek bakıyorlar. Kuş için üretim yapan tanıdık yada pet shopcu bizim anlıyor daha iyi. Tabi her pet shopcu değil. Yine muhabbet kuşu forum yazın googleye orada üretici kişiler var konu açın deneyimli hepsi veteriner den daha yararı olur.

B vitamin yumurta yemiyorsa kuş yemez çogu alın damlatin 2 günde 1 değiştirin.

Annem götürmüştü daha önce yakınımızdaki pet shopa. Adam aynen şöyle demiş "Çiftleşemediği için ceresine mantar vurmuş olabilir" Bu kadar saçma bi cümle olamaz. Muhabbetlerden anlamadığı belli.

Şuan 4 yıllık dişi kuşum var yanımda. Bari ona iyi bakayımda hayvanın ömrü uzun olabilsin. Bundan sonrada hayvan almak istemiyorum eve. Hayvanları ne kadar seviyor olsamda benim psikolojim kaldırmıyor böyle şeyleri.

Erkek olan mi öldü. Dişi tek başına napıyor. Tek kuş olunca bağlanıyor. O yüzden eş Alman daha iyi kendi kendisine takilsinlar

• quote:

Erkek olan mi öldü. Dişi tek başına napıyor. Tek kuş olunca bağlanıyor. O yüzden eş Alman daha iyi kendi kendisine takilsinlar

Zaten dişi geldiğinden beri paşanın yanına koymadım. Belki anlaşırlar diye yanına koyayım dedim saldırdı hayvana. Yani ne zaman görse erkeğe saldırmaya başlardı O yüzden ayrı tutuyordum sürekli onları. Arada bir kafesleri temizlerken öyle kapının üstünde duruyorlardı yan yana. Dişi daha önceden eğitimliydi.

Şuan dişi kuşumla gayet iyi anlaşıyoruz omzumdan hiç inmiyor arada bir kafasını kaşıttırıyor bana. Arada asabiliği tutup elimi parçalayabiliyorda. 2. bir kuş falan almam yanına.

• Ölünce dahada kötü oluyor tek ve alışık olunca. B vitamin al aksatma sıcakta tut yaşar uzun süre

• quote:

Ölünce dahada kötü oluyor tek ve alışık olunca. B vitamin al aksatma sıcakta tut yaşar uzun süre

Avisolmu alayım b vitamini olarak?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lars Alexandersson

quote:

Ölünce dahada kötü oluyor tek ve alışık olunca. B vitamin al aksatma sıcakta tut yaşar uzun süre

Avisolmu alayım b vitamini olarak?

al markalar genellikle pek yok. iyi markalar bulmak için yine googleye yaz ve içine bak yazıyor mesela vitamin 1000 b6 vitamini 300 b12 filan .
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.