Şimdi Ara

Muhabbet Kuşu Bitlenme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
4.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bir ay önce muhabbet kuşumun kafesi kenarında bulunan masadaki kitapların arasında küçük küçük gözle zor seçilen hareketli böceklere denk geldim toz böceği sandım daha sonra dün bunların inanılmaz derecede çoğaldığını gördüm kuşun üzerindede geziyorlardı maalesef kuşu petshop a iade ettim ve acayip huylandım bu konudan bugün kafesi ve çevresindeki masa,kitaplık vs full çamaşır suyuyla temizlik yaptım ama hala böcekler geziyor duvarda felan yardım edermisiniz tecrübeli olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.
    not: bu böcekleri ezince boyunun 3-4 katı kan yayılıyor çevresine.

• öldürme o zaman at camdan gitsin , muhabbet kuşundan bitlenme olacak sanmam bir kedi olsa neyse tüm ev bit olur küçücük kuştan ne kadar bit çikar
  • quote:

Orijinalden alıntı: I am Tony Montana

öldürme o zaman at camdan gitsin , muhabbet kuşundan bitlenme olacak sanmam bir kedi olsa neyse tüm ev bit olur küçücük kuştan ne kadar bit çikar

hocam valla inanılır gibi değil gece bile yatarken düşünüyorum saçıma başıma geldi mi diye iyi ce psikopata bağladım
  • Bakamıyosan niye alıpta eziyet ediyosun hayvana . Sizin gibiler hayvan felan alıp bakmasın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzoztas

Arkadaşlar kolay gelsin,
    Bir ay önce muhabbet kuşumun kafesi kenarında bulunan masadaki kitapların arasında küçük küçük gözle zor seçilen hareketli böceklere denk geldim toz böceği sandım daha sonra dün bunların inanılmaz derecede çoğaldığını gördüm kuşun üzerindede geziyorlardı maalesef kuşu petshop a iade ettim ve acayip huylandım bu konudan bugün kafesi ve çevresindeki masa,kitaplık vs full çamaşır suyuyla temizlik yaptım ama hala böcekler geziyor duvarda felan yardım edermisiniz tecrübeli olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.
    not: bu böcekleri ezince boyunun 3-4 katı kan yayılıyor çevresine.

ne yaptınız hocam, bit yüzünden kuş mu verilir? kuşa üzüldüm sizin gibi bir sahibe düştüğü için. benim kuşumda bitlenmişti, hatta evde tünek olarak kulladığı her yer bit dolmuştuda ve geç farketmiştik. birincisi kuş biti insana geçmez (araştırınca öğrendim). 2 günde 1 kafesini özenle temizleyeceksin, tüneklerini sıcak suyla yıkayacaksın, haftada 1 kuşa gözlerine gelmeyecek şekilde bit spreyi sıkacaksın (özellikle kanat altlarına). 1 aya kalmaz temizlenirdi hayvancağız.

evinize gelirsek kuşun tünek olarak kullandığı yerlere ve kafesin etrafına bit spreyi sıkın kolaylıkla temizlenirler.

inşallah teslim ettiğiniz petshopa hayvanın bitli olduğunu söylemişsinizdir. hem kuşun tedavisi hemde diğer kuşlara bulaştırmaması açısından....
  • Soylememistir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biyoteknik firmasının avispray adlı ilaçını öneririm.

Ayrıca kafesini de bir güzel temizlemenizde fayda var.

Geçmiş olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhabbet kuşlarında bitlenme sorunu için kesinlikle zehirli ilaç kullanmayın başta bir şey olmuyor gibi ama sürerkli doz artırmak zorunda kalıyorsunuz. Ben akarsidi tavsiye ederimwww.akarsid.com söylediğim konu hakkında detaylı bilgi veriliyor bu sitede
  • Muhabbet kuşlarında bitlenme sorunu için kesinlikle zehirli ilaç kullanmayın başta bir şey olmuyor gibi ama sürerkli doz artırmak zorunda kalıyorsunuz. Ben akarsidi tavsiye ederimwww.akarsid.com söylediğim konu hakkında detaylı bilgi veriliyor bu sitede
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.