Şimdi Ara

muhabbet kusu aldim acil yardim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
15.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bugun muhabbet kusu aldim ama kusum hicbirsey yemiyor yemi suyu falan var kafesin icinde ama neden yemiyor birde cok sessiz bana onerilerinizi bekliyorum nelerden hoslanir neler yer?simdiden tskler...

• nerden aldın hocam kaça aldın kafesle birlikte mibende alcamda
  • 65 e aldim hersey icinde
  • Başlık Sakat
  • aç değildir ondan yemiyordur.
  • tamamda ta sabah almistim 6-7 saat oldu hala neden acikmamistir acaba?sebze meyve neler verebilirim ? yada baska degisik?
  • marul ver ondan dolayıdır benimde 2 tane papaqanım var öyle ilk geldikleri zamanlar bişi yemiyorlardı şimdi 2 günde 2 tepsi yemeqi bitiriyo çakallar ömrümü yediler doymadılar :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: alperbal

65 e aldim hersey icinde

tamam sağol
  • Panik yok, sen yeni gittiğin bi yerde hemen sofraya saldırır mısın? Hayvan yeni gelmiş yerini biraz yadırgamış, hele bi alışsın bu seferde nasıl sustururum diye başlık açarsın..
  • ortama ayak uyduramamıştır hayvan... Elma yer yanlız ben marul, maydanoz o tür şeyler vermemen taraftarıyım benim hasmterda çileği dibindeki yeşiliyle yiyince ölmüştü haberin ola :)
  • suanda biraz hareketlendi saga sola gidiyor kafese tirmaniyor ara sira ses cikartiyor umarum duzelir.dediklerinizde haklisiniz ben biraz panik yapiyorum sanirim:)
  • Alışıyordur
  • otur muhabbet et işte canı sıkılmıştır.
  • bundan normal birşey yoktur ilk birkaç gün böyle olur ama o sana çaktırmadan bişeyler yer hemen sana ve ortama alışmasını bekleme marul verebilirsin yer ayrıca hemen elini filanda uzatma kafese ilk önce uzaktan uzaktan konuş onunla sevdiği şeyleri yap yavaş yavaş alışacaktır sana ayrıca arasıra kafesten dışarıda çıkar bazı kişiler kafesin kapısını açık bırakıyor kuş acıkınca girip yiyor sonra yine çıkıyor.
  • bnde de var muhabbet kuşu

İlk geldiklerinde öyle olur sonra düzelir...

Yeni gelen kuşa ilgini kesme; kreker al ona,Marul ver..

Ayrıca,Kaç yaşında yavrumu aldın yoksa orta yaşlı falan mı?

Yavru aldıysan sana çabuk alışır...
  • KONU İLGİ ALANIMA GİRİYOR MESLEĞİM GEREĞİ
    Büyük ihtimal yavru kuş aldın yavru kuşlar çoğu yemikten yem yemez yemleri yere serpiştir 2 kuşun hemen ötmez yavru kuşlar biraz korkak olur ve genelde dinler seni yani sorun yok
    şimdi sen yere biraz yem serpiştir hatta süpürge tohumu yani kanarya yemide koyabilirsin bir sorun olursa pm den cev yazabılırsın
    not: çok para vermişsin bende kuş kafes yem aksesuar 50 tl kredi kartına 6 taksit
  • ilk günlerde tepesinde dikilme.sürekli yanında durursan yemez.sen içeri git başka odaya takıl kafana göre,o yer merak etme.marul falan verme sakın.hele ki maydonoz en büyük düşman.ishal olup ölüyolar.haftada bir muhabbet kuşu forumlarında tarifini bulabileceğin yumurta maması ile besle.bi de son olarak sakın rüzgarda bırakma.şimdilik aklıma gelenler bunlar çok tatlı hayvanlardır eğer kuş tekse mümkün olduğu kadar yalnız bırakma.kendine alıştır.kafesi açıp içeri parmağını sok ve eline gelmesini sağla.ama çok yavaş hareket et ve geri çekilmeye başlarsa sen de geri çekil.sonra bi daha dene.parmağını yavaşça karnına götürürsen bi süre sonra parmağına gelecektir.
  • arkadaslar cok acil yardim m.kusumu salonda serbest biraktim fakat tekrar yakalayamiyorm suanda dolabim ustunde kafaisini duvara carpti tam ucamiyor lutfen yardim edin tekrar nasil yakalayabilirim
  • Bırak akşama kadar girmesin içeriye akşam ışıkları kapatır alırsın
  • isiklari kapatinca gormez mi hocam yine kacmaz mi benden?cok korkuyorum bi zarar gelecek kafasini duvara carpacak diye:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuperBlack -- 12 Mart 2009; 11:13:09 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.