Şimdi Ara

muhabbet kuşu (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
5.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: emre3579

peki arkadaşlar bu kuşun yavru alacagım artık dediginize göre bana çok iyi alışması için fiyatı nedir sadece kuş kafesini ben yapacagım el becerilerime göre ve zevkime göre

10 20 tl arası değişir tanıdık ya da yakın bi yerlerden al sağlıklı olmasına dikkat et..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nicamer

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nicamer

ona iyi davranırsan,ilgilenirsen,konuşursan,oynatırsan alışır zaten bizim vardı bizi pek sevmezdi babamı daha çok severdi babam işten gelince kafesten çıkmak için öter dururdu çıkıncada hemen babamı gider öperdi babam çok ilgilenirdi ama kuşla sonra bir gün camı açık unutmuşuz uçtu gitti ertesi gün bir daha geldi ama üşümüş,korkmuş 1 hafta içindede...

başınız saolsun bende korkuyorum işte evde olomadıgım zaman neyapacam mesela evde olmadıgım zaman üstünü kapatsam ben geldigim de açsam kimse ellemez evde kuş varmı yokmu bizimkiler hiç ilgilenmezler zaten bir de çok ötmemesi lazım kuşun ozaman evdekiler istemz

Kuşu eve getiren benim annem evi pisletir diye istemiyordu, babamda kedin bakıcaksan al diyordu ama benden çok sevdiler kuşu

...ve küçükten alırsan daha iyi oluyor biz aldığımızda daha uçmayı bilmiyordu deniyordu olmuyordu bizde yardım ettik ilk uçuşu çok güzeldi ileri geri ileri geri cesarette edemiyor çoçuğunun ilk adımını izler gibi mutlu oluyorsun

quote:

Kafese ayna koyma ve mumkun oldugu kadar kuş sesınden uzak tut onu.

arkadaş çok doğru söylüyor ayna veya kuş gördüğünde konuşmuyor yabancılaşıyor ürkek oluyor.. senin arada bir konuşman lazım... bi de eve ufak çocuk geldiğinde falan aman aman parçalıyorlar kuşu dikkat et

ya hayvanlara karşı sempatim var zaten ben haricinde kimseye dokundurmam bile bu ayna meselesini duydugumda iyi oldu yoksa her gördügüm kafeste ayna var bende konuşturmak istiyorum ama fazla da ötmesini istemiyorum

bizim ki öyle ciyak ciyak bağıran bir kuş değildi. sen konuşursan konuşuyordu zaten ötmekten çok konuşuyordu.. geceleride kafesin üzerine örtü örtüyorduk uyuyordu mışıl mışıl ama dediğim gibi sevgi gerekiyor sen sevgini gösterirsen o anlıyor zaten
  • valla istanbulda ikametgah ediyorum eminönüne yakınım oradan alırım büyük ihtimalle ama kazıklanabilirimde yani verecegi hayvan saglıksızda olablir nasıl anlayacagım birde kaç günlük alayım yavruyu 25 iyimidir
  • 20-35 arası değişir fiyatları. yani kuşa göre değil de satılan yere göre değişir. gagasının üzeri renkli olursa dişi düz krem rengi olursa erkek olur.sağlıksız olur diye bir durum olmaz fazla hangisini seversen onu al yani :)
  • peki aylık masrafı nekadar olur yemiydi bakım ürünleriydi felan
  • fazla bi masrafı yok ya kilosu 3tl'den satılan yemler var onun dısında karısık yemler war içinde meyve parcacıkları olan falan maksat taze yem su vermek fazla alma azar azar al bol bol değiştir tazele kafesini temizle haftada bir, biraz ilgilen yeter :)
  • Hiç masrafı yok sadece yem bende kanarya besliyorum çok ucuza denkgeldi aldım. Erkek ve güzel ötüyor ama muhabbet gibi insana alışmıyor maalesef. İlerde kendi evime geçince muhabbet de düşünüyorum onun yeri ayrı.
  • peki seyahat etmem gerekiyor yazın felan ozaman nasıl olacak otobüste sürekli öterse ?
  • kardesm sen niyetli misin gerçekten almaya? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: #Unique

kardesm sen niyetli misin gerçekten almaya? :)

niyetli olmasam bu saatte hiç işim yok burada iki saat yorum yapacam
  • quote:

quote:

o zaman okdr sıkma kendini seyahate cıkcagın zaman birilerine verirsn birkaç günlüğüne bakmaları için.ayrıca otobüslerde yasak zaten hayvan tasımak.kendi sivil aracınla yapacaksan seyahati bilemem tabi..
  • quote:

quote:

quote:

o zaman okdr sıkma kendini seyahate cıkcagın zaman birilerine verirsn birkaç günlüğüne bakmaları için.ayrıca otobüslerde yasak zaten hayvan tasımak.kendi sivil aracınla yapacaksan seyahati bilemem tabi..

birine verme şansım hiç yok ki zaten en az birbuçuk ay gerigelmiyorum
  • Hocam balık gibi değil bunlar Koku oluyor. Çocuklar hayvanı rahatsız ediyor doğal olrak sende rahatsız oluyorsun. Bi balığın ölmesiyle bu tür hayvanların(elinle sevebildiğin hayvanların) ölmesi çok farklı oluyor. Kuşu belli saatlerde dışarı bırakman gerekiyor ama bu sürede evi kirletebiliyor. Bi hevesle alma derim. İyi düşün. Kolay gelsin.
  • arkadaş bugün sordum 1 aylık yavruya bana 60 tl dedi bende biraz daha araştırayım diye çıktım bune ya bu fiyat heryerde bölemidir.
  • Hocam sen git bi çift al. (25'erden alsan) Yavrulamasını bekle. En güzeli.
  • quote:

20-35 arası değişir fiyatları. yani kuşa göre değil de satılan yere göre değişir. gagasının üzeri renkli olursa dişi düz krem rengi olursa erkek olur.sağlıksız olur diye bir durum olmaz fazla hangisini seversen onu al yani :)

Tam tersi olacaktı yavru kuşlarda burun bölgesi pembeye yakınsa erkek beyaz ve soluk renkli ise dişidir şimdiye kadar 5 muhabbet kuşum oldu cinsiyetlerinde yanılmadım hiç şuan 2 tane var gerisi rahmetli oldu.

Alıcaksan 1 tane al ilk olarak ve erkek almaya bak daha çabuk ısınıyor insana daha sonra alışınca kuş, istersen 1 adet daha alır koyarsın yanına dişi cins, Koku pek olmaz yazın haftada 1 kışın 2-3 haftada bir ılık su koyarsın banyo yapar kendisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unchangeable -- 7 Aralık 2010; 17:34:26 >
  • tamam da daha ucuza bulacagım biyer varmı tavsiye edebileceginiz istanbul avrupa yakasında veya bu forumda satan olabilir?
  • internetten ufak bi araştırma yapın ya da çevrenizdekilere sorun.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.