Şimdi Ara

Müfredat taslağına 184.042 öneri geldi: 1. Atatürkçülük (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Exnuc

quote:

Orijinalden alıntı: Atılgan oo

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Atılgan oo

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hakkını Arayan Serçe

Daha ne kadar Atatürk'ü öğretecekler? Resim dersinde müzik dersinde bile Atatürk anlatılıyor. Rahat bırakın adamı.

Müfredatta vardı da ne oldu? Ama hükümete hiç CHP'liler gelemedi dimi! Ondandır...

Her zaman İslam'a çamur atıp bu yüzden ilerleyemiyoruz diyen Atatürkçüleri uzaya çıkarken kim durdurdu acaba?

Hangi Türk vatandaşı ilke ve inkılaplar ile ne başarı elde etmiş bugüne kadar?

İlke ve inkılapları ezberlemek dışında, sözde elit yaşam ve aydın raconu kesip, kendisi gibi düşünmeyenleri cahil olarak damgalamak dışında ne marifetleri varmış bu vatandaşların?

Bahane üretmek kolay. Hükümet ile her seferinde "kandırıldık" diye maytap geçenlerin bahanelere sarılmadan üzerlerine düşeni yapması gerekmez mi?

Çıksanaza kardeşim uzaya. Neden çıkamadınız 1923'ten beri.

Sanırsın ülkeyi 1923 ten beri CHP yönetiyor sanacak.

Söylediklerinin aynısını din içinde kullanabiliriz. Aynı şekilde bu ülkede din eğitimide verildi hatta son 10 yılda dini eğitim alabildiğince arttırıldı peki ne oldu. Matematikten ortalama 2 net yapan dini eğitim almış bir nesil çıktı ortaya. Şimdi siz gidersiniz artık 2 netle marsa

Hükümetten 15 yılda mucizeler bekliyorsunuz ama 1923'ten beri hangi parti yönetirse yönetsin vesayetin ve eğitim sisteminin Atatürk ilke ve inkılapları ile bugünlere kadar (-ki hadi hatrınız için 2001'e kadar olsun) gelmesine rağmen "CHP yönetmedi ki" diyebiliyorsunuz...

Allah aşkına ya...

Yav geç bu ayakları tatava yapma arkadaş bana. Ne mucizesiymis bu. Şuan dini liselerde eğitim gören nesil yani şuan ki liselilerin eğitimi kötüye mı gitti iyiye mı. Bu kadar basit. Biz liselilere Apollo roketi yapıp firlatsinlar demiyoruz. Akp nin eğitim politikalarında (dini liselerde) eğitim almış bir liselinin ortalama mat neti 2. Bunu önce bir hazmet sonra konuşuruz koçum benim.

Üslubuna dikkat et ondan sonra cevap alırsın.

Sen şuna verecek cevabım yok desene birader. Gerçi 2 netin cevabı mı olurmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yine beyni olmadan yorum yapan amipler türemiş DH'de.

Her zaman için birinci öğretilecek öğe Atatürkçülük'tür!

Atatürkçülük insan olmak demektir, çağdaş olmak demektir, modern olmak demektir, bilim sanat edebiyat demektir. Adalet demektir, bunların hepsi olursan zaten Müslüman'da olursun, İslam'ın temeli de insan olmaya dayanır.

Ama tabi lafım anlaya, beyni olana.
  • FETÖ'cü Eğitim Bir Sen olduğu sürece daha çok darbe yer bu eğitim sistemi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Red Fox

Yine beyni olmadan yorum yapan amipler türemiş DH'de.

Atatürkçülük insan olmak demektir, çağdaş olmak demektir, modern olmak demektir, bilim sanat edebiyat demektir. Adalet demektir, bunların hepsi olursan zaten Müslüman'da olursun, İslam'ın temeli de insan olmaya dayanır.

Evet atatürkçü olmadıkları için japonlar,almanlar ,ingilizler,isveçliler,koreliler sanattan edebiyattan bilimden anlamazlar.onlar atatürkçü ideolojiyi bilmedikleri yaşamadıkları için insan da değildirler.ilginç

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: palvin

quote:

Orijinalden alıntı: The Red Fox

Yine beyni olmadan yorum yapan amipler türemiş DH'de.

Evet atatürkçü olmadıkları için japonlar,almanlar ,ingilizler,isveçliler,koreliler sanattan edebiyattan bilimden anlamazlar.onlar atatürkçü ideolojiyi bilmedikleri yaşamadıkları için insan da değildirler.ilginç

İnsanımız anlamıyorsa ne yapacaksın işte aynı zamanda ortadoğu da şeriatla yönetilen ülkelere de bakılabilir karşılaştırma yapacaksak illa

• Ataturk u kavga konusu olmaktan cikarin arkadas.

Baska dert mi kalmadi.

Cocuklarin seviyesine gore Ataturk ve donemi anlatilmali. Nokta.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akpnin boş politikası yüzünden Üniversite sınavlarında bile imam hatipler ortalama 2 net cıkarıyor.

• Atatürk'ü bu ülkeden silemeyeceksiniz silmeyi deneyen olursa Değil Kesme Delerizz deler

• Forum yonetimi bu aktrollere kufur etmeyi serbest biraksinda soyle icimizi dokelim.Bir yandan cevap vermeye degmeyen aciz yaratiklar diyorum bir yandanda dayanamiyorum.Bu pisliklerin sayisi mikrop gibi dehset artis gosterdi.

• Bizim universitenin fakulte binasi degisti,yeni binada ataturk ve bayrak olan cerceveler yok.gastamonu ben selamlar.

• Exnuc kullanıcısına yanıt
    15 senede mucize beklemeyin demediniz mi? Eğitim bir ülkenin can damarıdır. Eğitim olmadan ne ülke kalkınır, ne refah olur, ne de insanların düzgün bir yaşamı olabilir. Daha önemli ne var ki?

15 senede zaten eğitimde mucize beklemiyoruz, her ne kadar 15 sene tek başına iktidar olmuş bir hükumet olsa da, burası Türkiye bu gerçekle yaşıyoruz ancak mevcut eğitim sistemini çöp etmesin yeterliydi.

Şu an bildiğin fende, matematikte, din eğitiminde yarı cahil, yolsuzluk ve ahlaksızlığın normal şeyler olduğunu öğrenen, aynı zamanda kendisi gibi düşünmeyen herkese karşı kindar ve hırçın ve son olarak milli bilinci, millet bilinci olmayan bir nesil yetişiyor. Mühendisi, doktoru, avukatı, elektrikçisi, imamı da bu şekilde yetişiyor. Allah sonumuzu hayır etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buzmavisi

15 senede mucize beklemeyin demediniz mi? Eğitim bir ülkenin can damarıdır. Eğitim olmadan ne ülke kalkınır, ne refah olur, ne de insanların düzgün bir yaşamı olabilir. Daha önemli ne var ki?

15 senede zaten eğitimde mucize beklemiyoruz, her ne kadar 15 sene tek başına iktidar olmuş bir hükumet olsa da, burası Türkiye bu gerçekle yaşıyoruz ancak mevcut eğitim sistemini çöp etmesin yeterliydi.

Şu an bildiğin fende, matematikte, din eğitiminde yarı cahil, yolsuzluk ve ahlaksızlığın normal şeyler olduğunu öğrenen, aynı zamanda kendisi gibi düşünmeyen herkese karşı kindar ve hırçın ve son olarak milli bilinci, millet bilinci olmayan bir nesil yetişiyor. Mühendisi, doktoru, avukatı, elektrikçisi, imamı da bu şekilde yetişiyor. Allah sonumuzu hayır etsin.

Orada bana cevap yazan arkadaşın yazdığına binaen o cümleyi kullandım. Yoksa olumlu manada bir "15 yılda mucize beklemeyin" için kurulmadı.

Ayrıca konu ile ve inkılaplar idi. 1923'ten bu yana eğitim noktasında bu mesele bize ne kattı? Bu konuda ne söyleyeceksiniz?

• Ak veletler doluşmuş

1923'ten bu yana derken, Osmanlı'daki okuma yazma oranının cumhuriyetin kurulmasından bu yana ne kadar arttığını bilmiyor değilsiniz sanırım. Bu bir...

Eğitim sistemiyle neler mi oldu o kadar senede? Dünyada ün yapmış yazarlarımız, şairlerimiz oldu, müzisyenlerimiz oldu, Nobel ödülü alanımız oldu, uluslararası alanda bilimsel çalışmalarımız yurt dışında hakemli dergilerde yayınlandı, yine uluslararası alanda başarıları olan, çalışmaları olan birçok profesör yetiştirdik, memleketi kalkındırdık, santraller kurduk, fabrikalar kurduk, üretim yaptık, yollar yaptık, gidip yurt dışında bile fabrikalar kurduk, insanımız kendisinin bir hanedanın kölesi değil, bir insan olduğunu öğrendi, en azından bir kısmı... Bu bile başlı başına bir değerdir zaten.

Birçok Türk burada aldığı eğitimle yurt dışında başarılara imza atıyor. Tabii ki isterdik ki daha çok başarılarımız olsun ve bunlar duyulsun, geçmiş yıllarda üniversite hocalarımı çok takip etmiştim, gerçekten güzel şeyler yapıyorlardı. Keşke bu başarılar yurt dışında değil, Türkiye'de de duyulsa, ama maalesef buradaki hükumetler, basın eğitimden ve öğretimden çok para çalmaya önem verdiğinden duyulmuyor.

Yoksa kuruluşumuzda sırf Köy Enstitüleri kuruldu ve başlı başına bu ülke insanına çağ atlatabilecek bir projeydi. Amerikancı yalaka liderler yüzünden bu gibi projeler kaldırıldı. Oradaki aşiret liderlerinin sevgisini, oylarını kazanabilmek için. Halbuki kalkınmaya köylüden başlayacaktık. Toprak reformu yapacaktık, hepsinde geri kaldık.

Artık bırakın köylü eğitimini şehirdeki eğitim yerle bir edildi.

• quote:

1923'ten bu yana derken, Osmanlı'daki okuma yazma oranının cumhuriyetin kurulmasından bu yana ne kadar arttığını bilmiyor değilsiniz sanırım. Bu bir...

Eğitim sistemiyle neler mi oldu o kadar senede? Dünyada ün yapmış yazarlarımız, şairlerimiz oldu, müzisyenlerimiz oldu, Nobel ödülü alanımız oldu, uluslararası alanda bilimsel çalışmalarımız yurt dışında hakemli dergilerde yayınlandı, yine uluslararası alanda başarıları olan, çalışmaları olan birçok profesör yetiştirdik, memleketi kalkındırdık, santraller kurduk, fabrikalar kurduk, üretim yaptık, yollar yaptık, gidip yurt dışında bile fabrikalar kurduk, insanımız kendisinin bir hanedanın kölesi değil, bir insan olduğunu öğrendi, en azından bir kısmı... Bu bile başlı başına bir değerdir zaten.

Birçok Türk burada aldığı eğitimle yurt dışında başarılara imza atıyor. Tabii ki isterdik ki daha çok başarılarımız olsun ve bunlar duyulsun, geçmiş yıllarda üniversite hocalarımı çok takip etmiştim, gerçekten güzel şeyler yapıyorlardı. Keşke bu başarılar yurt dışında değil, Türkiye'de de duyulsa, ama maalesef buradaki hükumetler, basın eğitimden ve öğretimden çok para çalmaya önem verdiğinden duyulmuyor.

Yoksa kuruluşumuzda sırf Köy Enstitüleri kuruldu ve başlı başına bu ülke insanına çağ atlatabilecek bir projeydi. Amerikancı yalaka liderler yüzünden bu gibi projeler kaldırıldı. Oradaki aşiret liderlerinin sevgisini, oylarını kazanabilmek için. Halbuki kalkınmaya köylüden başlayacaktık. Toprak reformu yapacaktık, hepsinde geri kaldık.

Artık bırakın köylü eğitimini şehirdeki eğitim yerle bir edildi.

Konu neden hep sapıyor. Ya ben anlamıyorum ya da siz farklı yere çekiyorsunuz.

Konunun Osmanlı ile alakası nedir?

Konu: Atatürkçülük. Müfredatta 1. çıkması!

Kıyas nedendir? Madem Osmanlı kötü neden kötü ile kıyas yaparak konuya giriş yapıyorsunuz?

Bu saydıklarınızı Atatürkçülük ile bağdaştırabiliyorsanız eğer o yıllarda farklı biri tarafından cumhuriyet kurulsaydı aynı şeyler zaten olacaktı.

Tıpkı bugün AKP'nin 15 yılda yapmış olduğu "hizmetleri" "zaten sosyal devlet bunları yapmak zorunda, benim vergimle yapılıyor, başkası gelse o da yapacaktı" denir.

Dipnot: Konu yine başka yere gidiyor ama...

Köy enstitülerinin kuruluş amaçları size göre sadece kalkınmayı hedefliyor olabilir lakin iş hiçte öyle değildi. CHP'nin amacı köylü nüfusa ulaşmak ve onları da aynı tek tip eğitim sistemine entegre etmek için icad edilen bir yöntemdi.

Kapanmış olmasının sebepleri sadece sağcı politikalar da değildi. Toprak sahiplerinin, aşiret liderlerinin ve köy halkının "şehirlerde yaşayanlar bunlara çalışmadan ulaşırken biz neden çalışıyoruz" diye isyana başladıkları için yine CHP eliyle kapatıldı.

Adnan Menderes 1954'te kapatmıştır aşiret ağalarının oylarını alabilmek için. Aşiret ağaları marabalarının eğitilmesi yerine toprakta çalışsın, köle olsun istiyordu. Onların akıllanıp insan olmasını istemediler, kölelerinden olacaklardı.

CHP tek tip insan yetiştirmek istiyordu diyorsun da, tamam da, adamların aldığı eğitimi biliyor musunuz? Tek tip insan dediğin nedir yani? Benim dedem mesela oradan mezundur, öğretmendi, ahlaklıydı, namazında niyazındaydı, yolsuz hırsız değildi, dört tane öğretmen çocuk yetiştirdi. Sağa da sola da oy verirdi.

Üstelik bu saçma salak bahanelerle bu insanlar bir sürü şeyden mahrum kaldılar. Değişik müzik aletleri çalmaktan tut da, marangozluk, el sanatları, fizik, kimya, matematik, ziraat daha neler neler öğretiyordular insanlara:

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Köy_Enstitüleri

Kapatılınca ne oldu? Köleler köle olarak kalmaya devam ettiler.

• quote:

Adnan Menderes 1954'te kapatmıştır aşiret ağalarının oylarını alabilmek için. Aşiret ağaları marabalarının eğitilmesi yerine toprakta çalışsın, köle olsun istiyordu. Onların akıllanıp insan olmasını istemediler, kölelerinden olacaklardı.

CHP tek tip insan yetiştirmek istiyordu diyorsun da, tamam da, adamların aldığı eğitimi biliyor musunuz? Tek tip insan dediğin nedir yani? Benim dedem mesela oradan mezundur, öğretmendi, ahlaklıydı, namazında niyazındaydı, yolsuz hırsız değildi, dört tane öğretmen çocuk yetiştirdi. Sağa da sola da oy verirdi.

Üstelik bu saçma salak bahanelerle bu insanlar bir sürü şeyden mahrum kaldılar. Değişik müzik aletleri çalmaktan tut da, marangozluk, el sanatları, fizik, kimya, matematik, ziraat daha neler neler öğretiyordular insanlara:

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Köy_Enstitüleri

Kapatılınca ne oldu? Köleler köle olarak kalmaya devam ettiler.

Tek bir açıdan meseleye bakıyorsunuz ve tamamen iyi niyet güdüyorsunuz. O gün AKP var olsaydı ve köy enstitülerini onlar kurmuş olsaydı bunları yazmazdınız eminim.

Tek tip insan modeli ile ilgili eğitim zaten bu hedefin sadece aracıdır. Bu dünyanın her yerinde aynı şekilde uygulanır. Amaç sadece insanların eğitilmesi değil, yönetimin dilediği gibi yetiştirilmesi ki yönetilmesi de kolay olsun. Güç kimin elindeyse eğitimi de her dönem onlar belirlemiştir. Ben bugün bunun aynısını AKP'nin de yaptığını objektif bir şekilde açıklıyor ve bu tespite canı gönülden katılıyorum. Bunu sizde yapabilirsiniz, kasmayın..

İstanbul üniversitesi eğitim tarihi dersinden kaynakları ile beraber 85 sayfalık köy enstitüleri ile ilgili sadece 2 sayfa;

Müfredat taslağına 184.042 öneri geldi: 1. AtatürkçülükMüfredat taslağına 184.042 öneri geldi: 1. AtatürkçülükMüfredat taslağına 184.042 öneri geldi: 1. Atatürkçülük

Burada yazılanlara katılmakla beraber tamamını okumak isterseniz özelden gönderebilirim..

Bakın örnek verdiğiniz kitabın adı Köy Enstitülerine üzerine düşünceler... Kitabın adında sıkıntı var bir kere.

Yani gerçekler falan yok, adam bir tarafından uydurmuş olabileceği düşünceleri yazmış, gayet basitçe.

Neyse sorun değil, sizi sonuçta ikna edecek değilim, hepimiz biliyoruz ve yeni mezunlardan da açıkça görüyoruz ki
    AKP geldikten sonra cahillik ve cehalet kıymet görmeye başladı.

Oğlum okusun diye iki ineğimi sattım diyen adama çıkışıp, oğlunu okuttun da ne oldu, bak ineklerinin sütünü her gün
    sağsaydın her gün süt içerdin, diyen hocalara kıymet arttı. Bunlar hep toplumu cahil ve bilgisiz bırakacak yönde
    yapılan toplum mühendisliği çalışmalarının bir parçasıdır.
  • bir öğretmen olarak benim yorumum. eğitim sisteminin içine sı.tılar
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.