Şimdi Ara

Müezzinoğlu'ndan Aleyna Tilki açıklaması: 16 yaşındaki çocuğun insanları eğlendirmesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Firaristt

Aynı şeyi Ensar vakfındaki çok daha küçük çocuklar için neden demediniz o zaman? Bir kereden bir şey olmaz gibi akıllara durgunluk veren bir açıklamayı bakanınız yaparken neredeydiniz?

donanımhaberde bir haber editörünün böyle bir mesaj atması karşısında gerçekten şok oldum.

şimdi mesela donanımhaber yöneticilerinden birisi böyle şerefsiz bir şey yaptı diyelim. o zaman donanımhaber yönetimi şöyledir böyledir diyebilir miyiz? elbette diyemeyiz! bakan orda böyle bir bakış açısı sergiledi ama siz öyle bir çarpıtıyorsunuz ki sanki haşa "çocuk işte canım bir kereden bir şey olmaz" demiş gibi çirkin hem de çok çirkin bir çarpıtma yapıyorsunuz.

hani forumdaki ergenlerden felan beklerim felan da haber editörü olmuş birinin de böyle bir duruma düşmesi gerçekten üzdü beni.

• Bana karşı mesajları değil, eleştirilmek korkumdan hiç değil. Sebebini açıkça yazdım. Demediğim şeyi demişim gibi yazıp insanları galeyana getirmeye çalışan mesajları şikayet ettim.
  • Kanun ne diyor bilmiyorum açıkcası ama 16 gerçekten de küçük bir yaş bence.Benim de o yaşta yeğenim var mesela,aklı hala havada zıbıdığınBakanın önceki açıklamalarından bağımsız olarak,bu açıklamasını doğru buluyorum.
  • quote:

Aynı şeyi Ensar vakfındaki çok daha küçük çocuklar için neden demediniz o zaman? Bir kereden bir şey olmaz gibi akıllara durgunluk veren bir açıklamayı bakanınız yaparken neredeydiniz?

bir kereden bişey olmaz lafının videosu var mı.
    tutturmuşsunuz bi laf gidiyorsunuz. kim böyle birşey dedi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • acun yokmu unun arkasında
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaidAbdullah

quote:

donanımhaberde bir haber editörünün böyle bir mesaj atması karşısında gerçekten şok oldum.

şimdi mesela donanımhaber yöneticilerinden birisi böyle şerefsiz bir şey yaptı diyelim. o zaman donanımhaber yönetimi şöyledir böyledir diyebilir miyiz? elbette diyemeyiz! bakan orda böyle bir bakış açısı sergiledi ama siz öyle bir çarpıtıyorsunuz ki sanki haşa "çocuk işte canım bir kereden bir şey olmaz" demiş gibi çirkin hem de çok çirkin bir çarpıtma yapıyorsunuz.

hani forumdaki ergenlerden felan beklerim felan da haber editörü olmuş birinin de böyle bir duruma düşmesi gerçekten üzdü beni.

Hala olayı çarpıtıyorsunuz. Olay bir yerde ve bir defa bir kişi tarafından olmadı. Farklı yerlerde, defalarca, farklı kişilerce yapıldı. Yapılan ahlaksızlıklar ve açıklamalar yazdığımı doğruluyor. Daha neyini uzatıyorsunuz? Donanımhaber örneği vermişsiniz, ordan devam edeyim. Eğer bir yönetici küfür edeni değil de "haddini bil" diyeni banlıyorsa ve bunu farklı yöneticiler defalarca aynı üyelere yapıyorsa bu donanımhaber yönetiminini de suçlu durumuna düşürür. Bir bankadaki çalışanlar müşterilerin hesaplarından para çalıyorsa ve banka o çalışanlara kol kanat geriyor, olayın üstünü kapatmaya çalışıyorsa o banka da suçludur. Örnekler çoğaltılabilir. Aksini iddia ediyorsanız kaynağınızı da verin. Benim bahsettiğim şeyler açıktır, ya ama neden öyle diyorsun mealinde mesaj yazmam.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SaidAbdullah

quote:

Hala olayı çarpıtıyorsunuz. Olay bir yerde ve bir defa bir kişi tarafından olmadı. Farklı yerlerde, defalarca, farklı kişilerce yapıldı. Yapılan ahlaksızlıklar ve açıklamalar yazdığımı doğruluyor. Daha neyini uzatıyorsunuz? Donanımhaber örneği vermişsiniz, ordan devam edeyim. Eğer bir yönetici küfür edeni değil de "haddini bil" diyeni banlıyorsa ve bunu farklı yöneticiler defalarca aynı üyelere yapıyorsa bu donanımhaber yönetiminini de suçlu durumuna düşürür. Bir bankadaki çalışanlar müşterilerin hesaplarından para çalıyorsa ve banka o çalışanlara kol kanat geriyor, olayın üstünü kapatmaya çalışıyorsa o banka da suçludur. Örnekler çoğaltılabilir. Aksini iddia ediyorsanız kaynağınızı da verin. Benim bahsettiğim şeyler açıktır, ya ama neden öyle diyorsun mealinde mesaj yazmam.

meselenin ayrıntısını bilmemekle ve zannetmemekle beraber hadi diyelim a'dan z'ye vakıf suçlu diyelim.

peki bu durum bakan'ın sözlerinin acımasızcasına çarpıtılmasını meşru kılar mı? hani deseniz ki "Bakan vakfın masum olduğunu söylüyor. halbuki a'dan z'ye suçlu" deseniz anlarım.

ama bakan sanki "her çocuk hayatında bir kere tacize uğrayabilir. bir kerecik canım" demiş gibi olay ÇOK daha farkli bir duruma çeviriliyor.hâlbuki böyle demek istemediğini siz de benim gibi biliyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaidAbdullah -- 5 Kasım 2016; 17:17:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• SaidAbdullah kullanıcısına yanıt
    Bakan o sözü bu vakıfta bir defa olmuş, vakfı suçlamak doğru değil anlamında söyledi. Ama ortaya çıktı ki iş hiç öyle değil. Ne bir defa ne bir kişi. Şimdi ise el konulan yurtlar, yerleşkeler Ensar vakfına hediye ediliyor. Devlet yurdu yapılabilirdi. Samimiyetsizlik göstergesi şeyler bunlar. Benim tepkim buna. Yoksa 18'ini doldurana kadar herkes çocuktur ilkesini her daim destekliyorum. Ama isteyerek yapılan ve zorla yaptırılan/yapılan da bir değildir. Bunu da gözardı edenlere bir tepkim var.

• quote:

sallama be birader bir de haber editörü olacaksın

"Bir kişi yaptı diye bunu tüm kuruma bağlamak doğru olmaz dendi"

Senin sülalende birisi bir çocuğa tecavüz etse sen de böyle mi olacaksın?

Ya da birini öldürse sen de katil mi olacaksın?

• şurada iki yönetici objektif bir şekilde olanı biteni düzgünce açıklayıp eleştirdi diye çirkefleşmeye anında hazırlar, çıkarları zedeleniyor arpa yedikleri yere asla laf söyletmezler ölürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyDrama -- 5 Kasım 2016; 17:46:19 >
  • Firaristt F kullanıcısına yanıt
    o nasıl saçmalık? isterse vakıftaki herkes o işe karışsın genede o vakfı suçlayamazsın. 1000 yıllık vakıftan bahsediyoruz. okulda bir kişi terörist çıktı diye tüm okul mu terörist olur? gerçi avatarındaki adamın ruh halleride böyleydi onu sevip saymandan onun gibi olduğun belli.
  • caneycaney kullanıcısına yanıt
    Sülalede bireyler vakıf gibi bir kurum gibi bir birine bağlı değildir. Vakıf, emanet edilen çocuklardan ve başlarına koyduğu öğretmenden, çalışandan sorumludur. Sülalede ise 18'ini geçtikten sonra ne yaparsan yap sorumluluk sendedir. Bazı şeylerde aileye bağlı şeyler olabilir ama kurum, vakıf gibi bir bağ yoktur. Elma ile armutu karıştırmayın.

• Dediğiniz akla mantığa aykırı. Kendinizle çelişiyorsunuz. Madem bireyin yaptığı kurumu ilgilendirmez, o zaman neden Fetö adı altında oraya buraya el konuluyor? Şirketin bir yöneticisi Fetö elemanı diye şirket fetöcü olamaz sizin mantığınıza göre. Ama ona laf etmiyorsunuz. Onlarca çocuğun defalarca(!) tecavüze uğradığı kurumu aklamaya çalışıyorsunuz ve bu sırada kendinizle çelişiyorsunuz. Sonra vay efendim bu sitenin editörü bile neler yazıyor diye yüklenmeye kalkıyorsunuz. Editör olmam fikrimi kurallar dahilinde beyan edemeyeceğim, iftiralara cevap vermeyeceğim, susacağım anlamına gelmez.

Açıkça türlü ahlaksızlıkların olduğu bir vakfı korumaya, olayların üstünü örtmeye çalışıyorsunuz. Günahtır günah. Yok ben inanmıyorum diyorsanız da vicdansızlık en basit tabiri ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 5 Kasım 2016; 18:02:53 >
  • Müezzinoğlu'nu sevmem ama yorumuna katılıyorum. 16 yaşında bir kız çocuğunun o mekanlarda bulunması kabul edilemez.

• 1000 yıllık vakıf mı? Milattan önce kurulmuş olmasın?
    Vakıftada bağlı değildir bir psikopat çıktı diye diğerlerine bu yavtayı yapıştırıp kurumu kapattırmak akıl tutulmalısıdır.

Kaç kaçe çocuk istismarcısı çıktı haberiniz yok mu bu çocuklara ilgi bende sonradan oldu diye?

En son aç bak müge anlıda yakalanan adama adam gelmiş 50 yaşına 4 yaşındakızı kıza tecavüz edip öldürmüş ve ilgisi son 10 yıldır başlamış

Öyle dediğin kadar kolay değil yapıştır etiketi kalsın yokya?
  • Lan diyesim geldi. Yeter artik yahu. Yanlis yanlistir, doğru doğrudur. Arada sırada olsa da düşünün yazarken. Dışarıda bir köpeğe mama verirken görseniz beni niye kedilere vermiyorsun diye döveceksiniz. Her konuda görmekten sıkıldım bu yaklaşımları.

• siz ensar vakıfcığınızla işiniz vardır millete karışacağınıza çocuklara tecavüz eden hayvanları tutuklayın
  • ensar vakfını hz adem kurmuştur
    hayır fem'de olduğu gibi kayyum ataması yapılabilir. kapananlar ise küçük kurumlar. vakıf ile 20 yıldır var olan kurumları kıyaslamak saçmalıktır. dediğin kurum peygamber zamanından beri var. tamam yapılan yanlışlık belli. bunları tartışırsak eşcinselliğin yasaklanmasına kadar gider bu iş.

son cümlen can alıcı. senin avatarındaki diktatörün yaptığı soykırımlar aşikar. ve sen bu adama karşı bir sempati duyuyorsan gelip de bana vicdansızlıktan bahsetme. yapılan yanlışı kabul etmeyen yok. gerekirse assınlar beni ilgilendirmez. orada bende olabilirdim yiğenimde olabilirdi komşumun çocuğuda olabilirdi. üstelik siz bu olayı provoke amaçlı kullanırken biz bizzat üzülüyoruz. imam hatip mezunuyum. daha önce bu tür yerlerde bulundum. aklıma geldikçe daha da sinirleniyorum fakat elimden sinirlenmek dışında bir şey gelmiyor. aleyna tilki 16 yaşında daha. paranın verdiği ego vs. ile bunları normal bir şey zannediyor. daha reşit olmamış birisinin barlarda vücut sergilemesine neden bir şey diyemiyorsun? olayın üstünü örtmek için ya da provoke etmek için ensar işini neden karıştırıyorsun?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.