Şimdi Ara

Müezzinoğlu'ndan Aleyna Tilki açıklaması: 16 yaşındaki çocuğun insanları eğlendirmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Reşit olmayan 16 yaşındaki şarkıcı Aleyna Tilki'nin alkollü mekanda sahneye çıkmasını değerlendiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, insanların bir çocuğun kendilerini eğlendiriyor olmasından ‘haz duyan' duruşa isyan etmeleri gerektiğini söyledi.

Ses yarışması programında birinci olduktan sonra 'Cevapsız Çınlama' şarkısıyla dikkatleri üzerine çeken 16 yaşındaki Aleyna Tilki'nin gece kulüplerinde şarkı söylemesiyle ilgili olarak AA muhabirine konuşan Müezzinoğlu, 18 yaşının altındaki gençlerin alkollü mekanlarda çalışmasının yasak olduğunu vurgulayarak, bunun denetimi ve cezalandırılmasının, Çalışma Bakanlığı’nın sorumluluğunda bulunduğunu belirtti.

‘EĞLENCE DEĞİL, VİCDANI SIZLATAN RAHATSIZLIK HİSSEDİLMELİDİR’

Asıl vurgulamak istediği ve vicdanını da rahatsız eden başka bir nokta olduğunu söyleyen Müezzinoğlu, şöyle devam etti: "Bu mekana, bu ülkenin neticede dünyayı gören, belirli imkanları olan, bana göre belirli bir eğitimi de almış insanları geliyor. Bu kişilerin, 16 yaşındaki bir çocuğun kendilerini eğlendiriyor olmasından 'haz duyan' bir duruşa isyan etmeleri lazım. Önce o mekanın sahibi isyan etmeli, onlar müdahale etmeli. Hiçbir şey yapamıyorsan bakanlığı ara, ALO 170, bu kadar. Hepimizin o yaşta kızı var, yakını var. Bundan bir eğlence değil, onu görünce kendi vicdanını sızlatan bir rahatsızlık hissedilmelidir. O mekandaki vicdan, esasında bizim cezamızdan çok daha ağır cezayı, o kuruma hissettirebilmeli."

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201611051025661205-muezzinoglu-aleyna-tilki-/

• Aynı şeyi Ensar vakfındaki çok daha küçük çocuklar için neden demediniz o zaman? Bir kereden bir şey olmaz gibi akıllara durgunluk veren bir açıklamayı bakanınız yaparken neredeydiniz?
  • Konuda 2 yorum var iki yorumda alakasız, yanlış anlamayın 9 yaşında evlenme yada ensarı savunmuyorum ama dediğim gibi alakasız

16 yaşında birinin bar gibi yerkerde şarkı söylemesini doğru bulmuyorum ama ailesi yanındaysa ve izin veriyorsa ne diyebiliriz ki? Zaten bu Amerikan kültürü pompası yüzünden dünya gençliğinin içi boşalıyor tüketen aptallar geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cocuk iscilere ne diyorsun peki sayin bakan? Basbakaninin Cumhurbaskaninin umurunda degil, senin umurunda mi acaba? Bkz;
     Müezzinoğlu'ndan Aleyna Tilki açıklaması: 16 yaşındaki çocuğun insanları eğlendirmesi

• Cuma namazında imam der ki; Şüphesizki allah iyilik yapmayı emreder, akrabaya bakmayı emreder. Fenalık ve hayasızlığı lanetler.. Peki herşeye rağmen yanlış olduğunu, şerefsizlik olduğunu bildiğiniz çocuk tecavüzü konusunda nasıl olurda bir kulp bularak bu olayı, sözleri yumuşatmaya kalkarsınız normalmiş gibi gösterirsiniz?

• ensar içinde çıkıp aynı seyı söylesene delıkanlı <3
  • quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

Yorumlardan anlaşıldığı gibi bu ulkedeki milletin çocuklar umrunda değil maksat laf olsun diye elestireyimde nolursa olsun. Yuh olsun şu muhalif kafaya.

sen kendi kafana bak asıl, çocukları düşünüyormuş güya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sembroni

bazen sizin papağan olduğunuzu düşüneceğim. tamam ensar vakfındaki rezillik belli de siz her tacizin altına her şeyin altına bunu yazacaksanız ohoo... 16 yaşında birisi evlenirken her şeyi söylersiniz ama 16 yaşındaki kız 18+ mekanlarda bulunurken erkeklerin önünde vücudunu sergilerken neden sesiniz çıkmıyor?

gerçi selahattinin eşine moral vermek için telefonla arayan başkanın seçmeni olursanız gayet normal şeydir sizin için.

o haber editörünün yorumuna cevap verdim ve mesajım silindi

sizinki de silinebilir
  • Bu tilki meselesi , maksadı üzüm yemek değil bağcı dövmek olan zihniyeti ortaya çıkardı ne güzel. Ortada istismar edilen bir kız çocuğu var kimseden çıt ses çıkmıyor. Neden peki ? Çünkü bunların zihniyeti böyle. Çocuk falan hikaye , her türlü haltı yesin kendisini para için satsın problem değil , ama evlenirse falan maazallah. İstismar istismar diye doluşurlar buraya

• Volpenotte kullanıcısına yanıt
    Neyseki nesliniz tükeniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sakingozcu

Bu tilki meselesi , maksadı üzüm yemek değil bağcı dövmek olan zihniyeti ortaya çıkardı ne güzel. Ortada istismar edilen bir kız çocuğu var kimseden çıt ses çıkmıyor. Neden peki ? Çünkü bunların zihniyeti böyle. Çocuk falan hikaye , her türlü haltı yesin kendisini para için satsın problem değil , ama evlenirse falan maazallah. İstismar istismar diye doluşurlar buraya

- kendi isteğiyle sahnelere çıkan 16 yaşındaki bir kızın bu görüntüsünü istismar olarak değerlendiriyorsun

- buna ses etmeyip aynı yaştaki kızların evlendirilmesini garip bulanları eleştiriyorsun

- o halde 16 yaşındaki bir kızın, hem sahne alışını hem de kendi isteğiyle evlendirilmesini de istismar olarak görenleri takdir ediyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

Neyseki nesliniz tükeniyor.

ben mhpliyim, bizim neslin tükenmesi seni üzmesin sakın

• Elbette çocukların çalıştırılması yanlış. Ancak bu hassasiyeti başka çocuklar için göstermelerini de beklerdik...

• quote:

bazen sizin papağan olduğunuzu düşüneceğim. tamam ensar vakfındaki rezillik belli de siz her tacizin altına her şeyin altına bunu yazacaksanız ohoo... 16 yaşında birisi evlenirken her şeyi söylersiniz ama 16 yaşındaki kız 18+ mekanlarda bulunurken erkeklerin önünde vücudunu sergilerken neden sesiniz çıkmıyor?

gerçi selahattinin eşine moral vermek için telefonla arayan başkanın seçmeni olursanız gayet normal şeydir sizin için.

Laflara bak hele milleti nasıl provake ediyor sizde başkanlık diye tutturmasaydınızda chpye değilde başka partiye oy verseydi onlar

Ayrıca bunu diyenin ptisi zamanında kandille fetoyla iş çeviriyordu ozamanlar o ptnin seçmeni olmanın duygusu nasıldı sen söyle bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Powerman1923 -- 5 Kasım 2016; 15:41:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Breaak4Love

quote:

Orijinalden alıntı: DarkPower14

quote:

Laflara bak hele milleti nasıl provake ediyor sizde başkanlık diye tutturmasaydınızda chpye değilde başka partiye oy verseydi onlar

Ayrıca bunu diyenin ptisi zamanında kandille fetoyla iş çeviriyordu

Adam neden bahsedior sen n den sonra gel bu alkol kafasina laf anlat

Tabi adam gelecek chp seçmenine terörist destekçisinin seçmeni diyecek provake edecek bende susacam öylemi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Breaak4Love

quote:

quote:

Ayrıca bunu diyenin ptisi zamanında kandille fetoyla iş çeviriyordu

Adam neden bahsedior sen n den sonra gel bu alkol kafasina laf anlat

Tabi adam gelecek chp seçmenine terörist destekçisinin seçmeni diyecek provake edecek bende susacam öylemi

olay o degil ensar falan filan degil olay 16 yasinda bir kizin tezata cikarilmasi ve ailesinin biz burda degil avrupada cikaracaz demesi kanun neyse odur akabinde bi kerede. bisey olmaz diyede yalan yanlis seyler yazmayin 10 kere o videoyu buraya attim yalan solemeyin

• Şimdi sen ceza alacaksın ya ona üzülüyorum

• Kızın çıktığı ortamlar rezalet, reşit olmayan bir birey normalde o tarz yerlere alınmaz ancak kendisi şarkıcı sıfatıyla girebiliyor. Nasıl bir ailesi varsa artık, baktılar kız para getiriyor gey bara bile çıkarttılar.

2 sene daha beklesin, bence gayet güzel sesi var. Saçma sapan club müzikleri yerine doğru düzgün müzik yapsın, sesi mundar olmasın.
  • "Bu vakaların bir defa yaşanması hizmetleriyle ön plana çıkmış bir vakfımızı karalamak için kullanılamaz." cümle bu. Ama bir defa ve bir yerde değil, birden fazla yerde çok defa farklı kişiler tarafından aynı kurumda yaşandı. Çamur at izi kalsın gibi bir tutumda yaklaşırsanız olmaz. Ayrıca sadece açıklama değil, açıklamalardan sonra yapılan önlem ve soruşturlamalar da ciddiyetten ve şeffaflıktan uzak gerçekleştirildi. Ailelere para verildi ve aileler susturuldu. O konuda da mesajım vardır muhtemelen. FETÖ soruşturması kapsamında el konulan bazı yurtlar Ensar Vakfı'na "hediye" edildi. Ensar vakfının yapısı, tutumu ve işleyiş, eğitim sistemi bellidir bunu uzatacak değilim.

Bir insanın bilerek ve isteyerek bir şeyi yapması ve zorla bir işi yaptırılması farklıdır. Çokça gündeme gelen "rıza" meselesi de aynı şey. Bu ülkede 10 yaşının altında çocuklara şiddet, taciz ve tecavüz varken sesiniz çıkmıyordu. Bir kız bilerek ve isteyerek içkili bir mekanda şarkı söylediğinde hararetle karşı çıkıp diğer taraftaki çocuklara sessiz kalmanızı samimiyetsizlik olarak değerlendiriyorum. Ben bahsi geçen kızın içkili mekanda şarkı söylemesine bir şey demedim ama demişim ve onaylamışım gibi insanları tahrik edecek provokatif mesajlar atmanız hoş değil. Şikayet etmemin sebebi bu. 18. yaşı dolduktan sonra istediğini yasalar dahilinde yapabilir ama bir tarafta isteyerek bir yerde şarkı söyleyen 16 yaşında bir kız, diğer tarafta defalarca tecavüze uğramış 10 yaşından küçük onlarca çocuk var. Küçücük çocuklara yapılanın üstünü örtüp diğer tarafa yüklenirseniz kusura bakmayın.

Çocuk işçi konusunda da samimiyetsiz bir yaklaşım söz konusu. Sanayiyi falan geçtim, bugün İstanbul'da 100 metrede bir dilenen çocuk var. Bunlara hiç bir şey yapılmıyor. Aylardır aynı çocukları sabah akşam görüyorum. Hiç bir şey yapılmıyor bu konuda. Yapılıyorsa da ya göstermelik ya da çok yetersiz. Çocuk işçiler bu ülkenin kanayan yarası ve Cumhurbaşkanının sigaraya karşı olduğu gibi çocuk işçilere de tüm siyasilerin, yetki ve makam sahiplerinin karşı olmasını beklerim şahsen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 5 Kasım 2016; 16:43:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

"Bu vakaların bir defa yaşanması hizmetleriyle ön plana çıkmış bir vakfımızı karalamak için kullanılamaz." cümle bu. Ama bir defa ve bir yerde değil, birden fazla yerde çok defa farklı kişiler tarafından aynı kurumda yaşandı. Çamur at izi kalsın gibi bir tutumda yaklaşırsanız olmaz. Ayrıca sadece açıklama değil, açıklamalardan sonra yapılan önlem ve soruşturlamalar da ciddiyetten ve şeffaflıktan uzak gerçekleştirildi. Ailelere para verildi ve aileler susturuldu. O konuda da mesajım vardır muhtemelen. FETÖ soruşturması kapsamında el konulan bazı yurtlar Ensar Vakfı'na "hediye" edildi. Ensar vakfının yapısı, tutumu ve işleyiş, eğitim sistemi bellidir bunu uzatacak değilim.

Bir insanın bilerek ve isteyerek bir şeyi yapması ve zorla bir işi yaptırılması farklıdır. Çokça gündeme gelen "rıza" meselesi de aynı şey. Bu ülkede 10 yaşının altında çocuklara şiddet, taciz ve tecavüz varken sesiniz çıkmıyordu. Bir kız bilerek ve isteyerek içkili bir mekanda şarkı söylediğinde hararetle karşı çıkıp diğer taraftaki çocuklara sessiz kalmanızı samimiyetsizlik olarak değerlendiriyorum. Ben bahsi geçen kızın içkili mekanda şarkı söylemesine bir şey demedim ama demişim ve onaylamışım gibi insanları tahrik edecek provokatif mesajlar atmanız hoş değil. Şikayet etmemin sebebi bu. 18. yaşı dolduktan sonra istediğini yasalar dahilinde yapabilir ama bir tarafta isteyerek bir yerde şarkı söyleyen 16 yaşında bir kız, diğer tarafta defalarca tecavüze uğramış 10 yaşından küçük onlarca çocuk var. Küçücük çocuklara yapılanın üstünü örtüp diğer tarafa yüklenirseniz kusura bakmayın.

Çocuk işçi konusunda da samimiyetsiz bir yaklaşım söz konusu. Sanayiyi falan geçtim, bugün İstanbul'da 100 metrede bir dilenen çocuk var. Bunlara hiç bir şey yapılmıyor. Aylardır aynı çocukları sabah akşam görüyorum. Hiç bir şey yapılmıyor bu konuda. Yapılıyorsa da ya göstermelik ya da çok yetersiz. Çocuk işçiler bu ülkenin kanayan yarası ve Cumhurbaşkanının sigaraya karşı olduğu gibi çocuk işçilere de tüm siyasilerin, yetki ve makam sahiplerinin karşı olmasını beklerim şahsen.

kardeş sen neden sana karşı gelen mesajları siliyorsun? eleştiriler zorunuza mı gidiyor? eleştirilmekten korkuyorsan forumlarda ne işin var?

yeni fark ettim. avatar-mesaj çelişkisi.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.