Şimdi Ara

Muayene'de Janta ve lastik boyutuna bakılıyormu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba 195/65/16 olan lastik ve jantımı 205/50/17 olarak değiştirmiştim acaba muayene sırasında sorun olurmu ?

• Kapida yazan etikete bakiyorlar etiketi sokerseniz problem olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkürler. başınızdan böyle bir olay geçmişmiydi sizin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet322

cevap için teşekkürler. başınızdan böyle bir olay geçmişmiydi sizin
    Bizzat basima gelmedi arkadasimin aracinda sorun olmasin diye soktuj sadece. Sokmezsek kalir miydi bilemiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sag sol ayni ebat olacak. On arka farkli ebad da olabiliyor ama sondaki ebat (16-17 vs) 4 lastikte ayni olmasi gerekiyor sanirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    etiket olmadığı için bırakılanlara şahit oldum. her arabada etiket var prensibiyle çalışıyorlar sanırım...
  • 4 lastiğinde aynı ebatta olması şart

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RAMPOLDI

4 lastiğinde aynı ebatta olması şart
    4 lastiğin aynı ebatta olması gerektiğini sanmıyorum çünkü fabrika çıkışlı ön-arka farklı ölçülerde olan araçlar var.

• Sadece karşılıklı olarak aynı ebat olması gerekiyor. Desen, marka, taban, yanak, boyuta bakılmıyor.
  • Benim orjinal lastikler ve kapı etiketinde yazan 195/55/16 ama ben fiyatı uygun olduğu için 205/55/16 taktım. Muayenede sorun olmadı.
  • Yasakpınar kullanıcısına yanıt
    Fabrika çıkışı geçer zaten muayeden orjinal ekipman olarak.Sonradan takılma olursa geçmiyor

• 185 60 15 orjinal ölçüleri olan aracımla vizeye, 195 60 15 lastiklerle girdim, herhangi bir problem olmadı. 4 lastik de aynı ölçülerde olduktan sonra sıkıntı olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RAMPOLDI

Fabrika çıkışı geçer zaten muayeden orjinal ekipman olarak.Sonradan takılma olursa geçmiyor
    Neden gecmesin? Mercedes C serisi Amg ön ve arkalar farkli..

Ben Bos paket alsam standart 16 inc jantlar misal, Amg gibi yapsam ön ve arka lastikleri neden gecmesin?

Amg'de var sonucta farkli ebat..Ayni arac?

• ticari taksilerde taksimetrenin kalibre edildiği ölçüden farklı ebatta lastik kullanılamıyor, onlara bakıyorlar da diğer araçlarda neye bakılıyor bilmiyorum. geçen hafta girdim muayeneye muayene kağıdında yazıyordu lastik ebadım ve diş derinlikleri
  • Yine sallayan sallayana. Gecen ay orjinal 15 olan arabaya 17 lastik takılmıs halde muayeneye girdim. Ve problem olmadı. Kapıda da 15 inc olan etiket vs var. Verdikleri kagitta da 17 inc lastik olcusu yazıyor.

• Eger ki toplam donus capi 3%'den , fazla degil ise problem olmaz.

• Backstreet kullanıcısına yanıt
    Benim demek istediğim örneğin opel ön lastik 195/55/16 arka 205/40/16 olursa gecmez anlamında fabrikadan opel böyle çıkmıyor sonucta

• Önler 205/50/16 arkalar 225/45/17 geçen hafta geçirdim. Aracın orijinal ölçüsü 185/65/15
  • Bijonlara bakılıyor. Boşta bijon varsa yeni jantta sıkıntı çıkar. Ebatlar sıkıntı değil.
  • Cok farklı fikirler var... Yeni jantlarımda bijonlar vs aynı 4 lastikte aynı boyut fakat ben yinede üzerindeki orjinal jantlar ile gireyim yeni jantlarım boyanmıştı adam aradı gel takalım diye bekletiyorum onları. Artık bir kaç beklesinler en azından işimizi sağlam yapalım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.