Şimdi Ara

Muahbbet kusu tek ayak üstünde duruyor. ? Yardım.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
281.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: doomcry1000

beyler mubişim 4 aylık maviş cok iyi anlaşıyoruz btün gün parmağımda omuuzumda geziyor ama günde 1-2 kez öterek kafasını aşşağı yukarı sallıyor ve sonra sağa sola salladğında ağzından yem çıkıyor.çok hapşırıyor ama ayakları bazen soğuk bazen sıcak.uçarak omuzuma geldiğinde nefes alırken bir ötme sesi gelyor astım hastaları gibi vitaminleri tam kş kumu veriyorum yavru yemi kullanıyorum neden böyle olabilir:S

kuşun tek sanıyorum. dişisi olmadığı için senin parmağına kusuyor. normaldir.

yalnız çok hapşırması normal değil
  • tek erkek evet 4 aylık ama ne dişisi bu yaşta :D
    hergün kusmasıda normal mi sadece benim yanımda uyapıyor kusmayı kafa sallamayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: doomcry1000

tek erkek evet 4 aylık ama ne dişisi bu yaşta :D
    hergün kusmasıda normal mi sadece benim yanımda uyapıyor kusmayı kafa sallamayı

Seni beslemeye çalışıyor olabilir. Bizimki de o yaşlardayken aynısını yapıyordu. Şu an 2 yaşında ve bizimki de çok hapşırıyor. Herhalde normaldir, çünkü yazın da hapşırıyor.
  • saol kardeşim zaten beli bi süre sonra insan kendi ailesinden bir birey gibi seviyo kuşunu.benim boncuğum vardı 2. kuşum 20 günlüktü çok acı çeke çeke ağlaya ağlaya kasıla kasıla öldü gözümün önünde bu kuşta onun gibi olmasın diye uğraşıyorum boncuğum aklıma geldikçe içim sızlar hayla ellerimde seve seve öldü b vitanimini a d e c vitamini kullanıyorum kuş kumu gaga taşı herşeyi tam en kalite yemler inş ölmez buda :D
  • Kuşunuzda b vitamini eksikliği var malesef.Veterinere götürürseniz iyi olur.Rhat olduğundan ayağı havada değil onun...
  • Ya Kusma olayını sadece dışarı çıkardığım zaman parmağımın üüstünde yapıyor.ama uçup omuza geldiğinde nesefinde ötme var astım hastaları olur ya öyle.Kafesinde dururken kuyruğu aşşağı yukarıda hareket ediyor azda olsa onada dikkat ettim b vitamini kullanıyorum avisol b var davranışlarında bi problem yok sadece şu nefesinin ötüşü sürekli sulu haşırması ve kusması başlıcam problemlerim ve ayağınıda çok kaşıyor ağaını çok ısırıyor ama mantar belirtisi göremedim şişmede yok ayaklarında kaşıdığı ayağını sıcakta hep içine çekiyor
  • kuş 4.5 aylık daha eş istediğni sanmıyorum kusma olayında aynada yok kafesinde zaten çıkardım ama salonda büyük ayna var ve karşısında duruyor bunuda söyliyim dedim
  • Orijinalden alıntı: unsal07

Sağol, domuz gibi olduğunun farkındayım. Zaten genç. Sinirlenmekten ziyade zevkten yaptığını düşünüyorum. Ama asıl o halka nasıl oluşuyor, onu merak ettim.

göz bebeği küçülüyor, öyle oluyo, o yaptığı hareketler de sizin yaptığınız ve ona saçma gelen hareketler görünce yapıyo, eğlenmek istedğinde yapıyo
  • Benim kuşum da tek ayak üstünde duruyor ama geçen hafta ayağı kazağıma takılmıştı o günden beri böyle ve korkuyorum aslında çok hareketli ve normal gözüküyor ve dünden daha iyi yinede korkuyorum kendi kendini iyileştirebilir mi? yada veterinere gitmem şart mı? (bide tüylerini çok kabartıyor ve temizliyor acaba pirelenmiş falan olabilir mi?) yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _katara_

Benim kuşum da tek ayak üstünde duruyor ama geçen hafta ayağı kazağıma takılmıştı o günden beri böyle ve korkuyorum aslında çok hareketli ve normal gözüküyor ve dünden daha iyi yinede korkuyorum kendi kendini iyileştirebilir mi? yada veterinere gitmem şart mı? (bide tüylerini çok kabartıyor ve temizliyor acaba pirelenmiş falan olabilir mi?) yardımcı olursanız sevinirim.

önemli bişey yok her kuş tüyleriyle oynar tüylerini temizler ayağına gelince önemli bişey yok incinmiş olabilir veya adım atmakta tedirgin olabilir yada çok keyifli ve mutludur :)
  • merhaba,
    benim muhabbet kuşumda tek ayak üzerinde duruyor cogunlukla ve sürekli ayaklarını gagası ile kaşıyor..ayaklarına bakıyorum şişlik falan yok pullanmada yok yinede sürekli ayaklarını kaşıyor..aynı sorunu yaşamış olupta çözüm bulan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: empiss

merhaba,
    benim muhabbet kuşumda tek ayak üzerinde duruyor cogunlukla ve sürekli ayaklarını gagası ile kaşıyor..ayaklarına bakıyorum şişlik falan yok pullanmada yok yinede sürekli ayaklarını kaşıyor..aynı sorunu yaşamış olupta çözüm bulan varmı?

Aynı sorun yok ama yinede sen şey yapabilirsin ılık su ne sıcak ne soguk orta derece gündüz vakti ayaklarini suya sok tüyleri islanmasin sadece ayak bölgesi sonra kurut dikattli ol tırnaıklarını kırma kuruturken sonra çözülür gibime geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoonDeath

quote:

merhaba,

Aynı sorun yok ama yinede sen şey yapabilirsin ılık su ne sıcak ne soguk orta derece gündüz vakti ayaklarini suya sok tüyleri islanmasin sadece ayak bölgesi sonra kurut dikattli ol tırnaıklarını kırma kuruturken sonra çözülür gibime geliyor.

ben kuşun ayaklarını batikon ile sildim sonra fazalin sürdüm 2 kere yaptım aynı işlemi bugün hiç ugraşmadı ayagı ile gayet neşeli idi..sürerken biraz zor oldu ama hallettik diye umuyorum..düzelmeseydi sizin dediginizi yapacaktım tşk ederim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MoonDeath

quote:

merhaba,

ben kuşun ayaklarını batikon ile sildim sonra fazalin sürdüm 2 kere yaptım aynı işlemi bugün hiç ugraşmadı ayagı ile gayet neşeli idi..sürerken biraz zor oldu ama hallettik diye umuyorum..düzelmeseydi sizin dediginizi yapacaktım tşk ederim

İLginç batikon ilk defa duydum ama arastirmama göre daha sorun olmucak gibime geliyor , rica ederim.

• Merhaba herkese, benim albino m.kuşum var 4-5 yaşlarında. benim kuşum da 1-2 gündür sağ ayağını kaldırıyor sürekli. kuşum 9 ay kadar önce ayaklarından rahatsızlanmıştı. iltihap topladı, şişti ve yara oldu neticesinde, bir sürü araştırma yaptım veteriner hekimine götürdüm ban da batikon, antibiyotik ve merhem önerdiler, aldım uyguladım ve çok şükür geçti, ancak kuşumun ayakları sürekli kapıya konduğundan birkaç kez kapıya sıkıştı, en son birkaç gün önce sıkıştı sağ ayağı, sıkıştığı gün sürekli kaldırmıştı, daha sonra geçti sandım ama dün ve bugün sürekli kaldırıyor baktım şişlik vs bir şey yok inşaallah olmaz da ama endişeleniyorum. suyuna vitamin kattım, toz halinde vardı, sıvısını bulamamıştım. götürebileceğim bir veteriner hekim yok bulunduğum yerde. başka ne tavsiye edersiniz, kuşumu çok seviyorum. kuş kumu dediğiniz ne işe yarıyor, bir yerde görmüştüm, patates püresi veriyorlarmış m. kuşuna, o ne işe yarıyor? şimdiden çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cicecik

Merhaba herkese, benim albino m.kuşum var 4-5 yaşlarında. benim kuşum da 1-2 gündür sağ ayağını kaldırıyor sürekli. kuşum 9 ay kadar önce ayaklarından rahatsızlanmıştı. iltihap topladı, şişti ve yara oldu neticesinde, bir sürü araştırma yaptım veteriner hekimine götürdüm ban da batikon, antibiyotik ve merhem önerdiler, aldım uyguladım ve çok şükür geçti, ancak kuşumun ayakları sürekli kapıya konduğundan birkaç kez kapıya sıkıştı, en son birkaç gün önce sıkıştı sağ ayağı, sıkıştığı gün sürekli kaldırmıştı, daha sonra geçti sandım ama dün ve bugün sürekli kaldırıyor baktım şişlik vs bir şey yok inşaallah olmaz da ama endişeleniyorum. suyuna vitamin kattım, toz halinde vardı, sıvısını bulamamıştım. götürebileceğim bir veteriner hekim yok bulunduğum yerde. başka ne tavsiye edersiniz, kuşumu çok seviyorum. kuş kumu dediğiniz ne işe yarıyor, bir yerde görmüştüm, patates püresi veriyorlarmış m. kuşuna, o ne işe yarıyor? şimdiden çok teşekkür ederim.

2 İHTİMAL VAR YA AYAĞI İNCİNMŞ YA SENİN KUŞ GİDİCİ :( KUŞ KUMU İSE SİNDİRİMİ KOLAYLAŞTIRIYOR. AYAKLARINA BAK İNCİNMİŞ GİBİMİ DEĞİLSE KABARMA VS VS HALSİZLİK VARMI ONLARA DİKKAT ET B VİTAMİNİNİ EKSİK ETME

• 2.ihtimali düşünmek istemiyorum Allah korusun. Galiba incinmiş sadece eskisi gibi hareketli ve neşeli çok şükür. Sıvı vitamin ve kum almam lazım, inşaallah sağlığına kavuşur. Bu arada B vitamini ayrıca satılan bir şey mi?
  • quote:

2.ihtimali düşünmek istemiyorum Allah korusun. Galiba incinmiş sadece eskisi gibi hareketli ve neşeli çok şükür. Sıvı vitamin ve kum almam lazım, inşaallah sağlığına kavuşur. Bu arada B vitamini ayrıca satılan bir şey mi?

http://www.kuscular.org/guvercin-ilaclari-ve-vitaminleri/b-vitamini-ve-kalsiyum-takviyesi-yapmam-lazim-t8082.html

Burayı da bir incelemenizi tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: unsal07

quote:

2.ihtimali düşünmek istemiyorum Allah korusun. Galiba incinmiş sadece eskisi gibi hareketli ve neşeli çok şükür. Sıvı vitamin ve kum almam lazım, inşaallah sağlığına kavuşur. Bu arada B vitamini ayrıca satılan bir şey mi?

http://www.kuscular.org/guvercin-ilaclari-ve-vitaminleri/b-vitamini-ve-kalsiyum-takviyesi-yapmam-lazim-t8082.html

Burayı da bir incelemenizi tavsiye ederim.

teşekkürler, eksik olmayın :)

• Muhabbet kusumun dun tirnaklarini. Keserken 1 ini kanattim bugunde o ayaginin uzerine basmadigini gordum tek ayak uzerinde duruyo. Canimi yaniyodur ne yapmam gerek biran once iglesmesi icin. Bide sadece tunedigi zaman tek ayak uzerinde yoksa kafesin icerisinde kipir kipir. Suyuna vitamin avisolde koydum. Havucta verdim
     Muahbbet kusu tek ayak üstünde duruyor. ? Yardım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.