Şimdi Ara

Muafiyet sınavına girip muaf olduğum ders not ortalamamı etkiler mi? (KOÜ)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
6
Cevap
0
Favori
143
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> Devlet Üniversiteleri >> Muafiyet sınavına girip muaf olduğum ders not ortalamamı etkiler mi? (KOÜ)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    26 Mesaj
    Kocaeli üniversitesindeyim 4 kredilik ingilizce dersi için dönem başında muafiyet sınavı olduk ve 90 aldım AA ile 4.00 ortalamayla geçtim. Bu not benim genel not ortalamamı etkiler mi? (üstten ders almak için vb.)

muaf olunca yarıyıl not durumunda ingilizce dersi silindi, görünmüyor.

Fakat genel not durumunda görünüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

• Binbaşı
    1770 Mesaj
    Muaf olunan dersler transripte muaf olarak işleniyor ve ortalamaya katılmıyor.
    |
    |

F-4E Phantom II
    1987-2014
    F-4E 2020 Terminator over Turkish Skies

1958-2018 Baba Phantom 60 yıldır göklerde
  • Yarbay
    5693 Mesaj
    ingilizceyi sınavla AA ile geçtiysen transkriptinde AA olarak görünür. yukarıdaki üyenin dediği gibi ortalamaya katılmıyor diye bir şey yok, öyle olsa akts ve krediler karışırdı. üstten ders almak için faydası olur ( AA not her zaman koalylık sağlar ) ama onun içinde 3 ortalama gerekiyor ve başarısı dersin olmamalı ( dc ve aşağısı başarısız sayılıyor ) 1. sınıfta üstten ders alamazsın ( 2. dönem alabilirsin ama 1. dönemi almadığın için zorlanırsın boş yere macera arama )
    kısacası 3 ortalama yaparsan 2. sene üstten ders alabilirsin.
    |
    |
    Hocam ben şimdi bir dersten 40 ile geçtim diyelim. Başka bir üniye gecsem ayni dersi saydirmak istesem o unide dersin geçme notu 60 olsa dersi saydirabilir miyim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Onbaşı
    26 Mesaj

Eski üniversitende geçmiş olman yeterli diye biliyorum. Yeni üniversitenin geçme notunun önemi yok sanırım. Bir de yeni üniversitende dersin kredisi eski üniversitendeki aynı dersin kredisinden yüksek olmamalı. O zamam dersi saydıramazsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    warrior1919 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bunun dışında saymıyorlar mı sayıyorlar tamamen öğrenci işlerinin üniversite yönetmelikteki bilgisine kalmış.
    Böyle bir niyetiniz varsa hangi ünide saydıracaksınız o bölümün öğrenci işlerine sanki geçiş yapmışsınız gibi her evrakla sormanız en sağlıklısıdır.
    |
    |
Reklamlar
bankalar.org
SEO
Media Sözlük
Sohbet
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.