Şimdi Ara

Mu ve Atlantis kıtaları hakkında iki film

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
2
Favori
4.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Ezoterizme Göre İnsanlığın İniş ve Çıkış Şeması:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlbatrosD.IIIFazılBey -- 17 Mayıs 2018; 11:0:34 >

• Mu ve Atlantis tamamen uydurma olduğunu düşünüyorum.Ama yine de insan merak ediyor.
    Fantastik bir kitabın geçtiği bir Ütopik ülke diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 21Temmuz

Mu ve Atlantis tamamen uydurma olduğunu düşünüyorum.Ama yine de insan merak ediyor.
    Fantastik bir kitabın geçtiği bir Ütopik ülke diye düşünüyorum.
    Atatürk araştırmıştır, Platon kitabında anlatmıştır; tabletlerde, yazıtlarda, mağara duvarlarında, piramitlerde anlatılmıştır.

Bu arada videoları kesinlikle izlemelisin.
  • Akşam izlerim.
    Bu kıtaları anlatan kitaplar var mı ? Bildiğin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 21Temmuz

Akşam izlerim.
    Bu kıtaları anlatan kitaplar var mı ? Bildiğin.
    Ezoterizm konusunda ben de daha yeniyim; Ergun Candan, eserlerinde bu konuda bilgiler veriyor; Mu kıtasından Türkler'in Kültür Kökenleri adlı kitabında bahsediyor, Ergun Candan'ın eserleri aşağıda:

http://www.kitapyurdu.com/yazar/ergun-candan/9083.html

Bu konu aşağıdaki linkte de konuşuluyor:

http://www.felsefe.net/serbest-kursu/76254-mu-ve-atlantis-kitalari-hakkinda-iki-film.html

• Madam Blavatsky ve takipçileriyle öğrencilerinin ve James Churchward'un ortaya attığı şeyleri gerçekmiş gibi sunmayın yahu. Atatürk'ün bu tip şeyleri bilmesi gayet doğal. Çünkü O dönem bu tarz şeyler oldukça popüler. Haliyle Atatürk de bu neymiş diye bir bakıyor, salon eğlencesinden hallice olduğunu gördükten sonra da tek bir kelime dahi etmiyor bir daha.

Churchward'un ismi aklıma gelmemişti bir türlü, James bir şey diyordum. Hatırlamama vesile olduğu için Mualla Lahuti Efendi'ye teşekkür ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraven -- 8 Mayıs 2018; 19:22:27 >
  • Mu Kıtası da Atlantis Kıtası da uydurmacadan ibarettir, herhangi bir gerçeklikleri yoktur. Mu'yu gerçek dışı biçimde dallandırıp budaklandıran Churchward'ın, Atlantis'i ortaya koyan da Platon'un hayal gücünden başka bir şey değildir. Bugün bilim bize bu kıtaların hiçbir zaman var olmamış olduklarını açıkça gösteriyor.
  • Jeoloji ve jeofiziğin, oşinografinin bu kadar gelişmiş olduğu, okyanus tabanlarının haritalarının neredeyse santim santim çıkarıldığı bir dönemde hala bu masalların peşinde koşmayı insanın büyümeye direnmesi olarak yorumluyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

Madam Blavatsky ve takipçileriyle öğrencilerinin ve James Churchward'un ortaya attığı şeyleri gerçekmiş gibi sunmayın yahu. Atatürk'ün bu tip şeyleri bilmesi gayet doğal. Çünkü O dönem bu tarz şeyler oldukça popüler. Haliyle Atatürk de bu neymiş diye bir bakıyor, salon eğlencesinden hallice olduğunu gördükten sonra da tek bir kelime dahi etmiyor bir daha.

Churchward'un ismi aklıma gelmemişti bir türlü, James bir şey diyordum. Hatırlamama vesile olduğu için Mualla Lahuti Efendi'ye teşekkür ettim.
    Haklısın. Gerçekten de saçmalıktan ibaret Mu'dur Atlantis'tir falan da beni niye alıntıladın onu anlamadım üstad

• quote:

Orijinalden alıntı: E-Nazmi

Haklısın. Gerçekten de saçmalıktan ibaret Mu'dur Atlantis'tir falan da beni niye alıntıladın onu anlamadım üstad

Alıntıları Göster
    Blavatsky ve Churcward'dan belki bahsedersin, okumadıysan da okumanı tavsiye ederim çok eğlencelidir kitapları diye. Gerçi bunları niye mesajıma yazmadım da şimdi söylüyorum, onu ben de bilmiyorum. Üşendim yazmaya herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

Blavatsky ve Churcward'dan belki bahsedersin, okumadıysan da okumanı tavsiye ederim çok eğlencelidir kitapları diye. Gerçi bunları niye mesajıma yazmadım da şimdi söylüyorum, onu ben de bilmiyorum. Üşendim yazmaya herhalde.

Alıntıları Göster
    Ya kimse kusura bakmasın ama Blavatskiy falan mal bir kadın. Yazdıkları da ipe sapa gelmez şeyler. Bunlar hakkında konuşmak bile bana zulüm geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E-Nazmi -- 9 Mayıs 2018; 15:40:24 >

• quote:

Ya kimse kusura bakmasın ama Blavatskiy falan mal bir kadın. Yazdıkları da ipe sapa gelmez şeyler. Bunlar hakkında konuşmak bile bana zulüm geliyor

Alıntıları Göster
    O yüzden çok eğlenceli zaten.

• quote:

Alıntıları Göster
    İşte beklenen seviye

İnsanlar iyice kafayı yedi. Farklı görüneyim ayağına Ted Kaczynski, Valerie Solanas gibi ruh hastalarını önder belleyen ve peşlerinden giden kitleler bile var günümüzde.

• Ezoterizme göre insanlığın iniş ve çıkış şeması, ezoterizme ilgi duymaya başlayan biri olarak bana çok ilginç geldi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.