Şimdi Ara

MTVDE SİSTEM DEĞİŞİYOR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
8.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kyoto Protokolü Birleşmiş Milletler sponsorluğunda olan bir protokol AB ile alakası yok. Sadece AB ülkelerinden örnekler verilmiş bu kadar cahil olmayın yahu...

Arada A haber dışında da kanal açın...
    quote:

Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi içinde imzalanmıştır. Bu protokolü imzalayan ülkeler, karbon dioksit ve sera etkisine neden olan diğer beş gazın salımını azaltmaya veya bunu yapamıyorlarsa karbon ticareti yoluyla haklarını arttırmaya söz vermişlerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 10 Ocak 2021; 11:30:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • “Eyy Kyoto sen kimsin yaa!!!”

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalnız şöyle bir sey de var. Mesela adamın arabasi Euro 4'tür ama senelik 5 bin kilometre yol yapıyordur. Baska birinin arabasi Euro 6'dır ama 30 bin kilometre yol yapıyordur. Simdi kim daha fazla cevreyi kirletiyor?

• lpg li araca özel düşük mtv oranı isteriz mantıklı olan budur. eski araçların hepsi lpg li zaten

• AB ve TC
    Hala umudu olan varmı
    Veya bir beklentisi

• bizde zor bu işler.

ancak 2000 model ve altı bütün motorlu araçlar hurdaya gönderilir o zaman bunları konuşabiliriz bence  

• Tüv'ün devlete ödeyeceği vergi sıfırlanırken, yeni vergilendirme de iyi bir şey beklemeyin.AB ülkeleri taranacak diyor.Yani bir ülkeden bir vergi sistemi tamamen alınmıyor. Hangi ülkelerin vergi sistemi hesaplarına uyuyorsa o ülkelerden karma bir sistem oluşturulur. Gelir adaleti ve asgari ücretli oranı o ülkeyle aynı olmasa bile.

• A haberi azaltmalısın.

• O dediğin türkiyede yemez maalesef. Millet kaç yıllık arabayı zorla alıyor bide emisyon vergilendirmesi mi yapılacak?

Adam avrupada sıfr araç alıyor 150 bin km yapıp tekrar yenisini alıyor. Doğal olarak güncel araç düşük emisyona biniyor .

Bizde kaç vatandaş bu asgariyi sağlayabilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: DburakKoc

Yahu trafikte soba borusu gibi onbinlerce doğan, Şahin dolanıyor. Zaten arabasını zor yürüten adama bir de 2-3 bin lira MTV kesilecek ha. siz hala Kyoto falan diye üfürüp duruyorsunuz.
    Aynen öyle haklısın hocam. Ama belki de bu sayede ikinci elde ciddi fiyat düşüşleri olur. İnsanlar mtv yi de düşünerek eski arabalara talep artabilir de düşebilir de. Mesela 30 bin istenen Şahine 3 bşn lria vergi koyarlarsa fiyatı 20 bine indirirler bu bağlı olarak diğer araç sahipleri de Şahin 30 bin lira benim arabam 60 bin normal diye düşünmez onlar da fiyat indirebilir.

Ama tabi ülkece eski araba kullandığımız için vergi de yüksek olunca (insanlar Bi şahine bile binemiyoçoruz diye düşünür) hükümet oy kaybını düşünerek Böyle bir yasa çıkarmaz diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oh Long Johnson

Yalnız şöyle bir sey de var. Mesela adamın arabasi Euro 4'tür ama senelik 5 bin kilometre yol yapıyordur. Baska birinin arabasi Euro 6'dır ama 30 bin kilometre yol yapıyordur. Simdi kim daha fazla cevreyi kirletiyor?
    Geçen Bi yerde okudum. Mtv yi yakıt fiyatlarına yedirip yıllık mtv almazlarsa dediğin çok mantıklı olur. Daha az km yapan adama fayda sağlar bu iş. Şahsen ben yılda 8 9 bin km yapıyorum. Yılda 35 40 bin km yapan adamla aynı mtv yi ödüyorum. Burda Bi haksızlık var.

• Nox salınımı co2 salinimindan daha önemli kimse bundan bahsetmiyor eğer hali hazirda bu şekilde işlerse dizel arabalara yarar bu durum kimse bahsetmiyor ama elektirkli araclarin karbon ayak izi dizellerden fazla

• Erreguay kullanıcısına yanıt

AB ile konunun alakasi var mi?

AB, Kyoto Protokolünün öngördüğü şekilde binek otomobillerinin neden olduğu CO2 emisyonunun azaltılması için çevreci araçların satışını teşvik ediyor. Yapılan araştırmalara göre, karbon CO2 emisyonunun yaklaşık yüzde 28'i ulaştırmadan, ulaştırma kaynaklı emisyonun da yüzde 84'ü karayolu ulaştırmasından kaynaklanıyor. Bunun yarısından fazlası da binek otomobiller tarafından gerçekleştiriliyor.

https://teyit.org/turkiyenin-iklim-eylemsizligi-30-yillik-cendere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 10 Ocak 2021; 16:7:48 >

• dobermann kullanıcısına yanıt

Burada atladılar nokta Türkiye 'ye karşı uygulanabilecek yaptırımlar.

Türkiye bir uretim ülkesi Amerika 'nin Çin Tayvan gibi Türkiye Avrupa'daki basit is gücü olmaya çalışıyor ve Afrika ile bu konuda rekabet ediyor.

Eger yaptırımlar uygulanırsa Kyoto nedeniyle burada koz kaybedebilir.

Kısacası bir imza atıldığı zaman arkasında durmasi gerekiyor.

• Detay merak edenler teyit dosyasına bakabilir.

https://teyit.org/turkiyenin-iklim-eylemsizligi-30-yillik-cendere

• Vergi gelirleri nasıl artacaksa hertürlü değişikliği yaparlar.

• Ne acı

Toyota CEO’su şöyle konuştu: “Motor hacmine dayalı bir vergi sistemi var bizde, böyle bir sistem kalmadı. Teknoloji o kadar gelişti ki aracınızın motoru 1.6 mı 2 litre mi olmuş, aracınız buna göre lüks olmuyor. Yurtdışında birçok ülkede çevreye verdiğiniz zarara göre bir vergi ödersiniz. Bunları anlatan bir vergi sistemine ihtiyaç var. Bu yüzden de yeni teknoloji araçları ülkemize getiremiyoruz. Bu konuda biz yıllardır bir şeyler yapılmasını bekliyoruz. Avrupa’da bir otomobil aldığınız zaman KDV’sini ödeyip alıyorsunuz, yüzde 19.3. Bizde ise aracın üç katına kadar çıkan vergiler var. 100 liralık bir araba alıyorsunuz ödediğiniz para 280 küsür lira. Sırf bu vergi sisteminden kaynaklı.”

• DPF ve PPF iptali yapan kekoları da tespit ederler umarım.

• Hic okumadim tahmin edeyim vatandasin yararina bir sey olmayacak yine bize kitleyecekler.
  • Daci kullanıcısına yanıt

Sanıyorum bu sefer vatandaşın yararına zorunluluktan dolayı bir gercek gelişme olma ihtimali var, bizi heyecanlandıran bu cag disi vergi uygulamasının sona ermesi...

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.