Şimdi Ara

Mtv ne kadar yatırdınız (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bide ülkede yoksulluktan bahsediliyor, maşaallah herkesin 3'er 5'er otomobili var, Allah daha çok versin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aytaceee

quote:

Orijinalden alıntı: tyrant1907

2001 mercedes s600, 880 TL yatırdım

O arabaya 2000tl olsa helal bence. Bende düşünüyorum fakat yakıtından çekiniyorum biraz. LPG olmadan tüketim uzun yolda ortalama nedir acaba ?

Valla ben İstanbul şehir içinde kullanıyorum uzun süreli ortalamam 16 litre/100 km civarında. uzun yolda geçen yalova tarafına gittim mesela 11 litreydi tüketim

edit: tüp yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyrant1907 -- 28 Temmuz 2016; 16:53:11 >

• Gün geçmiyorki saçma bir konu daha açılmasın. Sanırsın herkes farklı yatırıyor. Gir bak

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_HSP_MTV

• quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

Gün geçmiyorki saçma bir konu daha açılmasın. Sanırsın herkes farklı yatırıyor. Gir bak

Tam bunu yazmak icin girmistim. Vergi dedigin model yili ve motor hacmi kombinasyonu ile belirlenen sabit bir harc arkadas. Sigorta gibi sana baska bana baska degil ki. Ne anlami var bu basligin

• 2006 1.6 217tl
  • 2005 1.6...153.5tl

• 217 tl
    i20 2010. 25 i chip para

• 2005..3lt..850 küsür

• 2012 model 1.2 icin 217 tl odeyecem nasip olursa.

• 498 YTL (Yeni Türkiye Lirası) haraç ödedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreudeAmFahren -- 28 Temmuz 2016; 19:08:11 >
  • 2007 model 1.9 vectra 627 tl

• 2006 kangoo 1.5 dci 393 tl
  • 59 tl

• arkadaşlar ben aracımı sorguluyorum borcunuz yok diyor neden çıkmıyor benim
  • 498 tl 2. Aracima 413 tl 3. Aracim 315 tl ödedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.4 punto 374 2011
  • 140 küsür.2000 model Vectra b 100. yıl...
  • Bu muğlak bir konu değil aslında, piyasadaki araçların belki %90'ı için motor büyüklüğü ve araç yaşına göre hesaplanan değerin geçerli olduğu bir vergi türü, hatta aşağıdaki internet vergi dairesinin websitesinde de hesaplanabilien değerler:

Yani, araç marka-modelinden bağımsız olarak, tüm araçların örneğin 2015 model, 1.6 litre motora sahip modeline aynı MTV ödenir.

Burada ilgi çekecek olan şu araç türleri olabilir: Motoru çok çok büyük, nispeten yaşlı (Örneğin 2004 model, 3500cc motor sahip) bir aracın MTV'si binlerce TL olması gerekirken, MTV'nin aracın kasko değerinin yüzde bilmem kaçından daha fazla olamayacağı gibi bir kuraldan dolayı, düşük MTV ödüyor sanırım. Buna benzer istisnai MTV ödemesi olan araç sahibi veya bu kuralı tam olarak bilen var mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: acc04

2005..3lt..850 küsür

Yukarıdaki mesajımda bahsettiğim araç türlerine sizinki giriyor sanırım ancak sistemde görünen haliyle ödemişsiniz. Aracınızın kasko değeri nedir acaba? Ona göre daha düşük ödeme ihtimali de var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_takimi

quote:

Orijinalden alıntı: acc04

2005..3lt..850 küsür

Yukarıdaki mesajımda bahsettiğim araç türlerine sizinki giriyor sanırım ancak sistemde görünen haliyle ödemişsiniz. Aracınızın kasko değeri nedir acaba? Ona göre daha düşük ödeme ihtimali de var mıdır?

MTV yıllık tutarı araç kasko değerinin yuzde 5 inden fazla ise bir alt motor hacminfen MTV yi ödüyorsunuz. Mevcut aracımın kasko değeri 35 bin TL den çok daha yüksek olduğunda ben bu imkândan yararlanamıyorum.

Ancak daha önce 2004 model Accord 2.4 m vardı. Ve MTV yi bir alt motor hacminden ödedim. Sadece aracın bağlı bulunduğu vergi dairesine dilekçeyle beraber sigortacından aldığın firmu dolduruyorsun ve takip ediyorsun. Bir kaç gün sonra MTV ekranına düşük tutar yansıyor ve o zaman ödemeyi yapıyorsun.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.