Şimdi Ara

MTV İNDİRİMLERİNDEN HABERİNİZ VAR MI? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
5.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: selcuk831

benim aracım 2000 model toyota land cruiser 5.7 motor var aracın kasko değeri 43000 TL %5'i 2150 ama araca ödediğim vergi 3755 TL vergi indiriminden faydalansam bile ödeyeceğim vergi kasko değerinin %5'ini yine geçiyor ve ikinci bir kez indirim yapılabiliyor mu?

hayır sadece bir defa alt dilime düşebiliyor. yani 3501-4000 cc arası vergi ödeyeceksiniz. ayrıca geçmişte yüksek dilimden ödediyseniz, ödediğiniz fazla miktarı geri alabiliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muss@

quote:

Orijinalden alıntı: selcuk831

benim aracım 2000 model toyota land cruiser 5.7 motor var aracın kasko değeri 43000 TL %5'i 2150 ama araca ödediğim vergi 3755 TL vergi indiriminden faydalansam bile ödeyeceğim vergi kasko değerinin %5'ini yine geçiyor ve ikinci bir kez indirim yapılabiliyor mu?

hayır sadece bir defa alt dilime düşebiliyor. yani 3501-4000 cc arası vergi ödeyeceksiniz. ayrıca geçmişte yüksek dilimden ödediyseniz, ödediğiniz fazla miktarı geri alabiliyorsunuz.

Cevap için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: mightywings

Bu olay büyük hacimli (2.0 litre ve üzeri) araçlar için bir anlam ifade ediyor. Düşük hacimli araçların vergileri zaten düşük olduğu için kasko değerinin %5'ini geçemiyor. Ben önceki aracımın 5 yıl boyunca yüksek ödediğim vergilerini ilgili yıllardaki kasko değerlerinin %5'leriyle karşılaştırarak 2005 yılından 2010 yılına kadar olan ödediğim fazla vegiyi geri aldım. İstanbul Ümraniye'de Nakil Vasıtaları Vegi Dairesi var, oraya bir dilekçe ve ödemiş olduğunuz vergi makbuzlarıyla başvurmanız yeterli. 1 ay sonra alacağınız para numarasını verdiğiniz banka hesabına gönderiliyor.

Diğer iller için başvuru şekli nasıl kesin olarak bilmiyorum. Muhtemelen her ilde veya belli bir sayıda ili kapsayan pilot illerde nakil vasıtaları vergi dairesinin bir şubesi vardır ve oraya başvuruluyordur.

Yanliz ben internetten odedigim icin elimde bi dilekce yok. Dilekcesiz kabul olmaz sanirim degilmi. Sonucta onlarda istese kac tl odedigimi gorur ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Süper bir uygulama, yüksek motor hacimli araçlara binen gariban vatandaşlarımıza büyük kolaylık getirilmiş.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.