Şimdi Ara

MTV de motor gücüne göre de ilave vergi geliyor (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
357
Cevap
1
Favori
21.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
89 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

adamlar sistemi çözeli çok oldu, seçmen kitlesi belli, öncelikle tamamen fakir olan ve hayatları kısıtlı kitleler, zaten bunların çoğunda araba yok, araba olanında da tarihi eser arabalar var, lpg li olarak kullanıyorlar, eski arabalara mtv etki etmiyor, lpg de belirgin bir yükselme yok, yani renault 9 kullanan ya da tofaş kullanan adamın umrunda olmuyor motor gücüne göre vergi

diğer kitle ise bu yapıdan mali fayda sağlayan kesim, havadan para akıyor, ihale şu bu geliyor, en olmadı birilerinin mallarına çökülüp bunlara veriliyor, devlet bağlantılı kurumlarda güzel işler veriliyor, bu durumda nasılsa yığınla para aktığı için vergi falan umursamıyor, zaten bunlarda şirket üstüne yapılarak bu vergiler atlatılıyor

bir de orta kesimden ufak bir kısım var, bunlar okumuş etmiş olmasına rağmen belli hassas noktaları olup kolayca kontrol edilebilen kitledir, aslında olayların farkındadırlar ama hafızaları zayıftır, bunlara yeri geldiğinde milliyet ve din kozları kullanılır, bir bakmışlarki senelerce vergi olsun, terör olsun, yolsuzluk olsun sabah akşam sövdükleri adamlara oy atmışlar

unutmayınki bu ülke işgal altındayken bile halkının çoğunun birşeyden haberi yoktu, bu durumda birçok şeyi kavramamaları çok normal

yani süreç böyle devam edecek, bu yüzden bu şartlarla yaşamaya alışmanız lazım, araba zorunluluğunuz yoksa kullanmayın, illa araba gerekiyorsa eski araba kullanın, daha yeni daha lüks arabaya binince büyük adam olmuyorsunuz, 2000 model bir polo da sizi istediğiniz yere götürüyor ya da 2004 model bir opel vectra da size günümüz araçlarını sağladığı konfora yakın bir konfor sağlayabiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Richard Parker

Bakıyorum her yerde isyan ,bela okumalar falan

Kim veriyor o zaman 20 yıldır %50 oyları bunlara ulan ?

Veren bu amca, aradım buldum.

MTV de motor gücüne göre de ilave vergi geliyor
  • Youtube de izliyorum adam evinin arka bahçesinde açık sistem jet motoru çalıştırıyor. Biz arabaya 4 lastik alamıyorken yeni bir vergi geliyor. Sonra millet neden kaçıyor neden kafası çalışan adam ülkede durmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Richard Parker

Bakıyorum her yerde isyan ,bela okumalar falan

Kim veriyor o zaman 20 yıldır %50 oyları bunlara ulan ?

reis bu, döver de, MTV de motor gücüne göre de ilave vergi geliyorvergi de koyar, Suriye'ye de yollar. Bizlere onun itibarını yüksek tutacak paraları sağılmak, pardon vermek, düşer MTV de motor gücüne göre de ilave vergi geliyor

• Şu yukarıda yerdeki vatandaş cumhurbaşkanlığı çalışanının ayağını incittiği için ceza alma aşamasına geldiği gün aslında bugünlerin habercisi idi ama kimse kendine dokunmadığı müddetçe ses çıkarmıyor.

Yandaşlık soytarılık bunu gerektiriyor.
  • mehteri veriyor muyuz ?
  • SertyAdams kullanıcısına yanıt
    Dostum adamlar ihale kovalıyor nükleer den yapıya kadar 5 ise 8 gösterip üstünü tıraşlıyorlar. Bizim enayi hüloğcular da hizmet yaptı diye anırıyorlar. Adamlar planı kurmuş '' Hizmet yaparken nasıl yolumu bulurum '' mantığı. Ama bu sefer de 100 hastahane yapılabilecekken 60 tane yapılabiliyor ee nere gitti bu 40 hastahanenin parası nerede bunun hatırası ? Allahtan ben metro hattında oturuyorum Metrobüs çilelerini de bilirim. Baştakilere kızmak faydasız bunları başa getiren yine cahil seçmen. Halkça suçluyuz, Akılsız başımızın ceremesini yine biz çekiyoruz. Her başa gelen yolunu bulma derdinde yada koltuğunu koruma derdinde. Hiç bir yol alamıyoruz. Geçici betonlarla nesile bir miras bırakılamaz. Aptal bu millet.
  • Devlet nasıl bir batak içinde ise, vergi düzenleme diyerek vatandaşı soyuyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vergilendirme ölçütüne "motor gücü" eklenerek ilave vergi geldiği kanısına nasıl varılabiliyor anlamış değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

boşa konuşuyorsunuz

adamlar sistemi çözeli çok oldu, seçmen kitlesi belli, öncelikle tamamen fakir olan ve hayatları kısıtlı kitleler, zaten bunların çoğunda araba yok, araba olanında da tarihi eser arabalar var, lpg li olarak kullanıyorlar, eski arabalara mtv etki etmiyor, lpg de belirgin bir yükselme yok, yani renault 9 kullanan ya da tofaş kullanan adamın umrunda olmuyor motor gücüne göre vergi

diğer kitle ise bu yapıdan mali fayda sağlayan kesim, havadan para akıyor, ihale şu bu geliyor, en olmadı birilerinin mallarına çökülüp bunlara veriliyor, devlet bağlantılı kurumlarda güzel işler veriliyor, bu durumda nasılsa yığınla para aktığı için vergi falan umursamıyor, zaten bunlarda şirket üstüne yapılarak bu vergiler atlatılıyor

bir de orta kesimden ufak bir kısım var, bunlar okumuş etmiş olmasına rağmen belli hassas noktaları olup kolayca kontrol edilebilen kitledir, aslında olayların farkındadırlar ama hafızaları zayıftır, bunlara yeri geldiğinde milliyet ve din kozları kullanılır, bir bakmışlarki senelerce vergi olsun, terör olsun, yolsuzluk olsun sabah akşam sövdükleri adamlara oy atmışlar

unutmayınki bu ülke işgal altındayken bile halkının çoğunun birşeyden haberi yoktu, bu durumda birçok şeyi kavramamaları çok normal

yani süreç böyle devam edecek, bu yüzden bu şartlarla yaşamaya alışmanız lazım, araba zorunluluğunuz yoksa kullanmayın, illa araba gerekiyorsa eski araba kullanın, daha yeni daha lüks arabaya binince büyük adam olmuyorsunuz, 2000 model bir polo da sizi istediğiniz yere götürüyor ya da 2004 model bir opel vectra da size günümüz araçlarını sağladığı konfora yakın bir konfor sağlayabiliyor

Harika bir özet.

• quote:

Orijinalden alıntı: Trader Emre

vergilendirme ölçütüne "motor gücü" eklenerek ilave vergi geldiği kanısına nasıl varılabiliyor anlamış değilim.

Çok basit

satılan araçların %96 sı 1600cc ve altında motor hacimli araçlar
    Bu durumda motor hacmi vergisine ilave motor gücü düzenlemesi de yapılması ilave vergidir. Çünkü yapılan düzenleme en alt dilimi ilgilendiriyor.

Burada işlem sektörün hoşuna gitmeyen bir işe girişilmesidir sektörden kastım mevcut vergi sisteminden memnun olan kesim, mevcut sistem düşük hacimli turbolu yeni teknolojili motorları teşvik ediyordu yani sektördeki vergi sistemi alman otomotiv gelişmelerini destekler nitelikteydi, motor hacmine ilave motor gücü vergisi gelmesi yeni araç alım hevesini tırpanlayacak bir düzenleme olacaktır. Sonuçta firmalar her yıl aynı modelin sağını solunu değiştirip motora da 3-5 beygir güç ekleyip yeni kasalar çıkarıyor. Artan motor gücü yeni vergi ise vatandaşta sonuç olarak yeni araç alımından uzak duracaktır ya da firmalar bir yolunu bulup avrupada 120 hp olan aracı aynı motorla türkiyede 80hp olarak satacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

Valla piyasadaki vergi savar araci aciklayayim size,

Mitsubishi attrage,

beygire gore vergi koysalar daha dusugu yok gibi bir sey 80 hp

Torka gore vergi koysalar 106 onunda daha dusugu nadir.

Kasa agirligina gore vergi koysalar 945kg bundan da dusugu nadir,

Motor hacmi zaten 1.2

Fiyatina gore vergi koysalar vergisiz fiyati 32bin tl idi onda da en dusuk.

Tipine gore vergi koysalar en tipsiz araclardan biri :)

Hodri meydan :)

Saka bir yana ne olacak bu isin sonu merak ediyorum.

Hayirli gunler

Sabah sabah koptum Allah da sizi güldürsün...

• bagaj büyük diye korkmaya başladım...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya bu nasıl bir ülkedir, bu nasıl bir sistemdir afedersin ülken için yaptıgın şeylerin faturasını sen milletinin cebinden çıkarıyorsun böyle sistem olmaz arkadaş
  • burda ağlayanlara hiç inanmamak lazim gidip almaya devam. ha birde iphone x almayi unutmayin stoklarla sınırlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bomi01 -- 16 Şubat 2018; 9:49:20 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dünyadaki otomotiv devleri, Müşterimiz Türkiye'de düşük vergi ödesin ama yüksek performanslarını da alsınlar arabamızdan diye yıllardır çalıştılar, para harcadılar ve kaç yıldır el atından 1.2-1.4 hacimde 120-150 beygir araba ürettiler düşük MTV imkanı ile ve sonunda yakalandılar. Slip don ile Boxer arasında da vergi olacak en sonunda buraya yazıyorum.
  • Motor gücüne göre vergilendirme turbo çağında motor hacmine göre vergilendirmeden tabiki daha adaletlidir

Yanlış olan güncel sistemde beygir gücü yüksek araçların ek vergiye tabi tutulması olur

Misal focus 1.0 normalde düşük MTV ye girdiği halde kalkıp da sende turbo var 125 beygirlin üst vergiye çıkıyorsun denilirse

Uygulama yanlış olur

Yapılması gereken 75 beygir altı

75-115

115-170

170 üstü gibi olabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu gidişle at arabaları tekrar piyasaya çıkacak. 1-2 beygir, çok vergisi de olmaz herhalde. Gerçi belli olmaz ona da tezek vergisi falan çıkabilir. Durmak yok yola devam
  • Adamlar trafik sorununa çözümü bu şekilde arıyor. Vergileri yükseltip insanların özel araçlara binmemesini sağlamnak ve kendi jeep leriyle milyonluk mercedesleriyle böyle boş yollarda rahat etmek istiyorlar.
  • Yeni vergi icat etmek için sadece vergiye isim bulmak yetiyor sanırım, iyice vergi manyağı olduk Allah yardımcımız olsun..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.